Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספר הבוחרים "דלף" לרשת

MiniMiz3r
שימו לב! השרשור הזה בן 1496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר היתה דליפה כזאת בתחילת שנות ה 2000, היה אפשר להוריד תוכנה מתוכנות שיתוף כמו אימיול וקאזה שנקראה מרשם שהיו שם את הנתונים המלאים של כל האזרחים בארץ.

לדעתי זה רק עניין של זמן עד שגם הנתונים הביומטרים של תעודות הזהות והדרכונים ידלפו ולכל העולם יהיו גם את טביעות האצבע ואת התמונות של כל אזרחי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי מוסדות מדינה אין מה להוסיף, בכל הזדמנות לפשל הם בוודאות יפשלו - תיהיה ועדת חקירה/תחקיר, ישבו המון אנשים בחדר אחד כמה מאות שעות, ישלמו ליועץ חיצוני, ירשמו מסקנות והדוח הזה יזרק קיבינימיני.

לגבי פרטיות לא מבין על מה ההתרגשות?!

בטלפון שלכם יש יותר מידע עליכם מאשר בכל מאגר מדיני.

איפה גרים,איפה עובדים,מה אתם מתכננים לקנות , לאן רוצים לטוס ובאיזה מלון להתאחסן, איזה פודקסט אתם שומעים וכו'.

אם איזשהו גורם חוץ מתעניין בכם אישית הוא קודם כל יפרוץ למכשיר שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה פה היא במאגר המידע המושלם ולא במסדי נתונים שמישהו בונה עצמאית וגם אין צורך פה לפרוץ אישית ל 6.5 מיליון אנשים לטלפון.

נזכרתי שבתחילת שנות ה 2000 למאגר הבוחרים שנפרץ אז ממשרד הפנים והופץ באינטרנט קראו בשמות דבש, חיפושון ומרשם. היה ניתן למצוא ולהוריד את זה מכל תוכנת שיתוף קבצים בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לטמטמום שבתכנון האפליקטיבי והנגשת סיסמאות מנהלים דרך אתר לא מאובטח בשיט - הנתונים עצמם שדלפו בעיקר נשמעים כמו משהו שיש לכל פיצריה ממוצעת בשכונה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה אוכל פיצה אבל לא מכיר באיזור שלי פיצריה שיש לה מאגר שכולל שמות, כתובת מגורים, מספרי תעודות זהות וטלפונים של כל האוכלוסייה מעל גיל 18 בארץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראש של מי שאחראי למחדל הן ברמה הממשלתית והן ברמה המפלגתית זה לא אותו אחד שאמר על גנץ שאיך ישמור על המדינה אם פורצים לו לטלפון?

לא בדיוק.

כמה אבחנות פה:

1. הליכוד קיבל את פנקס הבוחרים בהתאם לחוק, יחד עם כל המפלגות.

2. אותה חברה מספקת שירותים לכמה מפלגות.

3. המחדל הוא של החברה, לא של הליכוד, הליכוד הוא אחד הנפגעים כאן.

כדי להבין לשם השוואה, אם פורצים לחברת ישראכרט וגונבים משם פרטים שלי, האם זו אשמתי ששמתי את הפרטים שלי אצל חברת ישראכרט או אצל חברת ישראכרט שלא שמרה מספיק טוב על המידע שלי?

4. מעניין שמבין כל המשתמשים והסיסמאות שפרוסות שם על גבי ה-JSON הוא בחר דווקא את של הליכוד, הוא גם לא פירט אילו עוד מפלגות משתמשות בשירותי החברה הזו.

5. עם כמה שהפרצה זה מחדל חמור שהאחראי לו לא צריך לראות מקלדת ועכבר יותר, ועם כמה שאני אישית לא בוחר ליכוד כבר מעל לעשור, מריח לי שעשו בזה שימוש פוליטי במקום לקחת את זה חזק לכיוון פרטיות

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה אוכל פיצה אבל לא מכיר באיזור שלי פיצריה שיש לה מאגר שכולל שמות, כתובת מגורים, מספרי תעודות זהות וטלפונים של כל האוכלוסייה מעל גיל 18 בארץ.

פיצה זו דוגמא שרירותית, למרות שאני גם מכיר מקרה ספציפי של פיצריה שנתבעה על ספאם.

אבל אתה לא מקבל סמסים ממספרים של עסקים או מפלגות או רבנים או ואטאבר שבחיים לא היה לך קשר אליהם?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא בדיוק.

כמה אבחנות פה:

1. הליכוד קיבל את פנקס הבוחרים בהתאם לחוק, יחד עם כל המפלגות.

2. אותה חברה מספקת שירותים לכמה מפלגות.

3. המחדל הוא של החברה, לא של הליכוד, הליכוד הוא אחד הנפגעים כאן.

כדי להבין לשם השוואה, אם פורצים לחברת ישראכרט וגונבים משם פרטים שלי, האם זו אשמתי ששמתי את הפרטים שלי אצל חברת ישראכרט או אצל חברת ישראכרט שלא שמרה מספיק טוב על המידע שלי?

אבל למפלגה אין אחריות לברר את רמת האבטחה של האפליקציה והחברה שהם בוחרים לשכור?

בדוגמא עם ישראכרט אתה מבוטח, בעצמך נתת את הפרטים שלך בלבד, יש את התקן הזה CSP או איך שקוראים לזה שהם מחוייבים לו.

ההשוואה המתאימה פה היא שמישהו לקח ממך את הפרטים שלך כי רצית שיקנה לך משהו באינטרנט, והוא הזין אותם באיזה אתר חשוד ועכשיו איכשהו לכולם יש גישה אליהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שיש להם אחריות אבל אין להם כלים.

עובדה - כמה מפלגות בחרו בחברה הזו.

אני לא מדבר על פרטים שאני מוסר על הישראכרט שלי לצד ג', אלא פרטים שאני מסרתי לחברת ישראכרט, הם שמרו אצלם, ועקב פירצת אבטחה הפרטים שלי עברו לגורם אחר.

דוגמה אחרת שיהיה ברור - נתתי לחנות כלשהי את מספר תעודת הזהות שלי, אימייל, מספר טלפון, כתובת בית וכתובת עבודה, הם שמרו את המידע הזה אצלם על דף, עכשיו צד ג' פרץ לחנות וגנב את הדף עם הפרטים של כל הלקוחות כולל אותי.

האם אני אשם או החנות?

שכרתי עורך דין, נתתי לו את אותם פרטים למעלה, הוא שמר אותם במסמך וורד, מישהו פרץ לו למחשב ולקח את הפרטים שלי, אשמתי שנתתי את הפרטים לעו"ד או אשמת העו"ד שגנבו ממנו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שבמקרים כאלה אתה לא אשם, אבל אם נתת פרטים של מישהו אחר ללא ידיעתו וכנראה גם בניגוד לרצונו (כי אף אחד לא באמת שואל אותנו) עדיין אין לך שום חלק באשמה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נניח לקחתי קובץ פרטים של לקוחות שלי ואיחסנתי עם סיסמה והכל בשרת של אמזון, אבל פרצו לאמזון וע"י כך עקפו את כל מנגנון האבטחה ולקחו את הקובץ שלי.

זה אשמתי ששמתי מסמכים בשרת שעליו שילמתי כסף ואמור להיות מאובטח?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל בסופו של יום הלקוחות שלך יבואו אליך בטענות, לא אל אמזון, ולך יש אחריות פיקודית על העניין.

ופה זה לא קובץ לקוחות, זאת מדינה שלמה שפרטי כלל אזרחיה דלפו, ולא בפעם הראשונה, מאותו מאגר בדיוק.

אף אחד לא שאל אותי אם אני מעוניין להכלל במאגר, והוא נמסר למפלגות ע"פ חוק לעשות עימו ככל העולה על רוחם, אז הם בחרו לשלב אותו באפליקציה של חברה צד ג', שנכתבה ב-5 דקות, בטח בלילה שלפני הדד-ליין.

אז כן, לדעתי המפלגה אשמה.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...