Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בחישוב משכורת עם וללא רכב

Bigmx
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ושבת שלום לפורום , אשמח במידה והמקום לא מתאים להעביר לאוף טופיק .

ב16.2 מתחיל לעבוד בעבודה חדשה , השכר הוא כ11 ברוטו שכוללים בתוכם את השכר בסיס , נסיעות וכיוצא.

נשאלתי אם אני מעוניין לקחת רכב כנגד שווי המס שלו , הרכב המוצא לי הוא יונדאי I20 , עכשיו זה פעם ראשונה

שלי בנושא הזה וחישובי ברוטו - נטו בפרט , אם משתלם לקחת את הרכב ? היום אני מחזיק רכב וקטנוע והמרחק מעבודה

לבית הוא כ 25 ק"מ לכיוון .

אני בן 23 , רווק שגר בדירה שכורה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מתכוון שיתנו לך רכב מבלי להוריד לך בברוטו שום דבר?

אם זה כך ואתה אכן צריך רכב זה משתלם בכל מקרה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

לא הרכב יהיה כלול ב11 ברוטו + שווי השימוש (מס אני חושב ) , הסבר לא היה כל כך ברור לי , ולכן רציתי לשאול כאן , אני לא מצליח לחשב

כמה המשכורת שלי תיהיה בנטו ש11 ברוטו בלי הרכב / ועם רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית הברוטו שלך יגדל לאיזור ה13,600 לערך בזמן שהנטו שלך ישאר אותו דבר - משמע כמות המיסים על המשכורת תעלה.

יש המון משתנים בנושא המיסים על השכר(כמו מיקום מגורים, גודל משפחה וכו׳) נסה להשתמש באחד המחשבונים ברשת כדי לקבלת תמונה יותר אמיתית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משלם רק מס על שווי רכב ברמות השכר האלה רכב כזה יעלה לך כ 1300 שקל מהנטו.

אם יש לך 50 קילומטר ביום רק עבודה בית לדעתי זה משתלם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משלם רק מס על שווי רכב ברמות השכר האלה רכב כזה יעלה לך כ 1300 שקל מהנטו.

אם יש לך 50 קילומטר ביום רק עבודה בית לדעתי זה משתלם.

אשמח לדעת איך הגעת לחישוב , במחשבוני אינטרנט זה מוריד בסביבות ה2000 ש"ח מהנטו , כנראה שאני עושה משהו לא נכון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה חשבון של כ 30% מס שולי. על כ 3000 שקל שווי רכב יורד כ 1000 שקל מס ועוד הנסיעות שלא תקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוטו 11.000

מחיר מחירון של יונדאי i20 כשהיה חדש הוא נגיד 105.000. תבדוק כמה בדיוק היא עולה, מחיר מלא של רכב חדש אצל היבואן. קח מזה 2.48%.

יוצא 2600.

אחרי שתקבל את הרכב הברוטו יהיה 11.000+2600

שזה 13.600.

תחשב כמה מסים אתה משלם מ 11.000.

אחרי זה תחשב כמה מסים תשלם מ 13.600.

בלי חישוב בהערכה גסה ייצא לך בערך 1100 ש"ח יותר, זה מה שהרכב עולה לך.

אם זה הדבר היחיד שאתה נדרש לשלם (זאת אומרת המעסיק משלם לליסינג ולא אתה) קח את הרכב, זה שווה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - בדוק מה כלול בעסקה. למשל - כמה דלק מוקצב לך (ואת מחירו עליך להוסיף לשווי השימוש לצורך חישובי המס). או, אם יש לך בבית נהגים צעירים, האם הם יורשו להשתמש ברכב (אם יש דבר כזה מדובר הטבה בשווי ביטוח שנתי לנהג צעיר\חדש, כמה אלפי ש"ח לשנה).

וכמובן - אני מניח שתמכור את הרכב המשמש אותך כעת, אז מהירידה בנטו החסר את עלותו החודשית של הרכב הקיים (אומדן ירידת ערך, רישוי, ביטוח, דלק, טיפולים וכו'). ואם אין לך רכב כעת - החסר את עלות התחב"צ והמוניות בהן אתה נוסע כעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אם הוא לא משתם מכיסו על הדלק לא מוסיפים כלום. לא משלמים מס על הקצאת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב להבין בברור מה השכר עם ובלי רכב לפני החישובים. העקרון הוא שמגדילים לך את הברוטו עבור הרכב בלי לשלם כסף על ההגדלה, ז"א שאם הברוטו שלך בלי הרכב הוא 11 א"ש, אתה משלם מיסים ומה שיוצא יוצא, נניח ואתה מקבל רכב והברוטו שלך גודל מ11 ל14, על ה11 אתה משלם אותם מיסים, על ה3 אלף נוספים אתה לא מקבל כסף, לוקחים לך מיסים על ה3 אלף הנוספים, לכן הנטו קטן, נקודות שצריך לשים לב, ככל שהשכר נמוך יותר זה משתלם יותר כי המיסים נמוכים יותר, צריך לשים לב אם הברוטו הרגיל קטן עם רכב, מה מציעים לך? 11 או למשל 10+3? כי באפשרות השנייה הברוטו הרגיל קטן וגם ההפרשות לפנסיה, פיצויים, ביטוחים וכו' קטנים, כמו שאמרו נושא הדלק גם משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, אם יש לך בבית נהגים צעירים, האם הם יורשו להשתמש ברכב (אם יש דבר כזה מדובר הטבה בשווי ביטוח שנתי לנהג צעיר\חדש, כמה אלפי ש"ח לשנה).

כתוב:

רווק בן 23 גר בדירה שכורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסתי. מבקש סליחה.

אני לא יודע מה התחבורה בה ישתמש פות"ש אילו לא יקח את הרכב בליסינג. אבל אם מדובר ברכב משלו עלות הביטוח גבוהה (בגלל גילו), כך שגם זו הטבה משמעותית שאינה עולה לו דבר.

הקו התחתון שלי הוא שצריך לבדוק שני דברים:

1. האם דמי השכירות ירדו מהברוטו, עם פגיעה כלשהי בזכויות סוציאליות (ששוות הרבה כסף, ואת הסכומים האלה צריך להוסיף לשאר עלויות הליסינג - כולל הפגיעה לטווח ארוך, למשל, בחסכון פנסיוני או קרן השתלמות).

2. מה עלות החלופות האחרות לתחבורה (תחב"צ, רכב פרטי, שילוב של תחב"צ ורכב המשפחה וכו'), ואז בחירה בחלופה המתאימה ביותר (וזו לא בהכרח הזולה ביותר, כיון שגם נוחות שווה לא מעט, אבל רק פות"ש יכול לתת לה אומדן ערך כספי לפי מצבו).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...