Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה מוזרה בהגה הונדה סיוויק

lordaeron
שימו לב! השרשור הזה בן 1725 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בבעיה קצת מוזרה, אנסה להסביר.

מדובר ברכב הונדה סיוויק 2017 (דור 9) הצ'בק.

כאשר אני נוהג בכביש ישר לגמרי אני כל הזמן מרגיש שאני נלחם בהגה.

אני חייב לעשות תיקוני זווית נסיעה כל הזמן. דוגמה:

ההגה סוטה שמאלה אז אני מתקן טיפה ימינה ואז הוא סוטה ימינה ואני מתקן שמאלה, ככה זה כל הנסיע.

ברכבים אחרים שנהגתי לא הייתה בעיה שכזו, בדרך כלל כאשר הייתי עוזב את ההגה הוא היה חוזר להיות ישר ולא סוטה לימין או שמאל.

החלפתי 2 גלגלים קדמיים + איזון גלגלים. (לא עזר)

ניגשתי למוסך מורשה (אמרו הכל תקין אך לך לעשות כיוון פרונט).

בוצע כיוון פרונט (לא עזר)

בוצע בדיקה כללית במוסך מורשה, אומרים שהכל תקין.

בסובארו שהיה לי הייתי יכול לעזוב את ההגה בכביש ישר והרכב היה נוסע ישר פלס.

מישהו יודע איך אני יכול לטפל בבעיה?

אשמח לעזרה בנושא, תודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי lordaeron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך ללכת למכון כיוון פרונט מקצועי ולבקש שבנוסף לכיוון שיבדקו אם יש חופש בגלגלים או במערכת ההיגוי או במתלים וכו'

תבקש גם שיעשו סיבוב על הרכב בכדי שמישהו מקצועי יוכל לאמר לך אם יש תקלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ברכב מותקנים החישוקים המקוריים, או תחליפיים סינים?

האם ברכב מותקנים צמיגים איכותיים ומותגיים, או תחליפיים סינים?

האם בדקת לחץ אוויר בכל הצמיגים והוא בדיוק מה שהיצרן דורש?

מניסיון אישי שלי, אם המילה "סיני" איכשהו התגנבה לרכב - מתחילות כל מיני בעיות מוזרות שקשה להסביר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ברכב מותקנים החישוקים המקוריים, או תחליפיים סינים?

האם ברכב מותקנים צמיגים איכותיים ומותגיים, או תחליפיים סינים?

האם בדקת לחץ אוויר בכל הצמיגים והוא בדיוק מה שהיצרן דורש?

מניסיון אישי שלי, אם המילה "סיני" איכשהו התגנבה לרכב - מתחילות כל מיני בעיות מוזרות שקשה להסביר.

אנסה לענות לכולם בהודעה זו.

לחצתי על המקום שעשה לי פרונט והם בדקו כל מה שנכתב כאן. לפי המחשב שלהם (בדיקה אם לייזר וכו) נראה שהכל ישר פלס ברכב.

היו צמיגים סיניים ולכן החלפתי אותם לצמיגים מישלין פרימסי 4.

העניין הוא שכאשר אני מזיז את ההגה שמאלה ההגה אמור לחזור חזרה ימינה לאמצע לא? כאשר אני עוזב את ההגה ההגה חוזר אך לא עד הסוף ולכן אם הזזתי הגה שמאלה או ימינה ההגה חוזר אך עדיין ממשיך באותו כיוון שהזזתי את ההגה מהתחלה.

ברכב שהיה לי לפני כן כאשר הייתי עוזב את ההגה הוא היה חוזר חזרה לאמצע כמו סרגל. סוברו 2008 הצ'בק.

ניסיתי לנסוע ברכב טויוטה היום וגם בו זה עובד כמו שהיה בסובארו.

לא מבין מה זה יכול להיות אם כולם אומרים לי שהכל תקין... מישהו נהג בהונדה? זה אמור להיות ככה ברכב הזה?

ברכבים אחרים שהיו לי הייתי יכול לנוח וברכב הזה אני כל הזמן צריך להזיז את ההגה, פשוט מטריף.

יש איזה מכון כיוון פרונט איכותי בצפון? אולי הייתי במקום לא מספיק איכותי.

מודה לכם חברים על העזרה עד כו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות:

האם צילמת את הזויות של הרכב במכון פרונט? יכול לעזור להבין את הבעיה.

הבעיה שאתה מתאר, אם להתייחס לזויות המתלים בלבד, יכולה להיגרם מכיוון TOE (התבדרות אופנים) לא נכון או לא מספיק.

הייתי מנסה לעשות התבדרות לכיון החוצה TOE OUT , לרכב הנעה קדמית זה אמור לעזור ביציבות.

לגבי המלצה למכון פרונט, מאיפה אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות:

האם צילמת את הזויות של הרכב במכון פרונט? יכול לעזור להבין את הבעיה.

הבעיה שאתה מתאר, אם להתייחס לזויות המתלים בלבד, יכולה להיגרם מכיוון TOE (התבדרות אופנים) לא נכון או לא מספיק.

הייתי מנסה לעשות התבדרות לכיון החוצה TOE OUT , לרכב הנעה קדמית זה אמור לעזור ביציבות.

לגבי המלצה למכון פרונט, מאיפה אתה בארץ?

צילמתי את הכיוון פרונט מוסיף להודעה זו רק רגע... אני מנהריה אך נייד באזור.

זה נראה בסדר או ש ?

20190728_003513.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בטירת הכרמל בחור ששמו אליאס, עושה כיוון פרונט טוב.

לגבי הבדיקה, היחידות של TOE, התבדרות אופנים נמדד במ"מ. בכל אופן הייתי משחק עם הזויות הזאת.

כדי לקבל יציבות בק ישר בדר"כ צריך לעשות יותר TOE IN ( לרוב עושים את זה בהנעה אחורית). בהנעה קדמית נוטים לעשות TOE OUT קטן.

בנוסף לזה לי נראה קצת ומוזר שבהנעה קדמית יש קאמבר של מינוס מעלה . הייתי בודק איתו שוב אם הטולרנסים שהוטענו תואמים לדגם של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בטירת הכרמל בחור ששמו אליאס, עושה כיוון פרונט טוב.

לגבי הבדיקה, היחידות של TOE, התבדרות אופנים נמדד במ"מ. בכל אופן הייתי משחק עם הזויות הזאת.

כדי לקבל יציבות בק ישר בדר"כ צריך לעשות יותר TOE IN ( לרוב עושים את זה בהנעה אחורית). בהנעה קדמית נוטים לעשות TOE OUT קטן.

בנוסף לזה לי נראה קצת ומוזר שבהנעה קדמית יש קאמבר של מינוס מעלה . הייתי בודק איתו שוב אם הטולרנסים שהוטענו תואמים לדגם של הרכב.

הבנתי, אבדוק את מה שהמלצתה. תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגה ברכב הזה חשמלי

אז בהינתן ועברת על כל הדברים והצלבת גלגלים אחורה קדימה, הייתי בודק את ההגה עצמו, מכיוון שהוא חשמלי ייתכן והוא לא תקין

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגה ברכב הזה חשמלי

אז בהינתן ועברת על כל הדברים והצלבת גלגלים אחורה קדימה, הייתי בודק את ההגה עצמו, מכיוון שהוא חשמלי ייתכן והוא לא תקין

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

אקח את זה בחשבון בפעם הבאה שאקפוץ למוסך מורשה, תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1725 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...