Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי הנדסה שאלות ותהיות

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טכניון ותל אביב אני מודע לעצמי ומראש אני לא אגיע לסכם והציונים שצריך כדי להתקבל לשם.

נשאלת השאלה האם באמת שווה לעשות מאמץ ולשפר את הבגרות מתמטיקה (כל שאר התעודה שלי מצויינת 5 אנגלית ו5 כימיה ועוד הרחבה של 5 במדעי חברה. כל השאר מעל 85) ולהמר עוד פעם על פסיכומטרי? או שעדיף כבר ללכת על מכינה באריאל או באפקה?

אני מאוד חושש שאני עכשיו הולך על שיפור מתמטיקה ופסיכומטרי , אשקיע זמן וכסף רב ובסוף לא אקבל ציונים מספיקים והכל ילך לחינם

אל תחשוב שמכינה יהיה Walk in the park וגם היא נגמרת במבחן שאתה חייב לעבור. ואם לא תעבור? אז גם תשקיע כסף וזמן ובסוף הכל ילך לחינם - למעשה אם תעשה את הקורסים ותכשל אפילו באחת הבגרויות - זה יהיה פחות גרוע אם תצליח לשפר רק פסיכומטרי לדוגמא.

מההרגשה שלי (והכירות עם המכינה לפחות באוניברסיטת ת״א) - מכינה - לדעתי - יותר קשה מהשלמת בגרויות.

אתה הרי מסתכל על המוסדות שאתה מסתכל כפשרה - וגם ככה אתה תיהיה על תנאי עם המכינה הזו והזמן שלה הוא כמו הזמן שתשלים בגרויות + קורס פסיכומטרי שיפתחו לך את כל הדלתות.

לגבי לעשות קודם 4 יחידות - בזבוז של זמן - לעשות כמו פלסטר. לפחות בזמני ההבדלים היו כמעט סמנטים - וכמו שאמרתי - כל החומר של 5 יחידות - זה 2 שיעורים ראשונים ברוב הקורסי מתמטיקה באוניברסיטה.

לגבי פיסיקה - אני ממליץ להעיף מבט - זה הרבה יותר קל (לדעתי) ממתמטיקה והבונוסים בסכם בהרבה מוסדות הם ע צ ו מ י ם.

אתה גם ככה צריך שנה של לימודים (על תנאי כנראה) כדי להתחיל את הלימודים שלך נכון?

פתח לעצמך את כל הדלתות - תרשם לפסיכומטרי, מתמטיקה 5 ופיסיקה 5 ואתה על הסוס!

השנה הזו בהסתכלות גדולה - חסרת כל משמעות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי זה לא בלט מספיק בפוסט שלי - אבל בפוסטים האחרונים עלה נושא עבודה.

נתחיל בכך שאתה בן 21. בקנה מידה ישראלי זה צעיר מאד. האם יש תמיכה כלכלית מספקת מהמשפחה על מנת לאפשר לך להקדיש את כל זמנך ללימודים, או אתה צריך גם לעבוד? אם אתה יכול להסתמך על תמיכת המשפחה - לך על מכינה (שתהווה תחליף לשיפור הבגרויות). לגבי מכינה - בדוק גם הכרה הדדית בין האוניברסיטאות, אני חושב שיש הכרה כזו, אם כי לא תמיד סימטרית. וחוץ מזה, הקורסים של המכינה כנראה יסייעו לך גם לשפר את המגרויות, אם תהיה מעוניין בכך.

וחוץ מזה, צריך להשקיע בפסיכומטרי. קורס אם עדיין לא עשית כזה, ויותר מזה - הרבה הרבה תרגול. ואז עוד כמה שעות תרגול.

וכמובן - תתחיל בבחינה מי אתה ומה המקצוע המתאים לך. האם יש לך נטיה מספקת למתמטיקה? כי בלי זה לא תהיה מהנדס. נקודה. ובינינו - לא כל אחד צריך להיות מהנדס. יש מספיק אנשים מוכשרים בטירוף, שהמתמטיקה אינה הלחם שלהם. אז הם מוצאים מסלול אחר, לא פחות טוב.

ליביו - הציון מימי התיכון מעיד על דבר אחד - מה עניין את הבחור בגיל 15. יתכן שהקדיש את כל זמנו לפעילות בתנועת הנוער, או לרדיפה אחרי בנות, או כל מיני דברים אחרים שמעניינים בני 16. בגיל 21 העולם נראה אחרת, ועדיין המוח מספיק גמיש כדי לתקן. אז העובדה שהבחור נבחן ב-3 יח"ל במתמטיקה עדיין לא פוסלת אותו לשום דבר. אבל תצריך השקעה רבה בשנים הקרובות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי עם ציון 600 וכנראה בגרות שהממוצע שלה אחרי בונוסים לא גבוהה (במיוחד אם אין מתמטיקה , פיסיקה ואנגלית 5 יחידות) - גם קבלה כזו לא אפשרית.

לעומת זאת - שיפור פסיכו לסביב ה650-700 + מתמטיקה 5 יחידות + פיסיקה 5 יחידות יפתחו לו את כל הדלתות.

אז אם משקיעים שנה - במכינה - למה לא להקיעה שנה בלשפר את שלושת אלו ולפתוח את כל הדלתות?

תנאי הקבלה למכינה הם לא בשמיים, די בטוח שהציונים שלו מספקים(אולי ידרשו מבחן כניסה במתמטיקה).

המכינה מחליפה לחלוטין את תעודת הבגרות בקבלה, בעוד ששיפור מתמטיקה ופיזיקה לא בהכרח יספיק(אלא אם כן הממוצע בכל שאר המקצועות גבוה).

הקבלה ללימודים היא ע״פ ציון מכינה + ציון פסיכומטרי.

יתרון נוסף למכינה - אינטנסיבי ומכניס אותך לראש של לימודים אקדמאים. מגיעים ממוקדים יותר לקורסים של שנה א׳.

הרמה במכינה באמת גבוהה יותר מרמת בגרות, אבל מי שלא עומד ברמה כנראה שמהר מאוד יגלה את זה גם במהלך התואר וינשור.

*גילוי נאות: אני עברתי מכינה להנדסה בעקבות ציוני בגרות נמוכים, כרגע במהלך לימודי חשמל.

עריכה אחרונה על ידי Sniros
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בזה שאומר שאני בוגר מכונות מאריאל, בזמנו הייתה לי התלבטות דומה לשלך והחלטתי שאני לא הולך להשקיע שנה במכינה בשביל שאולי איפשהו זה יעזור לי להתקבל לעבודה ראשונה. ידעתי גם שאצטרך לעבוד בזמן התואר והייתי מספיק בטוח בעצמי שלמרות התעודה מאריאל אצליח לשכנע את המראיינים שאני מהנדס לא פחות טוב, זאת בהנחה שאצליח לעבור את מחסום סיגי.

המונח הזה "אוניברסיטה אמיתית" פשוט לא נכון,באוניברסיטה של החיים בוגרי HIT, אפקה, אריאל עובדים עם מהנדסי האל של הטכניון ובאר שבע ועושים עבודה לא פחות טובה ולפעמים גם יותר טובה.

להגיד שמהנדס מכונות של הטכניון ידע איזה גג"ש לבחור מלהסתכל במפרט של הלקוח ומהנדס של אריאל לא ידע פשוט מזלזל ולא נכון.

בגישה כזאת אפשר להגיד שסטודנט עם ממוצע גבוהה יהיה בהכרח מהנדס טוב יותר מסטודנט עם ממוצע נמוך - האוניברסיטה של החיים הוכיחה לא פעם שלא כך הדבר.

מהנסיון שלי ושל החברים שלי שרובם סיימו אריאל/אפקה/HIT ניתן להשתלב בחברות המובילות במחלקות הפיתוח הכי נחשקות והיום עובדים יחד עם בוגרי הטכניון.

במקום הנוכחי שלי יש מהנדסים מכל המוסדות, קשה מאוד להבין מי סיים איפה.

מקומות עבודה שיפסלו אותך רק כי אתה לא בוגר טכניון לא רבים, בדרך כלל זה מקומות בהם יש בוגרי טכניון והם נחושים לשמור על הפאסון, כל הנושא הזה הוא "גאוות יחידה" ותו לא.

לדעתי , היות ואתה צעיר יש לך זמן לנסות לכן תנסה מכינה פעם אחת, אם תצליח - זכית! אבל אל תיפול בסטיגמות האלה שמהנדס אמיתי תיהיה רק אם תיהיה בוגר טכניון.

בהחלטה שלך היום קח בחשבון גם 4 שנות מחייה - אם אין לך את התמיכה הכלכלית יהיה לך הרבה יותר קשה להצליח בלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לקהל מהנדסי המכונות!

בתור מהנדס מכונות כבר לא מעט שנים שגם מראיין ועובד עם עשרות רבות של כאלה (מאות במהלך השנים), מקרב המכללות אספר שמכללת בראודה מוציאה מהנדסים לא רעים, לגבי אפקה ששמעתי עליה גם כמה דברים טובים אבל לא יצא לי עדיין לפגוש מהנדס טוב משם (ההסתייגות היא משום שאני צפוני אז מטבע הדברים אני לא ממש פוגש בוגרי אפקה בשיגרה).

יש כמה מכללות שפגשתי מספר בוגרים שלהם, היה די מזעזע לראות את הרמה שלהם, בעיקר מבחינת יכולות אישיות. כמובן, שתמיד יכול להיות אדם מצוין שמסיבות שונות החליט ללמוד שם.

הטכניון/ת"א/ב"ש יקלו עליך דרמטית בשלב הבא בחיים (עבודות ראשונות) ואם תחליט להמשיך לתואר שני (קריטי ל-MSC וחשוב ל-ME או MBA).

3 יחידות מתמטיקה שולח אותך לשיפור הבגרות והמחסור בפיזיקה להשלמה, זאת השקעה לא קטנה.

אלטרנטיבה שלטעמי היא טובה יותר, למרות הסיכון בלאבד את ההשקעה כולה היא להיכנס למכינה של הטכניון (אני לא מכיר את המכינות של ת"א/ב"ש) ולהצליח בה עם המתמטיקה והפיזיקה וכך להיכנס לפקולטה למכונות.

אגב, אתה גם צריך להחליט על מיקום גאוגרפי, אם אתה תושב גוש-דן ואולי לא ממש בא לך לעבור צפונה אז טכניון/בראודה נופלים.

עריכה אחרונה על ידי shaharper

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בזה שאומר שאני בוגר מכונות מאריאל, בזמנו הייתה לי התלבטות דומה לשלך והחלטתי שאני לא הולך להשקיע שנה במכינה בשביל שאולי איפשהו זה יעזור לי להתקבל לעבודה ראשונה. ידעתי גם שאצטרך לעבוד בזמן התואר והייתי מספיק בטוח בעצמי שלמרות התעודה מאריאל אצליח לשכנע את המראיינים שאני מהנדס לא פחות טוב, זאת בהנחה שאצליח לעבור את מחסום סיגי.

המונח הזה "אוניברסיטה אמיתית" פשוט לא נכון,באוניברסיטה של החיים בוגרי HIT, אפקה, אריאל עובדים עם מהנדסי האל של הטכניון ובאר שבע ועושים עבודה לא פחות טובה ולפעמים גם יותר טובה.

להגיד שמהנדס מכונות של הטכניון ידע איזה גג"ש לבחור מלהסתכל במפרט של הלקוח ומהנדס של אריאל לא ידע פשוט מזלזל ולא נכון.

בגישה כזאת אפשר להגיד שסטודנט עם ממוצע גבוהה יהיה בהכרח מהנדס טוב יותר מסטודנט עם ממוצע נמוך - האוניברסיטה של החיים הוכיחה לא פעם שלא כך הדבר.

מהנסיון שלי ושל החברים שלי שרובם סיימו אריאל/אפקה/HIT ניתן להשתלב בחברות המובילות במחלקות הפיתוח הכי נחשקות והיום עובדים יחד עם בוגרי הטכניון.

במקום הנוכחי שלי יש מהנדסים מכל המוסדות, קשה מאוד להבין מי סיים איפה.

מקומות עבודה שיפסלו אותך רק כי אתה לא בוגר טכניון לא רבים, בדרך כלל זה מקומות בהם יש בוגרי טכניון והם נחושים לשמור על הפאסון, כל הנושא הזה הוא "גאוות יחידה" ותו לא.

לדעתי , היות ואתה צעיר יש לך זמן לנסות לכן תנסה מכינה פעם אחת, אם תצליח - זכית! אבל אל תיפול בסטיגמות האלה שמהנדס אמיתי תיהיה רק אם תיהיה בוגר טכניון.

בהחלטה שלך היום קח בחשבון גם 4 שנות מחייה - אם אין לך את התמיכה הכלכלית יהיה לך הרבה יותר קשה להצליח בלימודים.

קודם כל ציונים הם לא מדד לכלום ושום דבר ביכולת העבודה כי הם משקפים יכולת לעות על שאלות ספציפיות בתחום ספציפי. לא כל מי שיודע ללמוד יודע ליישם.

לגבי עבודה לא אמרתי שלא מוצאים עבודה אלא שהרמה היא כמו של הנדסאי מלפני 20 שנה במקרה הטוב וכמו בוגר בית ספר מ'קצועי במגמת שרטוט במקרה של סמי שמעון.

אם בכל מקרה צריך להשלים ולשפר אני בעד המכינות הקשות של הטכניון וב"ש למרות הקושי הגדול כי לפחות בתקופה שלי (28 שנים אחורה) מי שלא הצליח במבחנים של המכינה ניגש לבגרות של משרד החינוך והפציץ. מי שעושה את המכינות האלה ישפר גם את הפסיכומטרי גם אם לא ילמד בכלל כי אתה מתרגל שוב לחשוב.

גם אני חושב כמו LIVIUR שפיזיקה הרבה יותר קל ממתימטיקה אבל אני יודע שאנחנו בדעת מיעוט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב כמו LIVIUR שפיזיקה הרבה יותר קל ממתימטיקה אבל אני יודע שאנחנו בדעת מיעוט.

לי יש בעיה הפוכה - אני טוב בחישובים מורכבים דוגמת אינטגרל משטחי או משוואה דיפרנציאלית (מצד שני, לא מסוגל לעשות פעולות חשבון פשוטות בלי מחשבון).

אבל הרבה פחות טוב בדברים שדורשים דמיון והתמצאות במרחב - למשל אם אומרים לי 100 מטר, קשה לי לדמיין כמה זה במציאות.

לכן הולך לי הרבה יותר טוב עם מתמטיקה נטו מאשר פיזיקה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין זה לבין פיזיקה תיכונית?

פיזיקה תיכונית זה קצת הבנה ופשוט לפתור תרגילים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה אדם חכם שמאמין ביכולות שלו ויש לך משמעת עצמית קיימת אופציה נוספת שכדאי לשקול.

קיימת תכנית של מכללת ספיר בשילוב אוניברסיטת בן גוריון בשם "הנדסה שנה א" שהיא בעצם אפיק מעבר לאוניברסיטת בן גוריון.

בתכנית בעצם לומדים את מרבית הקורסים של הנדסה שנלמדים בשנה א' בבן גוריון עצמה, כאשר על פי רוב אפילו הטופס הבחינה ומועד הבחינה זהה לזה של בן-גוריון.

הרף מעבר לבן-גוריון משתנה מהנדסה להנדסה כאשר למכונות (לפחות בזמני) היה רף של ממוצע 80 לאחר שני סמסטרים.

לתכנית הזאת ישנם כמה יתרונות משמעותיים על פני המכינות הקדם אקדמאיות:

א. במידה ומצליחים לעבור אז נכנסים ישר לשנה ב' בבן גוריון כסטודנט מהמניין (בניגוד למכינה שם אתה "מבזבז" שנה נוספת)

ב. במידה ולא מצליחים לעמוד ברף מעבר אז ניתן לשפר את המקצועות שהיו חלשים ולשפר את הממוצע ולעבור בשנה אחרי, ואפילו לשפר בסמסטר ב' קורסים חלשים מסמסטר א' (לעומת מכינה שם אם לא הצלחת אז צריך הכל מההתחלה). בנוסף אם לא הלך ואין כוונה לשפר אז יש לא מעט מכללות שיכירו בחלק מהקורסים, נניח אפקה אמרו לי בזמנו שיסכימו לקבל לי קורסים שהסילבוס דומה והציון בהם מעל 75.

ג. התכנית מסובסדת כמעט במלואה ע"י חוק הפריפריה לחיילים משוחררים (או שם דומה אחר), לעומת מכינה שעולה באיזור ה17 אלף שקל. בנוסף כאן זה נחשב לשנה א' לעומת מכינה קדם אקדמאית שם גם אם עברת נותרו לך עדין 4 שנים לשלם.

לא הכל ורוד וזאת שנה סופר קשה עם המון חוסר ודאות, יכול להיות שזאת היתה השנה הקשה בחיי - אך לבסוף זה השתלם. לפני המסלול הייתי רשום ללימודים באפקה ,דבר שלא הייתי שלם איתו בכלל, באותה תקופה הייתי כל כך רחוק מתנאי הקבלה להנדסת מכונות באוניברסיטאות שאם מישהו היה מספר לי אז שאני אהיה סטודנט מן המניין בבן גוריון הייתי צוחק לו בפנים. לשמחתי בדרך עקיפה שמעתי על המסלול והחלטתי ללכת על זה.

אם תרצה לשאול שאלות אתה מוזמן (כאן או בפרטי...)

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים גם אפיק מעבר דומה מהשלוחה של בן גוריון באילת,

גם שם יש דרישה לממוצע מסוים בתום השנה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שחכתי לציין אותו.

מהחברים שהגיעו מהאפיק באילת מתקבלת תמונה שהוא קצת פחות קשוח והסיכויים טובים יותר. המינוס - כמעט ואין מנוס מלמשוך את התואר ל5 שנים (יש כמה קורסים שלא נלמדים שם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חברים מהתואר (מדמ"ח והנדסת תוכנה) שעשו את האפיק,

לא יודע מה המצב בהנדסת מכונות, אבל לא הכירו להם בחלק מהקורסים מאילת, ובמדמ"ח והנדסת תוכנה הם לא למדו באילת חלק ניכר מהקורסים שאנחנו עושים בשנה א', אז הם גם נאלצו לעשות את התואר ב-3/4 שנים (תלוי אם זה מדמ"ח או הנדסת תוכנה) ותחת הנחה שלא נכשלים בכלום ולא פורסים את התואר.

מה שכן, כולם ציינו לטובה שהמרצים באילת יחסית טובים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על מסלול בגרויות ושיפור פסיכומטרי גם אם אתה בן 35. מדובר בבחינות קלות יחסית למכינה והציונים שתקבל ילווה אותך כל החיים לכל מוסד ותואר שתבחר ללמוד גם אם בגיל 50 יכנס לך ג'וק לראש ותחליט שמתחשק לך ללמוד רפואה (והיו מקרים).

מכינה קשה משמעותית בהשוואה לבחינות בגרות ובנוסף היא בדרך כלל רלוונטית רק במוסד בו למדת. אם תחליט לעבור למוסד אחר או ללמוד תחום אחר כל ההשקעה שלך לא שווה כלום.

מכינה היא אופציה טובה לאנשים שאין להם תעודת בגרות כלל או שתעודת בגרות שלהם היא נייר טואלט ברמה שאין טעם בכלל להתחיל לשפר בגרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכינה היא אופציה טובה לאנשים שאין להם תעודת בגרות כלל או שתעודת בגרות שלהם היא נייר טואלט ברמה שאין טעם בכלל להתחיל לשפר בגרויות.

להתחיל להשלים בגרויות זה הרבה יותר ארוך וקשה מלעשות מכינה, במיוחד אם זה בדברים כמו מתמטיקה/אנגלית/פיזיקה/חשמל וכו'

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...