Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם - החלפת קופלונג הגה - יונדאי אלנטרה i35

asafasaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד על המדריך ! נראה מצוין.

בקשר לקופלונגים, מנסיוני בתעשיית המזון, במערכות כח בעלי עומס נמוך משתמשים בקופלונגים מפלסטיק (עם גוז'ונים ממתכת) או אלומיניום קל.

במערכות בעלי כח גדול יותר יש צורך באמצעי העברת כח רציניים יותר, קופלונגים ממתכת עם גוז'ונים בעלי קוטר גדול יותר לעמידה בעומס.

הכל כמובן תלוי בסוג העומס, כיוון - העברה ישרה או זוויתית ועוד.

נקודה חשובה נוספת שהועלתה פה בה אני נתקל גם במסגרת העבודה שלי היא תכנון מקדים של נקודת כשל חזויה, כלומר, מתכננים במיוחד את הקופלונג חלש יותר משני הצירים העוברים דרכו על מנת שאם יהיה כשל במערכת מה שיכשל זה הקופלונג, בגלל שקל יותר להחליף קופלונג מאשר את הציר המניע והמונע.

במקרה הזה נראה שהתכנון של המהנדסים של יונדאי היה לא נכון כי אמנם הקופלונג קורס וזה הכי סביר שיקרה אבל זה קורה בתדירות גבוהה לפי מה שאומרים פה.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום חברים,

החלפתי את הקופלונג ב I30 שלי(מודל 2011) לפי המדריך המצוין הזה ואכן בעיית הנקישות נפתרה, אך לצערי במהלך החזרת ההגה למקום לאחר שסיימתי את ההחלפה ההגה נשלף לי החוצה מהמוט התחתון ,ומאחר ולא עשיתי סימון החזרתי אותו לא לאותו המקום והתוצאה הייתה שכדי לסוע ישר ההגה היה צריך להיות מסובב מעט ימינה וזה לא היה נוח. כדי לפתור את זה פירקתי את הכרית אוויר פתחתי את האום של גלגל ההגה ויישרתי אותו, הבעיה היא שמאז יש לי נורת תקלה ESP דולקת קבוע בצהוב. אני מניח שהפעולות שעשיתי בלבלו קצת את מחשב ההגה ולכן התקלה הזו.

מישהו יודע אם יש אפשרות לסדר את זה לבד? לגשת למוסך רגיל? מכון פרונט?

תודה לעוזרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מאיפה הוא התפרק לך.

אם מהחיבור למסרק, זה חמור מאוד שהבורג הזה היה משוחרר מלכתחילה.

או שאתה מתכוון לשרוול הטלסקופי שמאפשר כיוונון של ההגה פנימה והחוצה?

לא יודע אם קיים בכלל איבזור כזה ביונדאי שלך, אבל מקווה שזאת האופציה הנכונה.

בכל מקרה היית צריך לפרק שוב הכל ולסדר את הבעיה במקור ולא מגלגל ההגה עצמו.

בכל מקרה 2 - צריך לחבר סורק מקצועי ולבדוק מאיפה הבעיה.

יכול להיות שזה סתם צירוף מקרים, ומחלת יוניט אור הבלם הופיעה בדיוק במקביל.

אתה בטוח שדולק ESP ולא EPS ?

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגה יצא מהמוט התחתון שהולך מאחורי הדוושות, סוג של '' שקע תקע '' עם שיניים. נורת ה eps דלקה באדום וכבתה אחרי כמה נסיעות. נורת הesp שזה איור כזה של רכב מחליק, דולקת קבוע בצהוב.

לגבי היוניט, קראתי על זה ובדקתי. זה לא זה. אור הבלם עובד בצורה תקינה.

דרך אגב, אני יכול להחזיר את ההגה למצב המקורי שלו, יש סימון.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ofir84
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהשטח..

הלכתי לצלם ברכב את הנק' שבה התנתק ההגה, ומה גיליתי.. שיש סימון! אין לי מושג איך לא שמתי לב לזה כשחיברתי את ההגה אחרי שהוא השתחרר, אבל כנראה שכבר ההגה פורק ברכב הזה (אני יד 3) אז יש סימון איך להחזיר את ההגה למקום

IMG_20180809_093022.jpg

וזאת נורת ההזהרה בלוח השעונים

IMG_20180809_093123.jpg

אז אני מניח שאין ברירה אלה לפרק את ההגה ולהרכיבו מחדש לפי הסימון? (וכמובן להחזיר את גלגל ההגה למצבו המקורי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

שלום חברים,

בהמשך להודעה שכתבתי (מס' 17) חוזר לעדכן ולהתייעץ..

לפני כשבועיים פירקתי את כל ההגה והרכבתי מחדש כמו שצריך, לפי הסימון, לאחר מכן החזרתי את גלגל ההגה למקומו המקורי.

עכשיו הכל כמו שצריך. למרות זאת עדיין יש לי נורת חיווי לגבי אי תקינות של מערכת ESP בצבע צהוב(כמו בהודעה 21).

לאן אתם ממליצים ללכת? מוסך יונדאי? אם יש המלצה למישהו באזור רחובות זה מאוד יעזור לי.

תודה וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מה שהתנתק אצלך זה המוט הטלסקופי לכיוון הגה פנימה החוצה.

מכיוון שאנחנו נמצאים בתוך האשכול שלי, אתה זכאי לאחריות מלאה על העבודה שביצעת. אגיע אליך לסריקה עם סורק מקצועי.

שלח לי הודעה פרטית בבקשה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אסף,

כל הכבוד על המדריך המושקע ועל העזרה לאופיר, הרי האחריות היא כלל לא שלך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מה שהתנתק אצלך זה המוט הטלסקופי לכיוון הגה פנימה החוצה.

מכיוון שאנחנו נמצאים בתוך האשכול שלי, אתה זכאי לאחריות מלאה על העבודה שביצעת. אגיע אליך לסריקה עם סורק מקצועי.

שלח לי הודעה פרטית בבקשה.

תודה רבה חבר, מעריך את זה מאוד [emoji106]

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הקפצתם את המדריך הזה, רק אציין שמאז כבר הוספנו גם מדריך להחלפה בקיה פורטה:

https://knufia.org/%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%92-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%9F-%D7%94%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%94-2011-%D7%9E%D7%AA%D7%90/

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מה הפעולה/תנועה/כוח שפועלים על החלק הזה?

מסתכל עליו מהצד הפלסטי, הוא נראה בעל עובי, תוהה אם זה אולי מאפייני חומר גלם לא מתאימים (שאת זה ליצרן יותר קל לשנות מאשר תכן).

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הקפצתם את המדריך הזה, רק אציין שמאז כבר הוספנו גם מדריך להחלפה בקיה פורטה:

https://knufia.org/%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%92-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%9F-%D7%94%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%94-2011-%D7%9E%D7%AA%D7%90/

כל הכבוד על התחזוקה של האתר והוספת המדריכים הכה חשובים האלה. אני בספק אם אי פעם לפחות פה בארץ בשפה העברית יהיה תחליף לאתר כל כך מדוייק ומתועד ברמה כל כך גבוהה כמו האתר הזה. יישר כוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...