Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין מזרן זול למזרן יקר - על מה בעצם משלמים יותר?

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

אמי מחפשת בימים אלו מיטה ומזרן חדשים, ונתקלה במבחר עצום ובמנעד מחירים של 600-6000 שקלים. בקצה הזול של הסקאלה יש כל מיני 'קינג סלומון' ו'פלורידה' שכנראה הגיעו מחברון או מעזה, ובקצה היקר מותגים כמו קינג קויל וסימנס. בתוך כל זה קשה להבין מהם בעצם ההבדלים ועד כמה מוצדק ההפרש במחיר.

נגיד שבדקנו את כולם בחנות ומצאנו איזה 'פלורידה' שהיה נוח. נגיד שהוא עולה 750 שקל, ואנחנו צריכים אותו בסה"כ לחמש שנים ולא לנצח. מה הסיכונים בקנייתו - דפורמציה, חלודה בקפיצים, יעלה באש, יתחיל לחרוק? מה יקרה שם שלא יקרה תמורת 3000 שקלים של קינג דייוויד או 5000 של סימנס? הרי כולם באים בעקרון עם אחריות של עשר שנים ומעלה.

למעשה, חוץ מהיכולת לקחת חלק מהמזרנים היקרים יותר לחודש התרשמות, קשה מאד לראות הבדלים משמעותיים. כולם נראים אותו דבר, עשויים (כלפי חוץ לפחות) מאותם חומרים, באים באותו צבע משעמם ולא מציגים שום חידושים טכנולוגיים.

אז האירו נא את עיניי - מה פשר ההפרש במחירי המזרנים בישראל, ועד כמה שווה להשקיע במותג מול משהו נחות וזול?

מודה לכם מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כשמדובר במזרנים, ודאי אצל מבוגרים, יש חשיבות עצומה לסוג ואיכות המזרן ומידת השפעתו על איכות השינה. בנוגע למיטה, לרוב אין משמעות, למעט ויזואלית.

את כל הסקאלה הנמוכה, או כמעט כולה, מייצרים חירבוואי בחברון תחת עשרות מותגים.

זה לא עדות לזה שזה לא בסדר, אבל שכח מתוך תקן וכאלה. כמו כן, נושא ההתלקחות חשוב מאוד. מזרנים בבקרה מסודרת מרופדים בבדים מעכבי בעירה וזה חשוב מאוד, ל כל צרה שעלולה להגיע.

לי באופן אישי, יש הולנדיה טמפור, שהחליף הולנדיה לטקס בן עשר, ושניהם לא פחות ממדהימים באיכותם. אני בטוח שיכולתי למצוא זולים יותר, אבל החלטתי להמשיך עם הסוס המנצח שלי. אגב, גם שאר המותגים הנחשבים לא זולים דרמטית, אבל בהחלט ניתן למצוא מזרן ראוי בסכום של 3,000 עד 5,000 שח.

לא חושב שהייתי ממליץ להוריי להסתפק בפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל מבוגרים, יש חשיבות עצומה לסוג ואיכות המזרן ומידת השפעתו על איכות השינה.

על כל צרה שעלולה להגיע.

לא חושב שהייתי ממליץ להוריי להסתפק בפחות.

תודה, אבל הדברים שאתה כותב פה נשמעים כמו תחושות בטן. לקוחות כאלה (במיוחד אם הם יכולים להרשות לעצמם מזרני טמפור) הם חלומו של כל איש שיווק ומכירות.

אני מחפש להבין, רצוי בפרמטרים מדידים, מה עושה מזרן לאיכותי. שוב, ההנחה היא שמצאנו אחד 'נוח' (עד כמה שאפשר להרגיש מביקור קצר בחנות) וזול - למה לא לקנות אותו. היכן יהיה הכשל בעוד חודש/שנה? האם הוא ידפוק את הגב? יסריח מזיעה? יגרום לאמא שלי לחלום על ישראל כץ?

בסופו של יום, לא כולם צריכים (או יכולים להרשות לעצמם) מרצדס או אפילו טויוטה. יש קהל יעד גם לדאצ'יה ול-MG. הייתי רוצה לדעת אם המזרנים הזולים הם אופציה בת קיימא, או שבאמת עדיף לוותר עליהם ולהשקיע כמה אלפי שקלים במוצר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזרן הכי טוב זה המזרן שהכי נוח לך לישון עליו.

לצערי כשהחלפתי חדר שינה הבת שלי פיתתה אותנו לנסות מזרן שלדעתה היה נוח וזה נגמר עם מזרן של 7000 שקל. יקח לה הרבה שנים ללא דמי כיס כדי לשלם על מה שעשתה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית והבלתי-מחייבת-בעליל - כן. זאת אומרת, כמענה לשאלת ה״בר-קיימא״.

תמיד יהיו אנשים רגישים יותר או אנשים עם בעיות גב אמיתיות,

אבל האמת הפשוטה היא שאם אתה מספיק עייף, תירדם על כל מזרן.

תשכח מפרמטרים מדידים, אין לך סיכוי לחפור את האמת מבעד לעשרות שנים ושכבות של חלקלקות-לשון של אנשי מכירות.

הסתכלות מעט רחבה יותר מלמדת אותנו שיש תרבויות ועמים אחרים שלא מעניקים חשיבות רבה

למאפיינים דימיוניים למיניהם של המזרונים, ישנים על מזרונים פשוטים ולא סובלים מכאבי גב

או מנכויות כאלה או אחרות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לבטל באחת שנות מחקר ופיתוח בעולם השינה. ברור ׳המזרנים היום טובים לאין שיעור מאלה שלפני מאה שנים. הטכנולוגיות באות לידי ביטוי. אגב, עד שהכרתי את אשתי, שסובלת מהגב, ישנתי מצויין על פוטון בסיסי כסטודנט באונברסיטה והיה לי טוב ומספק. רק כשעברתי למזרן איכותי יכולתי לעמוד על ההבדלים.

אני מסייג ומציין שגיל הוא בהחלט פרמטר. לו התייעצת לגבייך, הייתי אומר ללכת על הכי זול שמרגיש לך נוח, כי אתה איש צעיר. כשמדובר באמך, שווה לשלם יותר.

אגב, יש לא מעט חברות שמאפשרות 30 ימי ניסיון וכאלה, וזה חשוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל במחיר בין מזרון זול למזרון יקר (וזה נכון בכלל לכל מוצר ומוצר) נובע מ-2 גורמים :

1. הוצאות פיתוח ושיווק שיש ליצרן

2. איכות המוצר.

בגדול, הייתי אומר כי מוצר זול אז זה מחשיד מאוד לכך שאיכותו תהיה יותר נמוכה : אם מבחינת איכות חומרים, אם מבחינת בקרת איכות ואם מבחינת התיפקוד של המוצר.

מאידך, לעיתים מחיר גבוה נובע מרצון למתג את המוצר כפרימיום (דבר שבד"כ כולל המון פרסומות ושיווק - ומישהו צריך לכסות את העלויות הללו..).

כלומר, צריך לבחון של מקרה ומקרה לגופו.

אם תקני מזרון "פלורידה" או "מיאמי" או "מיאנמר" ב-750 ש"ח - אולי לא יקרה כלום. ואולי אחרי כמה חודשים יתחילו עיוותים במזרון, התמיכה באזורי המגע עם הגוף יהיו ירודים וכו'. הרי בשביל להגיע למחיר נמוך - היו חייבים לחסוך במשהו (ובל נשכח שבמחיר הזה מכניסים עלות מוצר + שיווק + רווח ליצרן + רווח למשווק).

זה שמבטיחים אחריות ל-5 או 10 או מיליון שנה - זה טוב ויפה. אבל צריך גם לקרוא מה האחריות כוללת.

עד כמה שאני זוכר, האחריות היא לפגמים בייצור. אז עכשיו לכי תוכיחי כי הבעיה שיש לך כרגע עם המזרן נובעת מפגם בייצור ולא משימוש לא נכון (דבר שהיצרן ימהר לטעון...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלי ישנים על כזה כרגע : http://www.simmons.co.il/Websites/Product.aspx?id=5122&p=416211

מאוד ממליץ,מזרן יחסית קשיח, לאבא יש בעיות גב והיה לו בעיות שינה, עכשיו יישן כמו תינוק ומתעורר כמו שצריך ללא כאבים.

לא זוכר כמה עלה אבל נקנה ברשת נייט-סליפ, 4 ספרות זה מה שבטוח.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי מיטה ומזרן לפני שלוש וחצי שנים.

בדיוק כמוך, לא ידעתי מה ומי ומו. הלכנו לחנות בתל אביב שאבי המליץ לי עליה (בנחלת בנימין, אם אתה מעוניין), ראינו מזרן של עמינח במחיר שמתאים לנו, בדקנו שהמזרן נוח לנו (אני אוהב מזרן קשיח ואשתי קצת פחות) וזהו בעצם :-P

כשזה מגיע לתחומים שאני לא ממש מתמצא, וכמו שתיארת לגביך- לא ממש יודע מה הפרמטרים, אני מנסה להבין מה הפרמטרים העיקריים, בודק מה טווח המחירים, מוצא מוצר במחיר ובמפרט שמתאימים לי וקונה.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריגול הרגיל

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיחה הישנה- כשאתה משנה סטטוס בפייסבוק ל"מאורס", מפציצים אותך בפרסומות לטבעות.

כשהסטטוס משתנה ל"נשוי", הפרסומות הן לעורך דין לענייני גירושים :-P

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרווק מלא אבק שגר המון שנים לבד מעולם לא הקדשתי מחשבה

יתרה למזרן. פשוט קניתי ושכחתי עד שהתלכלך, ושוב הייתי מחליף אותו

בזול אחר ושוכח. בממוצע כל 4 שנים.

אחרי הנישואין הפסיקו החגיגות.אני ואשתי ישנו יחד על אותו מזרן ומעשה פלא

היינו קמים כל בוקר עם כאבי גב.

לא חשבנו על מזרן כסימטום לכאבים,אבל איש מבוגר הציע לנו לרכוש מזרן עמינח

ובאמת כך עשינו. מאז אנו מחליפים רק לעמינח, נוח איכותי,תו תקן וגם משלנו כחול לבן.

מעניין שאת המזרן האחרון רכשנו ממש בזול כי זה היה סוף דגם וכלל גם הובלה ושתי כריות

איכותיות סה''כ כ 3.5 אש''ח ועוד בהמון תשלומים שווים וגם קבלנו מגן מזרן מתנה.

אני מציע ללכת על עמינח ואם ניתן לחכות לסוף דגם תמיד יש מבצע על דגם קודם.

יש המון סוגי מזרנים שלהם,אנו פשוט שכבנו על כמה שם בחנות ובחרנו אחד,

למעשה יש אפשרות אחרי 30 יום להחזיר רק במידה ולא פתחת את הניילון,

אנו לקחנו את הסוג היותר קשיח,כבר מעל שנה איתו וכמובן מאד מרוצים.

אני מהניסיון שלי ממליץ להגיע לחנות תמיד מוכן דהיינו לדעת את הדגם

וסוג מדוייק אחרי שהשוונו מחירים בכמה מקומות. הצחלתי פעם למצא אותו מזרן ב 1000

ש''ח פחות מחנות סמוכה.

לפעמים למוכר יש אינטרס להפנות אותך למזרנים יותר זולים ופחות איכותיים שכנראה יש לו יותר

רווח עליהם,זו הסיבה שאני תמיד בא ''נעול'' על סוג אחד או שניים לחנות.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...