Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

יש לך מין קטע כזה מצחיק עם PC, כאילו שכל השמאלנים או הליברלים קמים בבוקר ואומרים לעצמם "איך אני מצליח להיות אפילו יותר PC היום משהייתי אתמול?".

תן לי לחדש לך - ליברליזם או שמאלניות או איך שתרצה לקרוא לזה, לא משתחווה למזבח ה-PC. ולא כל דבר שנאמר או לא נאמר, או נעשה או לא נעשה, קשור ל-PC.

אני לא קורא לזה ליברליזם, כי אין בין זה לבין ליברליזם כלום. אבל כן, זה השיח שנוטף הן מאנשי שמאל שאני אתם בקשר, והן מהתקשורת, אשר ברובה המכריע (לא רק בארץ) נוטה שמאלה. זה הבון טון, הקטע המצחיק הפעם לא אצלי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כרגע האיחוד האירופי נתון לחסדי גרמניה, שפחות או יותר מממנת אותו. ברגע שזה יימאס עליה, וכפי שאתה רואה כיום עם ארה"ב, זה אפשרי בהחלט, האיחוד יחדל מלהתקיים.

זו מין אמירה כללית כזאת שמכניסה כל מיני הנחות עקומות יותר ופחות ומוציאה מהן מסקנה מרחיקת לכת. ככזו - קשה להתייחס אליה. אז רק אגיד בקצרה ש:

* גרמניה היא ה"מממנת" הגדולה ביותר של האיחוד, אבל היא עדיין רק 21% ממנו במונחי GDP ו-16% במונחי כ"א.

* אין שום אינדיקציה שהאיחוד יימאס על גרמניה. צריך לזכור שהיא מרוויחה ממנו הרבה מאוד ותלויה בו לא פחות משהוא תלוי בה - כמו שהיא דוחפת את האיחוד קדימה, הוא דוחף אותה.

* זה באמת אפשרי שמשהו כמו טראמפ יקרה גם במדינות אירופאיות גדולות - אותי אישית זה מאוד מטריד.

* נשמע שאצלך ואצל פאלו (ואולי אני קורא לא נכון) יש כמעט עליצות שכזאת באמירה "האיחוד יחדל מלהתקיים". לא ברור לי למה אתם חושבים שלמדינות אירופה יהיה טוב יותר לבד מאשר ביחד. המציאות בה אני לפחות גר (פיזית) מוכיחה לגמרי אחרת.

אני לא קורא לזה ליברליזם, כי אין בין זה לבין ליברליזם כלום. אבל כן, זה השיח שנוטף הן מאנשי שמאל שאני אתם בקשר, והן מהתקשורת, אשר ברובה המכריע (לא רק בארץ) נוטה שמאלה. זה הבון טון, הקטע המצחיק הפעם לא אצלי.

מצחיק - כי עבורי אתה כמעט היחידי שחוזר על המנטרה הזאת של ה-PC כל הזמן, בהקשר הפוליטי. נראה שעבורך זה הרבה יותר משמעותי ממה שלדעתי זה באמת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כן דיבר נגד גלובליזציה, הקשבתי לכל הנאום. המוסדות הבינלאומיים היו רק דוגמא (וגם אני מסכים שהם בעייתיים מאוד, ברובם).

הוא לא דיבר נגד גלובליזציה, הקשבתי לכל הנאום. הוא דיבר נגד הרעיון של גבולות פתוחים והוצאת סמכויות מהרמה הלאומית לרמה הבינלאומית. הוא רוצה עולם בו מדינות מנהלות מו"מ על בסיס האינטרסים של אזרחיהם.

זו הגישה הישראלית מאז ומעולם, ונחמד שארה"ב מיישרת איתה קו, גם ברמה הנשיאותית.

אני מבין מצוין, וחבל שאתה לא נותן לי את טיפת הכבוד שאני נתתי לך כשלא ישבתי והסברתי את ההבדלים שחשבתי שהם ברורים מאליהם, כדי לא להאריך יותר מדי בדברים. הדוגמא של קליפורניה, אגב, לא הייתה מצוצה מהאצבע... תגגל קצת.

הדוגמא של קליפורניה מצוצה מהנרטיבים הטיפשיים של אותם אנשים שלקחו מדינה עשירה ובניהול רגרסיבי משאירים אותה במצב של חדלות פרעון. תגגל קצת.

קליפורניה לא פורשת משום מקום לשום מקום, הכל חינטרושים. במונחים של ניהול פוליטי וכלכלי ברמת המדינה, היא כישלון. היא כישלון כלכלי ובטח כישלון בכל הקשור למדיניות הגירה.

אני מבין מצוין, וחבל שאתה לא נותן לי את טיפת הכבוד שאני נתתי לך כשלא ישבתי והסברתי את ההבדלים.

אם אתה מבין את ההבדלים אתה מבין שאין קשר בין שיטות האיחוד, ההיסטוריה שלהם וההבדלים החברתיים/תרבותיים בין המרכיבים השונים.

בנוגע למשפט האחרון שלך - חתיכת הצהרה.

אתה התחלת בזה שקבעת שהברקזיט יוביל לכישלון, שזו טעות. הברקזיט יימנע כניסת מהגרים לבריטניה. את זה הוא כבר השיג. בסוף גם לגרמנים יישבר התחת מלסחוב את כולם על הגב, ואז נראה מי צודק ומי לא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גר במדינה שבקושי קמה על בסיס מדינה שהתפרקה. בלי השקעות זרות אין לה תקומה ולכן יש בה הקלות על הקמת חברות ומתן מעמד. זה הצד הנהנה מגלובליזציה. לגרמניה יש ברירה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו מין אמירה כללית כזאת שמכניסה כל מיני הנחות עקומות יותר ופחות ומוציאה מהן מסקנה מרחיקת לכת. ככזו - קשה להתייחס אליה. אז רק אגיד בקצרה ש:

* גרמניה היא ה"מממנת" הגדולה ביותר של האיחוד, אבל היא עדיין רק 21% ממנו במונחי GDP.

את רציני?!

רק????

אני לוקח לך מחר חמישית מההכנסה שלך, בו נראה איך אתה שומר על אותה רמת חיים.

אם גרמניה פורשת, המשחק נגמר. דרך אגב, מספיק שעוד כלכלה משמעותית אחת נוספת פורשת או קורסת, והמשחק נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* נשמע שאצלך ואצל פאלו (ואולי אני קורא לא נכון) יש כמעט עליצות שכזאת באמירה "האיחוד יחדל מלהתקיים". לא ברור לי למה אתם חושבים שלמדינות אירופה יהיה טוב יותר לבד מאשר ביחד. המציאות בה אני לפחות גר (פיזית) מוכיחה לגמרי אחרת.

אני לא עולץ לגבי אף אחת מההתפתחויות. אני מעדיף עולם של אנשים פלורליסטים, כמוני, שחיים תחת שלטון פלורליסטי, אתאיסטי וליברלי לחלוטין... רק שאני חי במציאות.

והמציאות מראה שהרב מעדיף, עדיין, את השבטיות שלו, ושפוליטיקת האיחוד ופתיחת הגבולות רצה מהר מדי קדימה. הרב פחות ליברלי ופלורליסטי ומוכן להתחשב באחר ממני. ראיתי. קבלתי. הפנמתי.

אז כדי למנוע ריאקציות נגד חריפות, עדיף לקחת צעד אחורה ולתת לדברים לקרות חברתית ותרבותית, ולא פוליטית. ע"ע ברקזיט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא דיבר נגד גלובליזציה, הקשבתי לכל הנאום. הוא דיבר נגד הרעיון של גבולות פתוחים והוצאת סמכויות מהרמה הלאומית לרמה הבינלאומית. הוא רוצה עולם בו מדינות מנהלות מו"מ על בסיס האינטרסים של אזרחיהם.

זו הגישה הישראלית מאז ומעולם, ונחמד שארה"ב מיישרת איתה קו, גם ברמה הנשיאותית.

הדוגמא של קליפורניה מצוצה מהנרטיבים הטיפשיים של אותם אנשים שלקחו מדינה עשירה ובניהול רגרסיבי משאירים אותה במצב של חדלות פרעון. תגגל קצת.

קליפורניה לא פורשת משום מקום לשום מקום, הכל חינטרושים. במונחים של ניהול פוליטי וכלכלי ברמת המדינה, היא כישלון. היא כישלון כלכלי ובטח כישלון בכל הקשור למדיניות הגירה.

אם אתה מבין את ההבדלים אתה מבין שאין קשר בין שיטות האיחוד, ההיסטוריה שלהם וההבדלים החברתיים/תרבותיים בין המרכיבים השונים.

אתה התחלת בזה שקבעת שהברקזיט יוביל לכישלון, שזו טעות. הברקזיט יימנע כניסת מהגרים לבריטניה. את זה הוא כבר השיג. בסוף גם לגרמנים יישבר התחת מלסחוב את כולם על הגב, ואז נראה מי צודק ומי לא.

תקשיב, אם אתה אומר שהכל חינטרושים ובמקביל אומר שקליפורניה היא כשלון כלכלי, אז באמת שאין לנו על מה לדבר.

ובנוגע לברקזיט - גם אתה מתחיל מאיזו הנחה שאתה קובע בתור עובדה (מהגרים=רע). תגיד, היית לאחרונה בלונדון? המהגרים כבר שם. בכמויות. חצי מהבריטים שאני עובד מולם יום יום הם מהגרים. וחוצמזה, האיחוד האירופי זה לא רק הגירה, ולעזוב אותו בגלל הגירה זה בערך כמו לבנות חומה של 3000 ק"מ בגלל הגירה. בעצם, זה הרבה יותר גרוע, כי האנשים שכל כך מפחדים ממהגרים בכלל לא מבינים מה האיחוד עושה בשבילם.

אתה גר במדינה שבקושי קמה על בסיס מדינה שהתפרקה. בלי השקעות זרות אין לה תקומה ולכן יש בה הקלות על הקמת חברות ומתן מעמד. זה הצד הנהנה מגלובליזציה. לגרמניה יש ברירה.

נכון מאוד. והאיחוד תרם רבות לכך, ולעוד מדינות רבות מאוד. גם לגרמניה - לא בכספים נטו, אבל בהרבה תחומים אחרים. אם אתה מסתכל מהפריזמה הצרה מאוד של כמה כסף (כמו טראמפ) כל שתוביל הוא להגדלת הפערים.

את רציני?!

רק????

אני לוקח לך מחר חמישית מההכנסה שלך, בו נראה איך אתה שומר על אותה רמת חיים.

אם גרמניה פורשת, המשחק נגמר. דרך אגב, מספיק שעוד כלכלה משמעותית אחת נוספת פורשת או קורסת, והמשחק נגמר.

אין קשר לרמת חיים (ואגב, ספציפית אלי נתת דוגמא לא טובה - למעט רמת חיים עתידית - אבל לא משנה). זה ברור לגמרי שאם גרמניה פורשת המשחק נגמר, ולכן כולנו צריכים לקוות שהיא (או צרפת, או איטליה) לא תפרוש.

אני לא עולץ לגבי אף אחת מההתפתחויות. אני מעדיף עולם של אנשים פלורליסטים, כמוני, שחיים תחת שלטון פלורליסטי, אתאיסטי וליברלי לחלוטין... רק שאני חי במציאות.

והמציאות מראה שהרב מעדיף, עדיין, את השבטיות שלו, ושפוליטיקת האיחוד ופתיחת הגבולות רצה מהר מדי קדימה. הרב פחות ליברלי ופלורליסטי ומוכן להתחשב באחר ממני. ראיתי. קבלתי. הפנמתי.

אז כדי למנוע ריאקציות נגד חריפות, עדיף לקחת צעד אחורה ולתת לדברים לקרות חברתית ותרבותית, ולא פוליטית. ע"ע ברקזיט.

איזו אמירה תבוסתנית, תסלח לי... מה גם שהיא מתעלמת לחלוטין מכל הטוב שאיחוד ופלורליסטיות נותנים, לוקחת אלמנט אחד בו הם מתקשים, ורוכבת עליו כאילו הוא הכל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הקל בין ״פרגמטי״ ל״תבוסתני״, נו.

מילא החיפוש אחר כל פיפס שטראמפ עשה, נניח שזה תחביב משונה שכזה -

אבל הקלות שבה אתה קופץ ברגע שמישהו מעז להטיל צל של ספק ב״גלובליזציה״ היא פשוט... מוזרה.

אתה מגן עליה במין להט דתי, תוך כדי האשמת ״הצד השני״ בלהט דתי.

יש אלף ואחת דרכים לממש אספקטים שונים של גלובליזציה שייטיבו עם כולם

(או לפחות עם הרוב) בלי ליצור מנגנונים בירוקרטיים שהם מעל למדינות

ובלי כפייה של ראיית עולם אחידה על פני שלל תרבויות שונות מאוד זו מזו.

אחד הקשיים של האיחוד האירופי הוא שהעומדים בראשו והפקידים הקובעים את סדר היום באופן מעשי

(וחורץ גורלות) לא נבחרו על ידי האזרחים של המדינות הפרטניות. קרא קצת על המבנה, זה מעניין -

דווקא הפרלמנט, שהוא הגוף היחיד שנבחר באופן ישיר על ידי אזרחי האיחוד, הוא בעל הכי פחות ״שיניים״ .

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו אמירה תבוסתנית, תסלח לי... מה גם שהיא מתעלמת לחלוטין מכל הטוב שאיחוד ופלורליסטיות נותנים, לוקחת אלמנט אחד בו הם מתקשים, ורוכבת עליו כאילו הוא הכל.

אין מלחמה ביני לבין מי שרואה את העולם אחרת ממני. אני פלורליסט, וזה אומר שאני מקבל שונות, וזה אומר גם לקבל את מי שפחות מקבל שונות ממני.

אנשים שבטיים יותר ממני, נותנים לחברה תרומה שלי יש פחות נטייה לתת. לתפיסת העולם ולמבנה האישיות שלהם יש תפקיד בחברה.

אני גם לא מצליח להבין איזה מאבק בדיוק אתה מנהל בחייך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אמיר, הוא גם חושב שהמהגרים איתם הוא מתעסק בעבודה הם "פליטים", ושקליפורניה מנוהלת יופי, הוא יודע יותר טוב מכולם, זה קרב אבוד מראש.

באמת שאין מה להתווכח עם רוני, אני גר בארה"ב אבל הוא יודע יותר טוב ממני איך זה לגור פה.

יש לי עסק פה, 37 עובדים, מן הסתם מיסים, התעסקות עם לקוחות בשטח (לא בטלפון) ועדיין רוני יכול ללמד אותי על החיים פה, הוא רואה חדשות, הוא גם ביקר ומכיר אנשים.

אני תמיד טועה, רוני תמיד צודק.

בדיוק כמו המשחקים של השמאל והימין פה.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב, אם אתה אומר שהכל חינטרושים ובמקביל אומר שקליפורניה היא כשלון כלכלי, אז באמת שאין לנו על מה לדבר.

זה שברמה המדינתית קליפורניה היא כישלון כלכלי, זו עובדה.

זה שכל דיבורים על ניתוק של קליפורניה זה חינטרוש, זה בגלל שהיא חייבת את כל הכסף הזה לאותו גוף שהמחנטרשים רוצים להתנתק ממנו.

הכל דיבורים בעלמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מגן עליה במין להט דתי, תוך כדי האשמת ״הצד השני״ בלהט דתי.

כי לרוני היא משתלמת.

גם לי היא משתלמת.

לאנשי צאוורון כחול, שהם פחות מובילים (או לא בכלל), היא פחות משתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד טועה, רוני תמיד צודק.

בדיוק כמו המשחקים של השמאל והימין פה.

עוד הפעם השטויות האלו?

זה לא מקדם את הדיון לשום מקום.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...