Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג. פ. מ

jlavi2002
שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכוונה למע' תדלוק בגז בישול.

תרגום מדויק: גפ"מ - גז פחממי מעובה.

אתה מבין למה אני מתכוון? רוצה עוד הסבר קטן?

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהוא יודע מה קורה בנושא???

יש שמועה שמשרד התחבורה מאשר לרכב מעל שנת 1996

ומה קורה עם רכבים יותר ישנים?

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישתמשו בגזיה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלב זה לא מאשרים הסבה לג.פ.מ. לרכב ישן יותר למרות שזה מתבקש.

מערכות ג.פ.מ. עובדות טוב יותר עם מכוניות מבוססות קרבוטור וכן התרה של הסבה של מכוניות ישנות לג.פ.מ. תפחית מאוד את זיהום האוויר שהן מייצרות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הגז יותר גבוהה בכ-20% מצריכת הדלק - הספק המנוע יורד בכ-10%

עלות ליטר גפ"מ כ-2.00 שקלים

עלות הסבת רכב לנסיעה על גז כ-7000 ש"ח

ה-בעיה : אין כמעט נקודות לתדלוק בגפ"מ....

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד התחבורה טוען שאם העניין ילך בסדר, עוד שנה ישקלו לאשר למכוניות ישנות יותר. הצריכה היא 10% יותר במערכות טובות, וירידת הספק של מספר אחוזים בודד. במנועים גדולים אפילו כמעט ואין וירידת הספק. יתרה מזו, אם המנוע היה קצת חלש, יתכן שבשימוש בגז המערכת תתנקה והביצועים ישתפרו, וצריכת הדלק תרד! דיברתי עם אחד שיש לו פורד אקספלורר מנוע בערך 4 ליטר, וצריכת הדלק כשמשתמש בבנזין ירד מ-5 לליטר ל-7. הפסד כח 10%, כנראה שמעת בהקשר שאם הפסד הכח הוא מעבר לכך, הרכב שעבר את ההתקנה לא יעבור הת הטסט שצריך למערכת כזאת כדי לעלות על הכביש. אבל בפועל ההפסד בד"כ הרבה מתחת לזה. ומחיר של 7000 זה עם הטסט.

יש 2 תחנות שמתדלקות גז באיזור המרכז, ואפשר בכלל להתקין מיכל של 100 ליטר כך שתצטרך לתדלק פחות. ואם כולנו נעשה את הדבר החכם הזה, בעוד איזה שנה יהיה פרישה טובה מספיק של תחנות תדלוק. באירופה יש הרבה מאד רכבים שכבר נוסעים כך, ולא ידוע על חיסרון מיוחד!

ידוע לי על מוסך נוסף שאמור להיפתח בחודש הקרוב, שאמור לייבא מערכת טובה יותר מהקיימים בארץ עד כה, מקוה שעד אז יהיה לי רכב מעל 95! (עכשיו 94!..:mm_tongue)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר הזה לי תיהיה מערכת גאז יש לה אוטו...

בתוך שנה עד שנתיים אתה חוסך את זה חזרה! זה תלוי כמה אתה נוסע, אבל עדיין שוה, בניגוד לדיזל שאז שווה רק אם נוסעים הרבה. וזה בכלל גם נוסע שקט יותר.

וגם אני לא הייתי חושב להתקין על הרכב שלי ששוה איזה 4אלף, אלא קונה משהו ששוה את ההשקעה, ואז נהנה מהחיסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים.

רק אל תשכחו שלמכוניות מונעות בגפ"מ אסורה

החניה בחניונים תת קרקעים שהם הרוב בארץ.

סימל יעקב

מנהל מוסך - מומחה וולוו הונדה

מדריך ירי מעשי בשעות הפנאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...