Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיטו או לאון

SmartCoupe
שימו לב! השרשור הזה בן 3310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי חיפושים רבים אחרי מיטו 155, שלא הניבו תוצאות (הפכת כל אבן בערך)

אני חושב שבוע הבא להתחיל לפזול לאחרות.

הלאון 1.8\1.4 נראות מצויין, הביקורות מאוד טובות ולא נראות יקרות לאחזקה.

רציתי לשמוע קצת מבעלי הרכב על אחזקת הלאון 1.4 וה1.8.

הפחד היחיד שלי היא הצריכת דלק ב1.8 ליטר.

*דגמים ידניים בלבד, ומעל 2009. (עד 65 אלף שקל)

מבקש דעה מקצועית בבקשה 8)

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה שני סגמנטים שונים של רכבים, סופר מיני (פרימיום בכאילו) מול משפחתית קומפקטית (1.8 יש גם לא מעט פלפל) יש כמובן את ההבדלים השונים שנובעים מבין הקטגוריות כמו שימושיות, גודל וכו', המתחרה הטבעית מבית אלפא ללאון היא הגו'לייטה.

האמת בתור מי שיצא לו לנסוע על שניהן (לאון 1.8) נהנתי (גם בפן של התנהגות כביש + המנוע) יותר בלאון. יש לה מנוע מעולה עם פוטנציאל שיפורים אדיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק ב-1.8 מאד תלויה באופי הנהיגה שלך.

אני נוהג יחסית רגוע עם שאיפה לחסכון מירבי - שמירה על מהירות קבועה, בלי האצות מיותרות וליטופים של הגז בלבד.

מגיע לצריכה ממוצעת של 1:13 בנסיעה בין עירונית ו-1:11 בנסיעה עירונית.

מעבר לזה עלויות אחזקה ממוצעות לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שווה לך ללכת על הלאון 1.4 ידנית. הרכב מהנה מאוד לנהיגה ויחסית חסכוני בדלק (משמעותית מה1.8)

וכשיחסר לך כח תוכל לצרוב תוכנה על אוקטן 98 ובצ'יק הרכב יהפוך להיות חזק לפחות כמו ה1.8 ובעלות הכוללת יצא לך זול יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלאון , 1.8 ידני .

צריכת הדלק הממוצעת שלי 1:10.5 - יציב מאוד במשך 4 שנים .

רוב הנסועה שלי היא ביום יום :

5 ק"מ מתנהל בפקקים זוחלים.

20 ק"מ זורם בתנועה בין עירוני (80-120).

17 ק"מ בין עירוני מהיר 100-140 .

שמתי לב שצריכת הדלק מושפעת מאוד מהפקקים , בבין עירוני רגוע אפשר בקלות להגיע ל 1:14 עד 1:15

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו מצב בדיוק.

נהגתי על כל גירסא של המיטו ופשוט לא מצאתי רכב. מה גם עלויות ביטוח מטורפות שהפחידו אותי. לאחר כמה ימים עלתה ליד 2 לאון 1.8 ידנית עם קילומטרז נמוך מאוד והלכתי על זה. בדיעבד מחבר שיש לו מיטו 155 עכשיו אני בטוח בבחירה שלי.. לרכב פוטנציאל שיפורים פסיכי וההשקעה של 5 אלף שקל אתה עומד על סביבות ה 230 כוח. תאמין לי שהמיטו לא תרצה לפגוש אותך ברמזור. מעבר לזה דלק 1 ל10 משולב, אפשר יותר אבל אני מסתפק בזה, פנים הרכב קצת אפרורי אבל גם משל המיטו לא התלהבתי. על פי דעתי הלאון עדיפה מהמיטו רק שקשה לי להאמין שתמצא משהו סביר ב65 אלף. אולי עם תמצא קצת ראיתי חבר פורום שמוכר אחת לבנה בסביבות ה73. לך על זה תאמין לי שלא תתחרט.... בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תתחרט בכל פעם שתסתכל על הלאון ותראה עוד רכב סתמי ובלי איחוד.

אתה תתחרט בכל פעם שתעמוד ברמזור ואף ילד לא יסתכל על הלאון שלך.

אתה תתחרט בכל פעם שתענה שיש לך לאון ולא שתענה שיש לך אלפא.

נכון שהלאון בהחלט החלטה הגיונית אבל אלפא לא קונים אנשים הגיונים - אלפא קונים אנשים שמגשימים חלומות. אלפא קונים אנשים שהם ילדים בנפשם ומבוגרים מספיק כדי להנות מזה. אלפא קונים כי רוצים ולא כי זה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שני סגמנטים שונים של רכבים, סופר מיני (פרימיום בכאילו) מול משפחתית קומפקטית (1.8 יש גם לא מעט פלפל) יש כמובן את ההבדלים השונים שנובעים מבין הקטגוריות כמו שימושיות, גודל וכו', המתחרה הטבעית מבית אלפא ללאון היא הגו'לייטה.

האמת בתור מי שיצא לו לנסוע על שניהן (לאון 1.8) נהנתי (גם בפן של התנהגות כביש + המנוע) יותר בלאון. יש לה מנוע מעולה עם פוטנציאל שיפורים אדיר.

גם אני בעד הליאון מכל הנימוקים לעיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהלאון בהחלט החלטה הגיונית אבל אלפא לא קונים אנשים הגיונים - אלפא קונים אנשים שמגשימים חלומות. אלפא קונים אנשים שהם ילדים בנפשם ומבוגרים מספיק כדי להנות מזה. אלפא קונים כי רוצים ולא כי זה טוב.

עכשיו לדמיין שנועם אבירם קורא את זה ויש לנו פרסומת לאלפא!

אמנם פרסומת זחוחה, נדושה וילדותית אבל פרסומת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שמגשימים חלומות? ילדים בנפשם? אלפא מיטו?

נכנעתי, מי שהצליח להכניס לכם את הרעיון הזה לראש הוא גאון שיווקי ואני ממש מפרגן לו.

זה כמו לגרום לאסקימוסים להעלות סלפי לפייסוש עם הקרח המדהים שהם קנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שמגשימים חלומות? ילדים בנפשם? אלפא מיטו?

נכנעתי, מי שהצליח להכניס לכם את הרעיון הזה לראש הוא גאון שיווקי ואני ממש מפרגן לו.

זה כמו לגרום לאסקימוסים להעלות סלפי לפייסוש עם הקרח המדהים שהם קנו.

כמה אגו יש במילים שלך - עצוב לדעת שאתה בעל תפקיד בפורום. האם בשנת 75 אתה נולדת כבר ? כי לנו כבר אז היו אלפות.

כל שרשמתי הוא נכון ואמיתי עבור אלו שחיים את המותג. משנת 75 ועד היום עברו במשפחתי מעל 10 אלפות ועוד לא מעט מכוניות נוספות שהבחירה בהן היתה על בסיס סוביקטיבי. וכולן נרכשו בגלל אותה סיבה סוביקטיבית - כי המכלול שהן מציעות מתאים לאדם שרוצה להרגיש שהרכב שלו שונה, לאדם שאוהב שילדים קטנים ברמזור מסתכלים על הרכב שלו ושואלים את אבא מה זה, לאנשים שאוהבים שאבות מצביעים על הרכב ומסבירים לילדים שלהם.

דבר עם כל אחד שיש לו אלפא והוא יגיד לך את אותו הדבר. זה רכב שמושך תשומת לב - מהנהג ומהסביבה.

אין צל של ספק שיש מכוניות טובות יותר (כמו שיש בעלי תפקיד בפורום שחכמים יותר) וזאת בידיוק הסיבה שהרוכשים את המותג הם אנשים שמגשימים חלום - כי ההגיון אומר שאפשר להוציא פחות כסף עבור חבילה אובירקטיבית. אבל המוכנות לשלם יותר על מנת להיות יוצא דופן דורשת אומץ של הגשמת חלום.

תכנס לכל סוכנות של אלפא ותראה את הקונים - תראה את הברק בעיניים, תשמע את הסיפורים ותבין שאני צודק.

תראה שוב את שכתבתי ותבין שמדובר על תחושה סוביקטיבית, אותה תחושה שיש לרוכש "איפון" או "סמסונג" בעולם הסלולרי, לרוכש "קוקה קולה" במקום "טמפו".

אני לא טוען שחייבים לרכוש אלפא, ממש לא. גם לא חייבים לרכוש "מיני". גם לא חייבים לרכוש "סמארט".

לרוב האנשים תחבורה ציבורית מספקת, גם רכב פשוט ביותר שלוקח אותך ממקום למקום ובכל זאת אנשים קונים על בסיס סוביקטיבי - מהר יותר (בעיקר בפקק), יפה יותר (מי אמר מה יפה ולמי), בצבע מיוחד (כסוף, כסוף, לבן, לבן, שחור) ועוד הרבה סיבות סוביקטיביות - אז מה ?!?

אני מאחל לך שלא תחיה כל החיים במקום של אפור.

עריכה אחרונה על ידי SLS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אגו יש במילים שלך - עצוב לדעת שאתה בעל תפקיד בפורום. האם בשנת 75 אתה נולדת כבר ? כי לנו כבר אז היו אלפות.

אין צל של ספק שיש מכוניות טובות יותר (כמו שיש בעלי תפקיד בפורום שחכמים יותר)

דע לך שנעלבתי ממש, הורדת לי את כל הבטחון העצמי.

תכנס לכל סוכנות של אלפא ותראה את הקונים - תראה את הברק בעיניים, תשמע את הסיפורים ותבין שאני צודק.

ברק בעיניים יש גם בכל פינה בכספומט בלוד. זה לא מצדיק שום רכישה.

תראה שוב את שכתבתי ותבין שמדובר על תחושה סוביקטיבית, אותה תחושה שיש לרוכש "איפון" או "סמסונג" בעולם הסלולרי, לרוכש "קוקה קולה" במקום "טמפו".

ובדיוק עם הדברים האלה לא ניתן להתווכח או לנהל דיון ענייני מה טוב יותר. אתה מנסה למכור למי שהוא לא ג'אנקי של המותג את תחושת ה"דודה" שלך וזה לא עובד.

הרי אם הוא היה שואל את הדברים האלה על פיאט פונטו לא היית מגיב לו בצורה שמאפיינת אנשים שלא מקבלים החלטה בהגיון בריא.

בוא, רד לקרקע, יש הרבה יותר דרכים לחיות בצבע מאשר לרכוש אלפא.

עניינית, אלפא מיטו היא לא יותר מאשר פונטו בתחפושת ואוסף של דברים שלובים בנוסטלגיה שאנשים שמבינים בשיווק מיתגו לך בראש.

אם טעים לך לאכול את הבלוף הזה, שיהיה לך לבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...