Jump to content

PorSche-911

 • פרסום הודעות

  1,185
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

8 נייטרלי

אודות PorSche-911

 • דירוג
  מוביל דעה
 1. אופייני למנועי דיזל ישנים טרום עידן המסילה המשותפת והטורבו (בעיקר הטורבו). יש עוד לא מעט דוגמאות כאלו, החל מטנדרים ישנים (היילקס משנות ה-90 למשל, 2.4 דיזל עם 90 כ"ס), טנדרונים (ברלינגו 1.9 דיזל גם עם משהו כמו 70 כ"ס) . מנועי דיזל האלו נבנו בעיקר לשרידות יוצאת דופן וחסכון בדלק לעומת גירסאות הבנזין אבל ההקרבה בביצועים היתה גדולה מאוד.
 2. אני דווקא הייתי שוקל את החלופה של להסב לגיר ידני, לטעמי הרבה פחות כאבי ראש מהסיבה הפשוטה, אחותה לפלטפורמה, סיאט לאון עם מנוע 1.8 טורבו (כמו זה הקיים באוקטביה) הגיע בשנים האלו גם עם גיר ידני. אתה צריך למצוא אחת כזאת מפירוק בתור תורמת איברים ותוכל לקחת את הגיר ומה שמסביב, יכול להיות שתצטרך לרכוש בנפרד חלקים פלסטיקה וכו' מאוקטביות ידניות אחרות שכן יש בנמצא. בנוסף תצטרך גם לשנות ככל הנראה מחשב וצמה לעבוד עם גיר ידני. אם אתה מתכנן להעלות הספק אז אופציה ידנית בהחלט עדיפה, קיימים גם קלאצ'ים מחוזקים אם אתה בונה על העלאת הספק מסיבית. כל זה במידה ואתה מעוניין להישאר עם האוקטביה, בת
 3. המסקנה שלך שגויה לחלוטין וגם ההשוואה, ראשית אתה מניח שלרכב היברידי ירידת ערך גבוהה יותר בהכרח, זאת אומרת שהמחירון של ההיברידית ושל הרגילה במקרה הזה זהות, זה לא נכון. מבדיקה קצרה במחירון יד 2 יש הבדל של כמעט 5 אלף ש"ח לטובת ההיברידית משנתון 2012 ולפי לוי יצחק ההפרש הוא 20 אלף לטובת ההיברידית! (נשמע קצת מוזר אבל זה מה שמופיע). דבר נוסף אתה מסתכל על מקרה יחיד מלפני כמעט עשור, כיום מחירי ההיברידיות כמעט ואינם שונים מרכב רגיל, לדגומה טויוטה קורולה ההפרש של ההיברידי באותה רמת גימור הוא 3000 ש"ח (איזה הגיון יש לקחת את הרגילה?), יונדאי איוניוק עולה כמו כל משפחתית אחרת. ההפרש בדלק הוא קצת יותר מ-
 4. @DesertFox אולי אתה חי במדינה אחרת אני לא יודע, תפתח את אתר YAD2, תסמן 508 שנת 2011-2012 ותראה שם מחירים החל מ-12 אלף עד איזור ה-20 אלף עבור רכבים שמורים יותר (כנראה), ממוצע המחירים נע באזור 17-18 אלף, זה גם מחירים שאנשים מבקשים, בפועל כנראה אפשר לרכוש עוד בפחות. אם רכשת לא מזמן את ה-407 שלך במחירים דומים לאלו, צר לי עשית עסקה פשוט גרועה. ה-508 עדיפה עליה בכל פרמטר, ההבדל של יחידת הכח הוא תהומי.
 5. בנוסף לכל מה שנאמר כאן, אם חשקה נפשך במשפחתית גדולה וחזקה עם טורבו יהיה הרבה יותר פשוט, אמין וכמובן חוקי למכור את ה-407 שלך ולקנות 508. פג'ו 508 (או התאומה מבית, סיטרואן C5). ה-508 וה-C5 נמכרות במחירי ריצפה (2011-2012), 10-20 אלף שקל, זה בערך המחיר שיעלה לך פרוייקט של להרכיב טורבו ברכב וזה עוד לפני שדיברנו על זה שהגיר שם טוב ומודרני בהרבה מהגיר שיש אצלך ב-407 ובכלל זה רכבים מודרנים וטובים יותר. המנוע שם הוא 1.6 טורבו עם 156 כ"ס, לכאורה לא נשמע הרבה אבל נתון המומנט טוב משמעותית מאצלך וגם הזמינות שלו, הגיר כמובן גם עושה הבדל, גיר 6 הילוכים מודרני מול 4 ישן. זה כיוון הרבה יותר קל ו
 6. שינוי מבנה אינו חוקי בישראל, בטח שלא תוכל לעבור ככה טסט. עוד עצה, לקחת רכב ולפרק ממנו חלקים לא הופך אותו לבאגי, העניין מתחיל גם להיות מסוכן כאשר חותכים את הגג, אתה מחליש מאוד את מבנה הרכב והוא עלול להתקפל עליך בנסיעה. לא סתם בדרך כלל גרסאות קבריולט ברכבים (כאשר זה מגיע מהיצרן כמובן) שוקלות יותר מאשר הגירסה הרגילה, היצרן מוסיף המון חיזוקים בשילדה כדי להתמודד עם המחסור בגג והקורות.
 7. הסיבה הפשוטה היא כי יצרני הכיסאות מתכננים ובונים את הכיסא לעבוד רק עם אחד החיבורים ולא שינהם ביחד בו זמנית, תבדוק בחוברת ההוראות של כיסא הבטיחות שלך ככל הנראה יש שם איסור שהיצרן הגדיר. בגדול בזמן תאונה הכיסא אמור לזוז מעט ולרסן את האנרגיה, כשאתה מחבר אותו גם ב-ISOFIX וגם בחגורה אתה מונע ממנו את היכולת לרסן את האנרגיה ובנוסף מפעיל עליו כוחות שהוא לא מתכונן אליהם ובמספר רק יותר של נקודות עיגון דבר אשר יכול לגרום לכסא לקרוס ולא להתנהג כפי שהוא מתכונן להתנהג בזמן תאונה.
 8. ב-CHICCO (בדקתי כעת בחוברת), מותר עד 16 KG נגד כיוון הנסיעה ו-18 KG עם כיוון הנסיעה. כמדומני גם ב-BRITAX המגבלה דומה. צריך לזכור שהכיסאות הללו אינם קלים, משקל העצמי שלהם הוא בערך משהו כמו 12-14 KG ולכן מגבלת ה-33 קילו של ISOFIX היא תאורטית בלבד ולא יהיה מנוס מלעבור לחגורה.
 9. ISOFIX אכן מעוגן לשילדת הרכב, ב-2 נקודות. ולאן אתה חושב מעוגנת החגורה? כמובן לשילדת הרכב וב-3 נקודות! על איזה טלטול אתה מדבר?, תנסה למשוך מהר את החגורה ברכב, החגורה ננעלת במכה ובו במקום. חגורה נועדה לשאת משקל מבוגר ולהתמודד עם משקל של 120 קילו לעומת ISOFIX שמוגבל אם אני זוכר נכון למשהו כמו 16-18 קילו, אז כן ISOFIX מוגבל יחסית לחגורה בעומס שהוא יודע להתמודד. בכל מיקרה כאשר הילד מגיע לגבולות המשקל אין ברירה אלא לחבר עם חגורה ולא ISOFIX. ISOFIX הינו תקן ישן, לפני כ-20 שנה בערך, אפילו הממציאים שלו BRITAX (יחד עם VW בזמנו) החלו לנטוש אותו ופיתחו את מנגנון click & tight שעובד
 10. ככל הידוע לי בהחלט אסור לחבר בדרך הזאת כסא בטיחות, אצלי בספר הרכב מופיע במפורש שיצרן הרכב אוסר זאת, תוכל לבדוק אצלך בחוברת הרכב מה אומר היצרן. הסיבה ככל הנראה היא שהרצועות יהיו בזוית ולא ישרות מול חיבור ה-ISOFIX. בכל מיקרה ISOFIX זה לא כזה ביג דיל, יש לו הרבה הגבלות, עדיף לחבר חגורה ברב המקרים וכתלות בסוג הכיסא. אם עדיין לא רכשת כסא אוכל להמליץ על סדרת הכסאות של britax עם מנגנון click & tight, המנגנון הזה נתפס על החגורה ומהדק את הכסא בצורה מדהימה לרכב. יש לי ניסיון טוב גם עם chicco nextfit וחיבור של חגורה, מאוד פשוט ויושב מעולה.
 11. 1. תראה את שניהם במציאות רק ככה תוכל להבין, קשה לי להאמין שהתא מטען בנירו לא יספיק לך. 2. אני מניח שכן, תמיד תוכל לשאול במוסכי היבואן ולקבל תשובה רשמית, העלות ביטוח אם אני זוכר נכון היא 250-300 ש"ח בשנה. עלות סוללה משוערת משהו כמו 6-7 אלף בהערכה גסה, לא יודע נתון רשמי. 3.הספורטאז' שהיה קרוב לנירו מבחינת מחיר הוא הספורטאז' אורבן 1.6 ולא ה-2.0 EX (שעלה כ-20 אלף יותר), בזמנו ב-2018 הם עלו סדר גודל דומה של מחיר, סביבות 140 אלף, הספורטאז' היה מעט יקר יותר.
 12. לנירו ולספורטאז' יש מרווח פנימי דומה למדי, היתרון של הספורטאז' הוא רק בתא המטען (כמעט 100 ליטר יותר). יחידת ההנעה של הנירו חסכונית משמעותית (אם כי בקילומטרז' שלכם זה לא דרמטי) אך לטעמי ההבדל הגדול יותר הוא בביצועים בעיקר בהשוואה ל-1600 של הספורטאז', הנירו מרגיש זריז משמעותית ויש לו יתרון גדול במומנט וזמינות הכוח. אם התא מטען של הנירו יספיק לך (400 ליטר) אז הנירו בחירה עדיפה. אגב טיפולים - המערכת ההיברידית לא דורשת תחזוקה מיוחדת והנירו מגיע עם 5 שנות אחריות ואפשרות להאריך את אחריות הסוללה (בתשלום אחרי השנה החמישית) עד 10 שנים.
 13. קורולה 2015 היא בעלת גיר רציף, על פניו מה שאתה מתאר נשמע תקין. בלחיצה חזקה על הגז הגיר הרציף נוטה להעלות את הסל"ד לקצה הסקאלה ולהאיץ, נשמע תפקוד תקין של גיר רציף.
 14. ככל הידוע לי ניתן פשוט לכבות את פנסי ה-DRL דרך תפריט הרכב, ככה שהחלפת פנס הינה מיותרת למדי במקרה הזה והפיתרון הוא פשוט ובעיקר חינמי.
 15. מסכים, משתמש במשהו דומה כבר כמה שנים (גם עלה לי מחיר דומה) אם כי תדירות השימוש שלי נמוכה למדי. אבל זה בהחלט זול ועושה עבודה מעולה. מיכל הברגה של 450 גרם עולה 40-50 ש"ח. מיכל נקב זאת בהחלט סכנה, פעם אחת החלפתי בלון שכזה והוא לא ישב טוב, הוא פשוט קפץ מהמקום והמיכל התחיל להסתחרר על הריצפה עד שיחרר את כל הגז, מאז לא מתעסק עם הניקובים האלו, רק הברגה.
×
×
 • תוכן חדש...