Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבצע על פטישון

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 4003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשלב מסויים בחיי נדרתי כי כל כלי עבודה שארכוש מעתה ואילך יהיה כלי איכות, כזה מחברה מוכרת שלא יכשל בדיוק ברגע שצריך אותו. בינתיים אני חושב שהתיאורייה הזו מוכיחה את עצמה, במיוחד לטיפוסים שהם מזן DIY.

דווקא לגבי הפטישון הייתה לי התלבטות אם לרכוש BOSCH או זבל סיני מהום סנטר. ביחס לשימוש שלי אין ספק שפטישון סיני היה שורד שנים ארוכות אך בסוף בכל זאת החלטתי ללכת על BOSCH כחול, לא זוכר איזה דגם.

במבט לאחור אני חושב שזו הייתה החלטה נכונה אבל אני בספק עד כמה היא הייתה חכמה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שלוש שנים כששיפצתי את הדירה, קניתי פטישון של Wolf ( לא בתצורת מקדחה ) בהום סנטר במחיר מצויין.

עובד עד היום מצויין, בשיפוץ העבדתי אותו בחציבה בקירות בטון ועוד, ועבד מצויין.

אמנם צריך לגרז אותו הרבה, אבל שווה את המחיר.

יש לי גם מקדחה של Wolf שכבר אצלי משהו כמו 7 שנים, ועברה קדיחות בבטון בשתי דירות ועדיין עובדת.

הכי מצחיק זה שקניתי אותה כי הייתי צריך לקדוח ידית למגב אצל חברה שלי אז ( היום אשתי ) ולא היה לי כח לקחת מאבא שלי.

גם אני הייתי בגישה שתמיד צריך לקנות כלים רצינייים ( וגם מכרתי כאלו בחנות של אבא שלי ), אבל שני הסינים שקניתי,

הוכיחו את עצמם.

יניב

+1

אבא שלי קנה לפני שנתיים בערך קונגו קטן של wolf ואנחנו משתמשים בו לפחות פעם בחודש לעבודות סיתות קלות ואפילו מדי פעם לחציבה והוא עושה את העבודה בסדר גמור (כל שאר הכלים שלנו של מקיטה ואכן מרגישים הבדל באיכות אבל יחסית לעלות מדובר בעסקה דיי טובה)

VW PASSAT 1.8T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז אנחנו מכירים אותך בתור בחור של diy אז תקנה כלים איכותיים כמו שעשית עד עכשיו .

ולא צריך להעלות אותך על המוקד הכלי הסיני כבר יעשה את זה במקומנו :wink:

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאידך, להתחיל להלוות כל פעם אחד, לא מתאים. ויש כמה פעמים שצריך, אין מה לעשות.

יש לי מהיכן להלוות אחד נורמלי בעת הצורך, ואף עשיתי זאת השבוע כשהייתי צריך, אבל המון תודה על ההצעה! :-D

להלוות - אתה הצד הנותן. אם אתה המקבל אתה לווה. ושום קשר להומו סנטר.

ועוד דבר - מלווים כסף, ציוד משאילים. ואם אתה המקבל, אתה שואל. מה בעצם ההבדל? כשאני מלווה לך כסף אני לא מצפה לקבל את אותם השטרות בדיוק בחזרה, רק את השווי (פלוס ריבית והצמדה, אני עושה לך מחיר טוב מ'כפת לך). כשאני משאיל לך כלי עבודה אני מצפה לקבל את אותו אחד ספציפי בחזרה, אלא אם כן שברת אותו ואז אני רוצה אחד חדש (פלוס פיצוי על עוגמת נפש, אחרת שלושה בוכרים בברלינגו יחנו לך מתחת לבית).

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אקנה אחד.

האמת שגם הייתי מסתדר עם מקדחה, אבל פטישון פשוט יעשה את חיי יותר פשוטים בקידוח אבן.

לשימוש של חור בשנתיים אין הצדקה לקנות משהו אחר.

אגב. HILTI כבר מזמן לא אותה איכות שוויצרית לכל החיים, לדברי אנשי מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע, תקנה מה שאתה רוצה ותעשה מה שאתה רוצה, אבל ההמלצה שלי היא ללכת על פטישון מחברה מוכרת.

אין לך כסף ? תחסוך. עדיף מלבזבז את הכסף על הדברים האלו.

אם אתה מתכוון רק לקדוח איתו, חור פה חור שם, הוא יעשה את העבודה.

מעבר לזה, ברגע שהוא טיפה יתאמץ - הוא עלול לשבוק חיים. לכלים האלו אין מספיק איכות בשביל לעמוד בעומס, ואני לא מדבר על המכאניקה של הכלי אלא על המנוע החשמלי... לב ליבו של המכשיר אפשר לומר.

איציק

איציק, לי יש פטישונים של בוש ופטישונים סיניים. כשאני או הצוותים שלי יוצאים לשטח אנחנו לוקחים את שניהם כשהבוש משמש ככלי גיבוי (נפילה של כלי כזה למים זה לא דבר יוצא דופן אצלי ולכן הבחירה היא בכלים זולים וכלי גיבוי טוב במקום הפוך). אחד הסיניים חוגג כבר 5 והוא קודח אצלי הרבה מאוד (אבל לא חוצב כמעט).

מצד שני משחזות מקיטה 4.5 לא מחזיקות כלום כי מה שהולך בהן זה החילזון של הגיר. בגלל זה הפסקתי לקנות אותן ואני קונה סיניות ברבע מחיר שחיות אותו הדבר. במשחזות "9 המצב שונה ושם המקיטות והבוש מחזיקות יפה. מסורים שורפים אני קונה רק מקיטה א בגלל אורך החיים אלא בגלל מבנה (מיקום הציר ביחס ללהב שונה וצריך להפעיל פחות כוח ביחס לאחרים).

בשורה התחתונה, כלי צריך להתאים ליעוד שלו. יש מקומות שהסיניים מתאימים ויש מקומות שלא אתקרב לכלי סיני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בנושא הזה, ראיתי שהופיע בארץ מבחר יפה של Milwaukee, מישהו יודע מה הם שווים? על פניו מרגישים די איכותיים ומאוזנים היטב ביד, אבל עדיין לא שמעתי עליהם ביקורות בארץ.

ומה הקטע של Hilti בעצם, מיסבים עשויים מזהב או משהו? מה יגרום לאדם שפוי לקנות כלי אחד שלהם ולא שלושה כלים של מקיטה באותו מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילווקי - חברה שמוכרת מצויין בארה"ב, אך (לפחות עדיין) לא באירופה/ ישראל. יש להם כלים טובים, משהו מקביל לDE WALT. (שניהם יצרנים שהתבססו על כלים חשמליים של 110V עד לשנים האחרונות, לכן לא פיתחו כ"כ את השוק מחוץ לארה"ב), לאחרונה הם מחפשים עוד שווקים ולכן תראה אותם יותר ויותר.

לגבי WORX - אני לא יודע מה רמת המחיר שהם מוכרים היום, יכול להיות שהם הורידו לאחרונה כדי לחדור לשוק טוב יותר, אבל כשראיתי אותם בפעמים הראשונות (בערך שנתיים) ההפרש היה כ-10 אחוז, לא יותר (לעומת בוש/מקיטה). כמו כן, כמה אנשי מקצוע אמרו לי שהכלים לא שרדו כ" טוב נפילות וכיו"ב (לא סקר מקיף, אבל אנשים שאני משוכנע באובייקטיביות שלהם). בהפרש מחיר נמוך כ"כ, אני לא מוצא סיבה לא ללכת על משהו מוכח.

אם ההפרש גבוה יותר (לפחות 20 אחוז) אז אלה בהחלט כלים שכדאי לשקול, בסה"כ עושים רושם לא רע.

הילתי נחשבו (לפחות פעם) לכלים בלתי שבירים. לקבלנים שעובדים עם הכלים באופן מאסיבי וקבוע - שווה לשלם פי שלושה ויותר בכדי לקבל כלי שעובד. יום עבודה ש"הולך" בגלל שכלי נמצא בתיקון שווה הרבה כסף. :idea:

ונקנח בבדיחה - הפרסומת העתיקה של דה-וולט לפטישונים. משעשעת אותי בכל פעם מחדש:

http://www.youtube.com/watch?v=dasn8brA_7I דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלוות - אתה הצד הנותן. אם אתה המקבל אתה לווה. ושום קשר להומו סנטר.

ועוד דבר - מלווים כסף, ציוד משאילים. ואם אתה המקבל, אתה שואל. מה בעצם ההבדל? כשאני מלווה לך כסף אני לא מצפה לקבל את אותם השטרות בדיוק בחזרה, רק את השווי (פלוס ריבית והצמדה, אני עושה לך מחיר טוב מ'כפת לך). כשאני משאיל לך כלי עבודה אני מצפה לקבל את אותו אחד ספציפי בחזרה, אלא אם כן שברת אותו ואז אני רוצה אחד חדש (פלוס פיצוי על עוגמת נפש, אחרת שלושה בוכרים בברלינגו יחנו לך מתחת לבית).

תודה על שלל התיקונים לעברית צחה ונכונה. התחלתי להתקלקל לגמרי, אני רואה- קודם פטישון סיני, אחר כך השפה, מה יהיה? בסוף אני עוד אתחיל לדבר כמו איזה ערס מצוי :lol:

נכנסץי לאתר של הום סנטר. איפה המבצע?

אמרתי שאתה צריך להיכנס לאתר של הומו סנטר, לא הום סנטר...

בבקשה לינק, ראה עמוד 7.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בנושא הזה, ראיתי שהופיע בארץ מבחר יפה של Milwaukee, מישהו יודע מה הם שווים? על פניו מרגישים די איכותיים ומאוזנים היטב ביד, אבל עדיין לא שמעתי עליהם ביקורות בארץ.

ומה הקטע של Hilti בעצם, מיסבים עשויים מזהב או משהו? מה יגרום לאדם שפוי לקנות כלי אחד שלהם ולא שלושה כלים של מקיטה באותו מחיר?

יש לי מברגה 12V של מילווקי, שהזמנתי לפני כמה שנים מארה"ב. קצת נדפקתי עם מיסים ודמי פדקס וכו', ויצא לי

בסוף כמעט 900 ש"ח (עם שתי סוללות ליתיום), והייתי צריך גם לארגן ממיר מ-110 ל-220. בקיצור טעות.

אח שלי קנה מברגה זהה בארץ במחיר לא גבוה בהרבה (1100 אני חושב).

לאחרונה יצא לנו לעבוד ביחד על הרכבת דק גדול, שתי המברגות עבדו בלי הפסקה במשך 12 שעות, כשהסוללות מתחלפות כל הזמן

במטען המהיר (חצי שעה בערך לטעינה מלאה).

מאד נוחה ביד, חזקה למדי (יש לה שתי מהירויות, במהירות הגבוהה היא לא הצליחה להבריג עד הסוף).

איכות הבניה טובה מאד, מרגיש כמו כלי שיחזיק הרבה שנים, אבל אי אפשר לדעת.

יש לה תאורת לד נוחה, וגם אינדיקציה על מצב הסוללה.

יש לה רק בעיה אחת מעצבנת קצת, שמדי פעם הפוטר משתחרר עצמאית, לא משנה כמה חזק סוגרים אותו.

זה הדגם שיש לי (M12) :

http://www.delco.co.il/p/245-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%97%D7%94-12v

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דילמה:

חבר מעוניין לרכוש מקדחה מחברה מובילה לצורך קידוחים ביתיים מזדמנים. האם לא עדיף שיקנה את הפטישון שבמבצע?

הוא יעבוד רק בקידוח חורים פעם ב.. ולא בסיתות. האם לא עדיף כלי חזק יותר כמו הפטישון על מקדחה חלשה ואיכותית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח

אם הוא רוצה לקדוח כדי לשים דיבל, לפעמים קדיחה בפטישון תגרום לחור רחב יותר.

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...