Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

בית על אדמת מדינת ישראל

פה הטעות שלך.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4768

• SlowRide

4600

• פינדר

3628

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

90% מהמתנחלים התיישבו שם בהנחיה ובתמיכה של מדינת ישראל שהקימה להם תשתיות, כבישים ועודדה אותם לכך.

אני בן 50. עד היום לא פגשתי מישהו שגר מעבר לקו הירוק ולא יודע שהישוב שהוא גר בו, נמצא במעמד שונה מישוב שנמצא בתוך תחומי ישראל. זה לא עדר של תמימים. מי שקנה בזול יודע שיש סיבה למחיר.

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

אולי לא, מה שבטוח שגם אתה לא, וגם יבגניפ לא ואני בספק אם יש פה מישהו אחד שבקיא בכל סעיפיו של החוק הבינלאומי ויוכל לתת לנו תשובה.

אין דבר כזה חוק בינלאומי. יש שורה של אמנות והסכמים. אמנת זנבה שישראל חתומה עליה אוסרת העברת אזרחים לשטח כבוש.

ותחסוך ממני את פלפולי "ממי כבשנו" שמשכנעים רק ימנים ישראלים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

לא יודע, אני קניתי בית על אדמת מדינת ישראל, אם הייתי עובר על איזשהו חוק היו עוצרים אותי מזמן....

קראת טוב את הסכם החכירה?

בזמנו היה לי זכות למגרש בארז בהקצאה של המדינה והופיע שם סעיף מפורש שאני יודע שהמדינה יכולה לפנות אותי ולא אהיה זכאי לשום פיצוי (וזה בשנות התשעים. לא שייך להתנתקות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, EliC25 כתב:

לא יודע, אני קניתי בית על אדמת מדינת ישראל, אם הייתי עובר על איזשהו חוק היו עוצרים אותי מזמן....

זה לא נכון. התנחלויות הן לא חלק ממדינת ישראל. לא היה מתנהל דיון על סיפוח והחלת החוק הישראלי שם אם היו, אתה יודע.

כמובן שגם יש מנעד. הדוגמא של רוטמן מלמדת שכמתנחל אתה יכול לעשות מה שבא לך גם מחוץ לגבולות הגזרה שהמדינה מציבה, ויהיה בסדר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Night Driver כתב:

בחירה שלהם.

אם אני אחליט לחזור לעירק סביר להניח שגורלי יהיה דומה אבל עדיין זו ההחלטה שלי ואני לא מצפה שצהל יבוא לאבטח אותי כשאני הולך לקניות בשוק של בגדד.

זאת בדיוק הנקודה - מדינה אחת לפלשתינים בלבד, אחרי טיהור אתני של כל היהודים (כי כמו שאמרת, אי אפשר להבטיח את שלומם), ומדינה אחת דו-לאומית, ישראל.

בישראל יש לך חברי כנסת (ולא רק) שמזדהים בגאווה כפלשתינים, יוצאים נגד מדינת ישראל בכל הזדמנות ועוד, אבל אנשים כמוך יהיו הראשונים לצעוק, אם מישהו רק חלילה יציע לאותם "פלשתינים" לעבור למדינה שלהם, כשזאת תקום. אבל לגרש יהודים מהבית?   קל.

לפני 8 שעות, David32 כתב:

רק לכיוון אחד. 

כי לאנשים מסויימים יש תעודת זהות כחולה, ולכן הם שווים לכול שאר האנשים שיש להם תעודת זהות כחולה.

ואנשים מסויימים החליטו (בעידוד מסויים מהממשלה) לעבור על החוק וללכת לגור בשטחים.

על איזה חוק הם עברו?   מעמד ההתנחלויות אולי שנוי במחלוקת, מבחינה בינלאומית, אבל בישראל הוא הוסדר, הן באמצעות צווים צבאיים והן באמצעות חקיקה ישראלית.

גם הגולן נחשב לעיתים בתור שטח סורי כבוש, ולמרות הסיפוח שלו, אז גם המעמד שלו "שנוי במחלוקת", מבחינה בינלאומית. אז עכשיו גם מי שגר בגולן עובר על החוק?

זוכר את הצהרת פומפאו?   "הקמת התנחלויות ישראליות אזרחיות בגדה המערבית אינה כשלעצמה בלתי תואמת את המשפט הבינלאומי".

בקיצור, כדאי לעשות קצת מחקר בסיסי, לפני שכותבים שטויות בבטחון.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

מעניין, על איזה חוק הם עברו? 

רק לפני כמה ימים יאיר לפיד בעצמו הסביר למה ההתנחלויות חוקיות לפי הדין הבינלאומי, אני סקרן לשמוע את פרשנותך המשפטית הבלתי מעורערת בנושא. 

אה, יאיר לפיד אמר. סליחה.

נניח שהתנחלויות חוקיות, כי זה מימלא ויכוח תכלית. אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

נניח שהתנחלויות חוקיות, כי זה מימלא ויכוח תכלית. אז?

אז תחזור בך מהקריאה למי שגר בהם "עבריינים", זו תהיה התחלה.

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

אני בן 50. עד היום לא פגשתי מישהו שגר מעבר לקו הירוק ולא יודע שהישוב שהוא גר בו, נמצא במעמד שונה מישוב שנמצא בתוך תחומי ישראל. זה לא עדר של תמימים. מי שקנה בזול יודע שיש סיבה למחיר.

הסיבה למחיר היא העובדה שהוא חי באזור שבו יש סיכוי גבוה שיום אחד השכנים מהכפר הסמוך יפרצו אליו הביתה וישחטו אותו ואת המשפחה שלו. 

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, MiniMiz3r כתב:

אז תחזור בך מהקריאה למי שגר בהם "עבריינים", זו תהיה התחלה.

למה? כי יאיר לפיד אמר? 

נסו להתנס לתפיסת עולם קוהרנטית במקום לחפש על מה לריב. אין חי כוח לחובבי מרקים למיניהם יותר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, gadik6 כתב:

בישראל יש לך חברי כנסת (ולא רק) שמזדהים בגאווה כפלשתינים, יוצאים נגד מדינת ישראל בכל הזדמנות ועוד, אבל אנשים כמוך יהיו הראשונים לצעוק, אם מישהו רק חלילה יציע לאותם "פלשתינים" לעבור למדינה שלהם, כשזאת תקום. אבל לגרש יהודים מהבית?   קל.

קודם כל מה זה "אנשים כמוני" ואיזה "איש" אני?

שנית תגדיר מה זה "יוצאים כנגד מדינת ישראל". האם כל אופוזיציונר שיוצא נגד החלטת ממשלה הוא נגד מדינת ישראל או רק אם הוא ערבי?

ושלישית אנחנו מדינה דמוקרטית אבל עדיין מדינת חוק. החוק מגדיר מה חוצה את הגבול ואם חצו אז תעניש.

לפני 19 דקות, gadik6 כתב:

אבל בישראל הוא הוסדר, הן באמצעות צווים צבאיים והן באמצעות חקיקה ישראלית

עצם זה שזה צו צבאי כבר הופך אותו ללא מוסדר ולא חוקי כי לפי הדין הבינלאומי בשטח שאתה מחזיק עם שלטון צבאי אתה לא יכול ליישב אזרחים שלך.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, MiniMiz3r כתב:

שמע אתה משהו מיוחד, בחיי. 

ברור, כי פשוט הפריוולגיה לאמץ פרשנות ניתנה רק לך ויאיר לפיד.

גם מה אתה רוצה?! הרי הטענה היא שאנחנו תמיד מוכנים להתפשר והמכשול זה רק הערבים הרעים. אז מה כל המגננה המופרכת על התנחלויןת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

עצם זה שזה צו צבאי כבר הופך אותו ללא מוסדר ולא חוקי כי לפי הדין הבינלאומי בשטח שאתה מחזיק עם שלטון צבאי אתה לא יכול ליישב אזרחים שלך.

זה לא נכון אבל זה באמת דיון מיותר. אתה לא משפטן מומחה בדיני מלחמה, בזמן שיש משפטנים שהם כן מומחים שאומרים שאתה טועה. צא מנקודת הנחה שאין לך מספיק ידע כדי להכריע בסוגיה והדעה שלך היא בדיוק זה - דעה. 

Just now, יבגניפ כתב:
לפני 28 דקות, MiniMiz3r כתב:

ברור, כי פשוט הפריוולגיה לאמץ פרשנות ניתנה רק לך ויאיר לפיד.

גם מה אתה רוצה?! הרי הטענה היא שאנחנו תמיד מוכנים להתפשר והמכשול זה רק הערבים הרעים. אז מה כל המגננה המופרכת על התנחלויןת?

אני לא מאמץ שום פרשנות, פשוט הדיון איתך זה כמו עם גרסה זולה של ChatGPT.

"מי שגר בהתנחלות הוא עבריין"

"אבל יאיר לפיד אמר שההתנחלויות הן חוקיות"

"אוקי, בוא נניח שהן חוקיות, אז"?

"אז מי שגר בהן לא עבריין"

"למה? כי יאיר לפיד אמר?"

אני לא מגן על התנחלויות, אני רק מציין את העובדה הפשוטה שהאנשים שמתגוררים בהן הם לא עבריינים, למרות שאתה מתעקש (לא ברור למה) לקרוא להם כך.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

כל מה שכתבת הוא לא נכון. לפי איזה דין בינלאומי, יש לך סעיף?

כי אם אתה מדבר על סעיף 49, אז יש מגוון טיעונים לפיהם הוא לא חל על המצב ביהודה ושומרון. 

אפילו בג"צ קבע, במספר הזדמנויות, כי ניתן להסתמך על חקיקה ישראלית בנושא, כולל צווים צבאיים, וכי סעיף 49 לא בהכרח מחייב.

כלומר בג"צ קבע שזה כן חוקי וכן "מוסדר", אבל אתה, בתור משפטן בינלאומי קובע שלא?

להזכיר לך שאפילו ארה"ב הכירה ברמת הגולן, כשטח ריבוני ישראלי רק בתקופת טראמפ, ושמבחינה בינלאומית, גם מעמדה של רמת הגולן הוא "במחלוקת" לעיתים?

אז עם כל הכבוד לדין הבינלאומי, הוא לא תמיד מחובר למציאות.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, MiniMiz3r כתב:

זה לא נכון אבל זה באמת דיון מיותר. אתה לא משפטן מומחה בדיני מלחמה, בזמן שיש משפטנים שהם כן מומחים שאומרים שאתה טועה. צא מנקודת הנחה שאין לך מספיק ידע כדי להכריע בסוגיה והדעה שלך היא בדיוק זה - דעה.

איך באותו משפט אתה קובע גם חד משמעית ש״זה לא נכון״ וגם טוען שרק משפטנים מומחים יכולים לקבוע. האם אתה משפטן מומחה?

הטריק הזה של ״מומחה״ למשהו מורכב כמו ״משפט בין לאומי״ שיגיד לך שאתה צודק כי ככה זה מתאים לך, הוא נדוש.

בתי המשפט מלאים במומחים כאלו שמספקים חוות דעת מוזמנת. אפילו במדעים מדוייקים, תמיד ימצא איזה פרופ׳ ש״הולך נגד הזרם״ וסוחב אחריו עדת שוטים.

בסוף יש זירה בינלאומית, של דעת קהל, ראשי מדינות וגם בתי משפט ספציפיים (למטרות כמו פשעי מלחמה). הפלפולים של טליה איינהורן לא משכנעים שם.

לפני 3 דקות, gadik6 כתב:

פילו בג"צ קבע

בגצ פועל מכח חקיקה ישראלית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...