Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטויות בהחלפת רכב ללא תקציב מוגדר

tuple

פוסטים מומלצים

מתלבט האם להחליף את הרכב הנוכחי שלי ורציתי לשתף אתכם במחשבות שלי ולקבל עצות ממי שכבר היה במצב דומה.

המזגן ברכב (ניסן נוט 2014) לא מקרר כמו שצריך בימים ממש חמים, בעיקר כשהאוטו מתחמם בשמש.

אנחנו לא משתמשים ברכב ביום יום ובנוסף מכיוון שהחניה מקורה אין לנו את הבעיה הזו באופן קבוע.

מצד שאני אנחנו עם ילד קטן ואני פחות מתלהב מהרעיון לנסוע ברכב חם כשהמזגן חצי כוח.

בדקתי את המזגן במספר מוסכים והוא תקין, פשוט כנראה שהוא חלש מדי.

ניתן לראות פה את ההתייעצות מלפי שנה.

בגדול היינו שמחים להישאר (ואולי נשאר בכל מקרה) עם הרכב הנוכחי אם לא עניין המזגן (ראיונות יצרתיים יתקבלו בברכה).

התקציב מאפשר לנו לקנות רכב משפחתי.

חשוב לנו שהרכב יהיה אמין ובטיחותי. נחמד שיהיה (אבל לא הכרחי) חסכוני עם בידוד רעשים טוב ומהנה לנהיגה.

אתמקד בשתי אופציות: רכב חדש ויד 2 (תרגישו להציע הצעות נוספות)

שיקולים בעד ונגד רכישת רכב חדש:

בעד:

1. הימנעות מהתעסקות עם מוכרים/סוחרים: אין צורך להתעסק עם מוכרי רכבים יד שנייה.
  2. אמינות: רכב חדש מגיע עם אחריות יצרן, מה שמקטין את הסיכון לתקלות משמעותיות בשנים הראשונות.
  3. טסט לשלוש שנים: חוסך את הטרחה לקחת את הרכב לטסט ובנוסף רכב חדש כנראה יעבור טסטים בקלות.
  4. חווית הנהיגה ברכב חדש: אף פעם לא היה לי רכב חדש (או אפילו קרוב לזה) ואשקר אם אגיד שאני לא רוצה להוריד את הניילונים מהמושבים.

נגד:

1. עלות גבוהה: רכישת רכב חדש כרוכה בהוצאה כספית משמעותית יותר.
  2. ירידת ערך מהירה: רכב חדש מאבד מערכו מהר מאוד בשנים הראשונות.
  3. ביטוח יקר יותר: עלות הביטוח לרכב חדש נוטה להיות גבוהה יותר בהשוואה לרכב יד 2.
  4. גניבה: רכבים חדשים נחשבים יותר גניבים.
  5. שריטות ומכות: רכבים חדשים רגישים יותר לשריטות ומכות, דבר שיכול לקרות די מהר בארץ.
  6. ילדים ברכב: יש לי ילד קטן שאוהב לשחק באוטו, לשבת מאחורי ההגה, ללחוץ על הכל ולעלות עם נעליים על המושבים, פחות נעים ברכב חדש.

שיקולים בעד ונגד רכישת רכב יד 2:

בעד:

1. עלות נמוכה יותר: רכבים יד 2 זולים משמעותית מרכבים חדשים.
  2. ירידת ערך איטית יותר: רכבים יד 2 מאבדים מערכם בקצב איטי יותר.
  3. מגוון רחב: יש מגוון רחב של דגמים ותקופות ייצור שניתן לבחור מהם.

נגד:

1. התעסקות עם סוחרים/מוכרים
  2. אמינות פחותה: רכבים יד 2 עלולים לסבול מתקלות תכופות יותר, תלוי במצבם ובאופן השימוש הקודם בהם.
  3. היסטוריית טיפולים לא ידועה: ייתכן ולא תדע בדיוק מה מצב הרכב ומה ההיסטוריה שלו, מה שיכול להוביל להפתעות לא נעימות.

תודה לכל מי ששרד את החפירה! אשמח לשמוע מה דעתכם ומה הניסיון שלכם בנושא. תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהחבילה הכוללת של השיקולים והצרכים שלך נשמע שאץה צריך רכב משומש קלות באיזור ה30-60 אש"ח, שיענה לך על הסעיפים של:

א. אמינות

ב. בטיחות

ג. חסכון בדלק

נשמע שרוב המוחלט של החששות שלך מתרכזים לעניין הכסף.

ברכב חדש ההוצאה היא ודאית - ירידת ערך, ביטוח גבוה, טסט גבוה, וגם טיפול שנתי במוסך יבואן ולא מוסך כללי.

ברכב משומש, העלויות לא ודאיות, יתכן ויהיה תיקון יקר, ויתכן שלא. ירידת הערך לא גבוהה וגם הטסט והביטוח יותר זולים.

ההנאה מהסרת ניילונים וריח של חדש תעבור מהר יותר מאשר התחושה שנלווית להורדות החודשיות של ההלוואה או ההוצאות שנלוות לרכב חדש.

להבנתי אתם לא נוסעים הרבה אז לא ברור לי למה יש מחשבה להוציא הרבה כסף על כלי שמשמש אתכם מעט, מה גם ששיקול הדלק הוא זניח במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, EliC25 כתב:

נשמע שרוב המוחלט של החששות שלך מתרכזים לעניין הכסף.

פחות או יותר נכון חוץ מהעניין העיקרי שהוא 

לפני 32 דקות, tuple כתב:

הימנעות מהתעסקות עם מוכרים/סוחרים

לפני 20 דקות, EliC25 כתב:

להבנתי אתם לא נוסעים הרבה אז לא ברור לי למה יש מחשבה להוציא הרבה כסף על כלי שמשמש אתכם מעט

וכנראה שזו הסיבה שבאמת לא נלך על רכב חדש, הייתי צריך לכתוב את הכל כדי לסדר את זה לעצמי

לפני 22 דקות, EliC25 כתב:

נשמע שאץה צריך רכב משומש קלות באיזור ה30-60 אש"ח

וזה טווח גדול עם הרבה אפשרויות, ללכת על צרפתי? יפני? רכב פחות מוכר שאפשר למצוא במחיר נמוך יחסית (מיצובישי אטראז'?) ?

ותודה על התגובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון שלא העלית - כמה זמן אתה מתכוון להחזיק ברכב, ומה התוכניות לתקופה זו - הגדלת המשפחה? שינוי מקום מגורים? צרכים משתנים בעבודה?

ויש גם העניין הכלכלי - האם שוכבים לך בעו״ש רבע מיליון ש״ח ללא צפי לשימוש בקרוב, או שהכסף דרוש לצרכים אחרים, או שאתה בכלל תלוי בהלוואות? אל תספר לנו, רק חשוב על משמעות הוצאה של כמה עשרות אלפי ש״ח נוספים.

אני חייב לומר שאתה יכול למחוק עוד כמה סעיפים. עם טיפה מזל גם רכב בן 3 שנבחר נכון לא יסב לך עלויות גדולות בתחזוקה שוטפת ובתיקונים. והטסט זה בכלל שטויות - 96 ש״ח ושעה במכון הטסטים פעם בשנה. זניח לגמרי. וחוץ מזה, רכב שנוסע מעט צורך מעט דלק, כך שחסכון של 10% בסעיף זה בטל בשישים בתוך סך עלויות החזקת רכב.

אם אני במקומך אני נשאר עם הרכב הקיים או עובר במגרשי הטרייד אין של יבואנים או מגרשי הליסינג כדי לבדוק את המבחר. כנראה שמציאות לא תמצא שם, אבל הסיכוי לרמאות יחסית לא גדול.

אגב סעיף הביטוח - גם ביטוח רכב משומש יכול לעלות הון קטן. אחד הבנים שלי מחזיק קורולה בת 5, הביטוח שלה עולה לו כפליים מזה של ארונה דנדשה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, tuple כתב:

פחות או יותר נכון חוץ מהעניין העיקרי שהוא 

וכנראה שזו הסיבה שבאמת לא נלך על רכב חדש, הייתי צריך לכתוב את הכל כדי לסדר את זה לעצמי

וזה טווח גדול עם הרבה אפשרויות, ללכת על צרפתי? יפני? רכב פחות מוכר שאפשר למצוא במחיר נמוך יחסית (מיצובישי אטראז'?) ?

ותודה על התגובה!

אז תחכה להזדמנות מחבר פורום, השוק כרגע מת וזו הזדמנות טובה לקנות משהו טוב במחיר טוב.

אין לי המלצה על דגם ספציפי לתת לך, כדאי להתמקד בדגמים עם מוניטין אמינות טוב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, tuple כתב:

נגד:

1. התעסקות עם סוחרים/מוכרים
  2. אמינות פחותה: רכבים יד 2 עלולים לסבול מתקלות תכופות יותר, תלוי במצבם ובאופן השימוש הקודם בהם.
  3. היסטוריית טיפולים לא ידועה: ייתכן ולא תדע בדיוק מה מצב הרכב ומה ההיסטוריה שלו, מה שיכול להוביל להפתעות לא נעימות.

ברשותך אתייחס כרגע לסעיפים הללו: 

הבעיה האמיתית שיש לאנשים עם שוק היד 2, הוא לא בשוק עצמו אלא בראש של הקונים

לגופו של עניין

1. אין מה להתעסק עם מוכרים וסוחרים, היום כמעט כול דבר אפשר לאמת אונליין , וכשיש מוכר כזה שמשתף פעולה ומבין עניין, אין הרבה סיכויים שהוא יהיה נוכל ושקרן ברגע שתבוא לראות את הרכב. ברגע שמוכר מתחיל לספר סיפורים בטלפון, אז קרוב לודאי הסיפורים ימשיכו גם בפגישה בפועל. 

2. ברגע שרכב מטופל כמו שצריך, הסיכון לתקלות, בטח שתקלות יקרות ומפתיעות הולך וקטן, רכב מודרני מלפני 7-10 שנים ללא פאקים בתכנון, זה בסה"כ מכונה אמינה מאוד.

3. יש המון רכבים עם היסטוריה ידועה ומתועדת, צריך רק להחליט שזה אחד הקריטריונים החשובים. 

על מנת ש-3 הסעיפים יעברו חלק, אין מה לעשות, זה עולה כסף. ובמזל ברוב הפעמים זה גם לא הרבה כסף, כי יש מחירון ורוב האנשים נצמדים אליו פחות או יותר. 

הבעיה שבני אדם הם יצורים מאוד סתגלתניים ויחסיים. בשוק הרכב זה לא הכי טוב, וסתם גורם להתעסקות בשטויות.

עזרתי ללא מעט אנשים לקנות רכבים והייתי רואה את זה המון:

-אנשים ששקלו לקנות רכב ב-130-150 אלף, מוותרים על רכב משומש ב-50 אלף במצב מדהים, כי הוא עולה 5 אלף יותר. 

-הדרישה לרכב שמור הולכת ויורדת, כי אפשר לקנות ב-20% פחות, רכב שהיה בהשכרה 3 שנים עם שלל שכנועים עצמיים.

קח דוגמא אפילו בשרשור הזה, שקלת לקנות רכב חדש, ויום אחרי, כשכבר הבנת שזה יהיה ככול הניראה רכב משומש, אתה כבר שוקל ללכת על מיצובישי אטראז'(מן הסתם בגלל שהוא זול, לא בגלל האיכויות ה(לא) קיימות שלו).

סליחה שהבאתי דוגמא עלייך, זה לא משהו אישי, כולנו עושים את זה. 

בקיצור, אפשר לקנות רכב משומש טוב, אפילו בתקציב יחסית נמוך, פשוט צריך להיות ממוקד ולא להיות מוסח משטויות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

נתון שלא העלית - כמה זמן אתה מתכוון להחזיק ברכב, ומה התוכניות לתקופה זו - הגדלת המשפחה? שינוי מקום מגורים? צרכים משתנים בעבודה?

המטרה להחזיק את הרכב כמה שיותר ולפחות בתכנון אין צפי לשינויים

הטסט זה בכלל שטויות - 96 ש״ח ושעה במכון הטסטים פעם בשנה

אבל מאוד מעיק

רכב שנוסע מעט צורך מעט דלק, כך שחסכון של 10% בסעיף זה בטל בשישים בתוך סך עלויות החזקת רכב

מסכים בגלל זה זה תחת nice to have

לפני 57 דקות, davemustaine87 כתב:

קח דוגמא אפילו בשרשור הזה, שקלת לקנות רכב חדש, ויום אחרי, כשכבר הבנת שזה יהיה ככול הניראה רכב משומש, אתה כבר שוקל ללכת על מיצובישי אטראז'(מן הסתם בגלל שהוא זול, לא בגלל האיכויות ה(לא) קיימות שלו).

סליחה שהבאתי דוגמא עלייך, זה לא משהו אישי, כולנו עושים את זה. 

לא שקלתי לקנות רכב חדש/משומש, רציתי לרשום לעצמי מה היתרונות/חסרונות בכל אחת מהאפשרויות.

ואתה 100% צודק בנוגע לאטראז׳, בגלל שהרכב רוב הזמן לא בשימוש חבל לי להוציא עליו הרבה כסף

תרגיש חופשי עם הדוגמאות no offense taken ותודה על התגובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...