Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, korola כתב:

בקיצור הורדת 2 ציפורים באבן אחד.

גם את החוק הפנדקאות וגם את הפרקליטות. 

אם זה יעזור במשהו לחבר ילדות קרוב שבינתיים לא קיבל פונדקאות בארץ - אני אהיה מאושר.

ציטוט

אשרך אם אתה חושב ש-5 מנדטים שמתפצלים ל-3 מפלגות מיד אחרי הבחירות יצליחו לתרום משהו. 

אולי כן ואולי לא, אבל שקד הייתה במשרד המשפטים - עשתה דברים טובים, אבל לא דיברה על מהפכה.

ביבי הוא זה שמונע את השינויים במערכת המשפט.

סער הוא בעצמו יקיר הפרקליטות.

אז מהם תבוא הישועה? למי עוד נשאר לי להצביע?

לפני 53 דקות, יבגניפ כתב:

1. זה קורע מצחוק (או בכי - אני לא בטוח) שהם מתבכיינים שופטי בגץ ש"לא לוקחים מילימטר של אחריות". איזו אחריות הם מביאים לשולחן בנושא? אמונה דתית? או שאולי בן גביר יטוס אישית להאג לייצג את ישראל בבית הדין שם? או שאולי הוא יתגייס לצהל ובצלאל ישלים שירות מלא? 

למה לא אחריות? סמוטריץ' לא לקח אחריות כשר תחבורה (גם על הטוב וגם על הפחות?) - היה מוכן שאזרחים (!) יפנו אליו בנושאי תחבורה.

אגב בן גביר רצה להתגייס, לא רצו לגייס אותו, אולי בצדק אולי לא, אבל אי אפשר להשתמש בזה כנגדו כשהוא הצד שכן רצה.

נדמה לי שהוא אפילו עתר לשר הביטחון או משהו דאז שיגייסו אותו:

ציטוט

גופשטיין ובן-גביר טוענים כי אכן לא שירתו בצה"ל, אבל לא משום שסירבו לעשות זאת. הם טוענים בכתב התביעה כי למעשה ההפך הוא הנכון. הם בהחלט רצו לשרת ואפילו פעלו ולחצו כדי שיגייסו אותם. אבל הצבא לא רצה שני חבר'ה שהיה חשש כי ינסו לעורר תסיסה בקרב חיילים ולהעביר אותם על דעותיהם ולהופכם לימנים קיצוניים כמותם. שמם של השניים הלך, והולך, לפניהם כעושי צרות, אז צה"ל לא רצה להתעסק אתם.

מכאן

2. אני רוצה לחיות במדינת חוק. מכל הכיוונים. גם פשיעה. גם בלגן בכבישים. גם שחיתות ועבירות מס. פעם אחר פעם אחר פעם ההקשר היחידי כמעט שבו, עושה רושם, שמערכת המשפט מעניינת את החברה האלו זה ההקשר הדתי אתני. זו באמת המשילות והרפורמה שאתה רוצה? נניח ואני מקבל את כל מה שאתה אומר על מערכת המשפט. נניח. עדיין אינסוף פוליטיקאים ישראלים עוברים מתישהו במהלך הקריירה שלהם בכלא בגלל עבירות שחיתות שונות. זה מעניין את הציונות הדתית? אני חושב שהתשובה ברורה. ואיזו דמוקרטיה מציע שמחה רוטמן לערבים שגרים ביו"ש? אפילו לנו? דמוקרטיה ודת מתנגשות וימשיכו להתנגש. לשמוע אותם מדברים על דמוקטריה זה כמו לשמוע נציגי מפלגה קומוניסטית מדברים על זה מהצד השני.

אתה יודע, צריך להתחיל ממשהו, אז נתחיל מזה שערבים מעורבים ברצח בערך פי 3 מחלקם באוכלוסיה, בערך פי 2.5 בניסיונות רצח, בערך פי 4 ב"משפחות פשע" (מה שנקרא "פשע מאורגן"), כמעט 100% מהפרוטקשן, ואם נדבר על הכביש אז מבחינת כתבי אישום בסעיפי תחבורה קשים זה פי 2-3-4 מחלקם באכולוסיה, חלקם בעבירות רמזור אדום זה מעל ל-50% וכו'.

אז בשם השוויון הקדוש נבקש לאכוף את כל העבירות בכל המגזרים באופן שוויוני בלי תלות במסוכנות או במעורבות בפשיעה?

או שאנחנו אומרים שעם הכלים שיש אנחנו תוקפים קודם את הבעיות הכי חמורות, הכי קשות, במגזרים שהכי מעורבים בהם?

לי התשובה ברורה.

איזו דמוקרטיה צריך להציע לערבים שגרים ביו"ש? יש להם תעודה כתומה או כחולה? לתפיסתי (שאתה מכיר) צריך להציע להם ללכת למדינה שבה יש 90% פלשתינים. נו, הממלכה הזו ממזרח לנו, אה כן, קוראים לה ירדן, החלק ההוא שהיה חלק מהמנדט הבריטי, כשהמנדט הבריטי נועד להקמת בית לאומי לעם היהודי, אז כבר לקחו מתוך 116 אלף קמ"ר, 88 אלף קמ"ר שזה מעל ל-75% ונתנו להאשמים, והאוכלוסיה שם היא גם ככה כאלה שמזדהים כפלשתינים, אז יאללה תפאדל, שיקימו שם את פלשתין שלהם.

ולאלה שמעורבים בטרור צריך לכפות עליהם הגירה למקומות שמהם באו הסבים והסבתות שלהם.

בוא נשאל אחרת? איזו דמוקרטיה מציעה לך התצורה הנוכחית? זו שבה יש אזרחים שברור לחלוטין שלא ייאכף נגדם חוק? שיכולים לגנוב ולשדוד ולרצוח ולקחת פרוטקשן ולשרוף, ולא יעשו להם כלום? זו דמוקרטיה? שטות מוחלטת, והרי שופטי בג"ץ בעבר בעצמם אמרו שאין תחושה קשה יותר לאזרח מאשר זו שיש אזרחים שווים ואזרחים ששווים יותר.

הרי ב"דמוקרטיה" כזו מה לנו להלין שהחרדים מקבלים תיעדוף תקציבי, או חוסר אכיפה מנהלתי או פלילי? מה לנו להלין שהכבישים שלנו נראים ככה? שאין דין ואין דיין? שהיחידים שאוכפים כלפיהם זה אזרחים יהודים חילוניים? הדג הכי קל לתפיסה?

3. הסרת רגולציות וצמצום ביורוקרטיה זה נהדר. אתה חושב שמפעל ההתנחלויות יצליח להחזיק ככה? קח דוגמא: הטרול האהוב עלי בעולם, הלל גרשוני - עלק - ליברטריאן שלא מת מרעב רק כי אתה ואני משלמים מיסים - סיפר בעבר איך הוא מסתדר בלי רכב כי יש אוטובוס. אתה חושב שזה כלכלי להביא אוטובוס לגבעת חור תחת בבקעת הירדן? ואם לא - אז יפסיקו את זה ויתנו לשוק לעשות את שלו? 

כן! כן כן כן! חד משמעית כן!

ולגבעת חור תחת בבקעת הירדן יש כספי ארנונה שהם גובים, שישתמשו בהם כדי לממן קווי אוטובוס!

אתה רוצה לגור בגבעת חור תחת? סבבה, במקום 30 שקל למ"ר ארנונה תשלם 40 כדי שיהיה לך קווי אוטובוס.

ואז תאמין לי שהשוק יעשה את שלו והשירות שהם יקבלו יהיה טוב יותר.

----------------------------------

נ.ב. הפירוש קיצורים האוטומטיים יצא משעשע הפעם, נתת לי חלונות חשמל 🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4759

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

רק בנוגע לחלק האחרון, גבעת חור תחת. 

ארנונה למגורים היא הפסדית. 

אם המדינה לא תממן תשתיות בפריפריה זה פשוט לא יהיה. 

כולם יבואו לגור בגוש דן. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולה כסף לגור בגוש דן. הרבה כסף.

לקנות דירה בגוש דן יקר בהרבה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

, אבל אי אפשר להשתמש בזה כנגדו כשהוא הצד שכן רצה.

הוא היה יכול לבחור שלא להצטרף לארגון שגרם לצבא לא לגייס אותו. סמוטריץ' היה יכול שלא ללכת למסלול הסדר. 

למען האמת, אני גם לא רואה גישנה שונה לאחריות שהם מציעים. מה זה אומר בכלל? שאם הם טועים אז הם ישלמו מחיר כלשהו ששופטים לא משלמים?

ומילא זה, אתה לא חושב שהאמונה מכתיבה להם את הגישה לפחות קצת? אני מעדיף פרגמטיות ברוב המקרים. אני לא חושב שהם פרגמטים. בעייני זו גישה לא אחראית. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה יודע, צריך להתחיל ממשהו

הבעיה שלי איתם זה הערבוביה הלא קדושה שנוצרת בין הכעס שלהם על מערכת המשפט שלפעמים מונעת מהם לעשות מה שבא להם ביוש, לבין הכעס של ליכנודיקים על העמדה לדין של נתניהו. רק כדי שלא נכנס לויכוח תורן על מה נכון, מי זכאי ומי לא  - אני רואה בזה בראש ובראשונה גישה מאוד סלקטיבית וילדותית לחוק, שאת עיקרה אפשר לצמצם ב-"מותר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים, למה העם בחר בנו". אני מבין שאתה אולי רואה את זה אחרת, וזה בסדר. ואני לא מביע עמדה על הצורך ברפורמה. אני מביע עמדה על זה שעבריינות כתופעה שעומדת בפני עצמה לא מעניינת אותם ולי זה מפריע.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

? לתפיסתי (שאתה מכיר)

אוקיי, רק צריך לקרוא לילד בשמו.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

היחידים שאוכפים כלפיהם זה אזרחים יהודים חילוניים? הדג הכי קל לתפיסה?

נניח שאתה צודק. אז תקבל אכיפה שכוללת יהודים חילוניים וערבים. אוקיי. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

כן! כן כן כן! חד משמעית כן!

ולגבעת חור תחת בבקעת הירדן יש כספי ארנונה שהם גובים, שישתמשו בהם כדי לממן קווי אוטובוס!

אני לא חושב שיש שום סיכוי שהציונות הדתית תעשה כזה דבר. גם ככה אף אחד לא בדיוק ממהר לעבור ליו"ש. ולכן אני חוזר ואומר שאת הכאילו ליברליזם כלכלי (ולא רק) שלהם צריך לקחת בערבון מאוד מאוד מאוד מוגבל. 

אבל כבר הצבעת אז מה זה משנה? :)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, יבגניפ כתב:

הוא היה יכול לבחור שלא להצטרף לארגון שגרם לצבא לא לגייס אותו. סמוטריץ' היה יכול שלא ללכת למסלול הסדר. 

למען האמת, אני גם לא רואה גישנה שונה לאחריות שהם מציעים. מה זה אומר בכלל? שאם הם טועים אז הם ישלמו מחיר כלשהו ששופטים לא משלמים?

ומילא זה, אתה לא חושב שהאמונה מכתיבה להם את הגישה לפחות קצת? אני מעדיף פרגמטיות ברוב המקרים. אני לא חושב שהם פרגמטים. בעייני זו גישה לא אחראית. 

לפי טענתם הבעיה לא הייתה עם העבר שלו בתנועת כ"ך (כלומר לא ישירות בכל אופן), אלא בגלל שחששו שהוא ישפיע על חיילים אחרים (במילים אחרות שיעשה אותם ימניים יותר).

זה הלכה למעשה לא לגייס אותו בגלל דעותיו, אם זה היה מישהו עם דעות שמאלניות קיצוניות זה לא היה עובר.

אחריות מבחינתם זה אומר שאם אתה לא מרוצה מהתפקוד שלהם - אל תבחר בהם, גם אני אם לא אהיה מרוצה מהתפקוד שלהם - לא אבחר בהם שוב.

ככה זה עובד בדמוקרטיות בד"כ. זו האחריות של נבחרי ציבור.

אם אני לא מרוצה מהתפקוד של שופטי בג"צ, איך אני יכול להעניש אותם? חוץ מלשים פתק של "ט" בקלפי? אין לי דרך.

כמובן שהאמונה שלהם מכתיבה להם את הגישה, לא חושב לרגע אחרת. מבחינתם המצע שלהם כרגע הוא פרגמטי, שהרי אתה לא חושב שהתפיסה שלהם אומרת שצריך להשלים עם התנחלויות מבודדות שיינמקו נכון? ובכל זאת הם אומרים ריבונות על גושי ההתנחלויות. סתם כדוגמה.

יכול להיות שהם לא מספיק פרגמטיים לטעמך כמצביע מר"צ בעבר, אבל זה הגיוני, זה גם לא הקולות שהם מתמודדים עליהם.

לפני 49 דקות, יבגניפ כתב:

הבעיה שלי איתם זה הערבוביה הלא קדושה שנוצרת בין הכעס שלהם על מערכת המשפט שלפעמים מונעת מהם לעשות מה שבא להם ביוש, לבין הכעס של ליכנודיקים על העמדה לדין של נתניהו. רק כדי שלא נכנס לויכוח תורן על מה נכון, מי זכאי ומי לא  - אני רואה בזה בראש ובראשונה גישה מאוד סלקטיבית וילדותית לחוק, שאת עיקרה אפשר לצמצם ב-"מותר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים, למה העם בחר בנו". אני מבין שאתה אולי רואה את זה אחרת, וזה בסדר. ואני לא מביע עמדה על הצורך ברפורמה. אני מביע עמדה על זה שעבריינות כתופעה שעומדת בפני עצמה לא מעניינת אותם ולי זה מפריע.

אתה מתכוון שזה מפגש אינטרסים בין ביביסטים ובין מי שאשכרה חושב שמערכת המשפט חולה? תמיד מפגשי אינטרסים כאלה מולידים שינוי.

אני גם לא דוגל בשיטת "מותר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים כי בחרו בנו", אני גם לא דוגל בשיטת "אנחנו יודעים יותר טוב מהעם מה טוב לו ולכן נחליט בשבילו ונבטל חוקים", אני דוגל בהפרדת רשויות אמיתית, כזו שאין בה רשות אחת חזקה מהשאר. ואין רשות שבה יש שיטת חבר מביא חבר.

למה עבריינות כתופעה בפני עצמה לא מעניינת אותם? אתה לא חושב שהם סובלים מעבריינות? הם לא חקלאים? להם לא גונבים רכבים? לא סוחטים מהם פרוטקשן?

חוץ מזה ביהדות יש מושג כזה שאומר - מתוך שלא לשמה, בא לשמה. אם יעשו משהו טוב גם שלא מתוך כוונה - זה טוב.

עדיף מאשר מי שהכוונה שלו טובה אבל עושה רע.

לפני 55 דקות, יבגניפ כתב:

אוקיי, רק צריך לקרוא לילד בשמו.

לא הסתרתי את זה מעולם, למיטב ידיעתי זו גם התפיסה הרחבה של סמוטריץ' ובן גביר, גם אם זה לא רלוונטי לכרגע.

לפני 55 דקות, יבגניפ כתב:

נניח שאתה צודק. אז תקבל אכיפה שכוללת יהודים חילוניים וערבים. אוקיי. 

אחלה, זה אומר שנחסל את רובה המוחלט של הפשיעה, בטח החמורה.

האם זה מושלם? לא, האם זה עדיף מהמצב הקיים שאוכפים רק כלפי יהודים חילוניים? בוודאי. צעד בכיוון הנכון עדיף על פני דריכה במקום.

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא חושב שיש שום סיכוי שהציונות הדתית תעשה כזה דבר. גם ככה אף אחד לא בדיוק ממהר לעבור ליו"ש. ולכן אני חוזר ואומר שאת הכאילו ליברליזם כלכלי (ולא רק) שלהם צריך לקחת בערבון מאוד מאוד מאוד מוגבל. 

בוא נגיד ככה, את כל מה שאומרים כל הפוליטיקאים ללא הבדל דת, צבע, מין ואות בקלפי, אני לוקח בערבון סופר-מוגבל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אחלה, זה אומר שנחסל את רובה המוחלט של הפשיעה, בטח החמורה.

האם זה מושלם? לא, האם זה עדיף מהמצב הקיים שאוכפים רק כלפי יהודים חילוניים? בוודאי. צעד בכיוון הנכון עדיף על פני דריכה במקום.

catholic eli wallach GIF

אללה איסטור.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר מה יעשו בעלי עסקים עכשיו שלא יצטרכו לשלם פרוטקשן? הם לא יידעו מה לעשות עם הכסף.

והחקלאים שגונבים להם ציוד חלקאי, הם כבר הזמינו חדש, מה יעשו עם 2 טרקטורים?

והערביות שמישהו ראה אותן נכנסות לרכב מה יעשו? יחיו? למה מה קרה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר מספר פעמים כותב תגובה ומוחק, כי מה זה אין לי כוח להיכנס לזה.

אבל לבוא ולהגיד "לפחות יאכפו גם את הערבים" (וצינזרתי פה 😉 ) זה ממש לא פתרון לדעתי, זה גם ממש לא בסדר כי זה שוב שם את החרדים מעל כולם.

החוק צריך להיות על כולם, לא רק על חילוניים וערבים. 

"צעד בכיוון"? הרשה לי לא להסכים. זה צעד באלכסון, שחלקו הוא לכיוון טוב, וחלק אחר ממנו - ממש לכיוון הלא נכון (לי, כחילוני אתאיסט)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך כחילוני אתאיסט מה השינוי מהמצב הקיים? כלום ושום דבר.

תנסה אתה לאיים על שוטר שאם הוא נותן לך דו"ח זה חבל, חבל עליו כאילו.

תראה כמה מהר אתה שוכב באלכסון במושב האחורי של הסורנטו.

אבל ערבי? מה פתאום, מנהלים איתו מו"מ, מסבירים לו שהכל טוב, אבל הדו"ח כבר יצא.

לך כחילוני אתאיסט אין שינוי מהמצב הקיים, ההבדל היחיד הוא שאשכרה יהיה פחות פשע, כי יתחילו לחפש אותו גם איפה שהוא נמצא.

אגב הייתי מסכים איתך אם המציאות לא הייתה כזו שהפשיעה במגזר הערבי גדולה משל כל המגזרים האחרים גם יחד.

@יבגניפ קרא לזה ברית לא קדושה

כי יענו הציונות הדתית רוצים לאכוף חזק נגד ערבים כי הם ערבים (ונניח לרגע שזה נכון, לא יודע), ואני רוצה לאכוף נגד ערבים כי אצלם יש יותר פשיעה.

על זה אמרתי - עדיף פעולה נכונה מכוונה לא נכונה, מאשר פעולה לא נכונה מכוונה נכונה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לך כחילוני אתאיסט מה השינוי מהמצב הקיים? כלום ושום דבר.

חוץ מזה שנותנים עוד לגיטימציה לחלק מהאוכלוסיה להמשיך ולעשות את הבלאגן שהם עושים - כלום.

גם ככה אני אשכנזי כאפות, יחסית חי לפי החוק, ואם לא אז מערכת החוק יודעת את הקוד הסודי לרקטום שלי.

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי יענו הציונות הדתית רוצים לאכוף חזק נגד ערבים כי הם ערבים (ונניח לרגע שזה נכון, לא יודע), ואני רוצה לאכוף נגד ערבים כי אצלם יש יותר פשיעה.

ואני רוצה לאכוף נגד כול אזרחי מדינת ישראל בלי קשר למין לאום גזע דם או וואטאבר.

וזאת בכלל לא שאלה לבן גבירי או סמוטריץ-פנטזיות-מיניות-לא-ממומשות או מיכאלי.

זה שביבי-ימין-חזק וחבריו למפלגה דירדרו את המצב לרמות של היום, זאת בעיה חמורה. פשוט צריך מישהו לא רקוב שיסגור את הבאסטה הזאת - לכולם ולא רק לערבים.

רוצה להגיד שזאת בעיה בביצוע שאין עליה ויכוח לדעתי.

אה כן, ובוא לא נשכח שהחרדים אוהבים להחביא את הבעיות שלהם בתוך החברה שלהם, אינספור דוגמאות לזה שפשיעה לא יוצאת החוצה. הם חלק מאותה הבעיה. לזיין את הערבים כי הם ערבים - שוב, לא ממש פתרון. או לפחות לא פתרון שאני הייתי רוצה לראות.

העיקר שבחרת במי שנראה לך בתכלס... אני פחות מאמין בשינוי משמעותי בעיניין הזה.

עריכה אחרונה על ידי David32

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טוב, הצבעתי לחולד. נקווה שיצא גם משהו טוב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יהיה עם אחוז ההצבעה? לאנשים לא נישאר כוח אחרי המנגל?
נכון לשעה 18:00: 51.5% לעומת 56.3% בפעם הקודמת.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...