Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפלסטיק מלוכלך \ שרוף בלוח השעונים של המהירות וטורים - מאזדה 3

shaylpz
שימו לב! השרשור הזה בן 3360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קשה לי להאמין שהפנל עשוי מזכוכית, זכוכית היא הרבה יותר שבירה מאשר פוליקארבונט ועלולה לגרום לפגיעה בנהג במקרה שהפנל נשבר בזמן תאונה.

מאיפה לך לדעת שהפנל עשוי זכוכית ?

תשמע אני לא בטוח כי עוד לא נסיתי לשבור ולראות מה קורה :-D

אבל כמו שזה נראה ומרגיש זה זכוכית. בשמש ישירה על הפאנל יש את אותה קשת צבעים שאתה רואה על סלולרים בעלי מסך זכוכית, בנקישה על הפאנל הוא מרגיש כמו זכוכית, וכשאתה נוגע בו הוא קריר מאוד לעומת פלסטיק כמו זה שבמסך הmmi לדוגמא

אולי הנציג של פליקס כאן יוכל לאשר או להפריך את דברי?

*מדובר על audi a6 3.2q 2009

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנל עשוי מפלסטיק איכותיי הנקרא פוליקארבונט הינו בעל שקיפות גבוהה יותר מאשר זכוכית וגם הוא יכול לגרום לשבירת קרני האור באותה צורה שזכוכית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמר מרק, סלולריים כיום כבר אינם בעלי מסך זכוכית רגילה, אלא זכוכית מחוסמת.

ויש עוד טכנולוגיות מתקדמות נוספות שמשקיעים ברוב הסמארטפונים כיום בעלי מסך האמולד כך שקרני האור שנשברות לתוך המסך לא מפריעות לראות את התמונה. זה בעיקר תלוי בזוויות חיתוך גבישי הזכוכית במסך. (סתם לידע כללי)

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, ובעיקר משום היותי קפדן בענייני ניקיון, אני אשמח לדעת שכל מי שממליץ כאן, התנסה בחומרים עליהם הוא ממליץ.

דקסטרון 3... נשמע לי קצת הרסני ללוח שעונים עדין (פלסטיק שנשרט גם אם מנגבים בעדינות עם מיקרופייבר...).

Skoda Fabia 2010 Manual - SOLD

Seat Ibiza 2018 Manual - SOLD

Seat Ibiza 2024 - DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמר מרק, סלולריים כיום כבר אינם בעלי מסך זכוכית רגילה, אלא זכוכית מחוסמת.

ויש עוד טכנולוגיות מתקדמות נוספות שמשקיעים ברוב הסמארטפונים כיום בעלי מסך האמולד כך שקרני האור שנשברות לתוך המסך לא מפריעות לראות את התמונה. זה בעיקר תלוי בזוויות חיתוך גבישי הזכוכית במסך. (סתם לידע כללי)

וזה עדיין לא משנה את העובדה שבשמש ישירה גם מסך אמולד עם גורילה גלאס (sgs2) יש מן קשת צבעים במרכז המסך. אותו דבר בלוח המחוונים בaudi, דבר שאף פעם לא ראיתי ב206/i30 שבהם פלסטיק מן הסתם

אגב מארק, התייחסת לשליש ממה שכתבתי.. מה בעניין הטמפרטורה של הפאנל והתחושה במגע איתו שלא דומה כלל לפלסטיק?

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על שמן דקסרון 3, אתה לא צריך לקנות את השמן חבל סתם לקנות אותו מדובר בשמן גיר אוטומט אדום, אתה יכול פשוט להוציא את המדיד שמן גיר אם קיים ומה שנשאר על המדיד תשתמש איתו, או מהמיכל של השמן ה"כ (מדובר גם לרוב על שמן דקסרון 3.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סימנים כמו של אבנית כזאת על לוח השעונים, כמו ששמים מים והם מתייבשים? לא הצלחתי לנקות

את זה ואולי זה מבפנים, אבל שמן הדקסרון 3 יכול לעזור? יש לי בקבוקון קטן אני ינסה ויעדכן (בתקווה שהלכלוך מבחוץ ולא מבפנים, כי לפרק את הפלסטיק מהלוח שעונים לא צלח במיוחד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה עדיין לא משנה את העובדה שבשמש ישירה גם מסך אמולד עם גורילה גלאס (sgs2) יש מן קשת צבעים במרכז המסך. אותו דבר בלוח המחוונים בaudi, דבר שאף פעם לא ראיתי ב206/i30 שבהם פלסטיק מן הסתם

אגב מארק, התייחסת לשליש ממה שכתבתי.. מה בעניין הטמפרטורה של הפאנל והתחושה במגע איתו שלא דומה כלל לפלסטיק?

אין לי מה לכתוב בעניין.

לי יש סימנים כמו של אבנית כזאת על לוח השעונים, כמו ששמים מים והם מתייבשים? לא הצלחתי לנקות

את זה ואולי זה מבפנים, אבל שמן הדקסרון 3 יכול לעזור? יש לי בקבוקון קטן אני ינסה ויעדכן (בתקווה שהלכלוך מבחוץ ולא מבפנים, כי לפרק את הפלסטיק מהלוח שעונים לא צלח במיוחד)

על אחריותך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקף לוח שעונים עשוי מפוליקרבונט בדיוק כמו משקף הפנס חזית ואופן הניקוי הוא זהה. פוליש.

רצוי לפרק את לוח השעונים מהרכב ,לפרק את המשקף ולעבוד עליו באותה שיטה שמלטשים פנסי חזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

זה קרה לי במיצובישי אחרי שמסרתי את הרכב לניקוי פנימי.

לוח המחוונים נהיה לבן ולא שקוף.

קראתי באחד הפורומים למרוח מעט שמן בישול בעזרת צמר גפן. ניסיתי וזה עבד מצוין!

הפלסטיק של המחוונים חזר להיות שקוף

שלום לכולם,

הפלסטיק שמגן על לוח השעונים של המהירות והטורים נהיה מחוספס ולא שקוף ,לא רואים דרכו טוב.

אבא שלי אמר שהוא ניקה שם עם מגבון בעל אלכוהול ויכול להיות שזה שרף את הפלסטיק .

לקחתי בד ומים ניסיתי לנקות ולא עזר,לקחתי עיתון וחומר ניקוי חלונות וגם זה לא עזר.

יש למישהו רעיון איך לנקות \ לסדר את זה מבלי להחליף את כל הפלסטיקה שם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לי גם הגיע למצב קטסטרופה ובלתי שמיש בעליל.

במציבושי סופר לנסר פשוט לקחתי חתיכת פרספקט חדשה ואצל חבר חתכתי לפי סימון, קדחתי חור לכפתור איפוס הtrip והחלפתי.

uploadfromtaptalk1429642759654.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה שטויות ואל תשים שמן כי זה סתם יהיה שמנוני ומגעיל .

לנקות טוב בעדנות עם בד לח וליבש לעשות פוליש .

אם אתה מהשפלה צור קשר בפרטי ונירא איך אוכל לסייע לך

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...