Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח ממצלמת רמזור ועירעור אחרי תשלום?!

שימו לב! השרשור הזה בן 4507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וחג שמח לכולם.

*קיבלנו מכתב הטוען שעברנו באדום.

התקשרתי למס' הטלפון הרשום בדו"ח ובקשתי לראות את הצילומים, ומסתבר שניתן לבקש לראות את התיק בדואר רשום בלבד והם שולחים בדואר את העתק הראיות. השוטר במענה גם אמר שצריך לשלם את הדו"ח בכל מקרה, גם אם לא הגיעו הצילומים ואם אנו לא אשמים "בדרך כלל מחזירים את הכסף":shock::?

אחרי ששאלתי אותו מה הכוונה ב"בדרך כלל" הוא התפתל קצת ואמר שהכסף יוחזר...

שלחתי את הבקשה לראות את התיק כשבועיים אחרי שהגיע הדו"ח.

עד כה לא הגיע תיק הראיות (= הצילומים שלנו שעברנו באדום)

ממה שאני יודע, ברגע ששלמת את הדו"ח למעשה אתה מודה באשמה.

עתה אני קצת מבולבל. לשלם או לא?

ואם אשלם ויתברר שאנו לא אשמים האם נראה את הכסף?

יש טעם להתקשר אליהם או להגיע אליהם?

תודה רבה

*המכתב רשום בלשון רבים אבל בעצם זו אשתי שעברה באדום. (ואין כל קשר להדרת נשים. באמת.)

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי התקשרת?

ואם אתה משלם את הדוח רואים בך כמי שהודה באשמה בבית המשפט.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי ביצעה ההדורה את המעשה הנפשע?

מתי קיבלתם את הדו"ח למעונכם?

אם הפער בין שני המועדים מעל 4 חודשים הדו"ח יכול לשמש כעפיפון. ( בתנאי שהרכב לא חדש דנדש ולא רשום על שם חברה / ליסינג וכו' )

מאותו רגע יש לכם 90 יום לשלם או לבקש להישפט , או 30 יום לבקש ביטול.

אם אתה רוצה לבטל את הדו"ח והתמונות המרשיעות טרם הגיעו לפני שחולפים ה 30 יום , שלח מכתב לביטול ותוסיף כי את המשכו של המכתב תשלח לאחר קבלת התמונות.

כמובן א ם הם מגיעים לפני כן מה טוב.

כל מכתב בדואר רשום בלבד ושמור על קבלת הדואר הרשום כעל בבת עינך.

אם שלחת בקשה לביטול ולא התקבלה תשובה עד ל 90 יום מקבלת הדו"ח והחלטת לשלם , אז....

אם החליטו לבטל לך תקבל חזרה את הכסף ואם החליטו לא לבטל , אז כבר שילמת .

ואם לאחר שנענית בשלילה החלטת לבקש להישפט , גם זה מתירים לך תוך 30 יום מהיום שבו קיבלת את התשובה השלילית.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי ביצעה ההדורה את המעשה הנפשע?

מתי קיבלתם את הדו"ח למעונכם?

אם הפער בין שני המועדים מעל 4 חודשים הדו"ח יכול לשמש כעפיפון. ( בתנאי שהרכב לא חדש דנדש ולא רשום על שם חברה / ליסינג וכו' ) מבחינה זו הדו"ח הגיע בזמן. חלפו כ 40 יום.

מאותו רגע יש לכם 90 יום לשלם או לבקש להישפט , או 30 יום לבקש ביטול.

אם אתה רוצה לבטל את הדו"ח והתמונות המרשיעות טרם הגיעו לפני שחולפים ה 30 יום , שלח מכתב לביטול ותוסיף כי את המשכו של המכתב תשלח לאחר קבלת התמונות. אני הגשתי בקשה לראות את התמונות תוך שבוע מהגעת הדו"ח. זה נחשב בקשה לביטול?

כמובן א ם הם מגיעים לפני כן מה טוב.

כל מכתב בדואר רשום בלבד ושמור על קבלת הדואר הרשום כעל בבת עינך.

הכל כמובן ברשום

אם שלחת בקשה לביטול ולא התקבלה תשובה עד ל 90 יום מקבלת הדו"ח והחלטת לשלם , אז....

אם החליטו לבטל לך תקבל חזרה את הכסף ואם החליטו לא לבטל , אז כבר שילמת .

ואם לאחר שנענית בשלילה החלטת לבקש להישפט , גם זה מתירים לך תוך 30 יום מהיום שבו קיבלת את התשובה השלילית.

אני לא רוצה לשלם לפני שאני רואה את הראיות. מה אני יכול לעשות כדי שזה יקרה?

סוף ה90 יום לתשלום מתקרב (עוד שבוע). אני חושש שיווצר מצב שאצלם נפלה טעות כל שהיא והדו"ח נשלח בטעות ולך תוציא מהם את הכסף והנקודות אחרי שכבר "הודיתי" בכך ששילמתי.

תודה רבה

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין אותך נכון שלחת מכתב לקבל את התמונות ואלו לא הגיעו למרות שחלפו כבר למעלה מ 60-70 יום.

להבנתי הבקשה לראות את התמונות אינה מהווה בקשה לביטול , ומכאן משתמע כי החמצת את המועד לשליחת מכתב ביטול.

אי תשלום במועד יגדיל לך את הקנס ב 50%

האפשרות לשלם תחת מחאה קיימת , אבל לא יהיה קל להתמודד מול הוראות החוק הקובעות כי תשלום מהווה הודאה.

אז אולי הדרך ה"נכונה" היא לשלם תחת מחאה ושליחת בקשה לביטול , תוך ציון כי זו לא נשלחה עד עתה עקב אי קבלת התמונות שהתבקשו במכתבך מיום X שהתקבל במשרדכם ביום Y. ( אתר הדואר ייתן לך את המידע מתי הגיע המכתב ליעדו לפני כחודשיים.)

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות לשלם תחת מחאה קיימת , אבל לא יהיה קל להתמודד מול הוראות החוק הקובעות כי תשלום מהווה הודאה.

אז אולי הדרך ה"נכונה" היא לשלם תחת מחאה ושליחת בקשה לביטול , תוך ציון כי זו לא נשלחה עד עתה עקב אי קבלת התמונות שהתבקשו במכתבך מיום X שהתקבל במשרדכם ביום Y. ( אתר הדואר ייתן לך את המידע מתי הגיע המכתב ליעדו לפני כחודשיים.)

אולי אשלח מכתב של "תשלום תחת מחאה ודרישה לביטול" והודעה שאם לא אקבל את התמונות תוך 30 יום אגיש תביעה להחזר התשלום בתביעות קטנות?

אם אגיע למשפט בתביעות קטנות, ופסק הדין לא יהיה חד משמעי לטובת המשטרה, לפחות אחזיר כמה שקלים וזו גם תהיה עילה לבקשה למחיקת הנקודות?

תקן אותי אם אני טועה בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית משפט לתביעות קטנות לא דן במקרה שכזה.

במכתב הביטול תציין כי שילמת תחת מחאה , כך גם תציין על הספח שהולך למשטרה המשולם. צלם אותו כמובן.

אבל...

הפתרון הוא כאן

תובע רשאי לדון בבקשה שהוגשה לאחר המועדים האמורים בסעיף קטן (א), אם שוכנע שהבקשה לא הוגשה במועד בשל סיבות שלא היו תלויות במבקש ושמנעו ממנו להגישה במועד והיא הוגשה מיד לאחר שהוסרה המניעה.

כלומר במקרה שלך יש לך סיבה טוב למה לא הגשת תוך 30 יום אלא רק לאחר קבלת התמונות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שיש סיכוי סביר שמדובר בטעות כלשהי בזיהוי הרכב?

או שרוב הסיכויים שהעבירה כן בוצעה?

אם אתה חושב שיש מצב שיש טעות אז אולי כדאי פשוט לבקש להישפט (דואר רשום עם אישור מסירה).

אם עד סמוך למועד המשפט (נניח חודש-חודשיים) לא תקבל את הצילומים אז פנה ליחידת התנועה הרלוונטית ובקש לעיין בחומר הראיות.

אם הצילומים יגיעו ותראה שזה בכל זאת הרכב שלך, אתה יכול לבקש מהתובע להודות תמורת קנס מקורי, ולהסביר לו שחיכית לצילומים.

סיכוי לא רע שיסכים. (אבל לא מובטח לך 100%)

בכל מקרה טמון פה לא מעט בלבול מח.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה לשלם לפני שאני רואה את הראיות. מה אני יכול לעשות כדי שזה יקרה?

תודה רבה

פונה אל יחידת התנועה ומבקש את הצילום של הרכב.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שיש סיכוי סביר שמדובר בטעות כלשהי בזיהוי הרכב?

או שרוב הסיכויים שהעבירה כן בוצעה?

אני חושב שיש מקום לטעות. אשתי נהגת טובה והיא לא זוכרת שעברה באדום או בזנב צהוב.

מבחינתי, זה שעד כה לא נשלחו התמונות מגביר את החשד שאין להם תמונות או שהן בעייתיות (או שאני מבלבל וזה קצב השרות שלהם:?:)

בכל מקרה טמון פה לא מעט בלבול מח.

אנו גרים באיזור שבו רשיון הרכב מאוד חשוב לנו. אם אני יודע שיש סיכוי סביר, אני מעדיף לתת את ה1000 ש"ח האלה לעו"ד.

פונה אל יחידת התנועה ומבקש את הצילום של הרכב.

לאחר שיחה בטלפון איתם נאמר לי שניתן לפנות ברק דואר רשום. ומאחר ופניתי כבר, בדואר רשום, ללא תגובה מצידם עד כה ומועד התשלום מגיע מתנהל כל הדיון הזה.

ניתן לגשת אליהם ולראות את הצילומים או שזה רק בדואר רשום באמת?

ל'

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו קטן,

למה לא? בגלל שזה גוף ממשלתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו קטן,

בגלל שהתביעה צריכה להיות אישית. אתה לא יכול לתבוע את "מרצפות משה בע"מ" אלא רק את משה.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו קטן,

בגלל שהתביעה צריכה להיות אישית. אתה לא יכול לתבוע את "מרצפות משה בע"מ" אלא רק את משה.

ארז תשובה לא נכונה

התובע חייב להיות אדם יחיד הנתבע יכול להיות אדם או תאגיד.

כיוון שכאן מדובר בכלל בקנס אז זה לא בסמכות בית המשפט לתביעות קטנות .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז תשובה לא נכונה

התובע חייב להיות אדם יחיד הנתבע יכול להיות אדם או תאגיד.

כיוון שכאן מדובר בכלל בקנס אז זה לא בסמכות בית המשפט לתביעות קטנות .

איפה טעיתי?

http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/hesb_ktanot.htm

"מי רשאי לתבוע

תביעה בבית משפט לתביעות קטנות רשאי להגיש יחיד. מכאן שחברה, תאגיד עיריה וכ'ו,אינם רשאים לתבוע בתביעות קטנות. המונח "יחיד" כולל גם רבים. אין הגבלה על צירוף כמה תובעים יחד, כגון: בעל ואשתו, או דיירי בית, ובלבד שאינם תאגיד.

את מי אפשר לתבוע

יש להקפיד שהנתבע יהיה אישיות משפטית, כלומר אדם או תאגיד, כגון: חברה. כאשר המדובר בחברה, יש לציין את השם המדוייק כולל "בע"מ" בסוף השם.

אין לתבוע שם מסחרי סתם שאינו חברה, כגון "וילונות פלוני", אלא יש לתבוע שמית את בעל העסק. מותר לתבוע כמה נתבעים יחד באותו העניין. אם צד מתגורר ביישוב בו יש שמות דומים רבים, רצוי להוסיף את שם האב, על מנת למנוע טעויות בזיהוי.

יש להקפיד על ציון פרטים מלאים, לרבות טלפון נייד, כתובת מלאה, ובכלל זה המיקוד. אין לציין תא דואר ככתובת."

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...