Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלוג אחזקת וולקן 96 + תמונות

Yoni P.
שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב !

קודם כל תתחדש על האוטו כמה שאני אנטי צרפתיות זאת נראת ממש טוב!!

לגבי הבעיה של נפילת סל"ד בהאטה תנסה לבדוק צינורית וואקום של הברקסים...הייתה לי בעיה כזאת באחד המכוניות וגיליתי שצינורית לא הייתה מחוברת טוב!

פאסאט 1.8T-מלמדת אותי מה זה רכב:twisted:

מיצובישי קולט99-יפנית מתוקה :mm_wink:-נמכרה לידיים טובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הקצעתי את היום, על מנת לטפל בבעיית מנוע הצעדים שהלכה והחמירה..

התביישתי אפילו לעמוד ברמזור, כשהטורים עולים ל2000 ונופלים.. וחוזר חלילה..הייתי מביט לצד ונמנע מליצור קשר עין, כדי לא לשמוע, "...רכב צרפתי..." .:oops:

על הבוקר קפצתי לשמר (שמחתי להכיר אותך, ופעם נוספת תודה), "התחדשתי" בכמה איברים שבקרוב יורכבו באוטו (כשיגמרו מועדי ב'), ולאחר מכן התחלתי במשימה.

בהתחלה תכננתי לפרק רק את מנוע הצעדים, לעשות לו ניקוי ולהחזירו פנימה. אך שילוב של בורג עקשן וזווית גישה לא נוחה, גרמו לפירוק בית המצערת.

גיליתי שישנה בריחה של השמן, דרך חיישן לחץ האוויר, שעם הזמן הצטבר על חיישן מצב המצערת.

אחרי ניסיונות כושלים של לפרק את הברגים של החיישן מצב המצערת, על מנת להוציא את חיישן לחץ האוויר (ולהחליף אטם, אם יש), הוחלט להשאירו כדי לא להרוס לעצמי את האצבעות, הברגים והעצבים. :evil:

בזמן הניקוי, ראיתי שהראש של הפין המחובר למנוע צעדים, שחוק יותר מהצד השני (כנראה בלאי טבעי).

לאחר ביצוע ניקוי בית המצערת, הפרפר, המעברים, מנוע הצעדים, חיבורים חשמליים, ברגים ותבריגים.. הכל הורכב בחזרה ויצאתי לנסיעת מבחן.

בדקות הראשונות לאחר ההתנעה, המנוע קצת גמגם (לפני הפירוק נתקתי את המצבר), אך בזמן הנסיעה הכל היה חלק והרכב הרגיש מעולה!

אם הסימפטומים יחזרו, יוחלף מנוע הצעדים בחדש.

קצת תמונות מהתהליך:

האשם,

DSCF8986%20%28640%20x%20480%29.jpg

החיילים,

DSCF8978%20%28640%20x%20480%29.jpg

התהליך,

DSCF8989%20%28640%20x%20480%29.jpg

DSCF8988.jpg

DSCF8994.jpg

DSCF9005.jpg

DSCF9009.jpg

(הספרי קרבורטור סתם עומד שם..:wink: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, מקווה שאתה נהנה מהוולקן 8)

לפני כשנתיים ניקו מנוע צעדים במרום צמרת (תודות לאיציק...) מכיוון שהמנוע היה נכבה בניוטרל.

אני מקווה שהניקוי קונה לך עוד שנתיים

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט חייב לשאול אז אני אתנצל מראש על הבורות אבל מה כל כך מיוחד ברכב זה? (כי ראיתי עוד נושאים שמדברים על הוולקן בלשון דמות אנושית וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, תמונת הפרופיל מדהימה! :)

נראה לי שהמנוע צעדים לא יחזיק עוד הרבה זמן, כי הראש של הפין נראה שחוק מדי.. אבל, נחכה ונראה.

AsaGoren, נהגתי על מספר רכבים מצומצם בחיי, ויחסית למה שראיתי אי אפשר להשוות את האחיזה, ההיגוי והנוחות לשום אוטו אחר מהשנתון הזה..(ובתקציב הזה), אולי יהיו כאלה שיגידו שחסר כוח, אבל לי זה מספיק.

כמו כן, אני מסתמך על נהגים מנוסים ובוגרים ממני שמאוששים את דבריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני: הייתה לי אותה בעייה (סל"ד סרק לא יציב) אצלי לפני כמה חודשים, אמנם לא בצורה כלכך דרסטית (קפיצות עד 2000 סל"ד). ולצערי ניקוי בית המצערת ומנוע הצעדים לא עזרה. חיבור למחשב לא נתן קוד תקלה.

החלפת מנוע צעדים (למקורי) פתרה את הבעיה מייד ולגמרי, היום הסל"ד יושב יציב על 700-750 בסרק.

תבדוק אם הפין של מנוע הצעדים רופף, אם כן, זה אומר שהגיע זמנו וצריך להחלף אותו. עניין של 450 ש"ח למקורי ו3 דקות עבודה מתחת לבית, צריך לנתק את הצינור שחוסם את הבורג התחתון וזהו.

אסאגורן: מה שיוני אמר מסכם יופי את מה שהוולקן נותנת, לא הרבה כח (125~ כ"ס) אבל טונות של הנאה שלא יצא לי לפגוש עד היום באף רכב אחר ברמת המחירים (המצחיקה) של הוולקן, כיום לדעתי אין שום רכב שמשתווה לחבילה שהוולקן נותנת (מה שגרם לי בזמנו לקנות אחת, וזאת גם הסיבה שבגללה כלכך כואב לי למכור אותה כרגע)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון קטן,

החלפה של כמה חלקים בפנים הרכב:

ריפוד נהג,

DSCF9014%20%28640%20x%20480%29.jpg

ריפוד נוסע,

DSCF9015%20%28640%20x%20480%29.jpg

פלסטיקה מאחורה,

DSCF9013%20%28640%20x%20480%29.jpg

סופ"ש יפה לכולם! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כחלק מיישור קו מתמשך והכנה לטסט, הוחלפו: מוטות מיצבים קדמיים, בוקסת תושבת מנוע תחתונה, שמן גיר, מחזירי שמן ציריה ימנית ושמאלית, גומיות לציריה שמאלית וימנית. (מוסך גבע)

החלק הבא שיש לטפל בו הוא נאבה אחורית ימנית. עקב תבריג חרוש (ז"א שהגלגל מהודק ע"י 3 ברגים בלבד ובורג אחד מודבק).

נ.ב. - משהו אישי: אתמול לאחר לימודים של יום שלם וארוך, עבדתי משמרת לילה ולאחר מכן ישר קפצתי למוסך (ללא שינה כלל).

תמיד אומרים, שאם אתה מרגיש עייף והעיניים שלך נעצמות, אז עדיף להחנות ולישון טיפה, ולאחר מכן להמשיך את הנסיעה.

דווקא אתמול, לא הרגשתי עייף מדי ולא רציתי לישון כלל, בסביבות השעה 12 שמתי לב שאני פשוט לא בפוקוס ("מרחף").

בדרך חזרה הביתה מהמוסך, הלכתי לאיבוד ברחובות ת"א ואם כל התנועה מסביב, הרגשתי שאני כל כך לא מודע לכל מה שמתרחש מסביבי.

לאט לאט חזרתי הביתה ונפלתי לישון, התעוררתי היום ב-6 בבוקר לאחר 12 שעות שינה.

יצאתי בזול, זה עלה לי בשפשוף קטן בקצה הפגוש הקידמי (קיימת שם כבר שריטה, אז לא רואים כלום) מוו גרירה של טנדר (שלא ראיתי בכלל).. מי יודע איך אותו היום היה יכול להיגמר.

אז חברים תשמרו על עצמכם ותנו לגוף שלכם מנוחה, גם אם אין סימנים קודמים.

סופ"ש מהנה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, ביררת מחירים לנאבה?

אני בזמנו גם חיפשתי אחת ולא היה להשיג חוץ מבחברה, המחיר היה בסביבות 900 שקל (חדשה ומקורית כמובן, מהחברה).

למה אני אומר את זה? אם הרכב עבר מעל 170 אלף ק"מ כדי לבדוק את מצב הסרן האחורי, הוא בדרך כלל מגיע לסוף החיים שלו (180 בערך בקסארה של ההורים שלי לפני כמה שנים ו175 בערך אצלי). עלות של אחד כזה, הכל כולל הכל (מדיסק לדיסק) הוא בסביבות 1000 ש"ח מפירוק (ZX ו-306 בכל הגרסאות הספורטיביות, קסארה דור ראשון 2.0 וקסארה דור שני כל הדגמים, בקאסרות דרך אגב אם אני לא טועה, זה בלי ההיגוי האחורי, שאחראי לפי מה שהבנתי למוות בטרם עת של הסרנים האלה) ואפשר למצוא אחד במצב טוב (רק תראה שלא מורידים אותו מדיזלית)

לשיקולך.

ד"א, קנית את המנוע צעדים?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

spire - כן, נאבה חדשה מחו"ל זה בסביבות 900. צריך באמת לבדוק את מצב הסרן, לא חשבתי על זה, רעיון מעולה.

הרכב עומד כרגע על 236K ק"מ, ולא נגעו בסרן.. איך מרגיש סרן גמור?

בקשר למנ"צ, בסוף לא הסתדר לי לקפוץ לשם, אך הקניה בלתי נמנעת..

Philip R - בהצלחה!:mm_yeah: למה ירדת מהאימפרזה ונכנסת למושב של הצרפתיה, GTI6?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי צרפתיה יותר מהנה :] ויותר זולה

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרן אחורי גמור לא מרגיש, בכלל. בקסארה של ההורים שלי לא היה לנו מושג שהלך הסרן, עד שהכרחתי את אבא שלי ללכת למוסך כי שמעתי ציוצים עמומים (מאוד, היה צריך ממש להתאמץ בשביל לשמוע) מאחורי הרכב במעבר על מהמורות ואז גילו את זה.

עוד סממן הוא גלגל אחורי שנראה כאילו הוא נמצא בקמבר שלילי (כלומר החלק העליון של הגלגל נמצא יותר קרוב לפני הרכב).

עם הרכב שלך עבר 235K ק"מ הייתי מציע לך באמת לבדוק את מצב הסרן. חבל להוציא 900 שקל על נאבה ואז לגלות שצריך להחליך סרן ולהוציא עוד 1000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

spire, הודעה כזאת רצינית ב-2 לפנות בוקר..:mm_yeah:

הרכב לא מגיע כבר עם קאמבר שלילי מאחורה? איך אפשר לזהות? לפי מייסבים גמורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט חייב לשאול אז אני אתנצל מראש על הבורות אבל מה כל כך מיוחד ברכב זה? (כי ראיתי עוד נושאים שמדברים על הוולקן בלשון דמות אנושית וכו')

לפי דעתי :

הרכב הזה הוא בור ללא תחתית.

אבל כל עוד אתה נהנה מזה,בהצלחה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...