Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין יונדאי i30 לקיה סיד

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 4979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר על הדגמים המפוארים של שניהם, וזה רכב עבור אמא שלי.

עשינו נסיעת מבחן בשתיהן, והתחושה היתה מאוד דומה. מבחינת יתרונות וחסרונות: מושב הנהג בקיה קצת פחות נוח לי ומשענת הראש במושב הנהג ברכב המבחן כבר היתה מאוד לא יציבה וחרקה, ביונדאי יש את החלון בגג והמראות שמתקפלות חשמלית והיא קצת יותר יפה. מצד שני, בקיה ההגה יותר אסטטי ונוח, ארבעת החלונות עולים ויורדים בנגיעה (רק בחלון הנהג ורק בדרך למטה ביונדאי - מעצבן מאוד!), והאחריות היא 3 שנים מלאה + 4 שנים חלקית. מעבר לזה המפרט מאוד זהה, עם הבדלים קטנים לכאן או לכאן, ובסה"כ גם תחושת הנהיגה מאוד דומה.

אני מודה שבמחיר זהה היינו לוקחים כנראה את היונדאי, אבל כאן נכנס לתמונה ההפרש המדהים במחיר: 107 על הכביש לקיה (מבצע חבר) לעומת 123 על הכביש ליונדאי. האם יש ליונדאי יתרונות ש"מצדיקים" פער של 16K ש"ח? שמירת ערך עדיפה? משהו?

כשכבר היינו סגורים על היונדאי, פתאום בא המחיר של הקיה וטרף את הקלפים... אשמח לעזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהפרש המחיר הזה (ולמעשה, גם במחיר זהה אך עם האחריות המורחבת), אין ל-i30 שום יתרון אובייקטיבי משמעותי על הסיד למעט

יתרון קליל בנוחות נסיעה. בהנחה שלאמא שלך לא הפריעה נוחות הנסיעה בסיד, הפרש המחיר והאחריות סוגרים את העניין לדעתי בנוקאאוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות :-D

ההתלבטות העיקרית שלנו מגיעה מכיון שלצערי אף אחד לא יכול לנחש - וזו הסחירות העתידית שלה. כיון שהכוונה היא להחזיק את האוטו 3 שנים ולהחליף, החשש הוא שכיון שהסיד מאוד לא נפוצה, תהיה בעיה למכור אותה הלאה בהשוואה ליונדאי הפופולארית, כך שאת מה שנחסוך עכשיו "נשלם" כפליים במועד המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע למי ניתנה הנבואה, אך מהתנהלות היבואן נראה לי שקיה הופכת להיות מותג לגיטימי ובצדק. המכוניות טובות מאד (מבוססות למעשה על יונדאי...)

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על הדגמים המפוארים של שניהם, וזה רכב עבור אמא שלי.

עשינו נסיעת מבחן בשתיהן, והתחושה היתה מאוד דומה. מבחינת יתרונות וחסרונות: מושב הנהג בקיה קצת פחות נוח לי ומשענת הראש במושב הנהג ברכב המבחן כבר היתה מאוד לא יציבה וחרקה, ביונדאי יש את החלון בגג והמראות שמתקפלות חשמלית והיא קצת יותר יפה. מצד שני, בקיה ההגה יותר אסטטי ונוח, ארבעת החלונות עולים ויורדים בנגיעה (רק בחלון הנהג ורק בדרך למטה ביונדאי - מעצבן מאוד!), והאחריות היא 3 שנים מלאה + 4 שנים חלקית. מעבר לזה המפרט מאוד זהה, עם הבדלים קטנים לכאן או לכאן, ובסה"כ גם תחושת הנהיגה מאוד דומה.

אני מודה שבמחיר זהה היינו לוקחים כנראה את היונדאי, אבל כאן נכנס לתמונה ההפרש המדהים במחיר: 107 על הכביש לקיה (מבצע חבר) לעומת 123 על הכביש ליונדאי. האם יש ליונדאי יתרונות ש"מצדיקים" פער של 16K ש"ח? שמירת ערך עדיפה? משהו?

כשכבר היינו סגורים על היונדאי, פתאום בא המחיר של הקיה וטרף את הקלפים... אשמח לעזרה.

כאחד שמכר את שניהם ומכיר טוב

באירופה ובארץ הסיד קיבלה ציונים טובים יותר למרות שזה כמעט אוטו רכב הרי יונדאי קנו את קאיה

הבעיה בארץ הוא השם הנוראי של קאיה שכנראה תרד יותר במחירון עם השנים אבל עם המבצעים המחיר והאחריות לא נראה לי שתתשה למכור את הרכב רק תזכור אם קנית את הרכב במבצע של 7K לא נורא למכור אותו 7K מתחת למחירון

רק להשוואה 2008 סיד 81 יונדאי 85 פער לא גדול

שורה תחתונה אני הייתי הולך על הסיד קצת יותר יפה קיבלה יותר נקודות במבחנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בלי ההפרש במחיר הייתי בוחר בסיד,לטעמי הרכב יותר יפה(אמינות ושאר הדברים הרכבים זהים) גם האחריות ל-7 שנים וגם המחיר זול יותר !! .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשכרה לא מבין את כולכם:

אני נוטה להסכים עם כל הטיעונים הראציונאליים, אבל הסיד "יותר יפה"? בחייאת :lol:

עוד דבר שעלה היום זה נושא השירות: לקיה יש בדיוק מוסך מורשה אחד בתל אביב, לעומת תפוצה רחבה מאוד ליונדאי, וזה קצת מדאיג את אמא שלי מבחינת היכולת לקבל שירות לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעובדה שמדובר בשתי מכוניות דיי זהות (איך אמר פעם אריק, אותו פנים לא אותו פרצוף), היונדאי נהנית היום משם טוב בישראל, יונדאי של היום זה המזדה של אתמול והסובארו של שנות ה-90.

אני בטוח שליונדאיי יהיה ביקוש גבוה יותר בעתיד ומחירה יישמר טוב יותר, גם מכיוון שנמכרו ממנה הרבה יותר.

זה לא נבואה, זה תחזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי זה טעם אישי:wink: לגבי מוסכי השרות אז יונדאי נעזרים בשרותי מוסך של הילוך שישי בפריסה ארצית,ששם תוכל לטפל גם בקיה שלך,סתם שאלה מה לגבי הפורטה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, לפי האתר של הילוך שישי הם לא מטפלים בקיה - יונדאי, סובארו, פז'ו ורנו כן, קיה לא.

לגבי הפורטה: אמא שלי נגד 4 דלתות.

טוב נו, יש לנו הרבה על מה לחשוב, ואני מודה שההחלטה לא קלה: המחיר של הקיה, לעומת הסחירות העתידית וכנראה השירות היותר זמין של יונדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחירות עתידית? נו באמת. גם אם נניח שלקיה ירידת ערך גבוהה יותר (וגם זה ייעלם, כי חברות הליסינג לא יתנו ללוי יצחק להמשיך

לשחוק להן את הרווחים, עכשיו כשהן קונות מאות קיה), זה לא יהיה הפרש דרמטי. תוסיף לכך את השכיחות הגבוהה בהרבה של

ה-i30 בליסינג, מה שתמיד מושך את מחירי השוק של משומשות למטה (גם אם המחירון נשאר די גבוה), ותקבל נבואה לשוטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...