Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות בעת קבלת רכב חדש מהיבואן

The Who
שימו לב! השרשור הזה בן 3945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יש לי מספר שאלות ענייניות, אולי קצת קטנוניות, אך עדיין כאלה שהייתי שמח להתייעץ איתכם לגביהן.

ראשית, האם יש באפשרותי לדרוש מהיבואן למסור לי את הרכב החדש מבלי להוסיף מדבקה כלשהי (של הסוכנות) ולוחית רישוי כלשהי (של הסוכנות)?

שנית, כאשר לקוח מקבל את רכבו מהיבואן, הוא בוודאי אינו מקבלו מלוכלך. מצד שני, רכב שמגיע נקי לארץ (לאחר כל תלאות האוניה) - זהו דבר בלתי אפשרי בעליל. בהנחה והיבואן שוטף את הרכב לפני המסירה ללקוח, על פי הידע שלכם, האם הוא עושה זאת במכונת שטיפה כלשהי? האם בשטיפה ידנית כלשהי (עם גרניק)? ואם כן, האם יש באפשרותי לבקש מהיבואן למסור את הרכב ללא שטיפה מרגע הגעתו לארץ הקודש?

לכאורה, התשובות לשאלותיי אמורות להיות חד משמעיות, אך לעיתים המצב הכללי אינו כך (ואני מניח שיעידו על כך מספר חברי פורום). אשמח לקרוא תשובות מחברי הפורום שהתנסו בנושא.

מודה לכם מראש.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המדבקות: באפשרותך לבקש ומניסיוני אין שום סיבה שהיבואן - אלא אם הוא קטנוני במיוחד - לא יסכים.

לגבי השטיפה: אני לא יודע איך המכוניות נשטפות, אבל אני בספק אם שטיפה אחת - אפילו במכונה - תגרום נזק משמעותי לצבע.

בהתאם לתשובה לשאלה הראשונה, אני מניח שהיבואן יסכים לא לשטוף את הרכב, אם ממש תתעקש.

לעומת זאת, אני בטוח שאם תראה איך הרכב נראה אחרי שבועות של שיט באוניה + אחסון באילת + שהייה במחסן היבואן במרכז + הסרת

כל מני מדבקות של היצרנית איתן עומד הרכב בהובלה ובאחסון, זה יוריד לך הרבה יותר את החשק מאשר המחשבה על השטיפה.

והכי חשוב - תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטיפה הכי טובה והכי איכותית היא השטיפה שאתה תעשה בפעם הראשונה עם שמפו ייעודי לרכב.

רק לפני שאתה מאשר שאתה מקבל את הרכב, תבדוק אותו טוב טוב מכל הפינות שאין סריטות ושכל מה שביקשת בהזמנה קיבלת

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים,

הייתי מעוניין להיוועץ עם בעלי הניסיון שביניכם (אשר רכשו רכבים חדשים מהיבואן, דבר שמעולם לא חוויתי עד עתה) מה אסור לי כרוכש לשכוח בעת קבלת הרכב החדש מהיבואן. על אילו דברים עליי לשים דגש?

אודה לעזרתכם האדיבה.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק את הרכב היטב לגילוי פגיעות ותיקונים (עדיף בחוץ, בשמש).

לוודא שכל האבזור שהובטח קיים ברכב ומתפקד. כנ"ל לגבי אבזור שהותקן על-ידי היבואנית.

לוודא שקיבלת את כל האבזרים הדרושים לטסט ובכלל, כמו מגבה, משולש אזהרה, פח ואפוד זוהר.

לבדוק שמסמכי הרכב מתאימים למספר הרישוי ולפרטיך האישיים.

לא לשכוח להביא ת.ז (לא מזיק), רישיון נהיגה (חובה) ותעודת ביטוח חובה בתוקף (אפשר צילום).

והכי חשוב - להנות מהרגע :wink:

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- בדוק את הפגוש הקידמי בחלקו התחתון (להתכופף ולבדוק וגם להעביר יד), בהרבה פעמים הוא משתפשף בהובלה.

- קח איתך מד לחץ אוויר ובדוק את הצמיגים, בהרבה מיקרים יש ניפוח יתר.

- בדיקה פשוטה אך אפקטיבית, קח מטר רץ וכשהרכב על משטח ישר לחלוטין וההגה מיושר - מדוד את מרחק הסרנים בשני צידי הרכב.

- בדוק את מפלסי הנוזלים של הרכב.

- בדוק שההגה ממורכז, ממצב ישר לנעילה שמאל/ימין נדרש אותו מספר סיבובים.

- עשה הרצה נכונה, כולל הרצת צמיגים ובלמים.

תהנה מהחוויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- בדוק את הפגוש הקידמי בחלקו התחתון (להתכופף ולבדוק וגם להעביר יד), בהרבה פעמים הוא משתפשף בהובלה.

- קח איתך מד לחץ אוויר ובדוק את הצמיגים, בהרבה מיקרים יש ניפוח יתר.

- בדיקה פשוטה אך אפקטיבית, קח מטר רץ וכשהרכב על משטח ישר לחלוטין וההגה מיושר - מדוד את מרחק הסרנים בשני צידי הרכב.

- בדוק את מפלסי הנוזלים של הרכב.

- בדוק שההגה ממורכז, ממצב ישר לנעילה שמאל/ימין נדרש אותו מספר סיבובים.

- עשה הרצה נכונה, כולל הרצת צמיגים ובלמים.

תהנה מהחוויה.

מהי הרצה נכונה של מנוע, צמיגים ובלמים?

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב שלי (מזדה 2) רשום למשל שבזמן ההרצה לא לנסוע על מהירות קבועה אלא אלא לשנות מהירות מדי פעם (אין לי מושג למה) בכל מקרה, תבדוק בספר הרכב שלך, כנראה יהיה רשום שם....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני קונה רכב חדש. האם אני מחוייב לחתום על הסעיף האומר:

"במקרה ובעת הובלת הרכב או בזמן הכנתו למסירה, יגרמו פגיעות קלות במרכב או שריטות בצבע הרכב, יתוקנו פגיעות אלו בטרם מסירת הרכב לידי המזמין ולא תהיה למזמין כל עילה...לתביעה ו/או ביטול ההזמנה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכישה.

לגבי השטיפה שאני באתי לבקר חבר בבונדד של מאיר בראשון לציון ראיתי שם את כל הרכבים כולל איזה S200 לבנה מאובקת קשות רק שתדעו הרכבים נשטפים במכונת שטיפה כולל היגוארים והוולווים, ואחר כך עוברים למקום מוצל ושם מייבשים אותם ועושים להם גם ניקיון פנים ככה שגם צ'מפיון אני מאמין רוחצים את המכוניות במכונת שטיפה.

" מי שמאמין לא מפחד..... :mm_cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...