Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שודר באל-ג'זירה. מדהים

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 6667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. קודם כל אני לא סתם קראתי לך גזען, אני נימקתי יפה מאוד בהודעה המקורית. אם משהו בה לא מובן, תשאל ואני אסביר.

2. אני לא השתמשתי בביטוי "היטלראי" ולא עסקתי בשום השוואה בין סוגי הגזענים השונים וההבדלים המוסריים ביניהם, אז אל תכניס מילים לפי.

3. יש מספר מחקרים והסברים לשיעור הגבוה של אינטלקטאולים בקרב היהודים. למשל, במשך ימי הביניים היהודים היו התרבות המערבית היחידה בה כו-לם ידעו קרוא וכתוב. בנוסף, בתרבות היהודית תמיד טיפחו ודאגו לתלמידים החכמים. הם זכו לשידוכים טובים ולהערכה בחברה, כלומר, התרבות היהודית טיפחה יכולת אינטלקטואלית כערך. דרך אגב, ספר לי מה אחוז היהודים יוצאי עדות המזרח שזכו בנובל?

לא משו, אה?!

ולא, אני לא טוען שהם מטומטמים, חס וחלילה. יש לזה הסבר אחר לגמרי, אבל בו נשמע את שלך או שמא רק האשכנזים הם "עליונים".

4. אין שום זהות גנטית בין יהודים מארצות מרוחקות, אלא אם מקורם היה מאותה ארץ (ספרד, לדוגמא). המחלות הגנטיות של היהודים הן ספיציפיות לקבוצה זו או אחרת לפי מוצאה והיא תוצאה של ריבוי נישואי קרובים, כמו הרד-נקס באלבמה.

לא נימקת, בכלל.

לא טענתי שאני אישית טוב יותר מכולם ולכן אני לא יכול להיות גזען, אני חושב שאני כמו שאר האנשים בעולם, יהודים ולא יהודים כאחד.

כן טענתי שהיהודים (האשכנזים, אגב, לפי הסטטיסטיקה לפחות) טובים יותר כעם משאר העמים.

טענה זו מלווה בעובדות, בין היתר בעובדה שסטטיסטית, אכלוסיית היהודים האשכנזים בארה"ב היא בעלת ציוני הפסיכומטרי הגבוהים ביותר כמו כן בעלת ממוצע מנת המשכל הגבוהה ביותר בארה"ב.

גנטי? סביבתי? - שאלה מצויינת שגם לפרופסורים שמבינים דבר או שניים בנידון אין תשובה.

אגב, סתם בשביל הקוריוז - אני חצי אשכנזי חצי מזרחי.

לדעתי, אגב - העניין הוא שילוב של השניים, גנטי וסביבתי.

אז בו אני אגלה לך משהו, אם אחד ההורים יהודי זה לא מספיק תמיד.

רק אם האמא יהודי אז זוכה פרס הנובל הוא גם יהודי.

אגב, אנחנו 0.25% מהאוכלוסיה, אבל יש לנו רק 0.00012134 מדליות באולימפיאדה

מה שאומר שכנראה יהודים הם חננות שממציאים כל היום המצאות, וזוכים בפרסי נובל, במקום ללכת לשחק בשמש, להשתזף קצת

אגב, פרס ורבין קיבלו פרס נובל לשלום, בלי קשר לחוכמה שלהם, אלה בגלל עשייה פוליטית, בלי קשר אם אני שמאלני או ימני, פרס כזה לא מוכיח כלום.

נגיד ובאמת כולם היו מסכימים שמגיע להם, גם הימניים, מה עם יאסר עראפת? מגיע לו פרס נובל?

כנראה שאחוז זוכי פרס נובל זאת לא כזאת אינדיקציה :idea:

אופיר,

בו(א) תגלה לי דברים, וואלה, מה אתה אומר.

בוא גם אני אגלה לך סוד קטן (קטן קטן).

כמות האנשים עם אבא יהודי (אשר, לפי היהדות שווה כלום פחות או יותר) היא זניחה.

באינדקס השמות של זוכי הפרס הם אכן מסומנים כבעלי אבא יהודי בלבד. nevertheless - כדאי לציינם והם לא משפיעים יותר מדי על הממוצע.

אפרופו פרס נובל לשלום שאכן לא ממש רלוונטי לקידום האנשות מבחינה מדעית - אם מורידים את הפרסים שלא קשורים למדעים ומשאירים פיסיקה, מתמטיקה, כימיה, רפואה וכלכלה (כמדומני) מקבלים דווקא אחוז יפה יותר שקרוב לאיזור ה%30.

שאר הסעיפים (שלום וספרות) דווקא פוגעים לנו בסטטיסטיקה.

אני לא יודע מה איתך, אבל אני מעדיף פרס נובל בפיסיקה על זהב ב100 מטר any time.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא פה ממש שטויות............ אם בעובדות עסקינן רבותי נא להפנות אותנו לסטטיסטיקות רשמיות ובלתי תלויות מול שאר העמים ואם אנו מתבססים על שטויות אז נא לא לקבוע עובדות!!!

כולנו בני אדם...... לכל עם הייתה תקופת " עם נבחר" באיזה שהוא שלב בהיסטוריה ו/או יהיה לו בעתיד.

כאשר מישהו רוצה לדבר על עם נבחר אז הואיל נא להוסיף את התקופה שלה זה מתייחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחול, ירוק: Noble Savage

שחור, אדום: MustardMan32

כרגע הוכחת שאתה לא מקשיב להם. וואלה. איך? פעם הבאה עבור על הדברים לפני שאתה שולח, את המשפט הזה (ואחרים בהמשך) אמרת סתם.

אוקיי עברתי. החלטתי להשאיר אותו כמו שהוא. אני לא מתפלא. את הקיצוניות המזעזעת שלך כבר הפגנת.

אם היית טיפה חוקר לעומק ולא אוכל בתאבון את כל מה שמאכילים אותך בתקשורת, היית מתחיל להבין כי לא מדובר כל וכלל ב"עניין של היגיון פשוט". דוקטור אני את הצבא שלי עשיתי, את המחבלים הרגתי, במחסומים אמנם לא עמדתי, אבל נסה להבין ששום סרט מקלנדיה לא יעזור לך להבהיר נקודה, לא כשאתה מדבר איתי על הנושא הזה. אם מישהו פה אוכל דברים בתאבון זה לא אני. אני מציע שתפנים - אתה מדבר עם אדם בקיא. קלנדיה זה מחסום ליד ירושלים שדרכו נכנסים לישראל.

http://img132.imageshack.us/my.php?...kalandia9uy.png כל מי שקורא לעצמו ישראלי בר דעת מוזמן להכנס לקישור הנ"ל ולהווכח מהי שנאה עצמית, כמה מעוותת השקפת השמאל הקיצוני, כמה מנותקת מהמציאות. שימו לב למקרא, למיקום הקו הירוק ולשכונות כמו רמות אלון ופסגת זאב.

בנוגע לנושא - כניסה דרך מעבר קלנדיה משמעותה כניסה אל שטחי ישראל. קרי מי שנכנס משם יכול להגיע לתל אביב.

כאשר מחסומים מוצבים בין כפר ערבי אחד לבין כפר ערבי אחר, אי שם בעומק הגדה, וכשניתן לראות בבירור כי עקיפת המחסומים היא עניין פשוט בצורה מגוחכת, מתחילים לחשוב לרגע האם באמת זה נועד למה שהצבא שלנו אומר שזה נועד? מה המטרה בלעצור מחבלים מלהיכנס לכפר פלסטיני אחר? אני אתן לך את הכבוד לענות על זה. עוד סיבה מאוד טובה לבצע הגהה.

טוב לא הבנתי למה אתה מתכוון. אני אבהיר את מה שנסיתי לומר. הצבא טוען שמטרת המחסומים לעצור מחבלים. אז למה שמים מחסומים בין כפר ערבי אחד לשני? מכיוון שהשאיפה היא למנוע מאותם מחבלים להתארגן, ובכך להוציא פיגועים. הקיצוניות שלך מעוורת את ההגיון. אתה מסרב להבין שמדובר במחבלים, מדובר ברוצחים. לא ברור לך שהם משיגים את הנשק מאיפשהו? לא ברור לך שהם נוסעים בכלי רכב ועוברים במחסומים בדרך לפיגועים? או שמא הם בכלל לוחמי חופש, והם נלחמים בכיבוש?

זאת רק דוגמא אחת, אבל השורה התחתונה היא שאיך שלא מסתכלים על זה, כל העדויות מוכיחות כמעט מעבר לכל ספק שתפקידם של המחסומים הוא למרר את החיים של הפלסטינים. האמת, שכרגע הסגרת את עצמך. אתה לוקה במחלה שעליה דיברנו לפני כן.

אולי די עם זה? זה שאני נגד פגיעה בזכויות בני אדם שאינם יהודים לא הופך אותי לאנטישמי. אז אפשר לעזוב את זה כבר? אתה נגד פגיעה בזכויות של אנשים שרוצים לזרוק אותך לים, והוכיחו את זה בבחירות, במעשים, בדיבורים. אתה נגד פגיעה מינימלית באנשים באופן שהוכיח את עצמו, באופן שימנע בהכרח מוות וחורבן בצד שלך, וזה בהחלט דבר שהופך אותך לאחד ששונא את עמו.

אתה באמת חושב שהצבא מתכנן פעולותיו במטרה להציק לאזרחים פלשתינאים? אתה חושב שהחיילים בסרט נהנים לשמור 8-8 עם וסט וקסדה? אתה צוחק? החיילים האלה שאתה רואה בסרט הם אנשים כמוני וכמוך, אל תעז להתנשא עליהם עם העליונות המוסרית שלך.

אני לא מאשים את החיילים שעומדים שם. הם גם סוג של קורבן. אני מאשים את מי שהחליט להעמיד אותם שם. כן כי הפוליטיקאים נהנים להקים מחסומים לכיף. אין לזה סיבה באמת, זה הכל צחוקים.

כל העדויות מוכיחות, עם כבר, שפעילות צה"ל בשטחים מונעת פיגועים. אתה יכול לאכול כמה סרטים שאתה רוצה, מתאבדים יש בשפע, מחבלים יש בשפע, נשק יש בכמויות אסטרונומיות, והם לא בוחלים באמצעים. הילדים האומללים שראית בסרט, ילדים בדיוק כמוהם כבר עברו במחסומים עם חומר נפץ עליהם. עמוס - במידה ואתה עדיין לא מחובר לקרקע - הם בחרו חמאס.

הם בחרו חמאס כי החמאס הבטיח לשפר את תנאי המחייה העלובים שלהם. האם הוא יקיים את הבטחתו או לא, או מה כוונתו האמיתית, זה בוודאי נגלה בקרוב. זה תירוץ עלוב למדי. אם אינך יודע מהי כוונתו האמיתית של החמאס יש לך בעיה קשה. כך או כך, אני מבין שאין לך טיעון ממשי כנגד יעילות המחסומים והצורך בהם. כאמור, זה או פלשתינאים במחסומים, או אוטובוסים מפויחים.

הם בחרו בחמאס אחרי מהלך חד צדדי היסטורי מצידנו, מהלך שפורש בצד שלהם בתור ניצחון, בתור תבוסה של האויב הציוני. הם מחנכים את ילדיהם לשנאה וקיצוניות ולא פסקו גם בשנים שבהם היה אפיק מדיני.

לפי מה אתה קובע את זה? לפי ספרי הלימוד שלהם, לפי הצילומים מהחורבן בהתנחלויות בעזה, לפי העובדה שחיזבאללה רק התחזק מנסיגת צה"ל מלבנון, לפי העובדה שבלוויות הם שורפים דגלי ישראל ומסיתים את ההמונים בקריאות מואזין, לפי העובדה שבכל הפגנה ערבית ברחבי העולם דואגים לשרוף דגל ישראלי על הדרך... שאמשיך?

שלום, לצערי הרב, לא יהיה פה בזמן הקרוב.

מסכים.

צא מהסרט.

צא אתה מהסרט :roll:

מצ"ב לינק לסרט שמעביר את הרעיון בצורה שאי אפשר לתאר במילים. רק תזכור שמדובר ב-9 דקות מתוך שעות ארוכות, יום אחרי יום.

המחסום הזה הוא בין שני כפרים ערבים בגדה.

אני יודע שאני עומד לחטוף על הראש על זה, אבל שזה יהיה ברור, מדינה שבה המוסריות היא בביוב, היא מדינה חולה. היא מדינה שעתידה נראה רע מאוד. מהבחינה הזאת האירגון הזה ואירגונים דומים עושים עבודה שאחת ממטרותיה (כמובן מלבד עזרה מיידית לערבים) היא עזרה למדינה. כאמור זהו נזק בלתי הפיך. זה בדיוק כמו שאני מתאר את זה. או פלשתינאים במחסום, או אוטובוסים מפוייחים בירושלים. אלה הברירות שלך, אלה הברירות שלי.

אלה לא הברירות. יש עוד ברירה אחת. והיא לעוף משם כמה שיותר מהר. (בלבנון זה כבר הוכיח את עצמו) אתה טועה, היסטוריה לא כותבים ביומיים. אנחנו עדיין סובלים מנושא לבנון, ועוד נסבול הרבה מאוד בהמשך. אף אחד לא הבטיח לך שלא נאלץ לחזור לשם בעתיד. הברירות שציינתי הן אלו שקיימות במסגרת החיים על פני כדור הארץ. הנסיגה שאתה מציע (על פי המפה שצרפת) לא עומדת בקנה אחד עם המציאות שכן לא ניתן לפנות את אריאל, לא ניתן לפנות את ירושלים, ולא ניתן לפנות את גוש עציון (וכו' וכו'). מנגד לא ניתן לפנות את שכם ולא את ג'נין. זו המציאות, חזור אלינו ארצה בבקשה. אל תתפלא שאני אומר שאתה חי בסרט אחר כך.

מעזה נסגנו, מעבר פילדלפי פרוץ לחלוטין, יש תאים של אל-קעידה למכביר, יורים קסאמים מדי יום אל תוך שטח ישראל, צוברים כמויות אדירות של נשק קונבנציונאלי וכנראה שגם לא. למה אתה חושב שנסיגה חד צדדית מהגדה תניב תוצאות שונות? למה אתה חושב שכשתברח לחו"ל, כי החמאס רוצה לשחרר את כל פלשתין, לא יירטו את המטוס מעל נתב"ג? ולמה אתה חושב שקיומה של מדינת ישראל מובטח?

בנוגע למוסר, אין צבא מוסרי מצה"ל בכל העולם. אגיד שוב - צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם כולו. מי שלא מסכים איתי שיתן דוגמאות כי כבר היו מספיק אמירות סרק בשרשור הזה.

knock yourself out לפחות נסה לשמור על מידה של הגיון (למרות שהדבר עלול להיות קשה לאור המפה שלמעלה). ברור לך שבצלם הוא לא ארגון אובייקטיבי ושנתוניו לא תקפים בדיון זה?

אתה כנראה לא בקיא במהלך העניינים בשאר האיזורים הכבושים

בעולם. אתה כנראה לא מודע להתנהלות "האירופאית" הכה נאורה באלג'יריה, בצ'צ'ניה, בבלקן.

ייתכן. אני רק לא רואה איך זה נותן לגיטימציה למעשים לא מוסריים (עזוב פגיעה באזרחים חפים מפשע בשוגג, אבל מעשים אחרים שמפורטים בלינק שצירפתי) אתה ואחרים כמוך מסרבים להבין שמדובר במינימום שבמינימום, במעט שבמעט. אילו לא היית קיצוני כל כך אולי היית מסוגל להעריך את מידת ההשקעה והתכנון שמתבצעים לפני כל פעילות צבאית, רק על מנת שלא לפגוע באזרחים. ולא הדברים האלה לא ברורים מאליהם.

לא נורא, היהודים אשמים. מוסריות בביוב, כמו שאמרת.

yep. חולני.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס, אני מבין שכגנרל עטור נסיון צבאי הגעת למסקנה שהמחסומים מיותרים?
ואני מבין שבתור פוליטקאי ותיק אתה חש כי אתה יודע לאילו מפלגות מגיע להיכנס לכנסת?

אזהרת קלישאה: אני בתור אזרח במדינה מרגיש שזאת חובתי לעקוב אחר פעולותיו של השלטון ולבקר אותן כשצריך. ותתפלא, אבל הרבה פעמים הסתכלות מהצד נותנת מבט הרבה יותר ברור על המתרחש.

עמוס

It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כאן מי שאמר שהם מחנכים את הילדים שלהם לשנוא אותנו. ולמה אנחנו (לפחות חלקנו) מחנכים את הילדים שלנו? אני אגיד לכם למה: אנחנו מחנכים אותם שערבים אלה חיות, שאנחנו צריכים לשלוט בהם ושהם העבדים שלנו.

אנחנו מחנכים את הילדים שלנו שאנחנו היינו פה קודם ושצריך לזרוק אותם לים.

מה אנחנו יותר טובים מהם? מה הם יותר טובים מאיתנו?

אני לא יודע איך להסביר לעצמי את השנאה הזאת שלך. דברים שנשגבים מבינתי. למה אתה חושב שאנחנו מחנכים את ילדנו לשלוט באחרים, ושצריך לזרוק אותם לים? בחיי שאני בהלם מהדברים שאני קורא פה. בנית תאוריה שלמה על סמך שיחה עם איזה חולה רוח? עמוס, כשאתה קורא את מה שכתוב פה, אתה עדיין חושב שמדובר בביקורת? אותך חינכו שהערבים הם חיות?

אני מציע לכל מי שעוד לא השתכנע ללכת לראות את סידרת התעודה של חיים יבין "ארץ המתנחלים" ולאחר מכן שיחזור לכאן ויכתוב את דעתו המלאה. שהוא כידוע, אחד מהעיתונאים המתונים והבלתי-תלויים בארץ. או שלא.

איציק- הרשה לי להרגיע ולציין שמדובר במיעוט קיצוני ומבוטל, שכן מפלגות שמיצגות אותם מקבלות יצוג הולם בכנסת. או העדר יצוג, ליתר דיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הוכחת שאתה לא מקשיב להם. וואלה. איך? פעם הבאה עבור על הדברים לפני שאתה שולח, את המשפט הזה (ואחרים בהמשך) אמרת סתם.

אוקיי עברתי. החלטתי להשאיר אותו כמו שהוא. אני לא מתפלא. את הקיצוניות המזעזעת שלך כבר הפגנת.

אם היית טיפה חוקר לעומק ולא אוכל בתאבון את כל מה שמאכילים אותך בתקשורת, היית מתחיל להבין כי לא מדובר כל וכלל ב"עניין של היגיון פשוט". דוקטור אני את הצבא שלי עשיתי, את המחבלים הרגתי, במחסומים אמנם לא עמדתי, אבל נסה להבין ששום סרט מקלנדיה לא יעזור לך להבהיר נקודה, לא כשאתה מדבר איתי על הנושא הזה. אם מישהו פה אוכל דברים בתאבון זה לא אני. אני מציע שתפנים - אתה מדבר עם אדם בקיא. קלנדיה זה מחסום ליד ירושלים שדרכו נכנסים לישראל.

http://img132.imageshack.us/my.php?...kalandia9uy.png כל מי שקורא לעצמו ישראלי בר דעת מוזמן להכנס לקישור הנ"ל ולהווכח מהי שנאה עצמית, כמה מעוותת השקפת השמאל הקיצוני, כמה מנותקת מהמציאות. שימו לב למקרא, למיקום הקו הירוק ולשכונות כמו רמות אלון ופסגת זאב.

בנוגע לנושא - כניסה דרך מעבר קלנדיה משמעותה כניסה אל שטחי ישראל. קרי מי שנכנס משם יכול להגיע לתל אביב.

כאשר מחסומים מוצבים בין כפר ערבי אחד לבין כפר ערבי אחר, אי שם בעומק הגדה, וכשניתן לראות בבירור כי עקיפת המחסומים היא עניין פשוט בצורה מגוחכת, מתחילים לחשוב לרגע האם באמת זה נועד למה שהצבא שלנו אומר שזה נועד? מה המטרה בלעצור מחבלים מלהיכנס לכפר פלסטיני אחר? אני אתן לך את הכבוד לענות על זה. עוד סיבה מאוד טובה לבצע הגהה.

טוב לא הבנתי למה אתה מתכוון. אני אבהיר את מה שנסיתי לומר. הצבא טוען שמטרת המחסומים לעצור מחבלים. אז למה שמים מחסומים בין כפר ערבי אחד לשני? מכיוון שהשאיפה היא למנוע מאותם מחבלים להתארגן, ובכך להוציא פיגועים. הקיצוניות שלך מעוורת את ההגיון. אתה מסרב להבין שמדובר במחבלים, מדובר ברוצחים. לא ברור לך שהם משיגים את הנשק מאיפשהו? לא ברור לך שהם נוסעים בכלי רכב ועוברים במחסומים בדרך לפיגועים? או שמא הם בכלל לוחמי חופש, והם נלחמים בכיבוש?

זאת רק דוגמא אחת, אבל השורה התחתונה היא שאיך שלא מסתכלים על זה, כל העדויות מוכיחות כמעט מעבר לכל ספק שתפקידם של המחסומים הוא למרר את החיים של הפלסטינים. האמת, שכרגע הסגרת את עצמך. אתה לוקה במחלה שעליה דיברנו לפני כן.

אולי די עם זה? זה שאני נגד פגיעה בזכויות בני אדם שאינם יהודים לא הופך אותי לאנטישמי. אז אפשר לעזוב את זה כבר? אתה נגד פגיעה בזכויות של אנשים שרוצים לזרוק אותך לים, והוכיחו את זה בבחירות, במעשים, בדיבורים. אתה נגד פגיעה מינימלית באנשים באופן שהוכיח את עצמו, באופן שימנע בהכרח מוות וחורבן בצד שלך, וזה בהחלט דבר שהופך אותך לאחד ששונא את עמו.

אתה באמת חושב שהצבא מתכנן פעולותיו במטרה להציק לאזרחים פלשתינאים? אתה חושב שהחיילים בסרט נהנים לשמור 8-8 עם וסט וקסדה? אתה צוחק? החיילים האלה שאתה רואה בסרט הם אנשים כמוני וכמוך, אל תעז להתנשא עליהם עם העליונות המוסרית שלך.

אני לא מאשים את החיילים שעומדים שם. הם גם סוג של קורבן. אני מאשים את מי שהחליט להעמיד אותם שם. כן כי הפוליטיקאים נהנים להקים מחסומים לכיף. אין לזה סיבה באמת, זה הכל צחוקים.

כל העדויות מוכיחות, עם כבר, שפעילות צה"ל בשטחים מונעת פיגועים. אתה יכול לאכול כמה סרטים שאתה רוצה, מתאבדים יש בשפע, מחבלים יש בשפע, נשק יש בכמויות אסטרונומיות, והם לא בוחלים באמצעים. הילדים האומללים שראית בסרט, ילדים בדיוק כמוהם כבר עברו במחסומים עם חומר נפץ עליהם. עמוס - במידה ואתה עדיין לא מחובר לקרקע - הם בחרו חמאס.

הם בחרו חמאס כי החמאס הבטיח לשפר את תנאי המחייה העלובים שלהם. האם הוא יקיים את הבטחתו או לא, או מה כוונתו האמיתית, זה בוודאי נגלה בקרוב. זה תירוץ עלוב למדי. אם אינך יודע מהי כוונתו האמיתית של החמאס יש לך בעיה קשה. כך או כך, אני מבין שאין לך טיעון ממשי כנגד יעילות המחסומים והצורך בהם. כאמור, זה או פלשתינאים במחסומים, או אוטובוסים מפויחים.

הם בחרו בחמאס אחרי מהלך חד צדדי היסטורי מצידנו, מהלך שפורש בצד שלהם בתור ניצחון, בתור תבוסה של האויב הציוני. הם מחנכים את ילדיהם לשנאה וקיצוניות ולא פסקו גם בשנים שבהם היה אפיק מדיני.

לפי מה אתה קובע את זה? לפי ספרי הלימוד שלהם, לפי הצילומים מהחורבן בהתנחלויות בעזה, לפי העובדה שחיזבאללה רק התחזק מנסיגת צה"ל מלבנון, לפי העובדה שבלוויות הם שורפים דגלי ישראל ומסיתים את ההמונים בקריאות מואזין, לפי העובדה שבכל הפגנה ערבית ברחבי העולם דואגים לשרוף דגל ישראלי על הדרך... שאמשיך?

מסכים.

צא מהסרט.

מצ"ב לינק לסרט שמעביר את הרעיון בצורה שאי אפשר לתאר במילים. רק תזכור שמדובר ב-9 דקות מתוך שעות ארוכות, יום אחרי יום.

אני יודע שאני עומד לחטוף על הראש על זה, אבל שזה יהיה ברור, מדינה שבה המוסריות היא בביוב, היא מדינה חולה. היא מדינה שעתידה נראה רע מאוד. מהבחינה הזאת האירגון הזה ואירגונים דומים עושים עבודה שאחת ממטרותיה (כמובן מלבד עזרה מיידית לערבים) היא עזרה למדינה. כאמור זהו נזק בלתי הפיך. זה בדיוק כמו שאני מתאר את זה. או פלשתינאים במחסום, או אוטובוסים מפוייחים בירושלים. אלה הברירות שלך, אלה הברירות שלי.

אלה לא הברירות. יש עוד ברירה אחת. והיא לעוף משם כמה שיותר מהר. (בלבנון זה כבר הוכיח את עצמו) אתה טועה, היסטוריה לא כותבים ביומיים. אנחנו עדיין סובלים מנושא לבנון, ועוד נסבול הרבה מאוד בהמשך. אף אחד לא הבטיח לך שלא נאלץ לחזור לשם בעתיד. הברירות שציינתי הן אלו שקיימות במסגרת החיים על פני כדור הארץ. הנסיגה שאתה מציע (על פי המפה שצרפת) לא עומדת בקנה אחד עם המציאות שכן לא ניתן לפנות את אריאל, לא ניתן לפנות את ירושלים, ולא ניתן לפנות את גוש עציון (וכו' וכו'). מנגד לא ניתן לפנות את שכם ולא את ג'נין. זו המציאות, חזור אלינו ארצה בבקשה. אל תתפלא שאני אומר שאתה חי בסרט אחר כך.

מעזה נסגנו, מעבר פילדלפי פרוץ לחלוטין, יש תאים של אל-קעידה למכביר, יורים קסאמים מדי יום אל תוך שטח ישראל, צוברים כמויות אדירות של נשק קונבנציונאלי וכנראה שגם לא. למה אתה חושב שנסיגה חד צדדית מהגדה תניב תוצאות שונות? למה אתה חושב שכשתברח לחו"ל, כי החמאס רוצה לשחרר את כל פלשתין, לא יירטו את המטוס מעל נתב"ג? ולמה אתה חושב שקיומה של מדינת ישראל מובטח?

בנוגע למוסר, אין צבא מוסרי מצה"ל בכל העולם. אגיד שוב - צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם כולו. מי שלא מסכים איתי שיתן דוגמאות כי כבר היו מספיק אמירות סרק בשרשור הזה.

knock yourself out לפחות נסה לשמור על מידה של הגיון (למרות שהדבר עלול להיות קשה לאור המפה שלמעלה). ברור לך שבצלם הוא לא ארגון אובייקטיבי ושנתוניו לא תקפים בדיון זה?

בעולם. אתה כנראה לא מודע להתנהלות "האירופאית" הכה נאורה באלג'יריה, בצ'צ'ניה, בבלקן.

ייתכן. אני רק לא רואה איך זה נותן לגיטימציה למעשים לא מוסריים (עזוב פגיעה באזרחים חפים מפשע בשוגג, אבל מעשים אחרים שמפורטים בלינק שצירפתי) אתה ואחרים כמוך מסרבים להבין שמדובר במינימום שבמינימום, במעט שבמעט. אילו לא היית קיצוני כל כך אולי היית מסוגל להעריך את מידת ההשקעה והתכנון שמתבצעים לפני כל פעילות צבאית, רק על מנת שלא לפגוע באזרחים. ולא הדברים האלה לא ברורים מאליהם.

yep. חולני.

אוקיי אוקיי הבנתי שאני קיצוני (ארבעה מקרים שונים.. כרגע במקום הראשון), חולני (רק פעם אחת. נכון לעכשיו במקום האחרון, לא נורא, הכל עוד פתוח) ושונא את עצמו (במקום שני אחרי קיצוני, עם שלושה מקרים. מכובד)..

:roll:

איכשהו אבד לי החשק להמשיך להגיב.

ובכלל, מתחילים להיגמר הצבעים.

לילה טוב (על אמת הפעם),

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אוקיי הבנתי שאני קיצוני (ארבעה מקרים שונים.. כרגע במקום הראשון), חולני (רק פעם אחת. נכון לעכשיו במקום האחרון, לא נורא, הכל עוד פתוח) ושונא את עצמו (במקום שני אחרי קיצוני, עם שלושה מקרים. מכובד)..

:roll:

איכשהו אבד לי החשק להמשיך להגיב.

ובכלל, מתחילים להיגמר הצבעים.מסכן. כולי רחמים. פגעו בך, אמרו לך את הדברים כפי שהם.

יכול להיות שאין לך מה לומר. יכול להיות שאתה לא מעוניין להגיב. יכול להיות שאתה עייף ואתה רוצה לישון. אבל עשה לי טובה, אל תתבכיין על מילים שאינן מעליבות ולא על מילים שהשימוש בהן מקובל בשפה העברית. אתה קיצוני על פי כל קנה מידה, וגם אתה יודע את זה. ציטוט ההודעה שלי מיותר לגמרי.

לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noble,,,

אני לא ממש מעוניין להיכנס לויכוח הצבעוני שלך עם עמוס.

אבל דבר אחד צורם לי.

כשאתה מטיל את האחריות לרצח ראש הממשלה במטורף תמהוני שאינו יודע את ההבדל בין טוב ורע, אתה קודם כל צודק! אבל, משיל את האחריות מהאחר.

אותו אחר שהפגין בכיכרות, אותו אחר שנאם במדרשות, אותו אחר שנשא שלטים וצילומים איומים ואותו אחר ממנו צמח וממנו קיבל המטורף את הלגיטימציה, לכאורה, לרצח ראש ממשלה בישראל.

וזה חבל, ממש ממש חבל.

בלי קשר להיותי שמאלני או ימני....

בוא נחשוב יחד, אתה יכול להצביע על השעה המדוייקת בה שמאלני נהייתה מילת גנאי?

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל דבר אחד צורם לי.

כשאתה מטיל את האחריות לרצח ראש הממשלה במטורף תמהוני שאינו יודע את ההבדל בין טוב ורע, אתה קודם כל צודק! אבל, משיל את האחריות מהאחר.

אותו אחר שהפגין בכיכרות, אותו אחר שנאם במדרשות, אותו אחר שנשא שלטים וצילומים איומים ואותו אחר ממנו צמח וממנו קיבל המטורף את הלגיטימציה, לכאורה, לרצח ראש ממשלה בישראל.

וזה חבל, ממש ממש חבל.

אתה צודק במאה אחוז, קצרה היריעה ועל כן לא כללתי דברים חשובים אלו ואני מצר על כך. אולם, לשם ההבהרה, גם אותם מסיתים (בין אם במדרשות ובין אם לאו) לא עשו זאת בשם היהדות. הם עשו זאת כי זו היתה עמדתם הפוליטית, והם ביטאו אותה בצורה לא חוקית ולא מוסרית. אילו היו נוצרים היו עושים בדיוק את אותו הדבר.

בלי קשר להיותי שמאלני או ימני....

בוא נחשוב יחד, אתה יכול להצביע על השעה המדוייקת בה שמאלני נהייתה מילת גנאי?

כנראה שבסבב הנוכחי היא הרוויחה את הכבוד המפוקפק במהלך החודשים הראשונים של "אינתיפעדת אל-אקצה", בחודשים בהם מסלול אוסלו קרס באופן סופי והבועה התפוצצה ("פושעי אוסלו לדין").

עלי להודות שלמרות היותי שמאלני, גם אני נוהג להשתמש במילה זו כמילת גנאי מדי פעם, בעיקר משום שכיום היא מתיחסת לשמאל הקיצוני. זאת בעוד שהשמאל הקלאסי, עימו (כנראה) אני מזוהה, נקרא "מרכז".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחול, ירוק: Noble Savage

שחור, אדום: MustardMan32

מסכים.

צא מהסרט.

yep. חולני.

.

.

.

.

טוב.למען האמת, אני לא עוקב אחרי השרשור מאז דף 2, אבל אני חושב שההודעה הנ"ל, זאת שציטתי, היא כבר הגזמה...

אם למישהו יש שאלות באמונה, מוזמן לפנות אלי בפרטי. אין לי ספק שאשבור כמה מיתוסים, לפחות לחלק מכם.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכן. כולי רחמים. פגעו בך, אמרו לך את הדברים כפי שהם.

יכול להיות שאין לך מה לומר. יכול להיות שאתה לא מעוניין להגיב. יכול להיות שאתה עייף ואתה רוצה לישון. אבל עשה לי טובה, אל תתבכיין על מילים שאינן מעליבות ולא על מילים שהשימוש בהן מקובל בשפה העברית. אתה קיצוני על פי כל קנה מידה, וגם אתה יודע את זה. ציטוט ההודעה שלי מיותר לגמרי.

לילה טוב.

[/right]

בו נחזור לרגע לשורשו של הויכוח (או לאחד משורשיו). כמו שבוודאי כבר הצלחת לפענח, אני מכיר (באופן אישי) כמה מפעילות האירגון, וכמו שאתה מתפלא על שאני מעז לומר מילה על החיילים, אני לא מוכן לקבל את זה שאתה אומר שמה שהאירגון הזה רוצה הוא לפגוע במדינה (לא שזה יעצור אותך, כמובן.. אז בו נישאר בזה שזה מאוד מפריע לי לראות שאתה אומר את זה). הנשים האלה הן בין האנשים השפויים האחרונים במדינה המסריחה הזאת (הופס, הנה שוב השנאה העצמית הזאת. זה נחשב אם זה אני אומר על עצמי?

:???:) ואני מקווה שאנשים יתחילו להבין את זה בקרוב..

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוב לעומת זאת הוא החלק המעניין והיותר חמקמק. חוקי הטבע עובדים בעולם החי - החזק שורד בעוד החלש מפנה את מקומו והגזע משתבח עם הזמן - כאשר צדים הזאבים את הבאפלו הם תופסים את החלשים והמפגרים - אלו שנשרכים בסוף ולא מוגנים על ידי העדר. כך נגרעים הגנים הפחות מוצלחים מהעדר והעדר מתחזק.
הינה, זו דוגמא מצויינת לדארווינזים חברתי (עיוות התיאוריה של דארווין להסברת התנהגות אנושית) שהיא אכן הבסיס לנאציזם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה, זו דוגמא מצויינת לדארווינזים חברתי (עיוות התיאוריה של דארווין להסברת התנהגות אנושית) שהיא אכן הבסיס לנאציזם.

לא ממש נכון

הנאצים חשבו יש לנו יוצרי גזע ותתי גזע (אני לא מדבר על היפנים שם נושאי גזע שזה סיפור כיסוי עלוב כדי שכל מה שהיטלר אמר לא יתפוצץ לו בפנים, אז ''מחקים הוכיחו'' שהיפנים נושאי גזע). וכדי לא לדלל את נושאי הגזע צריך להשמיד את תתי הגזע. הם ביצעו את זה באופ אקטיבי מאוד.

לגבי מה שהרב אמר זה תוצר לוואי. תוצר לוואי של פעולה עצובה אבל זה מה יש כי בכל חיסרון יש גם יתרון, כי אפילו ברוצח יש יתרון הוא מקטין את צפיפות האוכלוסין (אני לא נותן לגיטימציה לרצוח, אני רק אומר את תוצר הלוואי הטוב של המיקרה)

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...