Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערות על תפקוד המועדון

אבי נוף
שימו לב! השרשור הזה בן 6698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה ובקשה לאילן זלינגר, מהפעילים העקביים בשרשור זה, הקשורה בגילוי נאות:

הגיעה לאוזניי שמועה כי הנך נמצא, או היית, בסכסוך משפטי (עד כדי תביעה שהתדיינה בבית משפט) עם "מועדון החמש" ועם מי (אחד או יותר) ממלאי התפקידים בו. האם נכון? על מה נסב העניין? איך הסתיים? האם יש החלטה של בית משפט?

נדמה לי שראוי שאם השמועה היא רק שמועה תוכל להפריכה כאן ומכלי ראשון. אבל אם יש רגליים של אמת תנצל במה זאת, בה אתה מבקר בעקביות את תפקוד המועדון ואת התנהלות חברי הנהלתו, לגילוי נאות ולהצגת התמונה המלאה.

שבת שלום,

איל

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקר טוב אילן.

קודם כל, לא לצעוק... (זו המשמעות של פונט 4 באינטרנט...)

גם אני השקעתי מחשבה בשאלה "מדוע יש כל-כך הרבה צפיות בשירשור הזה". ובכן, סיבה אחת יכולה להיות בגלל שהנושא פשוט מעניין הרבה אנשים. יש עוד אפשרות - כאשר כמה אנשים רבים ברחוב, תמיד מתאסף קהל צופים קטן. יש קצת עלבונות באוויר, לפעמים הולכים קצת מכות ובכלל יש הרבה "אקשן". זהו בדיוק אותו האינסטינקט שגורם לכולנו להאיט רגע כדי לראות מה קרה בתאונה במסלול הנגדי (וככה אנחנו כמובן יוצרים עוד פקק). לצערי אני מניח שחלק לא קטן מהגולשים נכנס לשירשור הזה לא בגלל הנושא, אלא בגלל משהו כמו "בואו נראה מי הכניס קטנה למי הבוקר", או "בואו תראו איך הזקנים של מועדון החמש מתכסחים אחד עם השני" - כל זאת, מבלי לפגוע בכבודם של אלו שנכנסים לשירשור הזה בגלל שהנושא באמת מעניין אותם.

שורה תחתונה - בתור חבר בפורום, השירשור הזה קצת מיצה את עצמו לדעתי, ומוטב שידעך לו בשקט. בתור מנהל בפורום, אני חייב עדיין להתאפק ולא לנעול אותו...

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

במלוא הענווה, אני חושב שהודעתך האחרונה לא היתה צריכה להופיע בתזמונה הנוכחי, וזה מודגש כפליים מכיוון שתמיד הודעותיך בלטו בהיותן מופת של נימוס, התחשבות ומתינות.

אחת הטענות שחוזרת ועולה כאן היא שהתגובות הן לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.

למרות שאיני מכיר את אילן זלינגר, אני בהחלט מבין ומקבל את שאלותיו ותהיותיו. כך גם אחרים שכתבו בשרשור זה.

ברגע שאתה מסיט את הדיון מהשאלות העקרוניות שעלו לעבר מניעים זרים ש, לכאורה,יש לו, אתה מבטל את הלגיטימיות של כל מה שנאמר כאן בימים האחרונים על ידי מספר חברי פורום.

אם יש התדיינות כלשהיא בין מועדון ה-5 לבין חלק מהכותבים בשרשור זה, הרי שזה פריט רכילותי מעניין, אבל לא רלוונטי כלל לדיון המהותי שמנסה להתקיים כאן.

כתבתי "מנסה להתקיים" - כיוון שכל פעם גוררים אותו אחרונית בטיעון שטענות המשתתפים בו אינן לגיטימיות ("הם לא חברים במועדון", "הם יושבים על הגדר ולא נבחרים לועד המועדון", "הם משחררים קיטור", "אין להם מה להגיד" ועוד פנינים שנכתבו כאן בימים האחרונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות:

מי שיש לו מה לומר והוא חבר במועדון ה-5, ביום ראשון השני לאפריל אסיפה כללית (פרטים בקלאסיקון).

מי שיש לו מה לומר והוא לא חבר במועדון ה-5 (אלא חבר של חבר:wink: ) שירשם וביום ראשון השני לאפריל באסיפה כללית יביע את עמדותיו.

להיתראות באסיפה.

משה אזולאי.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיש לו מה לומר והוא לא חבר במועדון ה-5 (אלא חבר של חבר:wink: ) שירשם וביום ראשון השני לאפריל באסיפה כללית יביע את עמדותיו.

משה אזולאי.

אם כי, הוא לא יוכל להצביע - זכות ההצבעה נתונה רק לחברים בעלי ותק של מינימום 6 חודשים.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא כל כך הבנתי את הפיסקה שלך:

שני חברים חדשים?

אהממ...תבדוק שוב את הרכב הועד. ארבעה מתוך שבעה הם חדשים.

ומי שישפיע רן, זה מי שיעשה אולי כמוך: יצטרף למועדון וינסה להשפיע: מתניה, מנחם ניר(גזבר העמותה), משה שטיין וצביקה מרגלית היו חברי מועדון מהשורה לפני כשנתיים. נחום קדמיאל כלל לא היה במועדון לפני כשבע שנים. המועדון הוא בן 20 כך שקצב ההתחלפות של "הועד הנצחי" הוא בהחלט משביע רצון וזאת תשובה לכל אלה שאומרים שאי אפשר לשנות.

אבל אל תתנו לעובדות האלה לבלבל לכם את המוח.

לא הייתי מספיק ברור, סליחה:

שני אנשים שהיצטרפו למועדון בעקבות השירשור..... על זה עיקר הגאווה?

לא מהסיבות הנכונות, לא בגלל המחיר, ובטח לא בגלל התמורה....אסטרטגית גיוס לקוחות חדשה...אולי באמת אני לא מבין כלום......

בני בוא נעשה סדר. יש מצב לקבל את רשימת בעלי התפקידים של המועדון על פי חלוקה לשנים, שני עשורים אחורה?

וגם אם כבר אז, את כמות הפורשים לחמש השנים האחרונות ולשם איזון את כמות המיצטרפים החדשים...(לא העסיק את המזכירה בשאלות כמו מי לא חידש חברותו מיד לאחר השנה הראשונה, כי היא עובדת רק חצי מישרה) אני מניח שאין כאן פגיעה בצינעת הפרט או משהו להסתיר כך שלא צריכה להיות בעיה.

*בגלל שלצערי אני נוטה להיות לא ברור מדי פעם הדגשתי את השאלות העיקריות שלי, ועיקרי הדברים... בקיצור שתי שאלות,-חובה, ושאלת בחירה-אחת .....רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון שלום,

איני מטיל ספק בלגיטימיות הדעות המובעות בפורום, ובכלל זה בשרשור הזה, ואיני מערער על זכותו של מישהו מהמשתתפים להביע את דעתו. וגם אין לי שום כוונה להסיט את הדיון הזה, או כל דיון אחר שבו אני נוטל חלק מעת לעת, מגופו של עניין לגופו של אדם.

דווקא משום שבחיים המקצועיים שלי אני נמצא עמוק בתוך תחום התקשורת אני רגיש ומודע לחשיבותו ולמרכזיותו של נושא הגילוי הנאות ושל ההקשר הרחב והמלא (מה שנהוג לכנות הקונטקסט) שבו מובעות דעות. מרכיבי ההקשר הרחב והמלא אינם מעידים ואינם קובעים את מידת הנכונות והתקפות של הדעות המובעות, ומעניקים - מכיוון שמדובר בבמה פומבית - לכל קורא ומשתתף את הכלים המלאים להבנת הקונטקסט והסבטקסט כאחד.

אני מבקש להבהיר - אני לא תוקף אף אחד ולא מגן על אף אחד, אני לא מושך את השטיח מתחת ללגיטימיות של אף דעה ולא מבקש לתמוך בעמדה כזאת או אחרת (אף כי יש לי, כמו לכולנו, דעה משלי ונימוקים למרכיביה) - כל שאני מבקש הוא לקבל את ההקשר המלא, הרחב, האמיתי והנכון. כולנו מספיק נבונים על מנת לגבש עמדה לגופו של עניין בנושאים שבמחלוקת, ובכאלה שאינם במחלוקת, גם אם מלוא היריעה תיפרש לנגד עיננו.

איל

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה ובקשה לאילן זלינגר, מהפעילים העקביים בשרשור זה, הקשורה בגילוי נאות:

הגיעה לאוזניי שמועה כי הנך נמצא, או היית, בסכסוך משפטי (עד כדי תביעה שהתדיינה בבית משפט) עם "מועדון החמש" ועם מי (אחד או יותר) ממלאי התפקידים בו. האם נכון? על מה נסב העניין? איך הסתיים? האם יש החלטה של בית משפט?

נדמה לי שראוי שאם השמועה היא רק שמועה תוכל להפריכה כאן ומכלי ראשון. אבל אם יש רגליים של אמת תנצל במה זאת, בה אתה מבקר בעקביות את תפקוד המועדון ואת התנהלות חברי הנהלתו, לגילוי נאות ולהצגת התמונה המלאה.

שבת שלום,

איל

איל בוקר טוב

אמת. הגשתי תביעה מישפטית נגד מועדון ה-5 ונחום קדמיאל. מדובר בהשמצה, של אלמוני, על רכב שלי, שבדיוק עמד למכירה, ובני הספל, נתן למודעה להתגלגל כ-3 חדשים. אני בזמנו לא ידעתי להתעסק עם מחשבים, וגם לא ראיתי את המודעה, וקיומה נודע לי מפי חבר, קצת אחרי הופעתה, ועקב אי ידיעתי בענייני פורום-נשלחה אלי בדואר. המודעה היתה שקרית וזדונית ומעליבה וכנראה חיבלה בניסיון המכירה, ועל כך התקוממתי בפני המועדון, שבפורומו הופיעה המודעה. בתחילה היה שיתוף פעולה מלא והבנה מלאה-דוקא מצד נחום, אך בהמשך, ככל שהתקדם הזמן (כנראה הוסבר לנחום שלא כדאי להמשיך בקוו שנקט, מסיבות פוליטיות) ההתקשרות נעשתה רישמית ולבסוף מתנכרת. אלה העובדות של המקרה כפי שאני רואה אותן.

הפנייה לבית המשפט נעשתה על ידי,לא מתוך שנאה או למטרת רווח כספי, כפי שנחום ניסה להציג זאת בהזדמנויות שונות, אלא לשמירה על כבודי שנרמס ברגל גסה ע"י המועדון, ואת זה די השגתי, למרות שהתביעה נדחתה, מסיבה טכנית שהעלה בא כוח המועדון (יתרון שיש למי שמאחוריו סוללה של עורכי דין, אולי, חסרי מצפון), אך השופטת לא הסכימה לתת הוצאות, למרות מחאותיו של נחום-וזה אומר משהו.

הפנייה לבית המשפט גם התבצעה לפי "המלצתו" של נחום, כשסרב להמשיך בדו שיח שהיה ביננו, אמר שזכותי לפנות לביהמ"ש, וגם לא טרח לספר לי שיש אפשרות למשפט פנימי במועדון, למרות שביקשתיו, חזור ובקש, לסגור עיניין זה בתוך משפחת המועדון.

איל, זו רק תמצית התמצית של הדברים, וגם, רק הצד שלי. לדעתי אין אפשרות, להעלות בפורום, את כל הפרשה-היא ארוכה ומסורבלת (לפעמים באשמתי, שכן, הייתי תמים מול מערכת של פוליטיקאים משופשפים).

אני יותר מאשמח להעלות פרשה זו מחדש בכל מסגרת שתרצה, לבד, או בחברת כל המעורבים, עם זאת, אני מניח שתתקל בהתנגדות מצד הנהלת המועדון. ויש גם סיבה מאוד נדיבה מצידי שלא ערערתי למחוזי.

אשמח לשמוע ממך בענין זה.

בברכה

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שבת

השמש זורחת

קחו את המשפחה לטייל במכוניות הקלאסיות שלכם במקום להמשיך את הדיונים האלו בפורום שגם ככה לא מובילים לשום מקום.

אני, בדרך לים.

שבת שלום לכולם, ליאור.

sunshine.gif

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אייל

לדעתי צודק ארנון בתגובתו הקודמת לגבי דרישתך/בקשתך לברר פרטים על אילן ותביעתו את המועדון.

בפירוש, זה איננו נושא השירשור, כפי שנאמר בעבר (ראה בשירשור האבטומוביל...:lol: ) ניתן לפתוח שירשור חדש בנושא שלא קשור לכותרת השירשור.

הגם שאני בטוח שלא התכוונת, הרי שישנה איזו שהיא רמיזה לכך שאילן היה בסיכסוך עם ההנהלה או חלק מחבריה, ולכן תגובותיו הן כפי שמופיעות בפורום.

בכותבי "יש רמיזה" אני מתכוון כי הקורא הממוצע - אני למשל - מבין זאת כך.

זו הסטה ברורה של הנושא. כפי שרואים בשרשור הארוך, אילן איננו יחיד בדיעותיו.

בברכה - אבי.

עריכה: לאחר שתשובתי עלתה לאויר העולם, ראיתי שאילן כבר ענה על שאלתך.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן, אפשר לעשות אחלה מסע פירסום וליין שיווקי חכם למועדון 5.

הוא יהיה להיט בקרב חברים פוטנציילים או צעירים בעלי רכבי אספנות .

"הצטרף היום למועדון ה5 כדי להחליף את הועד מחר..."

"הועד עייף או טיפה תשוש הצטרף היום! נחליף אותו מחר"

ובקשר לתגובה של אייל פלד, אני חושב שהיא ממש במקום, לכל אחד יש פה רקע מסויים ,

ונכון ומן הראוי שנדע פרטים ואת הלך הרוח של הנפשות שפועלות בשירשור.

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל בוקר טוב

אמת. הגשתי תביעה מישפטית נגד מועדון ה-5 ונחום קדמיאל. מדובר בהשמצה, של אלמוני, על רכב שלי, שבדיוק עמד למכירה, ובני הספל, נתן למודעה להתגלגל כ-3 חדשים. אני בזמנו לא ידעתי להתעסק עם מחשבים, וגם לא ראיתי את המודעה, וקיומה נודע לי מפי חבר, קצת אחרי הופעתה, ועקב אי ידיעתי בענייני פורום-נשלחה אלי בדואר. המודעה היתה שקרית וזדונית ומעליבה וכנראה חיבלה בניסיון המכירה, ועל כך התקוממתי בפני המועדון, שבפורומו הופיעה המודעה. בתחילה היה שיתוף פעולה מלא והבנה מלאה-דוקא מצד נחום, אך בהמשך, ככל שהתקדם הזמן (כנראה הוסבר לנחום שלא כדאי להמשיך בקוו שנקט, מסיבות פוליטיות) ההתקשרות נעשתה רישמית ולבסוף מתנכרת. אלה העובדות של המקרה כפי שאני רואה אותן.

הפנייה לבית המשפט נעשתה על ידי,לא מתוך שנאה או למטרת רווח כספי, כפי שנחום ניסה להציג זאת בהזדמנויות שונות, אלא לשמירה על כבודי שנרמס ברגל גסה ע"י המועדון, ואת זה די השגתי, למרות שהתביעה נדחתה, מסיבה טכנית שהעלה בא כוח המועדון (יתרון שיש למי שמאחוריו סוללה של עורכי דין, אולי, חסרי מצפון), אך השופטת לא הסכימה לתת הוצאות, למרות מחאותיו של נחום-וזה אומר משהו.

הפנייה לבית המשפט גם התבצעה לפי "המלצתו" של נחום, כשסרב להמשיך בדו שיח שהיה ביננו, אמר שזכותי לפנות לביהמ"ש, וגם לא טרח לספר לי שיש אפשרות למשפט פנימי במועדון, למרות שביקשתיו, חזור ובקש, לסגור עיניין זה בתוך משפחת המועדון.

איל, זו רק תמצית התמצית של הדברים, וגם, רק הצד שלי. לדעתי אין אפשרות, להעלות בפורום, את כל הפרשה-היא ארוכה ומסורבלת (לפעמים באשמתי, שכן, הייתי תמים מול מערכת של פוליטיקאים משופשפים).

אני יותר מאשמח להעלות פרשה זו מחדש בכל מסגרת שתרצה, לבד, או בחברת כל המעורבים, עם זאת, אני מניח שתתקל בהתנגדות מצד הנהלת המועדון. ויש גם סיבה מאוד נדיבה מצידי שלא ערערתי למחוזי.

אשמח לשמוע ממך בענין זה.

בברכה

אילן

אילן חבל שאתה משמיץ ללא צורך...למרות שאני מסכים עם חלק מטענותיך בדבר התנהלותו של הפורום/מועדון אני מרגיש צורך לספר את שקרה מנקודת מבט אחרת.

אני הייתי חבר בוועדת הביקורת בזמן קרות האירועים (שרשרת מכתביך למועדון החמש שהפכו יותר ויותר תקיפים). היות ובמקצועי אני מתעסק גם במכתבי איום והטרדות - אני נתתי לנחום ייעוץ גם בנקודה זו (ולכן השמצותיך בדבר סוללת עורכי דין אינה במקומה) - אני הייתי בין האנשים שנתנו ייעוץ במקרה דנן - וראיתי כיצד נחום נדרש להשקיע מזמנו לענות למכתביך - שלמיטב זכרוני דרשו פיצוי מן המועדון (להזכירך מדובר במלכ"ר) בגין טענות שווא - לטענתך מגיע לך פיצוי בגין דיון שהתקיים בפורום ובין היתר אחד המשתתפים בדיון (שאינו חבר מועדון כלל) ומסתתר מאחורי כינוי) נתן את חוות דעתו על רכב שהסתבר שהיה שלך... ויעידו הקוראים אם חוות דעת פומבית בדיון שנסב על רכישת רכב בפורום פומבי אינה במקומה (ולדעתי הפורום נועד גם בעבור זה).

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שבת

השמש זורחת

קחו את המשפחה לטייל במכוניות הקלאסיות שלכם במקום להמשיך את הדיונים האלו בפורום שגם ככה לא מובילים לשום מקום.

אני, בדרך לים.

שבת שלום לכולם, ליאור.

שקרן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הלכת לטבול חלקים של אמבטיות בניקל ואבץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

במלוא הענווה, אני חושב שהודעתך האחרונה לא היתה צריכה להופיע בתזמונה הנוכחי, וזה מודגש כפליים מכיוון שתמיד הודעותיך בלטו בהיותן מופת של נימוס, התחשבות ומתינות.

אחת הטענות שחוזרת ועולה כאן היא שהתגובות הן לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.

למרות שאיני מכיר את אילן זלינגר, אני בהחלט מבין ומקבל את שאלותיו ותהיותיו. כך גם אחרים שכתבו בשרשור זה.

ברגע שאתה מסיט את הדיון מהשאלות העקרוניות שעלו לעבר מניעים זרים ש, לכאורה,יש לו, אתה מבטל את הלגיטימיות של כל מה שנאמר כאן בימים האחרונים על ידי מספר חברי פורום.

אם יש התדיינות כלשהיא בין מועדון ה-5 לבין חלק מהכותבים בשרשור זה, הרי שזה פריט רכילותי מעניין, אבל לא רלוונטי כלל לדיון המהותי שמנסה להתקיים כאן.

כתבתי "מנסה להתקיים" - כיוון שכל פעם גוררים אותו אחרונית בטיעון שטענות המשתתפים בו אינן לגיטימיות ("הם לא חברים במועדון", "הם יושבים על הגדר ולא נבחרים לועד המועדון", "הם משחררים קיטור", "אין להם מה להגיד" ועוד פנינים שנכתבו כאן בימים האחרונים).

ארנון בקר טוב

ראשית הרשה לי להחמיא לך על כל הדעותיך, שבהחלט, לדעתי, משקפות את התהום שבין ההנהלה לחברים, וגם לאלה שלא חברים וזוכים לתשבחות או לעלבונות לפי הנוחיות.

שנית, אין לך מה לדאוג, ולי מה להתבייש בפירסום פרשת המשפט, אין איש במועדון, שמכיר את העניין ולא אומר שאני צודק, ונגרם לי עוול, עם זאת, יש כמה שחושבים שהרחקתי לכת בענין התביעה המישפטית, ואת זה אני רוצה לתקן.

אני מאוד שמח שאיל פלד, אדם רציני ושקול, העלה את הענין, ואני מקווה שימשיך בכוון, ויש לי הרבה מה לומר. אך איני חושב שזה אפשרי בפורום, הן בגלל הנפח, והן בגלל אופי הדיון (ראה שירשור זה).

בידידות

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...