Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על סורק תקלות לרכב

Fazer

פוסטים מומלצים

כבר לא מעט זמן אני זומם על לרכוש סורק תקלות - לדעתי יש הרבה סודות ששמורים במחשב שיעזרו לי להבין את הרכב יותר טוב. שמעתי על כל מיני אפליקציות, שמעתי גם על מכשירים stand alone קצת יותר רציניים מזה, ואשמח לקבל קצת מידע אם מישהו מבין בזה. (מדובר ברנו סניק שלי, אבל אם יש משהו שיודע להתחבר ליותר מסוג רכב אחד, נגיד לגולף של זוגתי, כמובן שזה עדיף).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל מדונגל OBD2 פשוט מעלי אקספרס בעלות של 20 שקלים. הוא לא ייתן לך הרבה מעבר לצפיה בתקלות גנריות ומעקב אחרי נתונים מסוימים שלא חשופים לנהג בדרך כלל, כמו טמפרטורה מדויקת של נוזל הקירור. זה נחמד, ויכול לספק את הסקרנות שלך - אבל אל תצפה למשהו סופר מתקדם וייעודי לרכב שלך.

ישנם סורקים ייעודיים ליצרן. הם עולים לא מעט, ובנוסף דורשים תוכנה מתאימה. במקרה של רנו, אתה יכול לקנות סורק מזויף כזה מכלי אקספרס בכ-500 שקלים, והם לכאורה גם אמורים לספק לך עותק מזויף של התוכנה של רנו... יצא לי להשתמש בזה, ואמנם הייתי חשוף לכאורה להרבה יותר דברים מאשר בסורק רגיל, לא מצאתי אפשרות לעשות דברים שלשמם רכשתי אותו (כמו עדכון מערכת המולטימדיה, ניתוק צפצוף חגורה על משקל גבולי במושבים מאחור, ועוד). בדיעבד, לא היה שווה את הכסף. כמובן שזה משתנה מיצרן ליצרן - לדוגמא, למאזדה/פורד יש תוכנה חינמית שעובדת עם סורקים פשוטים ב-20-30 שקלים, וזה מאוד שימושי לדיאגנוסטיקה מתקדמת. אבל אין לי משהו להגיד על קונצרן VAG בנושא.

לבסוף, יש סורקים שאינם רשמיים של היצרנים, אך מתיימרים לתת יכולות מתקדמות עבור יצרן כלשהו (או מקבץ יצרנים) בהשוואה לדונגל OBD2 פשוט. הם לא זולים, במיוחד כאלה שמיועדים להרבה יצרנים - הייעוד שלהם הוא לרוב למוסך כללי, שבמקום לקנות סורק לכל יצרן בעלות של אלפי שקלים (מחיר של סורק מקורי פלוס תוכנה), ירכוש סורק אחד שיעשה את הכל. לא יצא לי עדיין להתנסות בכאלה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, chrono כתב:

הייעוד שלהם הוא לרוב למוסך כללי

התחלתי לחשוב על לרכוש סורק כשבמוסך (מורשה רנו) סרקו תקלות עם סורק נייד קטן, כנראה משהו גנרי, כיון שנדלקה לי נורית שאומרת שהאוטו לא בניוטרל כשהוצאתי את האוטו מטיפול. הם לא הצליחו לאפס את הנורית עם הסורק הזה, ואז הלכו להביא את הסורק של רנו (מזוודה שלמה עם לפטופ ואביזרים נלווים), ובסריקה ראיתי שהיו שם כל מיני הודעות, אבל לפני שהספקתי להתעמק הם איפסו אותן והדיאגנוסטיקאי אמר "זה כלום, זה כלום".

אז אולי זה באמת היה כלום, אבל אין לי באמת דרך לדעת - אז חשבתי לקנות סורק משלי כדי לדעת מה באמת הולך ברכב שלי, וכשקראתי קצת הבנתי שהדונגלים לא באמת יודעים לתת מידע משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...