Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2.0 2015 - האם להחליף שמן גיר?

carsgo

פוסטים מומלצים

אני מכיר היטב את מפרט הטיפולים של היצרן שאומר שאין להחליף שמן גיר, אך בכל זאת אני מאמין שהשמן עם הזמן מתבלה והחלפה חלקית של שמן הגיר תעשה רק טוב (בהנחה כמובן והגיר תקין לחלוטין). 

הסיבה שאני מעוניין להחליף היא כיוון שאני מרגיש שהעברות ההילוכים אינן כתמול שלשום והן פחות ״חלקות״ כמו שהיו בעבר, אלא יותר מורגשות

הרכב עם כ 90k ק״מ ומטופל כמו שעון, בלי לחסוך שקל. 

האם מומלץ להחליף או לרדת מהעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד החלפה חלקית שמן גיר מקורי בלבד של מאזדה. שלא ידחפו לך שמן של פורד.

בכללי זה גיר שמחזיק בקלות 250 אלף ק''מ בלי להחליף שמן גיר.

אני החלפתי במאזדה שנסעה 200 אלף שלא הוחלף מעולם. החלפתי פעמיים חלקית. היום הרכב על 250 אלף ק''מ הגיר עובד כמו חדש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שלפי הוראות יצרן אין צורך להחליף את השמן הנ״ל ברכב. אבל גם לדעתי האישית צריך כי שמן נוטה לאבד מהיעילות שלו, רק בתור כלל ברזל לדעתי חשוב לבדוק מה מצב השמן כעת, ואם הוא במצב שחור ממש. אולי כדאי יהיה לא להחליף ולהמשיך עם הקיים. ולחלופין אולי לבצע 2 החלפות סמוכות..

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ק"מ שאצל יצרנים אחרים ממליצים לעשות החלפה ראשונה אז הייתי מחליף בלי לדאוג יותר מדי.

אל תשכח שזה בכל זאת החלפה חלקית ולא מלאה, כך שזה מקטין את הסיכון.

• רעיון טוב! 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק רכבי מזדה לסוגיהם 17 שנה.
בעבר ביצעתי החלפה, לאחרונה שיניתי דעתי בנושא.
וגם בפורום יש דעות לכאן ולכאן.
1. אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב עוד 100,000 ק"מ - תבצע 2 החלפות חלקיות בהפרש של חודש אחת מהשניה, ורק אצל מי שמתמצא בנושא. מומלץ מכון גירים.
אם לא - זה לא כלכלי. החלפת שמן גיר כהלכתו זה סיפור יקר. ואם תמכור את האוטו לפני כן, ההשקעה הזו תהיה מיותרת והכסף ירד לטמיון.
2. השמן עצמו - תוודא שתואם את השמן שרכבך צריך אחד לאחד. נדמה לי שמדובר בשמן M-V. תוודא. וכמו שכתבו - רק שמן מתוצרת מזדה.
3. חובה להוריד את הקרטר שמן גיר, ולהחליף את המסנן שבפנים. ועל הדרך לנקות ממנו שבבי מתכת. בחלק מהרכבים יש מגנט בקרטר או בבורג הריקון שמצמיד אליו שבבי מתכת.
4. בניסיון שהיה לי לפני שנים רבות בגיר ידני עתיר קילומטראז' - הגיר התקלקל לאחר החלפת השמן (נתקע בהילוך שלישי כל הדרך לבאר שבע, וחזרה לתל אביב..).
5. זו עבודה שדורשת ידע מוכח באופן ההחלפה - הריקון, ויותר מכך - המילוי מחדש. ולא כל המוסכים מנוסים בכך.
לכן המסקנה שאני הגעתי אליה שבמזדות שלי לא אבצע כלל החלפת שמן גיר.
דיסקליימר - יש רכבים שנחוץ בודאות להחליף - כמו הונדה ג'אז שיש לה גיר רציף, והיצרן מנחה להחליף כל 30,000, וזה מייקר את עלויות אחזקת האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, BassDriver כתב:

4

. בניסיון שהיה לי לפני שנים רבות בגיר ידני עתיר קילומטראז' - הגיר התקלקל לאחר החלפת השמן (נתקע בהילוך שלישי כל הדרך לבאר שבע, וחזרה לתל אביב..).

מצטער לשמוע על החוויה הלא נעימה, אבל בגיר ידני לגמרי צריך להחליף שמן. אני לא יודע להגיד האם יש אמת בטענות על בעיות שיוצרת החלפת שמן בגיר אוטומטי, אבל הן לא רלוונטיות לגיר ידני. בגיר ידני אתה לחלוטין יכול להחליף שמן כשצריך, ללא שום דאגות, והגיר יודה לך.

אגב, בגיר אוטומטי - הבעיה (לכאורה) היא עם החלפת שמן מלאה אחרי שהגיר עבר מזמן את המרחק בו הייתה אמורה להתבצע ההחלפה. ואז (לכאורה) יש חלקיקים שמשתחררים בהחלפה מלאה ויוצרים נזק. ממש לא ברור לי למה נפלתם על פות"ש עם הוצאות של החלפה חלקית, שתי החלפות חלקיות, וכו'. הגיר שלו עבר בסך הכל 90 אלף קילומטר - לא יקרה לו כלום אם יבצע החלפת שמן כמו שצריך. ולחסוך בזה כי הוא לא יחזיק ברכב עוד 90 אלף קילומטר זו עצה מלוכלכת - ככה אפשר גם לוותר כלל על טיפולים לרכב חדש אם אתה מתכוון למכור אותו אחרי 3 שנים. מבטיח לך שיחזיק מעמד יופי בלי החלפות שמן כלל. אבל הבעלים הבא יידפק.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נפלנו עליו עם שתי החלפות. רשמתי לו שזה גיר שמחזיק 250 אלף ק''מ קריעה ללא החלפת שמן גיר בקל וגם יותר מזה. אבל מי שאהב את הרכב שלו בכל זאת ירצה לבצע החלפה. כמוני למשל. החלפתי במאזדה שנסעה 200 אלף ק''מ ולא הוחלף שמן גיר מעולם. השמן היה שחור. עשיתי שתי החלפות חלקיות. היום הרכב על 250 אלף ק''מ. הגיר עובד יותר טוב מרכב חדש. החלפות נקיות בלי מכות בלי כלום. אגב בהרבה מאזדות יש מכה מהגיר במעבר בין הילוך ראשון לשני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, chrono כתב:

מצטער לשמוע על החוויה הלא נעימה, אבל בגיר ידני לגמרי צריך להחליף שמן. אני לא יודע להגיד האם יש אמת בטענות על בעיות שיוצרת החלפת שמן בגיר אוטומטי, אבל הן לא רלוונטיות לגיר ידני. בגיר ידני אתה לחלוטין יכול להחליף שמן כשצריך, ללא שום דאגות, והגיר יודה לך.
אגב, בגיר אוטומטי - הבעיה (לכאורה) היא עם החלפת שמן מלאה אחרי שהגיר עבר מזמן את המרחק בו הייתה אמורה להתבצע ההחלפה. ואז (לכאורה) יש חלקיקים שמשתחררים בהחלפה מלאה ויוצרים נזק. ממש לא ברור לי למה נפלתם על פות"ש עם הוצאות של החלפה חלקית, שתי החלפות חלקיות, וכו'. הגיר שלו עבר בסך הכל 90 אלף קילומטר - לא יקרה לו כלום אם יבצע החלפת שמן כמו שצריך. ולחסוך בזה כי הוא לא יחזיק ברכב עוד 90 אלף קילומטר זו עצה מלוכלכת - ככה אפשר גם לוותר כלל על טיפולים לרכב חדש אם אתה מתכוון למכור אותו אחרי 3 שנים. מבטיח לך שיחזיק מעמד יופי בלי החלפות שמן כלל. אבל הבעלים הבא יידפק.

א. גם אני חשבתי כמוך - והגיר הידני הלך מיד אחרי החלפת השמן.
ב. למי שלא מחזיק ברכב זה לטווח ארוך, להחליף שמן גיר - מיותר ולא כלכלי (לדעתי). מה גם שלא נדרש ע"י היצרן.
באותה מידה שלא מחליפים שלא לצורך מכלולים כגון בולמי זעזועים/משולשים/מסרק הגה - כדי לחסוך לקונה הבא.
יתרת התגובה אינה מקצועית.

• רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. אם הגיר אוטומטי, תעשה חיפוש בפורום זה, היו לא מעט שהסתבכו קשות לאחר החלפת השמן

. אני הבאתי ציטוט ממנהל עבודה ממוסך מורשה מאזדה, בעל פורום שאלות תשובות, שכתב במפורש לא להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.5.2024 בשעה 18:35, BassDriver כתב:

4. בניסיון שהיה לי לפני שנים רבות בגיר ידני עתיר קילומטראז' - הגיר התקלקל לאחר החלפת השמן (נתקע בהילוך שלישי כל הדרך לבאר שבע, וחזרה לתל אביב..).

אין דין "שמן" (ע"ע נוזל) גיר אוטומטי כשמן גיר ידני(או רובוטי) אלו 2 תיבות שעובדות בצורה שונה לגמרי וגם כך הנוזלים

גיר אוטומטי משתמש בנוזל כנוזל הידראולי (בנוסף לסיכוך) כגון בממיר המומנט 

גיר ידני\רובוטי משתמש בשמן נטו לסיכוך וקירור כמו שמן מנוע 

גם לי היה מקרה לפני 20 שנה לערך שהחלפת שמן גיר ידני ביוזמתי  פגעה בגיר(הילוך חמישי היה משתחרר ספונטנית) אבל זה רק כי השמן שהוחלף לא היה תואם(סמכתי על המוסך) בגלל חוסר ידע שלי וזה קרה לאחר כמה מאות ק"מ ,נאלצתי להחליף לגיר מפירוק(ולך תוכיח) אצל אותו מוסך שלקח לי מחיר מוזל.

לאחרונה החלפתי עצמאית שמן גיר ברכבי, דאגתי לשמן מקורי ע"פ מק"ט רכשתי אביזרים במיוחד למשימה ולאחר צפיה במספר סירטונים ביצעתי החלפה .יכול לציין שיפור משמעותי בתגובת הרכב בתאוצה ובחלקות הנסיעה.

לא רואה בעיה בהחלפה חלקית של נוזל גיר אוטומטי מקורי באזור 80-100KKM זה רק יכול לשפר.

עריכה אחרונה על ידי nit_zan
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בפורד פיאסטה שלי החלפתי שמן גיר אחרי 9 שנים שהאוטו על הכביש ו90 אלף קילומטר והעברות נהיו חלקות יותר וכבר 60 אלף קילומטר אחרי אין שום בעיה.

ממליץ מאוד להחליף, ולא חייב מקורי אבל העיקר שהשמן שתשים יהיה תואם לתקן שצריך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, carsgo כתב:

מישהו יוכל לומר לי רק איזה תקן של שמן גיר אני צריך? וכמה ליטר נכנס בהחלפה החלקית? 

זו בדיוק הסיבה שהיצרן ממליץ לא להחליף.
משום שהמוסכים לא מדייקים לא בסוג השמן הנחוץ (בדיוק), ולא בכמות.
ואם שמים משהו לא נכון - מתכון לנזק.
אני לא סגור על זה, ותוודא, אבל אני חושב שמדובר בשמן M-V מקורי מתוצרת מזדה, כשבכל החלפה חלקית נכנס כ 5.5/6 ליטר (גם תוודא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...