Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ביציאה מחניה, נציג הביטוח טוען שמי שיוצא מהחניה הוא אוטומטית אשם. האמנם?

פוסטים מומלצים

מצער מאוד לשמוע. אחד הדברים היותר קשים להורה, יהיו הנסיבות אשר יהיו.

כרוכב אני מנסה כל הזמן לזהות מראש מקומות מועדים כאלה,

בהם רכב יכול לצאת/לפנות מבלי יכולת לראות דו"ג שמגיח משטח מת,

ולכן למשל לא עוקף פסי האטה מצד ימין (נמוך ונוח), כי זה בדיוק שטח מת לרכב שיוצא מחנייה.

וכנהג ורוכב אני יודע שרוב הרוכבים הצעירים במרחב העירוני ממש לא מתנהגים כך,

אז אני יכול להבין את הסיטואציה מבחינתך, ועדיין אני סבור שיש לך אחריות למקרה, אם לא מלאה אז בטח חלקית.

לא בא להשתלח, ובטח שלא להצדיק באופן גורף את כל הדו"ג למיניהם,

פשוט תיארתי מקרה דומה (לא זהה) שקרה לי, רק מהצד של זה שלא רואים אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

- אם אתה יודע שהיית בעצירה מלאה, הרי אינך אשם: חפש בדחיפות סרטון אבטחה שיתמוך בגרסתך, לפני שיימחק, ושמור אותו למקרה ותגיע דרישת תשלום.

- אם אתה יודע שהיית בתנועה מעטה, או שלא זכור לך, תמתין לדרישת התשלום אם תגיע, ושלם מכיסך. גם עם הנזק שלך לא שווה להפעיל ביטוח, על פניו.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, BoazB11 כתב:

אז אני יכול להבין את הסיטואציה מבחינתך, ועדיין אני סבור שיש לך אחריות למקרה, אם לא מלאה אז בטח חלקית.

זה בדיוק העניין.

אני לא מנסה להתחמק מאחריות באופן גורף. אני מתרעם על הקביעה שהאשמה הבלעדית והמוחלטת חלה עלי מבלי לנסות לבחון את המקרה בפרוטרוט.
תיארתי את הנסיבות מהצד שלי. עצרתי ואפשרתי לרכבים לעבור. ואז הוא הגיע משום מקום ופגע בי. יכולות להיות לכך שלל סיבות. אולי הוא עישן משהו, שתה משהו, היה עייף ולא מרוכז או אני לא יודע מה. נדמה שזה לא משנה לאף אחד כי החוק קובע באופן חד משמעי שאני אשם. נשמע לי הזוי ובלתי נתפס.

מחר יסע רוכב עם אופנוע שצריך איזה תיקון פחחות גדול, יראה רכב שרוצה לצאת מחניה, יתנגש בו בכוונה ויעשה טיפול פחחות על חשבון הביטוח. הרי נהג הרכב יהיה אשם כי זה מה שהחוק קובע באופן עיוור.

אז אולי יש פה אשמה תורמת שלי. אולי הייתי צריך לצאת מהרכב, לצעוד קדימה ולוודא שאין אף כלי רכב מתקרב ואז לרוץ בחזרה לרכב כדי לצאת אל הכביש או לבקש ממישהו שיצא לוודא שהכביש פנוי מעל לכל ספק.
כל מה שאני טוען הוא שזה מרגיש לי כמו עיוות צדק לטעון לאשמה מלאה שלי, אני לא חושב שאני אשם, בטח לא ב100%.

לפני 8 שעות, tinoki כתב:

השנקל שלי:

- אם אתה יודע שהיית בעצירה מלאה, הרי אינך אשם: נראה שזה לא מה שהחוק אומר

חפש בדחיפות סרטון אבטחה שיתמוך בגרסתך, לפני שיימחק, ושמור אותו למקרה ותגיע דרישת תשלום - זו שכונה של "מעוטי יכולת" שרובם מבוגרים - אין מי שיצלם שם את הכביש ואין מצלמות מוניציפליות

- אם אתה יודע שהיית בתנועה מעטה, או שלא זכור לך, תמתין לדרישת התשלום אם תגיע, ושלם מכיסך. גם עם הנזק שלך לא שווה להפעיל ביטוח, על פניו. אם תגיע דרישת תשלום, עדיין אסרב לקבל עלי אשמה מלאה. לא בגלל ההוצאה הכספית אלא בגלל עיקרון הצדק שלי. אם בית משפט יחליט בכל זאת שאני האשם הבלעדי והמלא אז ארים ידיים ואשלם בלית ברירה (או אפעיל את הפוליסה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Platinum כתב:

כי החוק קובע באופן חד משמעי שאני אשם. נשמע לי הזוי ובלתי נתפס.

כי זה לא נכון.

לא הבנת מה שנכתב לך.

1. החוק קובע שביציאה מחצרים צריך לתת ז״ק.

2. החוק גם קובע שצריך לנסוע במהירות מתאימה לתנאי הדרך, עם שתי ידיים על הכידון, לא שיכור ועם תשומת לב.

הבעיה שאת 2 אין לך איך להוכיח. אבל 1 ברור מאליו. יש מבין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהבנתי נכון. תקנות החוק הן לצידו כי אין לי אמצעי להוכיח אחרת ולכן מבחינת החוק זו הטענה שלי מול הטענה שלו כשהתקנות לצידו. זה די אומר שהאשמה מוטלת עלי מבחינת החוק.

אגב,

תוך כמה זמן הוא מחוייב להודיע על המקרה ולהוכיח את הנזק שנגרם לו?

ההגיון אומר שיש חלון זמן מוגבל, אחרת חברת הביטוח יכולה לטעון שקרה עוד מקרה ביטוח בחלון הזמן בין המקרה להודעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנות לא לצד אף אחד.

המציאות לצידו, כי את התקנות שהוא אולי עבר עליהן, אין לך איך להוכיח. אם היתה לך מצלמה, המציאות היתה אחרת.

ככל שהוא דוחה את ההודעה, זה משחק לטובתך בדיוק מהסיבה שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמתין.

כשתגיע דרישת תשלום, עדכן אותנו כאן בשרשור.

(תנחומי, שלא תדעו יותר צער...)

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.3.2024 בשעה 16:26, Be roo כתב:

נותר רק לאחל לך שיפגעו בך 100 נהגים שונים עם נזק של 1000 שקל, שישלחו אותך לרדוף אותם בבית משפט...

@xdmanxd  איחל לפותש שהרוכב לא ירדוף אחריו, וזאת מתוך הנחה שפותח השרשור שלנו אינו אשם, רק שאין לו דרך להוכיח זאת. 

---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...