Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב של מחבלים

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, יוסי אש כתב:

אתה יודע מי הקים את פולקסוואגן?!

מהטנדר הזה ירדו מחבלים שכמה דקות\שעות אחרי, כבר טבחו וביצעו זוועות שאין לי חשק לחזור עליהם. מה זה קשור לחברת רכב שהקשר בינה לבין מקורותיה קלוש עד בלתי-קיים?

את פולקסוואגן הקים אייוון הירסט, אגב.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פעם הלכתי לעשות צביעה כללית לרכב שהיה לי, בעל המקום מראה לי ג'יפ אספנות שהוא שיפץ ואמר שזה שלל שלקחו מירדן במלחמת ששת הימים. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yohai71 כתב:

את פולקסוואגן הקים אייוון הירסט, אגב.

לפי ויקיפדיה הנאצים דרשו להקים חברה לייצור מכוניות שלימים תהיה פולקסווגן

VW is a German automobile manufacturer headquartered in Wolfsburg, Lower Saxony, Germany. Founded in 1937 by the German Labour Front under the Nazi Party and revived into a global brand after World War II by the British Army officer Ivan Hirst,

דווקא הערך המתורגם לא מכיל מידע על הירסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא היו רכבים גרמניים לממשלה בקום המדינה והרבה אנשים לא קנו תוצרת גרמנית עד שעבר דור וילאה גלגלי הזמן ממשיכים ליטחון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

פעם הלכתי לעשות צביעה כללית לרכב שהיה לי, בעל המקום מראה לי ג'יפ אספנות שהוא שיפץ ואמר שזה שלל שלקחו מירדן במלחמת ששת הימים. 

פרשת אישה יפת תואר של הרכבים 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRide היה היה. מאז 67 צה"ל נהיה הרבה יותר מסודר ופחות פרטצ'י.

עדיין זוכר את השכן שלי שבא אחרי ששת הימים לאפטר במדים של הליגיון, והלנדרוברים היו שם דבר, אם כי לא נכנסו לשירות צה"ל, לפחות לא באופן מסודר. לעומת זאת ה-T54/55 משרתים עד היום (אכזריות).

דומני שב-78 או 82 היו יחידות ש"החרימו" טנדרים טויוטה בלבנון (טויוטה החרימה את ישראל, אבל גם אז היה להם מוניטין משובח), אלה מעולם לא עברו את ש.פ. וכשאני נכנסתי בקייץ 1983 הם כבר לא היו. כנראה בהעדר חלקי חילוף היו די חד פעמיים, או שהיה טיפול משמעתי. 

ב-1983 המג"ד שלי הסתובב תקופה קצרה עם קלאץ' שהחרים מאיזה מחבל, אבל בהמשך מסר אותו לרשויות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, aviaviavi כתב:

לפי ויקיפדיה הנאצים דרשו להקים חברה לייצור מכוניות שלימים תהיה פולקסווגן

VW is a German automobile manufacturer headquartered in Wolfsburg, Lower Saxony, Germany. Founded in 1937 by the German Labour Front under the Nazi Party and revived into a global brand after World War II by the British Army officer Ivan Hirst,

דווקא הערך המתורגם לא מכיל מידע על הירסט

למי אתה מאמין, לויקיפדיה באנגלית, בעברית או לפולקסוואגן בעצמם?

נכון שהנאצים הם היוזמים והמקימים של החברה, אבל בלי הירסט- אין חברה. הנה סרטון של פוקסוואגן עם הירסט ממש לפני שנפטר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבא לא צריך להשמיש אותם, יכול פשוט למכור אותם במכרזים שלו, אפי' ליצוא או לחלקים בלבד (שלא נראה תהלוכה עם הג'יפ הזה באום אל פאחם)

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

@SlowRide היה היה. מאז 67 צה"ל נהיה הרבה יותר מסודר ופחות פרטצ'י.

עדיין זוכר את השכן שלי שבא אחרי ששת הימים לאפטר במדים של הליגיון, והלנדרוברים היו שם דבר, אם כי לא נכנסו לשירות צה"ל, לפחות לא באופן מסודר. לעומת זאת ה-T54/55 משרתים עד היום (אכזריות).

דומני שב-78 או 82 היו יחידות ש"החרימו" טנדרים טויוטה בלבנון (טויוטה החרימה את ישראל, אבל גם אז היה להם מוניטין משובח), אלה מעולם לא עברו את ש.פ. וכשאני נכנסתי בקייץ 1983 הם כבר לא היו. כנראה בהעדר חלקי חילוף היו די חד פעמיים, או שהיה טיפול משמעתי. 

ב-1983 המג"ד שלי הסתובב תקופה קצרה עם קלאץ' שהחרים מאיזה מחבל, אבל בהמשך מסר אותו לרשויות.

חחח אחד מהמקימים של יחידות המסתערבים סיפר שבהתחלה הם נכנסו עם כוכבי נינג'ה - שוריקנים סכיני פרפר ושלל אמל"חים מאולתרים, אגב אני מכיר מבוגר אחד שעדיין יש לו אקדח תופי שהלאים מקצין ירדני...

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-1989 (האינתיפאדה הראשונה) סיפחו אותי לאיזה גדוד מילואים בג׳נין. היה נוהל שבו תפסו איזה מקומי ברכב, שמים אותו במעצר לכמה שעות ומשתמשים ברכב עד שמשחררים אותו. התגלגלתי מצחוק כשהמג״ד הבלונדיני ירוק העיניים לבש איזה סוודר מהוה וישב בביג׳ו, אי אפשר היה להבחין שלא מדובר במקומי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 שעות, yohai71 כתב:

למי אתה מאמין, לויקיפדיה באנגלית, בעברית או לפולקסוואגן בעצמם?

מצטט:

"Major Ivan Hirst was responsible for Volkswagen as Senior Resident Officer of the British Military Government between August 1945 and April 1949"

אבל ההסטוריה של VW מתחילה קודם.  אפילו בשורה השניה של המאמר שקישרת אליו כתוב :

"The man who turned a ruined armaments factory into a functioning car plant".  כלאמר, לפני שנכנס לעסק (1945) כבר היה מפעל VW שעסק בייצור חימוש (לדבירהם).

אז מי הקים את המפעל הזה?

אין שום סיבה לפקפק במאמר של ויקיפדיה.  הנתונים הם לא סוד.  אבל נראה ש VW רוצה להסתיר אותם משום מה....

ואם נתיחס לתקציר ההקמה של המפעל מוויקיפדיה:

"Founded in 1937 by the German Labour Front under the Nazi Party and revived into a global brand after World War II by the British Army officer Ivan Hirst"

אז הנה, מזכירים את איוון ותפקידו (לאחר המלחמה!) אבל המפעל עצמו הוקם ב 1937 על ידי המפלגה הנאצית.  אז למה להתווכח עם @aviaviavi על עובדות ידועות?  יש סיבה לשם Volkswagen (רכב העם).

ודרך אגב: מוכר? -

M-Weapons-LEAD-HT-Feb07-crop-2000x1047.thumb.jpg.f86119ad79eb9c269b2816c0259163ab.jpg

שים לב לבחור שצועק שם ברגע.  נראה לך שהוא הכיר את איוון?

אם כי בזמן המלחמה, הייצור העיקרי היה כמובן הגירסה הזו -

Kubelwagen.thumb.jpg.a58d2ec387bc2a5a5ff1bea68f44662c.jpg

לא חושב שזה איוון שעומד ליד הרכב.

אז כן, ל VW יש שורשים נאציים חזקים מאוד שנוח להם להסתיר.

איוון רק עזר (כפי שגם אתה כותב) להחזיר את המפעל לפעילות אחרי ההרס של מלחמת העולם השניה.  יש לו תפקיד.  אבל הוא לא שייך להקמת המפעל ובטח שלא יכול לשמש כמסווה לשורשיו הנאציים של המפעל.

אבל.... אם רוצים להמשיך ולדון בנושא מציע לפתוח שרשור משל עצמו על ההסטוריה של VW, ולא להשתלט על שרשור שדן בנושא אחר.

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מבלי להעליב, לא הבנתי למה התגובה הארוכה הארוכה שלך על מוצא VW. אני בעצמי כתבתי (שורה אחרי הציטוט שלי שהעלת):

לפני 14 שעות, yohai71 כתב:

נכון שהנאצים הם היוזמים והמקימים של החברה, אבל בלי הירסט- אין חברה.

ואני עומד מאחורי זה. הירסט לא סתם "עזר", הוא היה אינסטרומנטלי בהפיכת החברה מיצרן נשק למפעל מכוניות. בזכותו החברה הזו קיימת ולא בלתי-סביר להניח שהשאריות של מה שנשאר שם אחרי המלחמה, היו נעלמות בנבכי ההסטוריה. המקור הנאצי? אף אחד לא מתכחש לזה.

אבל, אני מזכיר שהדיון החל בכלל מהשאלה "אתה יודע מי הקים את פולקסוואגן?!" של מגיב אחר, כקונטרה לדעה שלי שלא הייתי מתקרב לרכב ששימש לטבח בני אדם (שלא לומר בני עמי)*. עכשיו, על זה אפשר להתווכח (האם להשתמש בטנדר כנ"ל או לא), אבל מה הקשר ל-VW לפני 80 שנה?

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לומר שההכשרה לפולקסוואגן מבדרת ממש.

ככה, לא אשתמש ברכב שיוצר על ידי טויוטה עבור אנשים נורמטיביים ושלא ברצון החברה קנו טרוריסטים את הרכב והפכו אותו לכלי רצח, אע"פ שלמעשה ברגע שהוציאו אותם משם הרי הרכב עצמו אינו פסול כיוון שהוא יוצר על ידי חברה שוחרת טוב וכל הבעיה הייתה הבעלות הפסולה, והרי הבעלות הפסולה התבטלה. אבל כן אשתמש ברכב שכל הקיום שלו מבוסס על בקשת הפירהר, ושביצור שלו בזמנו מושקע דם יהודי, כי כבר עברו 80 שנה. נו נו.

עריכה אחרונה על ידי ירון דורפמן
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...