Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריביות בכרטיס אשראי חוץ בנקאי

boli19
שימו לב! השרשור הזה בן 286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגדול אתה צודק, אני יודע שזה בזבוז וגם שקלים בודדים בחודש זה מיותר ומצטבר.

אבל מכל מה שקראתי וראיתי בנושא של לשכת האשראי

בהחלט יש משקל גדול יותר לאוברדרפט בבנק מאשר לניצול של מסגרת האשראי של כרטיס האשראי

לפחות מבחינת דירוג אשראי.

כנראה שהדירוג שלי גבוה למרות ההכנסה הנמוכה, וזה אולי בגלל ההתנהלות שלי

שכנראה היתה די טובה במונחים של דירוג אשראי.

ונכון, אם חושבים על זה ככה, אז באמת מסגרת אשראי היא בדיוק כמו מסגרת אוברדרפט בחשבון בנק

אתה לוקח כסף שהוא לא שלך = מלווה אותו מהבנק או מחברת האשראי

בחברת האשראי עטפו את זה בעטיפה נעימה יותר, קראו לזה - אשראי מתגלגל, קרדיט, 30+ וכו'.

ונחזור לשאלה המקורית שלי

כמה ריבית אתם משלמים בכרטיס החוץ בנקאי שלכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. בדקתי בדפי הפירוט האחרונים:

ישראכרט ואמריקן בנקאיים (בנה"פ) - P+1.5-P+2.

ישראכרט חוץ בנקאיים - P+4.5-P+6.

כאל חוץ בנקאיים שונים: P+6-P+8.

מקס חוץ בנקיים: P+6.25-P+10.1.

רוב הכרטיסים בדרגת פלטינום אם כי יש 1-2 בדרגת זהב או הב ביזנס. אני מציין טווחים כי לכל כרטיס מספר ריביות לעסקות מסוגים שונים, ובתוך אותה חברה ריביות שונות לכרטיסים שונים.

אגב עלויות כרטיסי אשראי: כמה אתה משלם דני ניהול חודשיים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מקבל ריביות די טובות יחסית לכרטיסים חוץ בנקאיים

מניח שזה בגלל הפלטינום, הביזנס והזהב, ואולי סיבות נוספות.

אני לא משלם דמי ניהול עליהם.

בכאל יש לי את החוץ בנקאי של שופרסל, שנה ראשונה חינם, ואז כל שנה 

אני מתכתב עם נציג של כאל בוואטצאפ, מבקש הנחה לשנה נוספת, מוודאים שאני משתמש בכרטיס ב-200 ש"ח לפחות מדי חודש :)

ונותנים לי עוד שנה נוספת ללא דמי כרטיס.

ב-MAX אין לי בכלל דמי כרטיס, כי הצטרפתי ל-i need it , שזה מועדון שלהם שפתוח לכל מי שחבר בקבוצת הפייסבוק - "כזה אני רוצה"

בסך הכל צריך להצטרף לקבוצה ואתה מיד יכול להזמין את הכרטיס הזה שהוא executive ונותן הרבה הטבות

למשל עמלת המרה של 1% במט"ח, בקניות באתרים בחו"ל, כרטיס נטען עם 16.5% אחוז הנחה בכל מיני רשתות ועוד הרבה הטבות.

כרטיס של ישראכרט אין לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתכת, תתקשר. זה ירד ל-1 ש"ח לחודש, ויש שנים שהפטור ללא תנאים, הכל לפי המדיניות המשתנה של החברות.

יש לי תנאים דומים מאוד לאלה של ה-I need it בכרטיס של בוגרי הטכניון, משתמש בו בעיקר בחו"ל בגלל עמלת ההמרה. בכרטיס הנטען השתמשתי עד כה פעם אחת, וזה ב-4-5 שנים. בכלל, אני שונא "כרטיסי מתנה" כי הם מוגבלים לרשימת רשתות מוגבלת ובשימוש בהם מפסידים הנחות אחרות, בסוף שוכחים מהם והם ממתינים שנים בארנק של האשה עד שמורצים הם שימוש. יש רק דבר אחד יותר גרוע - ואלה כרטיסי מתנה ב-SMS שנעלמים בנבכי הטלפון (אני שם אליהם קישור ב-KEEP).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, boli19 כתב:

אני צריך לחלק לתשלומים את הרישיון רכב למשל, כי אין לי מאיפה לשלם 1300 ש"ח במכה אחת מתוך ההכנסה השוטפת שלי.

יש אנשים שבשבילם 2000 ש"ח זה כלום כסף, וזה בסדר גמור. ויש כאלה כמוני, שבשבילי לשלם עכשיו 2000 ש"ח זה ה-מ-ו-ן כסף

ולא תמיד יש לי מאיפה, אז אני מחלק לתשלומים בלי ריבית אם זה אפשרי, או בקדריט אם זה לא אפשרי

ואז סופג את הריבית, אבל גם הריבית המאוד גבוהה שלוקחים ממני היא לא ריבית שמאוד קשה לעמוד בה.

1300 לחלק ל-12 אמור לצאת 108 לחודש ללא הריבית. הריבית קרדיט יוצאת עוד 7 ש"ח בחודש לכל תשלום מתוך ה-12

רק אם בא לך להשתפר, בוא ננסה לעשות תרגיל לקראת הטסט של שנה הבאה.

תקח מעטפה וכל תחילת חודש מהיום לשנה הקרובה, תשים בה שטר של 100 ש"ח. לא משנה כמה הוצאות או הכנסות יש לך בכל חודש. הדבר הראשון שאתה עושה זה לשים 100 ש"ח במעטפה.

אם תצליח להגיע לשנה הבאה מבלי לגעת במעטפה, סימן שה"בעיה" שלך היא בסך הכל חוסר תכנון מראש של ההוצאות.

אם לא תצליח להגיע לשנה הבאה מבלי לגעת במעטפה, סימן שה"בעיה" שלך היא שההוצאות גדולות מההכנסות. כלומר, אתה חי ברמת חיים גבוהה מדיי להכנסות שלך.

עריכה אחרונה על ידי redroze
  • רעיון טוב! 1

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שונא מזומן, לי הרבה יותר קל לעקוב אחרי הוצאות בכ״א, שמשאירות עקבות נייר (או ביטים), מאשר אחרי מזומן שפשוט מתאדה. מצד שני, בקבוצה הזו יש חסידי ״שיטת המעטפות״, הקצאת סכום לעל הוצאה מתוכננת על ידי צבירת מזומן במעטפות ייעודיות.

חוץ מזה, אם אתה מפתח חובות בלי שליטה מוחלטת בהחלט מגיע הזמן לבצע מעקב מסודר אחר הכנסות והוצאות ולראות איפה אפשר להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי גם לכיף:
בכאל P+7-P+8

במקס P+9-P+10.1

בישראכרט כרטיס בנקאי P+4-P+5

אגב, אם יש משהו אחד שאסור לאף בן אדם להשתמש זה הגבלת החיוב החודשי. נוכל מי שחשב על זה.

לפני 1 דקה, sperial כתב:

מצד שני, בקבוצה הזו יש חסידי ״שיטת המעטפות״, הקצאת סכום לעל הוצאה מתוכננת על ידי צבירת מזומן במעטפות ייעודיות.

שיטה טובה לעשות את זה, לפחות למי שבבנק הפועלים, זה לחסוך בפר"י. מקבלים עליו בערך אחוז ריבית בתקופה הנוכחית שזה לא משנה ממש, אבל זה מתפקד כקופת חסכון שאפשר להוציא משם את הכסף ברגע. תרשום מה המטרה וככה תדע לא לגעת בכסף. לא רואים אותו גם בעובר ושב ככה שזה טוב מנטלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם עניין של אישיות.  יש מי שמתקשה להתאפק, יש מי שחושב פעמיים לפני כל קניית שטות אצל עלי הזריז.

אני מכיר כל מיני שיטות, כמו החזקת חשבון עו״ש נוסף, חלוקת תפקידים בין כרטיסי אשראי ועוד. הרעיון של פר״י טיפה בעייתי כי זה לא רק רישוי הרכב, זה הביטוח (לא בהכרח מסונכרנים), החשבונות החודשיים\דו חודשיים, והבעיה הגדולה ביותר, שהפר״י טוב בשבילה - בלתמ״ים שיכולים להגיע לסכומים גדולים וצריך להתכונן גם אליהם.

אגב, הפקדות כאלה, כאשר אתה ביתרת חובה, גורמות להפסד נוסף, הרי הבנק מתקיים בדיוק מזה: ההפרש בין ריבית חוב הגדולה לריבית זכות הקטנה. כמובן שנכון גם לשיטת המעטפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ישרכארט של הבנק. P.10%.

חוץ בנקאי גם של ישרכארט. P.18%

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yor2 לא ברור מה כתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף צילומי מסך. האדום זה הכרטיס הבנקאי. הכחול חוץ בנקאי. מקווה שיותר ברור.

.thumb.jpg.9282be738456d3ce8208edc34a5895e6.jpg

.thumb.jpg.89327530908b2df8694b7e0df7f827eb.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי. אתה מתייס לריבית המצויינת בדו"ח.

מה שחשוב הוא המרווח בין ריבית הפריים לריבית בכרטיס, כי ריבית הפריים משתנה, ואתה גם הריבית בכרטיס. אם אתה עושה שימוש כלשהו בהלוואות בכרטיס (כולל כל מה שהזכרתי אתמול) אתה חייב לנסות להפחת אותן, במיוחד בחוץ בנקאי - כי ריבית של P+11.4 מקרבת אותך ל-18% שנתי (נומינלי. ריאלי קרוב ל-20%)..

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי אני לא זקוק להלוואות מכרטיס האשראי. גם מהבנק לא לקחתי מעולם הלוואה. 

משתמש מידי פעם בתשלומים ללא ריבית.

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...