Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם - הצעה לשיווק מדבקה חדשה למדידת טמפ' מגבר

V6
שימו לב! השרשור הזה בן 6930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיסי קול ..מעלה בי זיכרונות על מאוורי הסאנבים שלהם ..

בכל מקרה גם אם יעלה 50 שקל לדעתי מיותר ..אם כבר תחברו מאוורר עם רליי שיעבוד קבוע וזהו. למה כל הצעצועים האילו..עודף כסף אהה..

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Guest תמיר .א.
כן תמיר אתה צודק אבל אני חושב שהוא מדבר לא על קירור אלה פשוט על הצגת הטמפרטורה ברכב לא על מאווררים...אז מה אתה חושב אפשר לחבר מד חום מנוע למגבר כדי לדעת את הטמפרטורה שלו?

יש מכשיר קטן יעודי לעניין והוא עולה כ50 שקלים, היה לי פעם שתיים , עכשיו יש לי רב מודד עם הפונקציה הזו, זה צג קטן שיוצא מימנו שני חוטים לסוג של נגד, ואם תצמיד אותו לאיזה שהוא גוף הוא יראה לך את הטמפרטורה בצג דיגטלי התווך עבודה שלו זה מינוס 20 מעולות עד פלוס 110 מעלות סלזיוס.

ברב מודד שיש לי יש גם את הפונקציה הזו, אבל יש מכשיר קטן שהוא מודד רק חום.

אני ינסה לבדוק איפה מוכרים כאילו.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה

אני רואה שצריך עוד קצת הבהרות:

לזה שאמר שצריך לשים בפנים - ידידי, כנראה אתה לא בא מעולם האלקטרוניקה מכיוון שצלעות הקירור יושבות בדיוק על גב המגברים (הטרנזיסטורים המגבירים את הסיגנל), והם סופחות אליהם את כל החום! מדדת עליהם את החום? זהו החום של המגבר שלך. נקודה.

נקודה שנייה, אני לא חושב שמחיר מדבקה יגיע ל-100 שקל וגם לא ל-50 וזה היתרון שלה, היא תעלה משהו כמו 20 שקל ואפילו פחות. אבל באיזור ה-20 ש"ח.

נקודה שלישית, לכל אלה שרצים ומוסיפים מאוור קטן עם סוללה, יכול להיות שזה בכלל מיותר, ותאמינו לי היד שלכם לא יודעת להבדיל בין 42 מעלות לבין 60.

לי זה נתן המון לדעת על מאמץ המגבר בעומס מלא ואני חושב שזה יכול לעזור גם לכם שללא ספק מקצועיים יותר ממני ורוצים לנצל כל וואט מהמגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכשיר קטן יעודי לעניין והוא עולה כ50 שקלים, היה לי פעם שתיים , עכשיו יש לי רב מודד עם הפונקציה הזו, זה צג קטן שיוצא מימנו שני חוטים לסוג של נגד, ואם תצמיד אותו לאיזה שהוא גוף הוא יראה לך את הטמפרטורה בצג דיגטלי התווך עבודה שלו זה מינוס 20 מעולות עד פלוס 110 מעלות סלזיוס.

ברב מודד שיש לי יש גם את הפונקציה הזו, אבל יש מכשיר קטן שהוא מודד רק חום.

אני ינסה לבדוק איפה מוכרים כאילו.

תמיר

תמיר? רב מודד? לא חבל על הכסף שלך???

ומה? אחרי שתיסע בווליום גבוה חצי שעה תעצור מהר מהר בצד הכביש ותשלוף במהירות כדי למדוד (וגם אז המדידה של הרב מודד פחות מדוייקת, ויש לי רב מודד שעולה פי 12 משלך אז על אחת כמה וכמה).

לא מעשי בעליל....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אומנם הם סוחטות את חום הטרנזיסטורים אבל צלעות הקירור בטח גם טיפה מושפעות מסביבה(תא מיטען) אם תימדוד את הטמפרטורה שלהם בקיץ שתא המיטען רותח אני בטוח שלא תיקבל את הטמפרטורה המדוייק של המגבר בגלל השפעת הסביבה ... אמנם אני לא בא אלקטרוניקה אבל זה נישמע לי הגיוני פיזית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אומנם הם סוחטות את חום הטרנזיסטורים אבל צלעות הקירור בטח גם טיפה מושפעות מסביבה(תא מיטען) אם תימדוד את הטמפרטורה שלהם בקיץ שתא המיטען רותח אני בטוח שלא תיקבל את הטמפרטורה המדוייק של המגבר בגלל השפעת הסביבה ... אמנם אני לא בא אלקטרוניקה אבל זה נישמע לי הגיוני פיזית...

תא המטען אף פעם לא מגיע ל-60 מעלות (שזו אם אני לא טועה טמפ' המדידה ההתחלתית). במקרה הטוב - 40 או 45 מעלות. אני מוכן לעשות איתך ניסוי ולהדביק מדבקה רק בשביל לראות מה חום תא המטען, תבחר את היום הכי חם בשנה...

מה שאתה אומר הוא נכון מאוד במובן של אי יכולת קירור מספקת למגבר בימי הקיץ, יש נוסחה שמראה בדיוק איך גורם הדלתא (ההפרש בין הסביבה למגבר) משפיע על פיזור החום. מה שעושה את העסק יותר חשוב בקיץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.
תמיר? רב מודד? לא חבל על הכסף שלך???

ומה? אחרי שתיסע בווליום גבוה חצי שעה תעצור מהר מהר בצד הכביש ותשלוף במהירות כדי למדוד (וגם אז המדידה של הרב מודד פחות מדוייקת, ויש לי רב מודד שעולה פי 12 משלך אז על אחת כמה וכמה).

לא מעשי בעליל....

יש לי רב מודד עם הפונקציה הזו משולבת בתוכו מה הבעיה עם זה בדיוק !?,

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפרטורה של המגבר היא בנקודת המגע עם הצלע קירור.

במעטפת החיצונית הטמפרטורה הרבה יותר נמוכה כי החום כבר הספיק להתפזר.

איך הסקת שהמגבר נכנס לפרוטקשן ב70 מעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי דיבר בכלל על מאוורר עם בטריות? תקרא טוב מה שרושמים.

לגבי להצמיד את חיישן הטמפ לחלקו הפנימי של ההיטסינק אני עדין עומד על כך וכך צריך להיות . סתכל בתמונה המצורפת ותיראה גם את חיישן החום שבמגבר שגם הוא הורכב ככה-

בוקר טוב.

P5101245.JPG

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר 70 מעלות על סמך ידע כללי של מגברי הספק שאני עובד איתם יום יום. אולי אפשר למצוא בדיוק טמפ' מקסימלית לפני פרוטקשיין אצל היצרן או בדפי נתונים.

לרוב הקבלים ששמים במגברים טובים עד 85 מעלות וכדי לא לפגוע בתכונות שלהם מנתקים פעולת המעגל קצת קודם.

אסף, סבבה, אני לא מתווכח, אני חושב שזה יותר פשוט לשים מדבקה בחוץ ולראות. אני לא רוצה לפתוח את המגבר שלי כי אז במקרה של תקלה אמיתית אני אצטרך לתת הסברים ולאבד אחריות ובכלל אולי זה מיותר כל הפתיחה? אני יודע שיש אינסוף פתרונות, זה מה שאמרתי מהתחלה, ואולי גם לקנות רב מודד זה גם פיתרון אלא שהפיתרון שלי הוא לדעתי יעיל, מדוייק והכי חשוב זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד אלקטרוניקה ואני יכול להגיד שהרעיון נראה נחמד .

אבל הבעיה היא שיש המון גורמים שמשפיעים על הטמפרטורה , גם על צלעות הקירור במגבר וגם בתוכו.

לגבי הרב מודד , זה מגוחח לחלוטין !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הרעיון מיותר ולא נותן דבר. אתם תעצרו באמצע נסיעה לפתוח את הבגאז' בשביל לראות את הטמפ' של המגבר? ואז מה? לא ברור לי מה זה נותן לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...