Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ידני וכיפי

Turbo_LAG

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. זו פעם ראשונה שאני פותח שרשור בפורום אז אני מקווה שכתבתי הכל ברור ויפה.

אני כבר בדרך להוציא רישיון ויש לי אפשרות לרכוש רכב קצת לאחר מכן, אז החלטתי לנצל אותה. רציתי לשתף כאן את כל המסקנות שהגעתי אליהן במשך השנים.

כבר הצבתי שני קריטריונים בכותרת, ועכשיו בפירוט:

נתחיל בתקציב. אין לי תקציב מוגדר. אני מעוניין לרכוש כל רכב שיש לו מחיר הגיוני בהתחשב למה שהוא שווה (מה שאומר שאני לא מתכוון להוריד 80k על 318i בת 30 בלי טסט).

כבר מוריד לא מעט אופציות בקטגוריה.

שנתונים- 1985-2012. העיקר שיהיה לפחות קצת ישן ועם זמינות חלקים סבירה.

הנעה קדמית, כי ככה אני אוהב והארנק שלי באותה הדעה.

רמת אמינות- כל רכב שיכול לשרוד עם תחזוקה נכונה, פוסל בעיקר צרפתיות.

חיסכון בדלק לא מהותי כרגע, אם אני עומד לפסול אופציות זה יהיה בעיקר בגלל אחזקה כללית ולא צריכת דלק.

בטיחות תהיה חשובה ביום שיהיה בטוח לנהוג בכבישי ישראל. כרגע אסתפק בדלתות.

אני חושב שאלה כל הקריטריונים. ומה מצאתי? כמעט כלום. בעיקר הצלחתי למצוא ממה להתרחק. 

האופציה הראשונה שעלתה לי לראש היא היאריס טי-אס. הבעיה היא שעד עכשיו לא הבנתי אם מדובר ברכב עם אופי ספורטיבי אמיתי או רכב שהקשיחו את כולו, הגדילו את הג'אנטים, שמו קצת סמלים אדומים ואמרו "הנה רכב ספורט".

מכאן אני מעדיף לחכות לתגובות, כבר חפרתי. יש לי עוד כמה אופציות בראש אבל נתחיל מזה.

אני מניח שפספסתי דבר או שניים (או עשרה) אז אשמח לייעוץ והכוונה בתגובות.

תודה לכל הקוראים והעונים.

"אין דבר העומד בפני הרצון"... חוץ מהעובדה שאתה גר במדינת ישראל. נו טוב, העיקר הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיוויק ידנית אם תמצא אחת שמורה

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאת ואתה גם לא תמצא בצורה הזאת,קודם כל תקציב,בלי זה אין הרבה מה לכוון אותך.

דבר שני,שנתון 85-2012? ,לא ברור מה הכוונה,אתה יודע שעד שנת 92 כל רכב זה יהיה אספנות ולא תוכל לנסוע בו בין 7-9 בבוקר כן?

וכל רכב מעל גיל 20 שזה כרגע שנת  2002 ומטה יצטרך פעמיים טסט בשנה? שגם לזה לא תרצה להיכנס.

אז בשלב ראשון ובגלל שאתה נהג חדש מציע לך באמת להתחיל עם רכב כמה שיותר חדש,עדיפות ליפני כלשהו עם גיר ידני.

לא הבנתי מה הקשר בין הארנק שלך לסוג ההנעה של הרכב?,כמעט רוב הרכבים הם הנעה קדמית.

בקשר ליאריס,קודם תמצא ורק אז תשאל כי כנראה שרכבים בשנתונים האלה כבר שחוקים למוות.

תשתדל לחפש לפי מצב הרכב ולא לפי הסוג,עדיפות לכמה שיותר חדש וכמובן פשוט,בלי טורבו וכ"ו.

ותשתדל גם לכוון מה אתה מחפש ברכב, ספורטיבי? מפנק? נוח?

אישית יכול להמליץ לך על מאזדה מיאטה,רכב כנראה הכי כיף שתוכל לרכוש בסכום סביר

עריכה אחרונה על ידי miatanc
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך לא הייתי ממהר לפסול צרפתיות כ"כ מהר. תוכל למצוא שנתונים מתקדמים יותר ועם נסועה נמוכה יחסית.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yaniv3993 כתב:

מה עם אבארט?

שקלתי, בעיקר דווקא את הפונטו HGT. כל החמש מאות למיניהן לא כל כך נכנסות בקריטריונים שלי. הבעיה הברורה עם הפונטו היא אמינות, אז גם אותה אני שם בסימן שאלה.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

הונדה סיוויק ידנית אם תמצא אחת שמורה

שמורה? בקלות. נקייה ובמחיר שפוי? הסיכויים שואפים לאפס. רובן הגדול משופרות או פשוט מטופחות עד לרמה שהן מחוץ להישג יד. לדעתי זו יכולה להיות אופציה רק אם אני הולך על מודל בסיסי ומבצע שיפורים קלים. נראה, אולי אני אמצא משהו עם D15/16 וזה יוכל לשמש בתור התחלה.

לפני 20 דקות, miatanc כתב:

לא מצאת ואתה גם לא תמצא בצורה הזאת,קודם כל תקציב,בלי זה אין הרבה מה לכוון אותך.

דבר שני,שנתון 85-2012? ,לא ברור מה הכוונה,אתה יודע שעד שנת 92 כל רכב זה יהיה אספנות ולא תוכל לנסוע בו בין 7-9 בבוקר כן?

וכל רכב מעל גיל 20 שזה כרגע שנת  2002 ומטה יצטרך פעמיים טסט בשנה? שגם לזה לא תרצה להיכנס.

אז בשלב ראשון ובגלל שאתה נהג חדש מציע לך באמת להתחיל עם רכב כמה שיותר חדש,עדיפות ליפני כלשהו עם גיר ידני.

לא הבנתי מה הקשר בין הארנק שלך לסוג ההנעה של הרכב?,כמעט רוב הרכבים הם הנעה קדמית.

בקשר ליאריס,קודם תמצא ורק אז תשאל כי כנראה שרכבים בשנתונים האלה כבר שחוקים למוות.

תשתדל לחפש לפי מצב הרכב ולא לפי הסוג,עדיפות לכמה שיותר חדש וכמובן פשוט,בלי טורבו וכ"ו.

ותשתדל גם לכוון מה אתה מחפש ברכב, ספורטיבי? מפנק? נוח?

אישית יכול להמליץ לך על מאזדה מיאטה,רכב כנראה הכי כיף שתוכל לרכוש בסכום סביר

טוב, מההתחלה ועד לסוף.

לגבי תקציב, נאמר עד 45-50. נשמע לי ריאליסטי.

השנתונים ככה כי אני אוהב להשאיר הרבה אופציות פתוחות, אז אם בטעות יהיה מקרה ואני אמצא 205 GTI במחיר שפוי זה משהו שאני לוקח בחשבון.

בפועל כולנו יודעים שאין סיכוי שזה יקרה. 

יודע מה, בוא נשכח מרכב אספנות בינתיים. לא אופציה ממש אידיאלית.

לעשות טסט פעמיים בשנה זה לא שיקול גדול מבחינתי, למרות שכדאי להכניס את זה למשוואה הכוללת.

להתחיל עם משהו כמה שיותר חדש? ייקח קצת זמן לשכנע אותי לעשות את זה, אלא אם כן זה רכב שממש מדבר אלי. 

הקשר בין הארנק לסוג ההנעה הוא שההומור שלי לא פועל טוב בשעות הלילה.

אני בסך הכל מחפש רכב ספורטיבי ומהנה. המיאטות מתחילות מאזור ה- 60 לדור השני, תמיד היו יקרות ותמיד יהיו.

תודה על העצות המסכמות, אני אכניס אותן לשיקול.

"אין דבר העומד בפני הרצון"... חוץ מהעובדה שאתה גר במדינת ישראל. נו טוב, העיקר הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה סגור על הנעה קידמית?

אם הנעה אחורית אופציה,מצטרף להמלצה על מיאטה(דגש על nc בלבד)

מאוד מהנה,בדרכ שמורות יחסית לספורטביות אחרות,ואחזקה זולה.

היה לי אותה שנה,רכב ספורט אמיתי ופשוט כיף של רכב.

אם מחפש הנעה קידמית,טייפ אר 2008+- נוסעת ממש טוב(אולי הכי טוב להנעה קידמית)הבעיה שכל רכב כזה שיצא למכירה יצטרך ישור קו רציני. 

הטובות באמת פשוט לא מפורסמות. 

אם אתה רוצה  יחסית חדש,וחזק(בעזרת תוכנה בלבד שעדיין הרכב נשאר אמין אחריה)אאודי s1 רכב מגניב. 

מתכנן לנהוג במסלולים/טיולי נהיגה/סתם נהיגה יום יומית ברכב מעניין? 

תעריך יותר התנהגות ותחושות או יותר חשוב כח בקו ישר? 

יש הרבה רכבים מעניינים,אבל עדיין +- מה הסכום עליון שמוכן להשקיע? 

בנוגע ליאריס ts,זה רכב ספורטיבי אמיתי.

זה לא יאריס עם סמלים. 

חלשה,אבל מתנהגת מעולה ואפשר לתת איתה קצב מהיר.

עריכה:שלחנו ביחד את התגובה,בתקציב 45-50 אלף הייתי הולך על יאריס ts שמורה ונשאר עם הרבה עודף בצד לתחזוקה. 

עריכה אחרונה על ידי Ido12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, Coro כתב:

במקומך לא הייתי ממהר לפסול צרפתיות כ"כ מהר. תוכל למצוא שנתונים מתקדמים יותר ועם נסועה נמוכה יחסית.

תוכל לתת לי דוגמאות לדגמים מומלצים? אני מכיר רק באזור העשרים שנה אחורה, כמו ה- 206 XS שמוכרת בתור פלטפורמה טובה בארץ בעיקר לשיפורי אחיזה. יוצא לי לראות המון כאלה. לא סתם יש להן ליגת מרוצים משלהן.

בקיצור, אני מניח שהתכוונת לרכבים יותר חדשים מזה.

לפני 30 דקות, Ido12 כתב:

למה סגור על הנעה קידמית?

אם הנעה אחורית אופציה,מצטרף להמלצה על מיאטה(דגש על nc בלבד)

מאוד מהנה,בדרכ שמורות יחסית לספורטביות אחרות,ואחזקה זולה.

היה לי אותה שנה,רכב ספורט אמיתי ופשוט כיף של רכב.

אם מחפש הנעה קידמית,טייפ אר 2008+- נוסעת ממש טוב(אולי הכי טוב להנעה קידמית)הבעיה שכל רכב כזה שיצא למכירה יצטרך ישור קו רציני. 

הטובות באמת פשוט לא מפורסמות. 

אם אתה רוצה  יחסית חדש,וחזק(בעזרת תוכנה בלבד שעדיין הרכב נשאר אמין אחריה)אאודי s1 רכב מגניב. 

מתכנן לנהוג במסלולים/טיולי נהיגה/סתם נהיגה יום יומית ברכב מעניין? 

תעריך יותר התנהגות ותחושות או יותר חשוב כח בקו ישר? 

יש הרבה רכבים מעניינים,אבל עדיין +- מה הסכום עליון שמוכן להשקיע? 

בנוגע ליאריס ts,זה רכב ספורטיבי אמיתי.

זה לא יאריס עם סמלים. 

חלשה,אבל מתנהגת מעולה ואפשר לתת איתה קצב מהיר.

אני סגור על הנעה קדמית כי זה מה שאני הכי מתחבר אליו, פשוטו כמשמעו.

הסברתי את עצמי לגבי המיאטה בתגובה הקודמת.

אני לא רואה את עצמי נוסע על FN2, לא מתחבר אליהן במיוחד. למרות שלא הייתי מסרב לנסות אם היה להן שוק יותר טוב בארץ.

ה- S1 נמצאת בליגה אחרת, והמחירים בהתאם. לא רכב שאני מתכוון לרכוש בעשר הקרוב.

אתה לא תראה אותי הולך למסלולים או טיולים הרבה (גר במרכז), אז אני מחפש רכב שמותאם הכי טוב לנהיגה יום-יומית או "joyrides" מפעם לפעם. לגבי סוגיית הכוח מול התנהגות, התשובה ממש פשוטה. אין לי מה לעשות בארץ עם יותר משלוש מאות סוסים. אולי אפילו זה מוגזם. מבחינתי גם שיהיו לי מאה.

ציינתי גם את התקציב בתגובה הקודמת.

היאריס תמיד עניינה אותי מאז שהייתי קטן (אני עדיין קטן, אני יודע). זה רכב שאני כנראה ארכוש בשלב כזה או אחר בחיים שלי. אפשר לשים אותה בצד אם זה הכרחי.

עריכה: המלצה טובה (בכלל לא כי אני חשבתי עליה מלכתחילה), כרגע אחת מהאופציות הראשונות שלי. במקרה הזה יהיה הכי קל ללכת על מודל מתיחת פנים, הן נוטות להיות הכי שמורות מההכרה שלי עם השוק.

עריכה אחרונה על ידי Turbo_LAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה ידנית תהיה נקודת התחלה טובה לנהג שרק עכשיו מוציא רשיון.

אחר כך תוכל לדלג למשהו ספורטיבי או ספורטיבי על גבול האספנות רכב.

קודם לומדים ללכת, אחר כל לומדים לרוץ.

יש לזה ייתרון גם בהוצ' רכב.

ש"ח20K יקנו לך דגם צעיר יחסית במצב טוב ולא דגם ישן במצב שחוט.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, IsraCar כתב:

פורד פיאסטה ידנית תהיה נקודת התחלה טובה לנהג שרק עכשיו מוציא רשיון.

אחר כך תוכל לדלג למשהו ספורטיבי או ספורטיבי על גבול האספנות רכב.

קודם לומדים ללכת, אחר כל לומדים לרוץ.

יש לזה ייתרון גם בהוצ' רכב.

ש"ח20K יקנו לך דגם צעיר יחסית במצב טוב ולא דגם ישן במצב שחוט.

מה הן ההמלצות על שנתונים ורמות גימור? אני מניח שמדובר ב- 2010-2013 אבל אני פחות מבין ברמות גימור של הרכב הזה. כל מה שברור לי זה שלא התכוונת ל- ST או Ecoboost. 

ובאותו הנושא, יכול להיות פוטנציאל שיפורים קטן לרכב כזה מעבר לחישוקי מגנזיום עם צמיגים טובים?

לפני 4 שעות, דובצע כתב:

אני קניתי אוטו ראשון ב3000 (פולו 97) ומשם נהייתה לי פרספקטיבה על עולם הרכב

אני תמיד מתלהב שאני רואה אחת ישנה, אין לי מושג למה. לצערי בלי יותר מדי חשיבה אני כבר יודע שהשוק שלהן חלש כי פשוט לא נשארה הרבה, ורוב אלה שכן כבר על סף התפרקות.

אולי אני אלך על משהו דומה, לא ב- 3000 זה בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס אחלה אופציה בשבילך בתור רכב ספורטיבי ראשון. מתנהגת מעולה, קומפקטית טובה לדיילי, ואחזקה סבירה - כנראה בדיוק מה שאתה מחפש. בתקציב שהקצבת לעצמך תוכל גם לרכוש וגם ליישר קו או אפילו לשפר מעט. בהצלחה.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ גם על היאריס, למרות שלא קל למצוא.

בנוסף, אם אתה מותח טיפה את התקציב אתה יכול למצוא סיאט לאון ידנית 2.0 משנתונים 2011-2012, האוטומט גם אמור להיות טוב (שים לב שלמנוע 1.8 מאותן שנים יש בעיה והוא לא מומלץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, dorgo כתב:

בנוסף, אם אתה מותח טיפה את התקציב אתה יכול למצוא סיאט לאון ידנית 2.0 משנתונים 2011-2012, האוטומט גם אמור להיות טוב (שים לב שלמנוע 1.8 מאותן שנים יש בעיה והוא לא מומלץ).

תגידו מה נגמר איתכם?

לא שמתם לב שעוד אין לו רישיון,  תפסיקו לחמם אותו.

גם ככה הוא קרא יותר מידי פורומים ובא עם דעות ותובנות מובנות.

הוא חם וחכם אבל רק מקריאה.

תנו לו להתבשל על אש קטנה עם אוטו קטן ולא מזיק. ירכוש ניסיון, יחזיק בו שנה שנתיים ואחר יעלה ליגה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, dorgo כתב:

הלאון לא אופציה מבחינתי, לפחות לא כרגע. במיוחד לא אוטומטית.

לפני 4 דקות, IsraCar כתב:

תגידו מה נגמר איתכם?

לא שמתם לב שעוד אין לו רישיון,  תפסיקו לחמם אותו.

גם ככה הוא קרא יותר מידי פורומים ובא עם דעות ותובנות מובנות.

הוא חם וחכם אבל רק מקריאה.

תנו לו להתבשל על אש קטנה עם אוטו קטן ולא מזיק. ירכוש ניסיון, יחזיק בו שנה שנתיים ואחר יעלה ליגה.

כאן אני מסכים, וגם הצגת את הבעיה העיקרית שלי מצוין: יש לי המון ידע אבל מעט ניסיון. לכן אני מכוון למשהו יותר פשוט (החלום של לקנות S8 בת 15 כי הן "זולות" כבר עבר). אני לא מתכוון להכחיש את זה שהשקעתי אלפי אם לא עשרות אלפי שעות בצבירת ידע, אבל מבחינתי יותר מדי ידע לא קיים בתחום הזה. 

בקיצור, נוטה לכיוון היאריס, בתקווה למצוא אחת ראויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...