Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצירה במקביל לשדרה

שימו לב! השרשור הזה בן 651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, sperial כתב:

לי זה נראה כמו שני צמתים

תשמע, זה קצת מעליב 😁

4 עמודים אני מסביר שזה לא, מביא תמונות , מעלה וידאו. 

אין בשום מקום בארץ צומת מרומזר ללא רמזור בכניסה. 

הרמזור שביציאה "מאפשר" לפנות ימינה, אם היית פונה  שם ינינה נגד כיוון התנועה לפי התמרור שעל הרמזור, זה היה נראה לך סביר? רכב שעצר איפה שהרכב האפור עצר מפריע לאלו שבאים משמאל ופונים שמאלה, הוא עומד שם בזמן שיש להם ירוק.

לא מדובר בשני צמתים לפי כל הסימנים בשטח.

נכון שזה מבלבל ובדיוק בשביל זה פרסמתי. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבלבל לחלוטין, איזה מהנדס היה באופסייד (לפי התמונות כאן. זה לא מקום שבו אני מסתובב).

אם אתה צודק אז מי שתזמן את הרמזור צריך לחטוף כאפה רצינית, הוא יוצר קונפליקטים מיותרים, והרמזור ה"רחוק" נמצא רחוק מדי. אם אלה שני צמתים אז סימון הצומת השני לקוי לגמרי.

דרך אגב - האם שני הרמזורים באמת מתחלפים יחד? ומה התזמון למי שבא משמאל בצומת הראשון?

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

-האם שני הרמזורים באמת מתחלפים יחד?

כן.

לפני 2 דקות, sperial כתב:

ומה התזמון למי שבא משמאל בצומת הראשון?

לשם לא הלכתי לראות, מהנקודה שעמדתי בה לא ראיתי את הרמזור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

שים לב שנכנסתי בירוק וכמה זמן לקח לי לחצות את הצומת, במהירות 40-50.

את הקטע השני התחלתי לחצות בשבריר שניה האחרון של הצהוב.

לדעתי אלה שני צמתים, כשבצומת השניה שכחו לעשות קו עצירה. את הרמזורים המרוחקים הרי אי אפשר לראות מהצומת הראשון, לכן לא יכול להיות שזה רמזור כפול. יש המון צמתים שמי שתימרר ורימזר אותם כנראה רצה לעשות פיגוע.

לפני שעה, sperial כתב:

מבלבל לחלוטין, איזה מהנדס היה באופסייד (לפי התמונות כאן. זה לא מקום שבו אני מסתובב).

אם אתה צודק אז מי שתזמן את הרמזור צריך לחטוף כאפה רצינית, הוא יוצר קונפליקטים מיותרים, והרמזור ה"רחוק" נמצא רחוק מדי. אם אלה שני צמתים אז סימון הצומת השני לקוי לגמרי.

דרך אגב - האם שני הרמזורים באמת מתחלפים יחד? ומה התזמון למי שבא משמאל בצומת הראשון?

זה לא המהנדס. זה הפועלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.7.2022 בשעה 08:29, Be roo כתב:

יתכן שיש בעיה בתכנון המקום שגורמת לנהגים להתקע באמצע בגלל תנועה שזורמת לאט והשטח הגדול של הצומת. אבל צר לי, לא ברור איך מי שמחזיק ברשיון יכול להגיע למסקנה שמדובר בשני צמתים.

לכל צומת יש שני רמזורים, אחד קרוב לפני הכניסה ואחד רחוק ביציאה. להגיע למסקנה שמדובר בשני צמתים, כשהרמזור הקרוב הוא עבור הראשון והרחוק הוא עבור השני, מראה על חוסר הבנה שאדם שמחזיק ברשיון לא אמור להיות בו, וכן יש לצערי הרבה כאלה על הכביש, לא מפתיע שהיה יותר מאחד.

הרמזור הרחוק רחוק מדי מכדי להחשב כרמזור שאחרי הצומת. הרי המטרה של רמזור אחרי הצומת זה לבלוט ולהראות למי שעוצר לפני קו העצירה. בצומת הזאת לפי הסרט שפות"ש צירף הרמזור הרחוק לא נראה או בקושי נראה מקו העצירה. יכלו למקם אותו הרבה יותר קרוב אם היו רוצים.

לפני 12 דקות, Buki כתב:

אפשר לראות. קצת רחוק אבל רואים.

420088098_20220703_122656_HDR2.thumb.jpg.99a6de5589f01926d51ba496b5cc505b.jpg

אולי מגבוה אפשר לראות. בסרטון שצילמת מגובה של מכונית אי אפשר לראות, ואם רואים נהג סביר לא צריך לחשוב שרמזור כל כך רחוק מתייחס לצומת הראשונה. היו צריכים ויכולים למקם אותו באמצע.

רמזור.jpg

עריכה אחרונה על ידי 2pac
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אם אתה צודק

אם אני עומד בקו העצירה של הצומת הראשון, אני כבר לא רואה את הרמזור בכניסה, על איזה רמזור אני מסתכל?

על הרחוק, נכון? שאחרי הצומת השני.  אין שם משהו אחר. אז איך יכול להיות שאני לא צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, אולי תתן רפרנס למפות גוגל. לא ברור לי מה יש משמאל למנוף (בפינה השמאלית תחתונה של הצילום). האם יש שם ענף שמשתלב לציר שאותו אתה מצלם? האם הפניה משאלה מאותו ענף מרומזרת, ובאיזה תזמון יחסית לשני הרמזורים שצילמת?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, 2pac כתב:

הרמזור הרחוק רחוק מדי מכדי להחשב כרמזור שאחרי הצומת

היו ואין הגבלה לגודלו של צומת ,אז גם אין הגדרה למתי רמזור ״רחוק מידי מכדי להחשב כשייך לאותו צומת״.

נראה שיש פה תכנון בעייתי.

ועדייםן אין לי ספק שמדובר בצומת אחד. וההוכחה לכך היא סימון הפניה ימינה על הרמזור הרחוק.

לו היה מדובר בשני צמתים, הרי שאין בצומת הרחוק פניה ימינה, ועל הרמזור הרחוק היה אמור להיות חץ ישר בלבד.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Buki כתב:

שים לב שנכנסתי בירוק וכמה זמן לקח לי לחצות את הצומת, במהירות 40-50.

את הקטע השני התחלתי לחצות בשבריר שניה האחרון של הצהוב.

זה בסדר גמור, שים לב שכשהגיע האדום אתה כבר בסיום החלק השני של הצומת.

בדיוק בשביל זה בהגדרה של רמזורים יש זמן מסוים שבו לכולם יש אדום.

לפני 12 שעות, sperial כתב:

לי זה נראה כמו שני צמתים, ושעברץ באדום. אבל הסימון בהחלט מבלבל.

לט בכל מקום יש רמזור קרוב ורמזור רחוק, נדמה לי שאתה הוא זה ששאל כאן על העדר רמזור רחוק בצומת דולפין.

אז אתה טוען שהצומת הראשון רק עם רמזור קרוב, והצומת השני רק עם רמזור רחוק, לאחד יש קו עצירה ולשני אין.

וכמובן שהצודקת - צודקת, וקובעת את המסמר האחרון בארון, התמרור 201 על הרמזור הרחוק מוכיח את זה חד משמעית, אילו אלו שני צמתים, הרי שבצומת השני אין פנייה ימינה ולכן על הרמזור הרחוק היה צריך להיות תמרור 203 ולא 201.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

זה בסדר גמור,

ברור שזה בסדר גמור, נכנסתי בירוק, הצומת פנוי, המשכתי בכיוון נסיעתי ופינית את הצומת.

אבל כאמור לא רק אנשים בפורום אלא גם כמה נהגים בשטח התבלבלו שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

היו ואין הגבלה לגודלו של צומת ,אז גם אין הגדרה למתי רמזור ״רחוק מידי מכדי להחשב כשייך לאותו צומת״.

נראה שיש פה תכנון בעייתי.

ועדייםן אין לי ספק שמדובר בצומת אחד. וההוכחה לכך היא סימון הפניה ימינה על הרמזור הרחוק.

לו היה מדובר בשני צמתים, הרי שאין בצומת הרחוק פניה ימינה, ועל הרמזור הרחוק היה אמור להיות חץ ישר בלבד.

זה ישפט על פי מבחן האדם הסביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן האדם הסביר יהיה רלוונטי אם זה יגיע לבית המשפט כי יקרה משהו בצומת (דו״ח או תאונה), אבל תוכל להיות בטוח שהעובדה שחוקית מדובר בצומת אחד, מבלבל ככל שיהיה, תהיה נקודת המוצא. כלומר קודם כל יפסקו שמדובר בצומת אחד, לאחר מכן ידונו בשאלה כמה הוא מבלבל וכמה אשמה יש להוריד מהנהג הרלוונטי בהתאם למקרה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

אבל כאמור לא רק אנשים בפורום אלא גם כמה נהגים בשטח התבלבלו שם. 

זו לא אינדיקציה לכלום, כאמור כל יום שאני נוסע לעבודה אני נתקל באנשים שלא מבינים את משמעות התמרור הזה:

image.png.085a041883512e8c3818de41f88052e6.png

אז מה נעשה? עד לאן מגיעה התפיסה (ההגיונית ומקובלת בפני עצמה) של "תשתית סלחנית"? לא נצמצם נתיבים אף פעם?

לפני 4 שעות, 2pac כתב:

זה ישפט על פי מבחן האדם הסביר.

לא, לכל היותר מבחן האדם הסביר (או ליתר דיוק "האדם מן היישוב") יהווה אשם תורם של הרשות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור, ועל אף ההסברים היפים, אני נוטה שלא להסכים.

צומת מוגדר היטב בחוק, ובהגדרה זו אין התייחסות לסימון קו עצירה, אין התייחסות לרמזור, ובטח שלא לתמרור 201 המוצב מעל לרמזור.

ולכן, ועל פי הגדרת החוק, מדובר בשני צמתים. ההגדרה ולשון החוק אינם משתמעים לשני פנים.

נותרנו עם השאלה הרלוונטית (לראייתי), והיא האם הרמזור שנמצא ב-"עומק" תקף לצומת הראשון או השני. אכן, לא ניתן להתווכח שאופן הצבתם מבלבל, בלשון המעטה. לתחושתי, בעיקר בהתבסס על הסרטון, ועל אף הצבת 201 מעל הרמזור שבעומק, אני נוטה לפרש את מצב העניינים כטעות בהצבת 201 במקום 203, וכי הרמזור בעומק מחייב את הצומת השני.

גם אם אני טועה בפרשנותי את מצב העניינים, כנהג שרואה עצמו זהיר ובקיא בתנועה, אני מאמין שאף אני הייתי עוצר לו היה הרמזור אדום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...