Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כול מחנה פיורטק, גם בקבוצת פייסבוק בקקטוס/c4 יש כאלה שנפגעו ויש כאלה שעברו את ה 100 אלף ללא בעיות.

כמובן שכולם היונעם רצועה ישנה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 15 שעות, yoni2sh כתב:

מה עם המחירים של השמן ?

הבנתי שזה עולה ב 10 שקלים לליטר,היום בדקתי מחיר של TOTAL 5W30,עולה 250 ל 5 ליטר,סוף החודש זה כבר יעלה 300.

וזה בחנות פרטית (ברחובות,חנות טובה,מלא מוצרים)

בגדול, מדובר בשמן שעומד בתקן SN Plus. הוא לא זול בכל מקרה גם אצל המתחרים של טוטאל. 

אנקדוטה בעניין: 

לפני כמעט שנה עשיתי טיפול לפיקאסו עם שמן 5W30 htc בתקן 2297.

דאז השמן נשא את הדירוג: Api SN. 

לפני שבוע עשיתי טיפול ל 3008 עם אותו השמן, הפעם כבר היה כתוב SN Plus. 

מקורות ברשת טוענים של-plus יש עמידות טובה יותר מול תופעת ה lspi בבנזין מוגדש... ובכל מקרה, זה מעניין כי לא ברור לי מה קדם למה. האם השמן שופר וכרגע קיבל דירוג גבוה יותר ב api או שמה הוא לא נבחן דאז על ה plus ורק עכשיו קיבל את התואר. עדיין מדובר בשמן ברמה מאוד מאוד גבוהה כיאה לרכבים עם מנוע שעובד על הקצה (רוב המוגדשים). 

איציק

Videoframe_20211123_084310_com.huawei.himovie.overseas.jpg

IMG_20210101_151015.jpg

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק,

זה בעצם השמן היחידי שמאושר למנוע שלי נכון ? כלומר אני יכול לרכוש אותו בעצמי ולובינסקי לא אמורים לעשות לי בעיות ?

אלה אם כן,יש תקן או שמן חדש שאמר לצאת בקרוב שאנחנו לא יודעים עליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שני גלונים של שמן MOBIL 1 ESP לא פורמולה. על אחד יש תאריך ייצור 2020 ועל המדבקה רשום תקן 2290 בלבד, על השני יש תאריך ייצור 2021 והוא גם בתקן 2297. באתר של היצרן רשום 2297. אני לא מאמין שהמוצר עצמו שונה.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, yoni2sh כתב:

אני הבנתי שלובינסקי הפסיקו עם ה MOBIL 1 ,ב 3 מוסכים שהייתי הציעו רק TOTAL

ממה שידוע לי המפיצים של TOTAL בבעלות לובינסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

בגדול, מדובר בשמן שעומד בתקן SN Plus. הוא לא זול בכל מקרה גם אצל המתחרים של טוטאל. 

אנקדוטה בעניין: 

לפני כמעט שנה עשיתי טיפול לפיקאסו עם שמן 5W30 htc בתקן 2297.

דאז השמן נשא את הדירוג: Api SN. 

לפני שבוע עשיתי טיפול ל 3008 עם אותו השמן, הפעם כבר היה כתוב SN Plus. 

פעם במוסכים המורשים של לובינסקי היו משתמשים בשמן KIXX G1 שהוא גם API SN PLUS וגם מאוד מאוד זול (90 ש"ח ל5 ליטר).
https://www.autostore.co.il/product/שמן-kixx-g1-5w30-5l/

מעניין אם הוא מתאים וזה רק עניין של תקינה או שבאמת יש צורך בשמנים יקרים של MOBIL 1 או TOTAL.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק מה המלצת היצרן שמתאימה לתנאים בארץ.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היבואן - השמן המוכר לנו 712297 או 712302. 

לאופל חברות השמנים מציינות DEXOS1 GEN2.

נראה לי שזה עניין מסחרי. ובכלל לא הגיוני שישראל נמצאת בקבוצת מדינות שונה מיוון קפריסין. 

עריכה אחרונה על ידי ניצן א
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-208 שלי הוספתי 500 מ״ל שמן אחרי 300 ק״מ !

הלכתי ל-״מוסך המהנדסים״ בעכו שם איבחנו שצריך להחליף מנוע, והציעו לי בלוק מנוע מייבוא + העברת שאר החלקים מאצלי ב 7000 ש״ח + מע״מ. דין ודברים עם בעל המוסך שלקח אותי לשיחה במשרד על רצועות מתפוררות, סיפורים וכו.. לטענתו אם הייתי מטפל תמיד אצלו עם שמן טוטאל לא היה קורה שום דבר מהדברים האלה. שאלתי על ״רצון טוב״ אמר שלא יאשרו לי כי טיפלת מחוץ לרשת (גבע) ושלא כדאי לי כי גם אם יאשרו זה יהיה 30%.

יצאתי משם מלא עצבים על צרפת ועל החינוך שניסו לתת לי במוסך על קבלת החלטות. התקשרתי לשירות לקוחות לובינסקי, אחרי הקדמה שאני מכיר את כל הסיפורים והתביעות וכו.. אמרו שאפשר לנסות לבקש ״רצון טוב״ ושיחזרו אליי בימים הקרובים.

שתי שאלות בגדול - 

1. האם יש לי איך ומה להתנהל מול לובינסקי באיזושהי צורה כדי לצאת מהדבר הזה בלי נזק כזה גדול?

2. בהנחה שאני לא בכיוון של להוציא כאלה סכומים על הרכב הנ״ל מה האפשרויות שלי של להפטר ממנו?

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת: מה הסיכוי שאחרי החלפת המנוע הוא יהיה בסדר? האם במוסך המהנדסים הוא הסביר למה רוב הסיכויים שהמנוע והאוטו יהיו בסדר אחרי החלפת מנוע וזה לא סתם דחיית הקץ
הרי המנוע המוחלף לא יהיה חדש ואני לא לגמיר מבין מה זה אומר "בלוק מייבוא". האם שאר החלקים שיעברו תקינים?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, galbh כתב:

1. האם יש לי איך ומה להתנהל מול לובינסקי באיזושהי צורה כדי לצאת מהדבר הזה בלי נזק כזה גדול?

אם אין היסטורית טיפולים במורשה אז זה בעיה,גם לא בטוח שיאשרו רצון טוב

לפני 49 דקות, galbh כתב:

2. בהנחה שאני לא בכיוון של להוציא כאלה סכומים על הרכב הנ״ל מה האפשרויות שלי של להפטר ממנו?

לצבוע בכחול ולזרוק לים

הדבר היחידי שאפשר לעשות הוא לגרור את הרכב לגבע,הרי שם הוא טופל רוב הזמן,ולקבל הצעת מחיר למנוע חדש

עריכה אחרונה על ידי yoni2sh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב על 99700 ק"מ. הוא במצב נסיעה אין צורך לגרור. פשוט שותה שמן.

במהנדסים נתנו גם אופציה לשפץ רינגים ב 6500 + מע''מ. אבל יכול לעלות יותר אם פותחים ורואים שצריך להחליף בוכנות וכו..

לא נכנסתי לנסיון לקבלת הסברים על העתיד. די נתקענו על התכחשות לסיפורים האלה שחוזרים כאן שוב ושוב וביקורת על קבלת ההחלטות שלי לטפל מחוץ למוסכי הרשת 

אגב הסיבה שיצאתי ממוסכי הרשת היא התכחשות וחוסר רצון לבדוק את הרצועה שלי שהתפוררה גם אחרי שנדלקה נורת תקלה.. אם לא הייתי הולך לגבע לבדיקה כנראה שהמנוע היה הולך לפני שנתיים

עריכה אחרונה על ידי galbh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...