Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איציק אין בעיה עם רכבים שדורשים טיפול יותר מסור והקדמת טיפולים (בהנחה וזה מה שבאמת הופך את הרכב לאמין), עם זאת ברגע שהנחיות היצרן מורות אחרת - זאת בעיה גדולה.

לא מדובר כאן ברכב בוטיק למביני עניין, מדובר ברכב פשוט ושגרתי לנהג ה"רגיל", כזה שלא אמור לדרוש מבעליו להגדיל ראש אפילו במעט מעבר להמלצות היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 19 דקות, tepic כתב:

איציק אין בעיה עם רכבים שדורשים טיפול יותר מסור והקדמת טיפולים (בהנחה וזה מה שבאמת הופך את הרכב לאמין), עם זאת ברגע שהנחיות היצרן מורות אחרת - זאת בעיה גדולה.

נכון. אין ספק שיש כאן בעיה. אני לא יודע אם מקור הבעיה נעוץ בעבודה שהיצרן רוצה להראות שלאורך חיי הרכב הוא יגרום למינימום זיהום גם כתוצאה משמן שעשה את שלו - או שמה משהו אחר, אבל בכל מקרה אני מסכים שהנתונים הריאליים לא מוצגים כמו שצריך.
בנוגע לסמנטיקה - אני משאיר את הפרשנות לעורכי הדין שמבינים בעניין מה היא "הנחיית יצרן" ומה היא "המלצת יצרן".

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מלפני שנים.

דוד שלי קנה  Citroen 79. ביום שיש שנפגשנו אצל סבא שלי.

אראה לנו תרכב החדש שקנה מהחברה.

בשבת נפגשנו כל המשפחה.

בסוף היום שכולנו אלחנו לנסוע. הרכב לא הניע.

אבא שלי הוציא כבל גרירה וקשר ת Citroen  לרום כרמל.

גררנו אותו עד תל אביב למוסך המרכזי.

שגמרנו לגרור. אמרתי לדוד שלי. אתה רואה רום כרמל יותר טוב.

מ Citroen. הדוד לא ידע איך להגיב. 

עוד דבר הזקנים בפורום בתך זוכרים את פיזו 305.

היה שם מנגנון רצועות מסובך.

בשנת 1986 או פיזו קנו את סיטרואן. או ההפך.

ואז המנוע הוחלף למנוע של סיטרואן.

אני חושב שזה היה אותו מנוע של הסיטרואן BX.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו רכשה חלק גדול מסיטרואן ב-1974, והשתלטה סופית על החברה ב-1976.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

מעבר לזה, חלק גדול מעניין תשומת הלב והירידה לפרטים נעוצה גם באופי הלקוח. יש סיכוי גבוהה מאוד שאם תיקח נהג ממוצע של מאזדה 3 ותכניס אותו לאוטו שלך - הוא לא ידע או יבין על איזה רעידות אתה מדבר. יש אנשים שמבחינתם הכל תקין עד שהרכב נעמד סופית ולא נוסע, ולכן יש גם הבדלים מהותיים בין לקוחות של מותג מסויים - לאחר. רמת הרגישות (לבעיות) שונה.

קיטלגת אותי כלקוח של מותג מסויים עם רמת רגישות מסויימת לבעיות. נכון/לא נכון לא יודע.. אבל עובדתית המנוע שלי על 100,000 ק״מ ויש סיכוי לא רע שהוא בסוף דרכו (צריכת שמן מוגזמת לחלוטין - עדיין עוקב.). למותג הזה (וליבואן הזה) אני לא מתקרב יותר.
חולפת לי בראש המחשבה על מעבר לחשמלי ולא מעניין אותי בכלל להסתכל מה יש לפג׳ו וסיטרואן להציע.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי צרפתיות לא קונים משיקולי אמינות אלא בגלל העיצוב, נוחות, ולפעמים מחיר ביחס לתמורה. 

אפשר להמשיך לדון על כמה המנוע 1.2 מחורבן אבל בשורה התחתונה זה לא שמישהו ציפה ליותר מידי (אני מקווה). מקסימום מדובר בסיכון מחושב.

עריכה אחרונה על ידי edward
  • אהבתי 1

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, edward כתב:

בכללי צרפתיות לא קונים משיקולי אמינות אלא בגלל העיצוב, נוחות, ולפעמים מחיר ביחס לתמורה. 

אפשר להמשיך לדון על כמה המנוע 1.2 מחורבן אבל בשורה התחתונה זה לא שמישהו ציפה ליותר מידי (אני מקווה). מקסימום מדובר בסיכון מחושב.

קשה לי להאמין שמישהו קנה רכב בידיעה שיש סיכוי לא קטן שיגיע להחלפת מנוע. ועוד ״מנוע השנה״

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yor2 כתב:

סיפור מלפני שנים.

בשבת נפגשנו כל המשפחה.

הסיפור הזה הוא הוכחה חד משמעית שצרפתיות לא טובות. הרי כולם יודעים שרום כרמל הייתה מכונית מאוד אמינה. או להיפך.

בערך כמו שסיטרואן קנו את פיזו ב-1986 והמנוע של פיזו 305 הוחלף למנוע של סיטרואן.

• מצחיק 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, galbh כתב:

קשה לי להאמין שמישהו קנה רכב בידיעה שיש סיכוי לא קטן שיגיע להחלפת מנוע. ועוד ״מנוע השנה״

אין קשר ממש בין אמינות למנוע השנה, מנוע השנה נבחר כאשר הפיורטק עוד היה ממש חדש ולא ידעו שהרצועה תתפרק.

מנוע זוכה בגלל חדשנות או הישג מסוים.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yor2 כתב:

סיפור מלפני שנים.

בשבת נפגשנו כל המשפחה.

ה305 עד כמה שהייתה משפחתית בסיסית היא הייתה גם מיוחדת, נוחות נסיעה מצויינת (אם אני לא טועה שיווקו אותה עד שנת 88) ויחיסת מרווחת, עם מרווח גחון לא רע בכלל (-:

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקנה את הרכב מן הסתם לא תכנן להחליף מנוע. בזמנו, כלומר לפני שנה וחצי הדעה הרווחת היתה שקונים את הרכב ומיד רצים להחליף רצועה ואם היא עוד לא התחילה להתפורר אז אתה בסדר. 

עכשיו מסתבר שזה לא כזה פשוט אלא שגם מרווח הטיפולים המקורי היה לא נכון, הרכב של חבר שלי היה יד ראשונה בליסינג וטופל במרווחים גדולים מדי בדיעבד.  וגם לא בטוח לגבי הרצועה: אמנם המוסך שהחליף אותה אמר שהיא לא התפוררה אבל בסרטון פירוק המנוע שצירפו פה הוא מראה שהנזק מהרצועה מתחיל די מוקדם וכן שמרווח החלפת השמנים המוגזם גורם להצטברות פיח שמקצר את חיי המנוע. 

אם פיג'ו היו לוקחים איזושהי אחריות על המצב ומציעים לו הנחה משמעותית על מנוע חדש/ משומש בעל קילומטראז' נמוך אז עם הרצועה המעודכנת ומשטר טיפולים קפדני יכולה היה להתקבל רכב תקין. בשיקול כלכלי, במצב שוק המשומשות היום זה יהיה פתרון הגיוני 

עריכה אחרונה על ידי mcshmupi

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמישהו כאן רכש פיג'ו בידיעה שלא משנה כיצד הוא יטפל ברכב המנוע יזרק לפח אחרי 100 אלף ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי Hari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם משירות הלקוחות קיבלתי אותה תשובה.BE66E5F6-F337-4106-8C77-0B44E4E14EA1.thumb.png.5dc9e5fc1c7c85e6f4c471f8f7871cef.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כרגע זאת ההנחיה, זה גם מה שנאמר במוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...