Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 2 - מה אחראי על הערכת הטווח שנותר לפי כמות הדלק שנותרה? הטווח פתאום התחיל לרדת ממש מהר

מוטי28
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השארתי את הרכב אצל גיסי לנסיעה לצפון לפני יומיים ואתמול רק נהגתי שוב על הרכב ושמתי לב שבנסיעה רגילה בעיר הטווח שהרכב מראה לי שנותר יורד ממש מהר, הרבה יותר מהיר ממה שאני רגיל

עכשיו עשיתי נסיעה הלוך חזור בתוך העיר שלפי הוויז המרחק שלה 5 קילומטר (לשני הכיוונים יחד) והרכב ירד מ151 קילומטר ל134. אפילו ביציאה מהחניה ועד הגעה לרמזור שלוקחת דקה בערך זה ירד ל147 קילומטר

כמובן שזה לא 1:1 והדלקתי מזגן (על הכי נמוך) אבל גם לא היו פקקים ואולי 2 רמזורים בכל הדרך

אני לא יודע מה ברכב אחראי למדוד את הטווח שנותר ואני בטוח שזה לא הכי מדוייק, אבל אני מכיר את הרכב והמהירות שבה זה יורד היא ממש מהירה ולא תואמת את מה שהיה עד היום

מה יכול לגרום לזה? אני מניח שמשהו רציני כמו דליפה של דלק הייתה גורמת לכתמים על הרצפה וריח של דלק. יכול להיות חיישן שאחראי על זה התקלקל? גם צריכת דלק שקפצה ככה ביום אחד נשמעת לא סבירה, אבל אשמח לעצות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעות קצרות המנוע לא מספיק להתחמם ולכן צריכת הדלק גרועה יותר מאשר בנסיעה ארוכה. 

כדי להבין אם יש לך באמת עלייה בצריכת הדלק תצטרך לעקוב אחרי זה במשך כמה ימים או במשאבה ולראות אם יש שינוי ביחס לעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, מוטי28 כתב:

השארתי את הרכב אצל גיסי לנסיעה לצפון לפני יומיים ואתמול רק נהגתי שוב על הרכב ושמתי לב שבנסיעה רגילה בעיר הטווח שהרכב מראה לי שנותר יורד ממש מהר, הרבה יותר מהיר ממה שאני רגיל

עכשיו עשיתי נסיעה הלוך חזור בתוך העיר שלפי הוויז המרחק שלה 5 קילומטר (לשני הכיוונים יחד) והרכב ירד מ151 קילומטר ל134. אפילו ביציאה מהחניה ועד הגעה לרמזור שלוקחת דקה בערך זה ירד ל147 קילומטר

כמובן שזה לא 1:1 והדלקתי מזגן (על הכי נמוך) אבל גם לא היו פקקים ואולי 2 רמזורים בכל הדרך

אני לא יודע מה ברכב אחראי למדוד את הטווח שנותר ואני בטוח שזה לא הכי מדוייק, אבל אני מכיר את הרכב והמהירות שבה זה יורד היא ממש מהירה ולא תואמת את מה שהיה עד היום

מה יכול לגרום לזה? אני מניח שמשהו רציני כמו דליפה של דלק הייתה גורמת לכתמים על הרצפה וריח של דלק. יכול להיות חיישן שאחראי על זה התקלקל? גם צריכת דלק שקפצה ככה ביום אחד נשמעת לא סבירה, אבל אשמח לעצות

אל תחפש בעיות היכן שאין.

הערכת הטווח מבוססת על שערוך פשוט של צריכת הדלק הממוצעת ב-X קילומטרים אחרונים (כנראה כמה עשרות ק"מ). זה מספר אינדיקטיבי בלבד, אל תתייחס אליו כתורה מסיני. הדבר היחיד שוודאי (וגם זה לא לגמרי) הוא מס' הקילומטרים שיש לך ליעד, וכמה ליטרים של דלק נשארו לך במיכל הדלק.

אם הרכב נסע כמה מאות קילומטרים בנסיעה בין עירונית בכבישים פתוחים, ואז הוא חזר אלייך וחזרת לנסוע בעיר, הגיוני שצריכת הדלק לק"מ עלתה, ולכן הטווח המשוערך צנח.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...