Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נגנבו לוחיות הרישוי

יובל501
שימו לב! השרשור הזה בן 959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אתמול , שמתי לב להפתעתי שלוחיות הרישוי שעל הרכב שלי אינן של הרכב!   ( הייתי בתחנת דלק והעפתי מבט על המ"ס ).

מסתבר שמישהו החליף את לוחיות הרישוי שלי בשל רכב אחר .

1. אין לי מושג מתי זה בדיוק קרה , אני לא מסתכל כל יום על לוחיות הרישוי. אני יודע שזה קרה בין 8.7.21 - כי נהגתי על כביש 6 ויש תיעוד , לבין 23.7.21 בבוקר ( כששמתי לב בתחנת הדלק)

2. רכבי מסוג מזדה 3 , שנת 2020 . הלוחיות ששמו לי -בדקתי לפי אפליקציה- שייכות לסקודה אוקטביה מודל 2020 - בעלות ליסינג.

3. כמובן שנסעתי למשטרה והגשתי תלונה . נגבה ממני תצהיר מפורט 

4. נסעתי למכון הרישוי וקניתי שתי לוחיות עם המ"ס שלי .

הבעיה ושאלות:

1. האם אני יכול להחליף לגמרי את מ"ס הרכב לאחר?   יתכן ורכב עם מ"ס הרישוי שלי מעורב בעבירות תנועה , או גרוע מכך.

2. כביש 6? איך אוכיח שלא הרכב שלי נסע שם במידה ואקבל חשבון לתשלום???

כל עיצה תתקבל בברכה,

אין סוף לפשיעה :(      שבוע טוב.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגלל גניבה אי אפשר לשנות מספר רכב רק בשינוי כמו ממונית לפרטי.

בקשר לכביש שש הכול מצולם ואם תקבל חשבון או לחילופין דוח ממצלמת מהירות אתה רק צריך לבקש את הצילום ולהוכיח שזה לא האוטו שלך, רק שאם הלוחיות ששמו לך הם גם גנובות ומי שגנב ממך משתמש באותו רכב כמו שלך אתה יכול להיות בבעיה אלא א"כ יש לך סימן זיהוי על הרכב כמו שריטה צבע יחודי וכדו', וגם אם לא עדין אם תוכל להוכיח שהיית עם הרכב במקום אחר ביחד עם התלונה במשטרה על הגניבה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הזוי ביותר

עצם זה שמסרת פרטים במשטרה ובכביש 6

יכול להקל בהסברים שתצטרך לתת, וכנראה שתצטרך כי לא היו גונבים סתם.

תבטל כל מנוי שקיים אצלך תדווח לעיריה מפני עבירות תנועה וקנסות.

לא יודע אם זה העיתוי המתאים אבל הייתה כתבה בחדשות על החלפת מס רישוי והתוצאות לא מעודדות במיוחד אתה יכול לחפש ביוטיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, יובל501 כתב:

1. אין לי מושג מתי זה בדיוק קרה , אני לא מסתכל כל יום על לוחיות הרישוי. אני יודע שזה קרה בין 8.7.21 - כי נהגתי על כביש 6 ויש תיעוד , לבין 23.7.21 בבוקר ( כששמתי לב בתחנת הדלק)

אם תצטרך להוכיח על תאריך מדויק אתה יכול למצוא תיעוד במצלמות אבטחה בכל חניון ותחנת דלק שעברת בהם לאחרונה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטורף , פשוט מטורף !! לצערי הפשע בארץ משתלם ואני ממש לא מאשים את המשטרה , כמו בהרבה דברים הם קורסים ואין להם כח אדם זה אחד , דבר שני זה השופטים בארצנו כל הזמן מחפשים למה להקל על הפשועים שהייתה להם ילדות עשוקה , זה בסה"כ מספר רכב , הפשע גואה בארץ בקצב מסחרר ומפחיד לחשוב שחס וחלילה אנחנו בכיוון של דרום אמריקה .

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 2
:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לאח שלי עם מאזדה 3 2014,

קבל דוחות וחיובי כביש 6, בסכומים של יותר מ10k ש"ח,

לקח את הכל ונסע למשטרה כמובן אחרי שכבר הודיע, הוציאו תצלומים וראו שהגנב שם את הלוחיות על מאזדה 3 דומה אותו צבע רק דגם אקטיב, למזלו של אחי זה מה שהציל אותו כי לו יש קומפורט, בגלל החריגות והיות ואחי נקי ממקרים כאלה הכל זוכה,

אך כאן מגיעה ההפתעה, הגנב הוא חתיכת זבל שכן של אחי שאנחנו כבר יודעים טוב טוב מי הוא, והמשטרה לא עושה עם זה כלום ממש כלום, ויש הוכחה ברורה כשמש, אפילו שאח שלי כמה פעמים מסר להם מיקום מדוייק של הזבל, כלום כל פעם שולחים לו שלא אותר החשוד,

אחרי זה מופתעים למה אנשים לוקחים את החוק לידיים.

• מבאס 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Daniel.K כתב:

מטורף , פשוט מטורף !! לצערי הפשע בארץ משתלם ואני ממש לא מאשים את המשטרה , כמו בהרבה דברים הם קורסים ואין להם כח אדם זה אחד , דבר שני זה השופטים בארצנו כל הזמן מחפשים למה להקל על הפשועים שהייתה להם ילדות עשוקה , זה בסה"כ מספר רכב , הפשע גואה בארץ בקצב מסחרר ומפחיד לחשוב שחס וחלילה אנחנו בכיוון של דרום אמריקה .

אין מה להתפלא, הפתרון היחיד הוא יד קשה עם כל מי שפורע, עונשים לא פרופורציונליים ויד קלה על ההדק. אבל זה כבר לא יקרה פה, והאירועים שקרו לא מזמן מוכיחים את זה. אין על מי לסמוך, אני אישית נוסע כל יום באר-שבע דימונה והפתרון שלי זה רשיון נשק פרטי (לא חשבתי שאצטרך כבר אחרי ששנים החזקתי נשק בגלל עבודה) רק למקרה של חלילה סכנת חיים, כי אי אפשר לסמוך על אף אחד ושום דבר פה. מבאס אבל זה מה שבישלנו לעצמנו.

• אהבתי 2

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Daniel.K כתב:

אוווווו חברה בא נירגע דרום אמריקה עדין לא מתי שמעת פעם אחרונה על חטיפה וכדו' מדובר בס"ה על דבר מעצבן מאוד אבל זה עדין פשע קטן לא צריך להגזים!!!!!!!!!!!!!!

• רעיון גרוע 1
  • לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר לי כל הסיפור הזה, מבחינה טכנית הוא פתיר חלקית ע"י הרשאה לגופים מסויימים (כביש שש כדוגמה) להרים דגל בזיהויי מספר נתון ואז לוודא תצפיתית כי מדובר ברכב הנכון ואם ישנו צל ספק להודיע למשטרה בצירוף מיקום לבדיקה. פקח מפיק דוח ע"י מערכת ממוחשבת גם כן ויכול לקבל התרעה כדי לוודא כי מדובר ברכב הנכון. ניתן כמובן להרחיב זאת לחניונים (לפי הרשאת הנהג) וכו'

מה שמפחיד הוא תגובות/יכולות המשטרה ומשרד הרישוי, אם עסק פרטי היה מתנהג בחוסר היכולות שלהם הוא היה פושט רגל במיידי, טוב לדעת כי משכורות השוטרים הועלו...

לפני 51 דקות, מאזדה חבוטה כתב:

אוווווו חברה בא נירגע דרום אמריקה עדין לא מתי שמעת פעם אחרונה על חטיפה וכדו' מדובר בס"ה על דבר מעצבן מאוד אבל זה עדין פשע קטן לא צריך להגזים!!!!!!!!!!!!!!

עדיין לא. פשע קטן פה, פשע קטן שם ואז פתאום אתה מבין שהחברה בניידת לא ממש יודעים/יכולים לעשות משהו. אז אתה תפנה לאופציות אחרות (משמר שכונתי, תשלום פרוטקשן, שכונה סגורה ומאובטחת, לא חסרים פתרונות).

מה שאתה מפספס הוא שמדובר בפשעים לא זולים לקורבנות שניתנים להפסקה בצורה יחסית פשוטה אולם אף אחד במערכת לא שם קצוץ.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכתובת זאת פורסם על ידי לראשונה ב - carsforum באוקטובר 2008.

קיימת תופעה "ידועה" של שכפול מספרי מכוניות.
להבדיל מהמקרה של החלפת מספרי הרישוי ברכבו של פותח השרשור
אצלי ברכב לא הוחלפו/נגנבו מספרי הרישוי של הרכב.

להלן המקרה הפרטי שלי,
קיבלתי הודעה לתשלום אגרת נסיעה בכביש 6 לכל אורכו (נכון לאותה התקופה).

בתקופה הנ"ל מעולם לא נסעתי במכוניתי "אופל טיגרה" בכביש 6
מאחר ואינו מקצר/חוסך לי מאומה בנסיעותי למקום מגורי.

בברור שקיימתי עם נציגות החברה (קבלתי תצלום הרכב מנציג כביש 6 בסניף מגה ברעננה),

בתצלום נראה בברור כי הרכב שצולם הוא "אופל אסטרה" בעל מספר זיהוי זהה לרכבי.

לצורך ביטול אגרת התשלום נאלצתי לדווח בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגורי על המקרה,

להעביר את האישור שקיבלתי מהמשטרה שזיהתה בפועל את רכבי "אופל טיגרה",
בלווי מכתב הסבר ובליווי צילומי הרכב שלי לחברה.

בתחנת המשטרה נמסר ע"י החוקר כי הם מודעים לתופעה ונאמר לי כי היא רחבת היקף.

ישנם בעלי מכוניות שעושים שימוש בכביש 6 בתדירות רבה ואינם שמים לב לחיובים מיותרים

הנגרמים להם עקב נסיעת רכב שאינו שלהם אך מספר הרישוי זהה לרכב שלהם.

ברצוני לציין כי בדרישה לתשלום כל פרטי הרכב היו תואמים לרכבי "אופל טיגרה"

זאת מאחר והחברה הגובה את תשלום האגרה ניזונה מפרטי מספר הרישוי

שנמסרים לה ע"י משרד התחבור ע"פ רישיון הרכב.

רק לפי תצלום הרכב (שחור לבן) ניתן היה לזהות שהרכב שצולם שונה מהרכב שלי (אופל אסטרה),

כך שלמזלי ולשמחתי לא קיימים רכבים רבים מהדגם "אופל טיגרה" בכבישי ארצנו.

אך מה עושים בעלי רכבים פופולריים - מאזדה, טיוטה, סובארו, מיצובישי, יונדאי, קיה,

לך ותוכיח לחברה / למשטרה, שהרכב המצולם לא שלך.

כפי שציינתי הצילומים לא היו צבעוניים ולכן מספר האפשרויות
להפריח את נכונות התצלום מעטות,

כמו כן בל נשכח שבצילומי הרכבים הנוסעים בכביש 6 בלילה

מודגש בעיקר מספר הרכב (במקרה שלי זה היה תצלום לילה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Haim_gds כתב:

מוזר לי כל הסיפור הזה, מבחינה טכנית הוא פתיר חלקית ע"י הרשאה לגופים מסויימים (כביש שש כדוגמה) להרים דגל בזיהויי מספר נתון ואז לוודא תצפיתית כי מדובר ברכב הנכון ואם ישנו צל ספק להודיע למשטרה בצירוף מיקום לבדיקה. פקח מפיק דוח ע"י מערכת ממוחשבת גם כן ויכול לקבל התרעה כדי לוודא כי מדובר ברכב הנכון. ניתן כמובן להרחיב זאת לחניונים (לפי הרשאת הנהג) וכו'

מה שמפחיד הוא תגובות/יכולות המשטרה ומשרד הרישוי, אם עסק פרטי היה מתנהג בחוסר היכולות שלהם הוא היה פושט רגל במיידי, טוב לדעת כי משכורות השוטרים הועלו...

עדיין לא. פשע קטן פה, פשע קטן שם ואז פתאום אתה מבין שהחברה בניידת לא ממש יודעים/יכולים לעשות משהו. אז אתה תפנה לאופציות אחרות (משמר שכונתי, תשלום פרוטקשן, שכונה סגורה ומאובטחת, לא חסרים פתרונות).

מה שאתה מפספס הוא שמדובר בפשעים לא זולים לקורבנות שניתנים להפסקה בצורה יחסית פשוטה אולם אף אחד במערכת לא שם קצוץ.

היה ניתן בקלות לפתור את הבעיה , אם לאחר דיווח למשטרה היו מאשרים לקבל מ"ס רישוי חדש ורישיון רכב חדש כמובן. המ"ס הישן היה נגרט והתופעה היתה נעלמת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכתבה, אם אני זוכר נכון, אוזלת היד של המשטרה כל כך מגוחכת, שאחת הנעקצות קיבלה התרעה בנייד מפנגו שהרכב שלה נכנס לחניון (מי שנכנס זה המתחזה עם המספר שלה) - היא הודיעה למשטרה שיש מיקום קונקרטי של המתחזה ועדיין לא עשו עם זה כלום.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...