Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת בולמי זעזועים באופל קורסה OPC 2013

xMyth
שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי Corsa OPC 2013. הבולם האחורי הימני מזיע (טיפה) ולאחר בדיקת עלויות של בולמים מקוריים אחורים מקוריים (יקר, גם בייבוא) התחלתי להסתכל על קיט בולמים לכל הרכב ובעיקר על הKoni special active ע"ע FSD עם שם חדש.
הסיבה המרכזית היא נוחות בנסיעה מנהלתית בעיר או בדרך לעבודה (הרכב הוא הדיילי שלי) אך ללא אובדן ביצועים אל מול הבולמים המקוריים בנהיגה תובענית יותר (בד"כ כביש, לעיתים רחוקות מסלול).
האם למישהו יש ניסיון עם הבולמים המדוברים בהקשר של נוחות בנסיעה רגועה וביצועים בנסיעה תובענית אל מול מקוריים, או יכול להציע אלטרנטיבה?
אני לא מחפש קיט הכולל קפיצים כי אין בכוונתי להנמיך את הרכב.
תודה מראש!

עריכה אחרונה על ידי xMyth
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתיעץ עם דודי או נתי מפיטסטופ, אצלי לאחר יעוץ הורכב סט בולמים קפיצים שנתן הרבה אחיזה והרכב נהיה יותר דיילי ונעים (האודי S3), אפשרות

כיוונון קיימת להנמכה אבל לא חייב, יש להם תשובות יותר מסודרות מניסיון איתם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוני שהצעת למעלה מעולים, יש להם גם ביקורות טובות. השאלה אם לא כדאי להרכיב כבר גם מקדימה? מקדימה אתה על המקורי? בשביל להרגיש את ההבדל, כדאי כבר לשים גם מקדימה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוני str.t משולבים עם קפיצי אייבך פרו ליין. אולי כדאי כבר שילוב כזה. ?הם אמורים להיות טיפה יותר קשים מהמקור.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bigmik כתב:

אייבך וקוני הם שילוב קשוח מאוד, לא רק מנסיון, אלה גם מנסיונם של אחרים שהרכיבו.

OPC 2013 גם ככה עם כיול מתקלים קשה מאוד כסטוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא לסט בולמים אחוריים וקדמיים כמובן.
אני לא מחפש להקשיח את הקיים (הכיול המקורי נוקשה מאוד) אלה לרכך בנסיעה מנהלתית ולהשאיר קשוח בנסיעה תובענית (ללא צורך לכייל את הרכב ידנית כל פעם).
הציעו לי גם קויילאוברים דגם ST X אבל הם גם מנמיכים וזה לא משהו שאני מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2021 בשעה 03:31, BRAVO30 כתב:

הקוני ספיישל אקטיב אחלה פשרה בעניין הזה.

השאלה איך הם יתפקדו עם הקפיצים המקוריים (זו הפשרה) וכמה יעשו בעיות בטסט לעומת קויילאוברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.4.2021 בשעה 14:01, 98civic כתב:

קוני str.t משולבים עם קפיצי אייבך פרו ליין. אולי כדאי כבר שילוב כזה. ?הם אמורים להיות טיפה יותר קשים מהמקור.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

הSTR.T ברוב הדגמים שאני הסתכלתי עליהם הם OEM replacement ולא מומלצים עם הנמכה או קפיצים קשיחים יותר.

הקפיצה לדגמים הבאים של קוני היא לרוב קטנה בכסף.

לא הייתי ממליץ על השילוב הזה (נסעתי בכזה במיאטה - היה על הפנים , הוחלפו הבולמים בלבד - והכל חזר לעבוד יפה. נסעתי גם על הבולמים האלו עם קפיצים מקוריים במיאטה וזה היה טוב אז הבולמים בפני עצמם על הכיפק)

בתאריך 24.4.2021 בשעה 04:34, BRAVO30 כתב:

השאלה אם לא כדאי להרכיב כבר גם מקדימה?

בולמים וקפיצים - אכן. רק רביעייה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 14:52, xMyth כתב:

השאלה איך הם יתפקדו עם הקפיצים המקוריים (זו הפשרה) וכמה יעשו בעיות בטסט לעומת קויילאוברים.

אני עובר טסטים חלק כבר 4 שנים עם בילשטיין B12 וקפיצי אייבך. עם סט של בולמים קפיצים, לא אמורים לעשות בעיות בטסטים. עם קוילאוברים כן. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...