Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור תוכנות מועילות-חינמיות הרשמי

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יכול להמליץ על:

7zip - מקווץ/פותח קבצי ארכיון (zip וכו'), תומך בכל פורמט שקיים בטבע, מאוד מהיר (יש גם גירסת 64 ביט) וחינמי לגמרי.

https://www.7-zip.org/download.html

Notepad++ - נוטפד סופר משוכלל, מותאם בעיקר למתכנתים, אבל לא רק (כמובן שלא IDE מלא, אבל נוח להסתכל איתו על קוד, לחפש לפי regex, לראות תוכן של קבצים בינאריים, ועוד), עם שלל פלאגינים, גם כן חינמי

https://notepad-plus-plus.org/downloads/

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתתף להמלצה לגבי הNotepad++, אחלה כלי, אם הסיומת קובץ תואמת אז מציג את הקוד עם צבע.

וסתם נוח לשמור כל מיני Notes, כשסוגרים אותו הטאבים נשארים גם בלי לשמור.

• אהבתי 2

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה, בואו נהפוך את זה לשרשור תוכנות חינמיות-מועילות רשמי.

@super-man לגבי 1, כמו שאמרו - זה מובנה בווינדוס 10, פשוט לוחצים על ווינדוס+V (במקום Ctrl+V). גם 2 בערך קיים עם כלי ה-Snip&Sketch החדש שהחליף את Snipping tool. החידוש המעניין פה הוא שאפשר להגדיר אותו שיופעל בלחיצה על PrntScrn. 

לגבי ההמלצות שלי (השמות של התוכנות הן הלינקים לעמוד שלהן):

1. Power Toys - מדובר על ערכת כלים נסיונית של מייקרוסופט שמפותחת בקצב מהיר מאוד וחלק מהפיצ'רים שלה מתווספים עם הזמן לגרסאות המלאות של ווינדוס (אז אם אתם בקטע של להשפיע, אפשר להשאיר פידבק ולקוות שיתחשבו בו). היא כל הזמן מתעדכנת וכל הזמן מתווספים דברים חדשים, העיקריים שבהם אני משתמש הם התאמה אישית של סידור החלונות (window snapping zones, אין לי מושג איך קוראים לזה בעברית), חיפוש גלובאלי (כולל באינטרנט) ע"י קיצור מקלדת (אצלי זה Alt+Spacee - פשוט לוחץ על זה, מחפש, והוא מוצא מיד את הכל), הצגה של קיצורי Win+ השונים בלחיצה והחזקה של כפתור Win, שינוי פונקציונליות של מקשים במקלדת (נגיד אתם ממש רוצים שיהיה מקש שיפעיל את המחשבון, אז אפשר "למפות" את הפונקציה הזו למקש כלשהו - נגיד אחד ה-Fים שלא עושה כלום ביומיום). יש שם עוד הרבה פונקציות, אבל בהן אני פחות משתמש. 

2. LightShot - כלי דומה מאוד ל-Snip&Sketch אבל אני מעדיף אותו כי הוא יותר קליל, מאפשר שמירה של צילום המסך (או החתיכה ממנו) קלה לדסקטופ (ע"י Ctrl+S) או העתקה לקליפבורד (Ctrl+C) שמאפשרת הדבקה אחרי זה. גם כאן אפשר כמובן לסמן, להדגיש לצייר חצים/ריבועים/קווים וכו'.

3. LangOver (הפוך על הפוך) - תוכנה שקיימת מאז שאני זוכר את עצמי משתמש במחשב (אמצע-סוף שנות ה-90 בערך) ופותרת בעיה שמשום מה מעולם לא נפתרה עדיין. nfhrho t, zv at,o rumho kf,uc navu cgcrh, tck afj,o t, vneks, על אנגלית ויוצא לכם ג'יבריש ועכשיו צריך למחוק הכל ולכתוב מחדש? אז לוחצים על F10 והתוכנה פשוט הופכת את זה מאנגלית לעברית ולהיפך. אפשר לסמן טקסט ואז היא תהפוך רק אותו או לא לסמן כלום ולתת לה להבין לבד - זה עובד ב-99.5% מהמקרים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OBS - תוכנת הזרמת שידורים + הקלטת מסכים, יתרון שלה שהיא open source חינמית ונוחה מאוד לשימוש. יותר טובה מהמקליט מסך של windows.

https://haveibeenpwned.com - אומנם אתר אבל עדיין כלי מעולה לבדיקה של זליגת מידע\פריצות וכדומה. מומלצת ביותר, במיוחד לימים האחרונים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.4.2021 בשעה 14:38, pl7410 כתב:

nircmd לכל הדברים הקטנים שרציתם במחשב

https://www.nirsoft.net/utils/nircmd.html

בחור ישראלי תמיד הנחתי

ממליץ!

השתמשתי בכלים שהוא יצר כדי ליצור מאקרואים למקלדת, למשל החלפה בין playback devices בלחיצת כפתור (נח מאד לגיימרים למשל או לכלמי שמשתמש באוזניות וברמקולים), דבר נוסף שנעזרתי זה למשל כפתור שעושה מיוט לתוכנה ספציפית (נניח משחק מחשב, או chrome).

• מעניין 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושלי...

ה Total Commander היא תוכנה של זקנים😑, סייר קבצים עם ממשק משתמש שהחל עוד בימי ה PC הראשונים (בדוס...). זו תוכנה שבגרסת החלונות שלה מלווה אותי בכל מחשב ובכל מקום ב 20 שנה האחרונות... היתרון הגדול ביותר שלה הוא שני החלונות בתוך סייר הקבצים המאפשרים לבצע מהר פעולות ניהול (העתקה, העברה, מחיקה, שינוי שמות וכו') שונות ומשונות בין שתי תיקיות בהינף אצבע/עכבר. 

ישנן אוסף אפשרויות מדהימות שלא נתקלתי בכולן משולבות לעבודה משולבת בכלי אחד כגון:

-מקש F3 מאפשר לצפות בקבצים ברוב פורמטים הקיימים. יש לכם מסמך וורד שרוצים שנייה להציץ בו? קובץ PDF שרק צריך לבדוק את הדף האחרון? DXF שרוצים להסתכל רגע על הקצה השמאלי אחורי של התבנית? כל זה ניתן לביצוע בלחיצה על מקש F3.

-תצוגה של נתוני קובץ שונים כחלק אינטגרלי של סייר הקבצים. רוצים לראות את נתוני הרזולוציה של קבצי התמונות? קודקים וזמן נגינה של קבצי אודיאו? לסמן ולהעתיק ל DOK את כל השירים בפורמאט FLAC, קצב דגימה מסויים וזמן השמעה הארוך מ X דקות? ניתן להציג את כל הנתונים האלה (לפי הצורך, בבחירת custom view) בסייר הקבצים.

וזו רק ההתחלה....

שני דברים נוספים:

-ישנה קהילת משתמשים ענפה שגם מפתחת פלאגים שונים ומשונים, מפתח התוכנה כמעט תמיד זמין במייל לשאלות/בקשות/הצעות.

-התוכנה הרשמית Shareware ועובדת בגירסת התנסות עם מסך ניג'וס בהפעלה ("לחץ על כפתור 2") וללא צורך בקראקים וכו'. היתרון בכך הוא שניתן להתקין אותה בעבודה בלי להתקל בבעיות. 

https://www.ghisler.com/

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכנה שהמליץ לי עליה ארז וולף מפיסיהוליק (וחבר הפורום): FENCES. 

האייקונים שלי כל הזמן ברחו להם מהמקום שלהם משום מה על שולחן העבודה. התוכנה הזו פותרת את זה, מאפשרת ליצור "גדרות" - אזורים שמכילים אייקונים מסויימים, בדומה לאפשרות התיקייה שיש בסמארטפונים, ואפילו מאפשרת ליצור עמוד שני ויותר לשולחן העבודה. 

ניתן להוריד בחינם את גרסה 1, אני הייתי מרוצה מספיק בשביל לרכוש את הגרסה האחרונה (10$ חד פעמי עלות רשיון).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מגניב!

מתאר לעצמי שרובכם מכירים, ולמי שלא אז כדאי להכיר:

F.lux - תוכנה גם כן מגניבה להפחתה והורדה של האור הכחול במסך, מותקנת אצלי קבוע על כל מחשב קיים.

בוודאות הועיל לי להשתמש בה במיוחד עקב השריפה והצריבה בעיניים לאור העניין שתמיד הייתי משתמש בבהירות גבוהה במסך בלי לדעת מה זה בכלל אור כחול,

לא הבנתי מדוע העיניים לא הפסיקו לדמוע לי כל הזמן, אם זה בעבודה או בבית.

מיותר לומר שזה לא קורה יותר, כמו לשבת עם משקף מסנן אור כחול מול המסך.

ניתן להגדיר אותה לטווחים שונים מקוסטמים של טמפרטורת צבע Kelvin, ניתן לבטל אותה בסרטים / משחקים ואפליקציות, יש גם כמה דברים מוגדרים מראש, כמדומני שהמצב דיפולטיבי שלה זה לפי שעות היום והטמפרטורת צבע משתנה בהתאם.

https://justgetflux.com/

• רעיון טוב! 2

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 13.4.2021 בשעה 08:40, Haim_gds כתב:

ושלי...

ה Total Commander היא תוכנה של זקנים😑, סייר קבצים עם ממשק משתמש שהחל עוד בימי ה PC הראשונים (בדוס...). זו תוכנה שבגרסת החלונות שלה מלווה אותי בכל מחשב ובכל מקום ב 20 שנה האחרונות... היתרון הגדול ביותר שלה הוא שני החלונות בתוך סייר הקבצים המאפשרים לבצע מהר פעולות ניהול (העתקה, העברה, מחיקה, שינוי שמות וכו') שונות ומשונות בין שתי תיקיות בהינף אצבע/עכבר. 

ישנן אוסף אפשרויות מדהימות שלא נתקלתי בכולן משולבות לעבודה משולבת בכלי אחד כגון:

-מקש F3 מאפשר לצפות בקבצים ברוב פורמטים הקיימים. יש לכם מסמך וורד שרוצים שנייה להציץ בו? קובץ PDF שרק צריך לבדוק את הדף האחרון? DXF שרוצים להסתכל רגע על הקצה השמאלי אחורי של התבנית? כל זה ניתן לביצוע בלחיצה על מקש F3.

-תצוגה של נתוני קובץ שונים כחלק אינטגרלי של סייר הקבצים. רוצים לראות את נתוני הרזולוציה של קבצי התמונות? קודקים וזמן נגינה של קבצי אודיאו? לסמן ולהעתיק ל DOK את כל השירים בפורמאט FLAC, קצב דגימה מסויים וזמן השמעה הארוך מ X דקות? ניתן להציג את כל הנתונים האלה (לפי הצורך, בבחירת custom view) בסייר הקבצים.

וזו רק ההתחלה....

שני דברים נוספים:

-ישנה קהילת משתמשים ענפה שגם מפתחת פלאגים שונים ומשונים, מפתח התוכנה כמעט תמיד זמין במייל לשאלות/בקשות/הצעות.

-התוכנה הרשמית Shareware ועובדת בגירסת התנסות עם מסך ניג'וס בהפעלה ("לחץ על כפתור 2") וללא צורך בקראקים וכו'. היתרון בכך הוא שניתן להתקין אותה בעבודה בלי להתקל בבעיות. 

https://www.ghisler.com/

אוסיף עוד לתוכנה של "העתיקים" - שמעתיקים הרבה קבצים אם בקובץ מסויים יש בעיה התוכנה ממשיכה עם שאר הקבצים בניגוד לסייר קבצים שפשוט "עף" וצריך לזכור עד מה היתה העתקה וכו.

אכן תוכנה שאני משתמש בה עוד מזמן ה DOS וגם היום מעולה ברמות

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, ניתן להתקין לה את ה TeraCopy כחלק אינטגרלי.

עוד דבר שנתקלתי בו בשנים האחרונות, ישנה היכולת למחוק קבצים עם שמות ארוכים מאוד (שמשום מה קיימים לי בתיקיית הגיבוי של הטלפון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

treesize

https://www.jam-software.com/treesize_free

"מה לעזאזל לוקח לי כ"כ הרבה מקום במחשב?!#?!"

עכשיו תוכלו לדעת במהירות ובקלות. משמש גם כ file manager מאוד בסיסי, אבל הפונקציה העיקרית היא מיפוי קבצים לפי גודל בעץ מסודר לפי תיקיות על ותת תיקיות

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...