Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה סוג שמן אני צריכה לרכוש? קיה פורטה 2012

vileyuliya
שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

For better fuel economy, it is recommended to use the engine oil of a vis-
cosity grade SAE 5W-20 (Except Middle East & T-GDI Engine) or 5W-30
(For Middle East). However, if the engine oil is not available in your coun-
try, select the proper engine oil using the engine oil viscosity chart.
*2 : Middle East includes Libya, Algeria,  Morocco, Tunisia, Sudan,Egypt and Iran

זה מתוך ספר רכב. 

לא ציינו את ישראל אבל מכיוון שמזג אוויר פה דומה למצריים ויתר המדינות הרשמות - המלצת היצרן 5W-30 שעומד באחד התקנים  הבאים: 

Gasoline 1.6 MPI Engine 

API Service SM (or above)  
ILSAC GF-4 (or above)
 ( ACEA A5 (or above

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ״ב הוראות יצרן של קאיה פיקנטו בהמשך העלה גם את אלו של פורטה 2012 מנוע MPI 1.6 
שימו לב להמלצה להשתמש בצמיגות גבוהה יותר במדינה חמה 

F4CEA095-0EE4-46EB-BBA8-07EE6939C5E6.png

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, vladclar כתב:

תקנה שמן סינטטי מלא 5w-30 בתקן API SM, כמו שהיצרן דורש.
יש שמנים לא יקרים של Eurol, Motul

בדיוק. ובוא לציון גואל. 100 ש"ח ל-5 ליטר שמן יורול שהוא מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון רוב השנה הטמפרטורה פה גבוה וכן זה יכול להשפיע על הטמפרטורת שמן אבל לא מספיק כדי להצדיק שינוי בדרגת צמיגות.

הרי במילא השמן מקורר על ידי מחליף חום עם הנוזל קירור אז הוא לא תלוי רק בחום שבחוץ ואם מערכת הקירור שלך מחזיקה סבבה אז גם השמן יחזיק טוב ואם יהיה שינוי מהטמפטורה אני בטוח שהוא פחות מ15 מעלות וגם זה בקור וחום קיצוני.

מעבר לזה יש יצרנים שלא כתוב שמותר להשתמש בxW-40 כי שהשמן יותר מדי צמיגי והמעברים של המנוע קטנים ולא מתוכננים לזה אתה יכול לגרום לזרימה איטית מדי שתעשה רק נזק.

בספארק שהייתה לי היה המלצה ל5w-20 ושנה אחרי שינו אותה אתה יודע לאיזו צמיגות? 0w-20...

אני מבין את הכוונה שלך אבל תשתדל לחקור באמת לעומק את הדברים לפני שאתה ממליץ ללכת נגד המלצות יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...