Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?  

112 הצבעות

1. 1. כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

• כן
      60
    • לא
      26
    • לא החלטתי
      26

פוסטים מומלצים

לפני 12 דקות, Giant_TA כתב:

יש משהו במה שהוא אומר? כי מעשית זו כן סיבה לחשוש.

ברור שזה חרטא, הרי בדקו את החיסונים החדשים על עשרות אלפי אנשים, שבהכרח חלקם נחשפו למחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2020 בשעה 19:34, Giant_TA כתב:

יש משהו במה שהוא אומר? כי מעשית זו כן סיבה לחשוש.

אם יש משהו שאני מתעב אלו אנשי קונספירציות שחיים על צפיות ביוטוב וחושבים שאם הם קראו קצת מאמרים בגוגל אז הם דוקטורים..

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה, יש לי ספקות. הרבה ספקות. לגבי נושא החיסון :

1. מהירות הפיתוח והאישור - מקור לעיגולי פינות

2. שימוש טכנולוגיה חדשה - למיטב ידיעתי, זה החיסון הראשון שמבוסס mRNA (גם אם הטכנולוגיה עצמה פותחה בעבר, זאת פעם ראשונה שמשתמשים בה).

3. לחץ מצד פוליטיקאי נפוח שהשקר הוא דרך חיים עבורו וזאת במטרה לקצור רווח פוליטי, ולא חשוב אם יהיו נפגעים בדרך (ולמי שלא הבין, התכוונתי לאמריקאי. לא למקומי. במחשבה שניה - נכון גם לגבי המקומי.  במחשבה שלישית וקצת - מתאים גם לרוסי :-) ).

4. אף אחד לא יודע מה יהיו תופעות הלוואי לאורך זמן (ראו סעיף 1+2).

לפני שמאשימים אותי כמתנגד חיסונים או 5G (תתקדמו - כבר עוברים ל-7G) וכו' - אז זה ממש לא נכון.  אני דווקא בעד חיסונים. מתחסן במה שרק אפשר (במידה ורלוונטי).

לגבי חיסון שפעת שמשתנה כל שנה  - הבסיס שלו זהה. כל שנה מבצעים רק עדכון קטן עקב מוטציה בנגיף (לא ממציאים את החיסון מחדש) -> ולכן הבטיחות שלו לא משתנה/ לא נפגעת.

דבר אחרון חביב - לפני שממשיכים להאשים אותי בחוסר ידע או למידה מיוטיוב -> אז אני אח מוסמך (למרות שבד"כ אני נגד עמיתים למקצוע שמחפשים תירוצים למה לא להתחסן ומתנהגים כמו מתנגדי חיסונים -> הפעם אני איתם).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה יגמור את "השגרה החדשה", מצידי שיהיה בזה ציאניד, כבר לא אכפת לי.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, guya72 כתב:

אני מודה, יש לי ספקות. הרבה ספקות. לגבי נושא החיסון :

1. מהירות הפיתוח והאישור - מקור לעיגולי פינות

2. שימוש טכנולוגיה חדשה - למיטב ידיעתי, זה החיסון הראשון שמבוסס mRNA (גם אם הטכנולוגיה עצמה פותחה בעבר, זאת פעם ראשונה שמשתמשים בה).

3. לחץ מצד פוליטיקאי נפוח שהשקר הוא דרך חיים עבורו וזאת במטרה לקצור רווח פוליטי, ולא חשוב אם יהיו נפגעים בדרך (ולמי שלא הבין, התכוונתי לאמריקאי. לא למקומי. במחשבה שניה - נכון גם לגבי המקומי.  במחשבה שלישית וקצת - מתאים גם לרוסי :-) ).

4. אף אחד לא יודע מה יהיו תופעות הלוואי לאורך זמן (ראו סעיף 1+2).

לפני שמאשימים אותי כמתנגד חיסונים או 5G (תתקדמו - כבר עוברים ל-7G) וכו' - אז זה ממש לא נכון.  אני דווקא בעד חיסונים. מתחסן במה שרק אפשר (במידה ורלוונטי).

לגבי חיסון שפעת שמשתנה כל שנה  - הבסיס שלו זהה. כל שנה מבצעים רק עדכון קטן עקב מוטציה בנגיף (לא ממציאים את החיסון מחדש) -> ולכן הבטיחות שלו לא משתנה/ לא נפגעת.

דבר אחרון חביב - לפני שממשיכים להאשים אותי בחוסר ידע או למידה מיוטיוב -> אז אני אח מוסמך (למרות שבד"כ אני נגד עמיתים למקצוע שמחפשים תירוצים למה לא להתחסן ומתנהגים כמו מתנגדי חיסונים -> הפעם אני איתם).

אני לא מומחה, אבל כן קורא הרבה מומחים.

אז מהירות הפיתוח לא אמורה להיות סיבה לדאגה כי הרשויות (FDA) לא הורידו שום תנאי ושום בדיקה מההליך הרגיל.

המהירות הגבוהה היא תוצאה של כמה גורמים:

1. פעם ראשונה שכל החברות הקצו את כל המשאבים לפיתוח חיסון אחד. אז הזמן הקלנדרי קצר, אבל מבחינת שנות אדם שהושקעו, בטח שלא פחות מפיתוח של כל חיסון עד היום, אם לא יותר.

2. מיקבול תהליכים. למשל, אאל"ט, התחילו ניסויים של שלב 3 לפני שסיימו שלב 2, תוך לקיחת סיכון שאם שלב 2 יכשל, מה שעשו בשלב שלוש ילך לפח. ועשו את זה עם עוד תהליכים. ואם אני לא טועה גם התחילו בייצור לפני קבלת האישורים, כדי שאם יתקבל האישור, כבר יהיו חיסונים מוכנים.

3. הרשויות (כמו הFDA) נתנו עדיפות לאישור החיסונים והקפיצו אותם לראש התור, בכל מה שנוגע לבדיקה שלהם.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם להגיד שארה"ב נתנה להם צ'ק פתוח אז כל החברות הרגישו חופשי להשקיע אקסטרה במחקר, דבר נוסף זה שלא היה בעיה למצוא מתנדבים לניסוי הזה, מה שבתקופה רגילה לוקח שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט עניין של אינטרס. אם מחר כל מעצמות העולם היו מתגייסות יחד, נותנות שיק פתוח ואומרות לחברות שלהן "יאללה תכינו לי חיסון/תרופה" לזה ולזה, זה כנראה היה קורה מאוד מהר ביחס למה שאנחנו רגילים אליו. המהירות שבה מפותח חיסון אינה קשורה כלל וכלל בבטיחות שלו, אלא בכמה אינטרס, תמריץ וכסף יש לחברות המפתחות. קצת כמו פרוייקט הגרעין האמריקאי שקם מאוד מהר כשהשקיעו בו משאבים אינסופיים. 

• רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שהמחלה מוכרת בדיוק שנה וחיסון חודשים בודדים אף אחד לא יודע. חוץ מזה, לא פחות חשוב לדעת כמה זמן הזכרון החיסוני שורד, וזה יכול להיות הרבה שנים, גם אם הנוגדנים ברמה שאינה ניתנת לגילוי.

נצטרך לעקוב אחר הספרות המדעית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהאנשים שנבדקו עד עכשו לא ניתן לקבל תמונת דעיכה של הנוגדנים ולהעריך לכמה יספיקו?

ולנושא,ברגע שיש את האופציה להתחסן אלך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה מחקרים כאלה, התוצאות לא לגמרי תואמות. חייב לומר שבסוג הזה של מחקרים לפרטים הטכניים משמעות עצומה, אני לא מין בזה יותר מדי.

חוץ מזה, גם אם הנוגדנים ברמה נמוכה מסף הגילוי של המעבדה זה לא אומר שאין חסינות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.12.2020 בשעה 12:25, פינדר כתב:

אני לא מומחה, אבל כן קורא הרבה מומחים.

אז מהירות הפיתוח לא אמורה להיות סיבה לדאגה כי הרשויות (FDA) לא הורידו שום תנאי ושום בדיקה מההליך הרגיל.

הבעיה היא שאף אחד לא יכול לדעת באמת.

תרשה לי להזכירך מי (עדיין) נשיא ארה"ב, ומה האג'נדה שלו ("עזוב אותי מהאמת, יותר חשובה המציאות כפי שאני מציג") -> והוא עשה הרבה כדי להנחיל את האג'נדה שלו, כולל למוסדות הממשלתיים בארה"ב (אם ע"י החלפת צוות, אם ע"י קיצוץ בצוות ואם ע"י קיצוץ בתקציבים).

מעבר לכך, סיכוי ענק שהוא מפעיל הרבה לחץ פוליטי כדי שיאשרו את החיסון (הוא לא הנשיא הראשון שבעקבות לחץ מצידו, ה-FDA נותנים אישור תוך כדי קיצור הליכים -> העיקר לשמח את הבוס הגדול שלחץ עליהם לעשות זאת).

הבעיה עם מומחים היא שלפעמים קשה להם להודות שיש משהו בתחומם שהם לא כל כך יודעים -> כבר היו בעבר חיסונים כושלים שקיבלו אישורים מאת המומחים הרלוונטיים (למרות שכרגע מדובר בחיסון, אני אזכיר שזה נכון גם לגבי תרופות כושלות מהעבר, הרחוק והקרוב).

זה חיסון מסוג חדש, שכל המומחים למיניהם יכולים להלל ולהפריח הבטחות לגבי הבטיחות והיעילות שלו, אך הם לא באמת יודעים כיצד הוא משפיע לאורך זמן, וזאת מהסיבה העיקרית שזאת פעם ראשונה שמשתמשים בסוג כזה של חיסון....

מי שרוצה להתחסן - בבקשה.

אינני מנסה לשכנע אנשים לא להתחסן.

אני רק מציג את עמדתי, מדוע אני אינני מוכן להתחסן בשלב הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם התיאוריה שלך הייתה נכונה, אני לא מבין למה הfda אמורים להיות לחוצים לשמח נשיא שנשאר לו חודש של כהונה.

מומחים יכולים לטעות, אבל בכל שלב בהיסטוריה המודרנית, להמר על הרפואה העדכנית, היה ההימור הנכון.

אני אישית מעדיף להסתכן, סיכוי קטן, עם חיסון שנבדק, מאשר עם וירוס שהסכנה שלו גדולה.

• רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אחד האנשים הבודדים שטראמפ לא החליף הוא פאוצ'י, שהוא עתיר זכויות בנושאי מחלות זיהומיות וחיסוניות.

אבל, חשוב מזה, האנגלים והקנדים אישרו את החיסון עוד לפני ה-FDA, ובהם אני חושד הרבה פחות בשחיתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...