Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?  

112 הצבעות

1. 1. כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

• כן
      60
    • לא
      26
    • לא החלטתי
      26

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, Blaz00r כתב:

אני מת לדעת, כל חבר'ה ה"אחכה כמה חודשים/שנים ורק אז אראה" - מה זה יעזור לכם? ואם יהיו חו"ח תופעות לוואי שיתגלו רק בטווח בינוי-ארוך של 4/6/10 שנים (הרי בטווח הקצר כבר ראו שאין תופעות לוואי רציניות)? או שאתם פשוט בונים על זה שאחרים יתחסנו ו"יעשו בשבילכם את העבודה"? (תכלס, מתאים לישראלים)

ובכלל, לא מצליח להבין את ההיגיון, עבדו על החיסון הזה מיטב המוחות בעולם, ואנשים (לפחות בארץ, לא יודע מה קורה בחו"ל) מתייחסים אליו (לא משנה לאיזה, אולי חוץ מהרוסי) כאל משהו אפל וכאילו המטרה היא לפגוע בהם ולא להוציא את העולם מהמצב המחורבן הזה. כאילו כל הניסויים, הבדיקות, הפיתוחים שעשו שווים לת*ת, כשכל הדיוט מעביר עליהם ביקורת, וכאילו החבר'ה ב-FDA הם חבורה של פראיירים, ויש גם את החשש המוזר הזה מ"טכנולוגיה חדשה" (כי אתם בטח קוראים לעומק את כל רשימת הרכיבים של השמפו/משחת שיניים/תרופות/אוכל חדשים שאתם משתמשים בהם ומכניסים אותם לגוף). הזוי בעיניי. ממש מתנגדי חיסונים הדור החדש.

עלה עכשיו בערוץ 13 פרופ' איתן פרידמן והיטיב לתאר בדיוק את כל הנ"ל.

ואוו חבר, תבדיל בין מתנגדי חיסונים 'שגורמים לאוטיזם, פיגור שכלי ושאר מרעין בישין' לבין אנשים שלא מוכנים לנסות חיסון חדש שפותח בזמן שיא ועוד אין לו הצלחה ארוכת טווח ומוכחת בשטח.

אני מבין שיש מגבלה לבדיקת תופעות לוואי בטווח הארוך של 4-10 שנים, ואני מוכן להשלים עם זה. אבל אני כן הייתי שמח לדעת שלפחות חצי שנה שנה ראשונות החיסון בטוח לשימוש ואפקטיבי לפני שאני מכניס אותו לגוף שלי.

אין קשר בין זה לבין קונספירציות החיסונים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין שאנשים מדברים כאילו החיסון פותח בבית של מדען רוסי.
בסופו של דבר המחקר היום הרבה יותר מפותח, בנוסף התבססו על פיתוחים מהחיסונים של הסארס שמאוד דומים. כל החיסונים של החברות המערביות עוברים את כל הבדיקות הכי מחמירות שיש.
לחיסון הרוסי לא אתקרב ואין סיבה לתת אותו לאזרח ישראלי, אבל מודרנה, פייזר ואסטרהזינקה? שמישהו יביא לי תחיסון אני עכשיו אקח אותו.
צריך להבין שזאת הדרך היחידה לחזור לחיים סדירים, כל עוד לא יהיו חיסונים נמשיך עם סגרים והגבלות.
ברגע שאנשים יבינו שבלי חיסון הם לא עולים לטיסה הם יעמדו בתור כמו ילדים טובים.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו חבר, תבדיל בין מתנגדי חיסונים 'שגורמים לאוטיזם, פיגור שכלי ושאר מרעין בישין' לבין אנשים שלא מוכנים לנסות חיסון חדש שפותח בזמן שיא ועוד אין לו הצלחה ארוכת טווח ומוכחת בשטח.
אני מבין שיש מגבלה לבדיקת תופעות לוואי בטווח הארוך של 4-10 שנים, ואני מוכן להשלים עם זה. אבל אני כן הייתי שמח לדעת שלפחות חצי שנה שנה ראשונות החיסון בטוח לשימוש ואפקטיבי לפני שאני מכניס אותו לגוף שלי.
אין קשר בין זה לבין קונספירציות החיסונים.

בקיצור, כמו שחשבתי, שום טיעון קונקרטי לסירוב להתחסן. עד שיגיעו החיסונים לארץ ושהאוכלוסייה הכללית תוכל להתחסן כבר תעבור מעל חצי שנה ויותר לכיוון השנה (ואפילו עוד יותר אם כוללים את הכמה חודשים של הבדיקות של החברות עצמן).

אגב, הבנת הנקרא, לא השוותי בין סרבני חיסון הקורונה לסרבני חיסונים כלליים, זו היתה הלצה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, יובל .מ. כתב:

ברגע שאנשים יבינו שבלי חיסון הם לא עולים לטיסה הם יעמדו בתור כמו ילדים טובים.

אני מניח שהאיחוד האירופי, ושאר המדינות השפויות לא יכניסו אזרחים זרים ללא פנקס חיסונים מוחתם עם אישור לחיסון נגד קורונה.

זו דרישה לגיטימית וסבירה שאמורה לעמוד בכל המבחנים החוקתיים של כל מדינה מערבית דמוקרטית.

• רעיון טוב! 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אל תבין את ההיגיון. אף אחד לא מכריח אותך ואני לא רוצה שיהיה לך כאב ראש. 

אף אחד לא אומר שיש מטרה אפלה ורוצים לפגוע באנשים, אבל לפעמים כאשר דברים לא נבדקים לעומק תקלות מתרחשות. במצב רגיל כאשר מפתחים חיסון תחילה מחסנים מתנדבים ואוספים מידע סטטיסטי על תופעות לוואי ויעילות החיסון במשך שנים ואפילו עשרות שנים. שום דבר מזה לא התרחש עם חיסוני קורונה. 

רוצה להיות בין הראשונים? לבריאות. אני אף פעם לא קונה מוצרים דור ראשון. 

זה נפלא שאתה יודע יותר טוב מכל העולם מה נדרש ומה לא (תמה חוזרת בכל הודעה שלך, בכל תחום). אל תתחסן, שמחת זקנתי. הגיגיך הקיצוניים והאפוקליפטיים ידועים היטב לכל באי הפורום.

בשורה התחתונה כשידרש להציג הוכחת חיסון בשביל לטוס לחו"ל, כל עמך ישראל יעמדו בתור כמו טטלה, אז אני רחוק מלהיות מודאג, תנוח דעתך מכאבי הראש שלי.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. הגישה שלי היא: כמו שלא משדרגים קרנל ללינוקס ביום שהוא יוצא, כך גם לא מתחסנים במשהו שאין לאף אחד מושג מה השפעותיו לטווח מעבר לחצי שנה. 

גם אף אחד לא מבטיח שהחיסון מונע הדבקה, אלא רק להדבק. 

ואני לא נגד חיסונים. מתחסן כל שנה נגד שפעת, ומחוסן בכל חיסוני השגרה. כנל בני המשפחה. 

עריכה אחרונה על ידי stas12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, omerkot כתב:

אני מתכוון ללכת בנתיב המוכר שעבר "פיתוח" על פני מאות מליוני שנות אבולוציה ולהשאיר את הניסוי המעניין לנסיינים.

אז אתה בעצם מתנגד לחיסונים, ולתרופות בכלליות. 

טוב לדעת.

בהצלחה.

[פבל, אפשר להוסיף למשתמשים כיתוב "מתנגד רפואה מודרנית"? כדי לדעת אם להתייחס ברצינות או לא]

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

08-18 Politically Incorrect Daily - Politically Incorrect Humor

• מצחיק 6
  • מעניין 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסקר, הסרטים של הוליווד וכת מתנגדי החיסונים עשו עבודה מוצלחת למדי. למי שרוצה לקרוא מדע ולא מדע בדיוני מוזמן להוריד את קובץ ה- PDF מהמועד הזה של ארגון הבריאות העולמי, ללחוץ על הקישורים המובילים לכל הניסויים ולהשכיל בנושא. 

לפני 10 דקות, stas12 כתב:

ואני לא נגד חיסונים. מתחסן כל שנה נגד שפעת, ומחוסן בכל חיסוני השגרה. כנל בני המשפחה. 

אם אין לך בעיה עם חיסון שפעת אז לא צריכה להיות לך בעיה עם כל חיסון מבוסס וירוס מוחלש, את חיסוני השפעת דרך אגב מפתחים הרבה יותר מהר באותה צורה בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ch2856 כתב:

אם אין לך בעיה עם חיסון שפעת אז לא צריכה להיות לך בעיה עם כל חיסון מבוסס וירוס מוחלש, את חיסוני השפעת דרך אגב מפתחים הרבה יותר מהר באותה צורה בדיוק.

כנראה שארגיש יותר בנוח עם חיסון על בסיס טכנולוגיה מוכרת. רק אין אחד כזה באופק, זה של אסטרה עושה רושם של חלטורה בניסויים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, David32 כתב:

אז אתה בעצם מתנגד לחיסונים, ולתרופות בכלליות. 

טוב לדעת.

בהצלחה.

[פבל, אפשר להוסיף למשתמשים כיתוב "מתנגד רפואה מודרנית"? כדי לדעת אם להתייחס ברצינות או לא]

אז אתה בעצם מוכן להעמיד את גופך לרשות כל חברה שעושה ניסויים בבני אדם.

טוב לדעת.

בהצלחה.

אני בהחלט מתנגד לחיסונים ולתרופות שלא עברו את תהליך הניסויים והאישורים המקובלים (שנמשך הרבה שנים) והראו אפקטיביות ובטיחות לאורך זמן.

אם תרופה או חיסון מסוימים גורמים לסרטן, למחלות אוטואימוניות מסוימות וכדומה, אתה לא תדע את זה בתוך חצי שנה. גם לא בהכרח תוך שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שרשמת.

רשמת שאתה הולך על נתיב מוכר ש"פותח" במשך מאות מיליוני שנות אבולוציה - יעני מערכת החיסון שלך.

תרופות אמיתיות קיימות קצת יותר ממאה שנה, בטח שלא "מיליוני שנות אבולוציה"

אני אישית גם ככה בתחתית הרשימה שהולכים לחסן.

אבל כן, לפני כמה שנים ביקשתי חיסון נגד אבעבועות רוח כי לא חליתי בזה כילד.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מאחר והתארגנתי על קבוצת סיכון לאחרונה, אאלץ להסתכל על תהליך החיסון מהצד בהתחלה, להבין איך זה משפיע על אנשים כמוני.

אחרת הייתי מתחסן בשמחה.

מה שאני קורא ומה שאני עובר בחיי המקצועיים שנוגעים לא מעט בפיתוח רפואי, נותן לי להיות יחסית רגוע ביחס לחיסונים שבתהליך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פירוש "התארגנתי על קבוצת סיכון" - לנגיף או לחיסון?

בינים במודרנה מדברים על 10% תופעות לואי לא סימפטיות, גם אם חולפות, מיד לאחר החיסון, בעקר לאחר המנה השניה. בפייזר חצי מזה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, David32 כתב:

אבל כן, לפני כמה שנים ביקשתי חיסון נגד אבעבועות רוח כי לא חליתי בזה כילד.

מבחינה קוסמטית, אבעבועות רוח בשנת 2020 זה לא דבר כזה נוראי... אני בטוח שיש פילטר מיוחד לזום שיכול לטפל בזה 😂.

וברצינות, תודה על הרעיון - אני אבדוק לגבי חיסון במקום לברוח כל פעם שאני רואה ילדים עם פצעי אבעבועות (שעד כמה שידוע לי, באותו שלב המחלה כבר לא מדבקת...).

• רעיון טוב! 1

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...