Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?  

112 הצבעות

1. 1. כשיגיע החיסון לארץ, אתם מתכוונים להתחסן?

• כן
      60
    • לא
      26
    • לא החלטתי
      26

פוסטים מומלצים

ומה יתן בדיוק "לזרז" הוצאה של חיסון לשוק כדי לקבל כסף משחיתות, אם בעוד מעט מאוד זמן יגלו המון ליקויים חלילה / שחיתות / הטבות כספיות ונזק עתידי שיגמור לאותם אנשים את החיים ולא יתן להם ממש להנות מהכסף שקיבלו תמורת הפעולה?

הרי, מה הטעם שאם היו ממתינים עוד טיפה ממש לתוצאות ולאישור FDA ואז יוכלו כביכול "להמנע משחיתות"?

אני בספק.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אותך. הפרסום המדעי שוחרר לNew England Journal of Medicine, שהוא העיתון המקצועי החשוב ביותר ברפואה, ופתוח לעיון של כל אחד ללא תשלום.

4 רשויות עיקריות (בריטניה, קנדה, ארה"ב וברזיל) אישרו את החיסון לשימוש, אמנם בנוהל חירום ולא בנוהל הרגיל, אבל מדובר בשיקול של הסיכון בחיסון מול הסיכון באי הפצתו, עם התחלואה והתמותה הידועים מ-Covid-19.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, liav12 כתב:

ומה יתן בדיוק "לזרז" הוצאה של חיסון לשוק כדי לקבל כסף משחיתות, אם בעוד מעט מאוד זמן יגלו המון ליקויים חלילה / שחיתות / הטבות כספיות ונזק עתידי שיגמור לאותם אנשים את החיים ולא יתן להם ממש להנות מהכסף שקיבלו תמורת הפעולה?

הרי, מה הטעם שאם היו ממתינים עוד טיפה ממש לתוצאות ולאישור FDA ואז יוכלו כביכול "להמנע משחיתות"?

אני בספק.

עזוב, תן לקונספירטורים להנות. כל אחד כזה זה פחות בנאדם בתור לחיסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לא הבנתי אותך. הפרסום המדעי שוחרר לNew England Journal of Medicine, שהוא העיתון המקצועי החשוב ביותר ברפואה, ופתוח לעיון של כל אחד ללא תשלום.

4 רשויות עיקריות (בריטניה, קנדה, ארה"ב וברזיל) אישרו את החיסון לשימוש, אמנם בנוהל חירום ולא בנוהל הרגיל, אבל מדובר בשיקול של הסיכון בחיסון מול הסיכון באי הפצתו, עם התחלואה והתמותה הידועים מ-Covid-19.

יש סיכון בכל דבר אפשרי, גם חיסון לא מציל מ 100%.

הכוונה שלי היתה היא - איזו סיבה יש לשחיתות בעניין החיסונים שמדינה / יצרן כלשהו יזדרז להוציא חיסון מלפני שבדקו מספיק אנשים בלי לדעת גם השלכות לעתיד וכל זה תוך כדי לחיצות ידיים מתחת לשולחן תמורת כמה מליוני דולרים (נאמר).

הרי, אם ימצאו בסופו של דבר או יגלו בסופו של דבר כי היתה שם שחיתות (הרי לשקר אין רגליים), כל מה שתרוויח החברה היא תפסיד באותו היום אם זה במניות אם זה בכסף אם זה בעבודות ואם זה במעצר ובמקרה קיצוני חרם של מדינה.

אז איזו סיבה יש לחברה לקחת שוחד וכו' בשביל "לספק" קודם את החיסון שלהם לעולם תוך כדי הידע שיש סיכוי של 50-50 שהם יאכלו ח*א תוך זמן קצר.

אני יודע דבר כזה -> אנחנו היום בשנת 2020, מתקדמים פי כמה וכמה טכנולוגית במיוחד בענייני הרפואה לעומת שנים קודמות.

לא היה וירוס בסדר גודל כמו הקורונה שהוא חדש למדע ולרפואה שלנו בעשרות שנים האחרונות כמדומני, מאז השפעת.

סארס / שפעת חזירים וכו' היא בעלת הדבקה נמוכה ולכן "פחות" קריטית, אבל מציאת חיסון לוקחת זמן כי אין מספיק נדבקים מה שאומר פחות נבדקים וניסויים והרבה תיאוריות ונסיונות מעבדה ושפנים / עכברים, מה שאין עם הקורונה שיש לך מליונים תוך זמן קצר, לכן קל יותר (לצערנו) למצוא אנשים שיתנדבו לטובת המדע לניסויים / למצוא אנשים במיוחד קשישים או חולים סופניים שאין להם מה להפסיד ומוכנים להתחסן, וככה יש לך קבוצות מחקר גדולות יותר.

אני סומך על הרפואה המודרנית, לא כולה מושלמת ומסכים שאף אחת מהחברות האלו לא עובדות בחינם ולא ימכרו תרופות תמורת דולר (למרות שיש חיסון לקורונה שעלותו 4 דולר).

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@liav12אתה צריך להבין שני דברין:

1. שיטת הממשל האמריקאית מושחתת מיסודה. פוליטיקאי חפץ תפקיד זקוק להרבה מאוד כסף, ואת זה מספקות לו חברות גדולות, כמובח שהן צצפות לתמורה. חברות התרופות והציוד הרפואי הן חברות ענק. כמובן שהן רוצות תמורה. התמורה יכולה להיות אפילו דחיה קצרה של האישור על ידי המתחרים.

2. להזכירך את פרשת הבואינג 737 מקס. אמנם שם האשם ב-FAA אלא ב-FDA, אבל רומז משהו לקשרי הון שלטון. אז נכון שה-FDA ספג בשנים האחרונות הרבה ביקורת וכנראה תיקן את דרכיו, אבל איני יודע עד כמה. חוץ.מזה, הפוליטיקאים בוחשים הרבה בקלחת המדעית וממשל טראמפ הצטיין במינוי אנשים לא ראויים לראשות רשויות מבוססות מדע. אז פאוצ'י נראה אדם ראוי מאוד, אבל אני לא יודע מה מתרחש בשורות הארגון. האישורים על ידי הרשויות הבריטית והקנדית מרגיעים אותי כי אלה נתפסות על ידי גם כפחות מושחתות וגם כביקורתיות מאד (היכרות עם סגנון הרפואה הבריטי שביקורתי מאד כלפי כל מחקר וממצאובודק אותו בשבע עיניים).

3. כנראה שאינך מבין באיזה כסף גדול מדובר. החותמת "רפואי" מקפיץ את המחיר של כל מוצר הנושא אותו חברות התרופות גרגרניות לא פחות מחברות הנפט, או הטבק, ועושות כל דבר כדי להגדיל רווחים.

אני מקווה מאוד שכולם למדו מפרשת ה-Vioxx שהתפוצצה ב-2004 וכמעט ריסקה את MSD, שהייתה מחברות התרופות הגדולות בעולם, אם לא הגדולה שבהן.

גם שיטות השיווק של חברות התרופות היו תוקפניות מאוד, אבל בעקבות חוקים נוקשים בעשור האחרון הפסיקו לחלק אפילו עטים ממותגים. ועדיין יש להן שיטות שיווק עוקפות תקנות, החביבות על הרופאים ושאר הלקוחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...