Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מתכבה שמדליקים מזגן - יונדאי i25

carlight
מעבר לפיתרון נפתר ע"י carlight,
שימו לב! השרשור הזה בן 1209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

היום הנעתי את הרכב חיכיתי כמה שניות והדלקתי מזגן (בהדרגה כמובן מ1 עד 2 וכמה שניות אחרי שהסלד התאזן) והיו רעידות לכמה שניות (דבר שקורה לי תמיד לשנייה-שתיים) ואז המנוע התכבה מה שאף פעם לא קרה. הנעתי שוב ושוב אותו הסיפור בדיוק.

אחר כך הנעתי לא הדלקתי מזגן והכל עובד כרגיל.

הגעתי לבית ובדקתי מה הסיפור וראיתי שכA/C דלוק יש רעידות והסלד נופל והמנוע מתכבה.

כשA/C לא דלוק הכל עובד בסדר. (שאני אומר A/C אני מתכוון לכפתור A/C), כשיש מזגן בלי A/C הכל בסדר.

חשוב לציין שנסעתי לפני שזה קרה עם מזגן והיה בסדר כשחזרתי לרכב והנעתי זה מה שקרה.

מישהו יודע במה מדובר או מה ניתן לעשות?

תודה רבה.

אגב שכחתי לציין, תמיד ש- A/C דלוק היה משחק בטורים (בלי שאגע במשהו) וזה לא היה עובר למצב סטטי עד שהייתי לוחץ ברקס ומשחרר בעדינות (בדרכ). וגם רעידות לכמה שניות כמו שאמרתי.

עכשיו כשיש את הבעיה - כש- A/C דלוק יש משחק עם הטורים ורעידות עד שהמנוע מתכבה אחרי כמה שניות.

זה קרה כשהיה משולב פארקינג, לא ניסיתי בהילוך נסיעה מחשש שיתכבה המנוע באמצע נסיעה.

עריכה אחרונה על ידי carlight
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל רכב זהה (2012, 1.4 L) וגם אצלי יש שינוי בסלד בעת הדלקת מזגן בעמידה. אבל אף פעם לא נכבה.
האם רצועת האביזרים תקינה ושלמה? לא יבשה/ללא סדקים..? להבנתי בעת הדלקת המזגן המדחס ״דורש״ כוח מהמנוע - שמניע אותו ע״י הרצועה הנל.
הייתי מתחיל בזה. אבל אולי זה בכלל מדחס תקול..
בכל אופן זה השנקל שלי..

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב הזה עם מנוע 1.4 L יש עדכון תוכנה למחשב מנוע שנותן מענה לשיפור בתיקון סלד סרק בהדלקת מזגן .
אם זה קורה לך בזמן עמידה כנראה צריך עדכון תוכנה ,גש למוסך מורשה יונדאי לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Obgel כתב:

אני בעל רכב זהה (2012, 1.4 L) וגם אצלי יש שינוי בסלד בעת הדלקת מזגן בעמידה. אבל אף פעם לא נכבה.
האם רצועת האביזרים תקינה ושלמה? לא יבשה/ללא סדקים..? להבנתי בעת הדלקת המזגן המדחס ״דורש״ כוח מהמנוע - שמניע אותו ע״י הרצועה הנל.
הייתי מתחיל בזה. אבל אולי זה בכלל מדחס תקול..
בכל אופן זה השנקל שלי..

איפה נמצאת רצועת האביזרים ברכב הזה? מצאתי רק רצועה אחת (לא יודע של מה היא) והיא הוחלפה לפני 3 חודשים.

תודה.

לפני שעה, 29moti כתב:

לרכב הזה עם מנוע 1.4 L יש עדכון תוכנה למחשב מנוע שנותן מענה לשיפור בתיקון סלד סרק בהדלקת מזגן .
אם זה קורה לך בזמן עמידה כנראה צריך עדכון תוכנה ,גש למוסך מורשה יונדאי לבדיקה.

אם יעשו עדכון זה לא יכול לפתח בעיות נוספות נכון? וכמה עולה דבר כזה?

מכיר מוסך מורשה אמין שעושה דבר כזה באזור אשקלון-אשדוד?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הרצועה שנמצאת בצד שמאל של המנוע כשאתה מביט עליו כאשר מכזה מנוע פתוח ואתה עם הפנים כלפיו.
אם הוחלפה לא מזמן כמראה שהיא בסדר, רק לפעמים צריכה מתיחה חוזרת לאחר שנמתחת קצת לאחר ההתקנה (כך היה אצלי, לאחר כחודש מה החלפה היתה חריקה לא נעימה שעברה רק לאחר מתיחה..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה חריקה ולאחר בדיקה נראה גם שהייתה בסוף חייה אז הוחלפה לחדשה (קונטיננטל) ומאז החריקה נעלמה והכל בסדר.

אני מתכוון לגשת למוסך לבדיקה ביום שישי אבדוק לגבי מה שמוטי אמר.

הבנתי שאתה מתעניין גם העדכון שמוטי דיבר עליו, אם תבדוק לגביו לפני שאבדוק אשמח אם תשתף אותי פה בפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

100 שקל (בדקו גם עם מחשב לפני) מחיר יקר קצת אני מניח (לא בקיע במחירים) אבל אין לי יותר מדי זמן להתעסק במחירים עכשיו, אפילו מפשיר אדים לא יכולתי להפעיל העיקר שהכל בסדר עכשיו ושזה לא היה נזק גדול מדי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שיש צורך לעשות לימוד למצערת לאחר ניקוי. עושים לימוד למחשב ברכב כל 50000 ק"מ כי המצערת מתלכלכת? זה לא שהחליפו אותה. בסה"כ, ע"י "ניקוי", "משווים" את מצב המצערת לתכנות הראשוני שקיים כרגע במחשב הרכב, ואני לא רואה כרגע צורך בלימוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...