Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות תחזוקה להיברידית משומשת

Ursvamp
שימו לב! השרשור הזה בן 2662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בשנה וקצת האחרונות אני נוסע ביונדאי i25 שנת 2011. יש לי נסועה גבוהה, במהלך שנה מאז שקניתי אותה נסעתי כ 27500 ק"מ. עבור המרחק הזה צרכתי כ 2280 ליטר, מה שיוצא צריכה ממוצעת של 12 קמ"ל. יש לציין ש 85% מהנסועה הזו הם נסיעות יומיומיות רחובות-ירושלים-רחובות (כמעט בלי נסיעה בתוך הערים עצמן) ופעמיים בחודש נסיעה לצפון + ממש מעט נסיעות בתוך העיר. בסך הכל הוצאתי על דלק במהלך השנה הזו כ 12970 ש"ח (מחיר ממוצע של 5.68 ש"ח לליטר). חישוב זריז מעלה שאותה נסועה ברכב עם צריכה של כ 18 קמ"ל הייתה חוסכת לי כ 4300 ש"ח בשנה.

מאוד הייתי רוצה להחליף לרכב עם צריכת דלק עדיפה כמו היברידית אך יחד עם זאת אני גם מאוד מפחד מהוצאות אחזקה גבוהות. היונדאי באמת לא רואה מוסך - עלויות האחזקה הסתכמו בשני טיפולים תקופתיים (90 ו-115 אק"מ) שעלו 1850 ש"ח, מעבר לכך - נאדה.

מבחינת עלות הרכב אני מוכן להשקיע עד 60 אש"ח בסך הכל. האם טויוטה פריוס שנת 2010 שנכנסת בתקציב הזה עם סדר גודל של 150 אק"מ על השעון לא תאכל לי את כל החיסכון על הדלק בטיפולים ותחזוקה.

אשמח לשמוע עם יש כאן מישהו שהתנסה ברכישה של רכב היברידי בן 6-8 שנים עם כזה סדר גודל של ק"מ ומה סדר הגודל של עלויות האחזקה (טיפולים שוטפים אך גם בלת"מים כמו סוללות, מערכות חשמל וכו').

תודה מראש לכל העוזרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב רכש פיריוס משומשת מטרייד אין טויוטה עם 170000 ק"מ, מטופלת כמו שעון במוסך מורשה. הוא המשיך לטפל רק במוסך מורשה טויוטה וכיום הרכב עומד על 300000 ק"מ. מבחינת מנוע וגיר הרכב נוסע טוב, אבל לפי מה שהוא אומר היו לו המון תקלות קטנות וגם גדולות (כמו סוללות למשל) שלא תמיד הצדיקו קנייה של רכב עם 170000 ק"מ.

אני חושב שרכב ידני יתן לך פתרון טוב מבחינת עלויות אחזקה. אגב, ככל שהק"מ עלה, כך גם צריכת הדלק של הרכב שלו עלתה וכיום הרכב צורך משהו כמו 1:16 כשרוב הנסיעות מחוץ לעיר (אגב, בנסיעות בין עירוניות אין כ"כ יתרון לרכב היברידי...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על זה, אבל מה שנכנס לי בתקציב ומתאים לדרישות (משפחתית) זה רק הרנו פלואנס. מצד אחד שמעתי עליה דברים מצויינים מבחינת צריכת הדלק, אבל מצד שני מחירי טיפולים בשמיים והיה לי נסיון רע מאוד עם רנו מבחינת האמינות.

למישהו יש ניסיון עם פלואנס משומשת ויכול לתת מידע לגבי עלויות אחזקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע בפריוס 2008, עד 245,000 הרכב היה ללא תקלה אחת.

אבל, בימים אלו אני בעיצומה של טיפול בתקלה שכרגע הצפי הוא סכום של 12,000 ש"ח.

הלך לי inverter של ה converter, וזה המחיר לחלק חדש, אני מנסה למצוא מפירוק.

אעדכן בהמשך, בכל אופן תיקח בחשבון שכבר יש תקלה יש מצב שצריך לקחת משכנתא.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם יודעים, אבל יש אפשרות להמשיך את האחריות על המערכת ההיברידית לאחר תום האחריות.

עם ביטוח של 300 ש''ח בשנה מקבלים אחריות לרכב עד 10 שנים מהעלייה לכביש, ולכן אפשר למצוא יד שנייה עדיין באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם יודעים, אבל יש אפשרות להמשיך את האחריות על המערכת ההיברידית לאחר תום האחריות.

עם ביטוח של 300 ש''ח בשנה מקבלים אחריות לרכב עד 10 שנים מהעלייה לכביש, ולכן אפשר למצוא יד שנייה עדיין באחריות.

הרכב באחריות המורחבת,לטענתם החלק הזה לא נכלל באחריות.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוללה זה לא החלק היחיד שיכול להתקלקל. חיישנים, כפתורים, ציריות, מנוע, גיר ועוד המון דברים שיכולים להתקלקל בכל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...