Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה באמצע הכביש בחניון - האם זה חוקי ?

שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

spacer.png

שלום רב,

ראו תמונה. המכוניות החונות באמצע הכביש, מאוד מפריעות לאלו החונות באופן מוסדר במקומות המסומנים, כשבאים לצאת או להיכנס לחניה, עד שלעתים זה כמעט בלתי אפשרי בלי לדפוק את הרכב החונה באמצע.

האם זה חוקי, לחנות כך באמצע הכביש, באופן שחוסם, מפריע או מסכן כלי רכב אחרים ?

בהנחה שזה לא חוקי, מהן הסנקציות שדיירי הרחוב רשאים לנקוט כנגד בעלי הרכבים, או האם ניתן להיעזר ברשויות אכיפה כגון משטרה או עירייה ?

תודה מראש על עזרתכם.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוקי וניתן לפנות  למשטרה או לעיריה שיאכפו את החוק

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה סעיף בחוק אתה מסתמך?

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק על אותו סעיף שלא תחנה באמצע נתיבי איילון או סתם רחוב

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, יכול להיות ואני טועה אבל תשובתך נראית לי תוקפנית, אני מכבד אותך לא באתי לתקוף או ללעוג לך,

באמת ששאלתי מתוך סקרנות כיוון שראיתי חניה דומה לחניה שבתמונה אבל להבדיל ממנה היו סימונים של מקומות חנייה בחלק האמצעי

ואז בעצם השאלה המתבקשת אך קובעים מתי החנייה היא כשרה ומתי לא...

נ.ב 

מצאתי!

תקנה 71

250 ש"ח קנס

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימון של חניה, אם בוצע כחוק, אמור להביא בחשבון את הממדים ורדיוס הפניה של רכב ייחוס, כלומר למנוע הפרעה לתנועה, כולל לנכנסים וליוצאים מהחניות שבצד הדרך. 

במקום בו אני גר יש מחסור קשה במקומות חניה, נוצר נוהג של חניה ברחבה המיועדת לסיבוב כלי רכב בקצה הרחוק (ללא מוצא) - אבל ההסדר הלא כתוב הזה כולל גם הקפדה לא למנוע  מאנשים שימוש בחניה הפרטית או הציבורית שלצד הדרך.

באחד מהמקומות בהם אני עובד מצוקת החניה גורמת לאנשים לחנות במעברים של מגרש החניה של אותו מקום, ולהשאיר פתקים עם מספרי הטלפון שלהם כדי שיהיה אפשר לבקש מהם לפנות את הדרך. אם מדובר ברכב אחד זו בעיה קטנה, למעט מקרים חריגים הדרך נפתחת לאחר מספר דקות, אבל קורה שהצפיפות גורמת לצורך להזיז  מספר כלי רכב, ואז העיכוב הופך משמעותי, יכול להגיע ל-30 דקות ויותר. 

עריכה: הניסיון שלי הוא שאם יש רכב שמפריע לתנועה כדאי לפנות לפיקוח העירוני, אם מדובר בתפיסת חניה פרטית תופנה למשטרה. אבל יתכן שיש הבדלים מקומיים ביחס הפיקוח העירוני.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Electron כתב:

ישה, יכול להיות ואני טועה אבל תשובתך נראית לי תוקפנית, אני מכבד אותך לא באתי לתקוף או ללעוג לך,

באמת ששאלתי מתוך סקרנות כיוון שראיתי חניה דומה לחניה שבתמונה אבל להבדיל ממנה היו סימונים של מקומות חנייה בחלק האמצעי

נ.ב 

מצאתי!

תקנה 71

250 ש"ח קנס

ראשית מתנצל אם חשת שהייתי תוקפן

שנית כאשר יש סימון מותר , כשאין סימון אסור

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתייחס גם לתקנה הזו:

151(א) לא יעשה אדם ללא סמכות על פי דין ולא ירשה לאחר לעשות מעשה שיש בו כדי לצמצם, לסכן או למנוע את השימוש הכללי בדרך, להקטין את מהירות הנסיעה המותרת בה או להפריע את התנועה החפשית.

אבל למיטב זכרוני אין סעיף בחנ"א על טפשות, רשעות או אגואיזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Electron כתב:

להבדיל ממנה היו סימונים של מקומות חנייה בחלק האמצעי

אם סומנו מקומות חניה, מותר לחנות שם, בדומה למה שמצויין בתקנה 72א.

אומנם המקרה הספציפי הזה אולי לא מפורט שם, אבל לא ניתן לצפות מאדם להטיל ספק ולמדוד או לחשב מרחקים.

לפני 16 שעות, איש אכפתי כתב:

עד שלעתים זה כמעט בלתי אפשרי בלי לדפוק את הרכב החונה באמצע.

מצד שני, צריך גם להעיל שיקול דעת ואם יש לך רכב רחב, לא לחנות שם בידיעה שאתה למעשה מונע מאחרים לצאת ולהכנס לחניה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר עליך לחנות בתוך התיבה. אם הרכב שלך חורג ממנה צפה פגיעה - אם מצד הפקח ואם פגיעה בפח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, sperial כתב:

בסופו של דבר עליך לחנות בתוך התיבה. אם הרכב שלך חורג ממנה צפה פגיעה - אם מצד הפקח ואם פגיעה בפח.

זה נראה לי כמו החוק של איסור עישון במקום ציבורי, הוא קיים אבל לא נאכף, אני רואה המון  מקרים בהם הנהגים חונים מחוץ לתיבה בצורה מוגזמת....

יש רכב בכביש שאני נוהג לנסוע שחונה "במקביל" לכביש כאשר חצי מהרכב על הכביש והנהגים נעלצים לצאת לנטיב הנגדי בשביל לעבור את המכשול,

הרכב במצב הזה מעל לשלושה חודשיים אין סיכוי שניידת משטרה או סיירת עירונית לא עברה במקום.

יש אפילו קבוצה בפייסבוק "חניתה כמו ז*ן" של אלפי תמונות מטובי בנינו האכפתים והמתחשבים בסגנון של:

1.thumb.PNG.5a1b045fed0ef25b9f5c5ce86bbd1b63.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 22.11.2020 בשעה 06:29, Electron כתב:

יש אפילו קבוצה בפייסבוק "חניתה כמו ז*ן" של אלפי תמונות מטובי בנינו האכפתים והמתחשבים בסגנון של:

1.thumb.PNG.5a1b045fed0ef25b9f5c5ce86bbd1b63.PNG

לפני הרבה שנים אחי חנה ככה עם הרכב שלי באונבירסיטת ת"א. הדביקו לי דו"ח על השמשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...