Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי מזגן

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב פעם המזגן מוציא ריח מסריח

שנה שעברה הזזתי את כל החדר הצידה ושטפתי את היחידה הפנימית במים

עזר לחודש ושוב זה חזר

יש שיטה טובה יותר להרוג את הפטריה הזאת בלי שטיפה מסיבית במים או לחלופין איזה חומר שמשפריצים וזה מונע את גדילתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהשיפוע לא נכון ויש מים עומדים באמבטיה

קודם לסדר את השיפוע ורק אח"כ לטפל בפטריה, וכן, יש חומרים ייעודיים - שים לב, החומרים שבאמת עובדים בד"כ מאכלים (קורוזובים), שמור על העור והעיניים שלך, וכל שאר הפריטים בבית (אצלי נשאר כתם על השיש במטבח מכמה טיפות שהשפריצו לשם)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקוי למזגן עושים עם דגריזר, שהוא מסיר שומנים ייעודי לעניין.
הבעיה במזגנים ביתיים זה השומן (אדי השמן באויר) שמצטברים על הצלעות וסופחים אבק - ובאבק הזה מתפתח כל השיט.

חייב לציין שגם ניקוי עם דגריזר לא תמיד מעלים ב 100% את כל הריחות אבל הוא הפתרון היחידי שיש להציע במקרים של ריחות כאלה.

בכל מקרה ניקוי מקצועי צריך לכלול (במזגן עילי) את פירוק ה FACE, שטיפה וניקוי של המפוח וכמובן התריסים ואמבטיית הניקוז.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטפת רק עם מים? לא עשית בזה כלום.

לפני כמה חודשים לפני החורף פירקתי את המסגרת והתריסים עד שכל היחידה חשופה ועם ספריי לניקוי וחיטוי מזגנים של יעקובי וסמרטוט

רטוב ניקיתי את היחידה ואת כל מה שפירקתי שטפתי עם החומר במקלחת.

היה המון עובש, השתמשתי גם בקיסמי אוזניים כמה סמרטוטים כדי להגיע בין הצלעות בזהירות.

התוצאה מושלמת והמזגן כמו חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Adamm כתב:

לפני כמה חודשים לפני החורף פירקתי את המסגרת והתריסים עד שכל היחידה חשופה ועם ספריי לניקוי וחיטוי מזגנים של יעקובי וסמרטוט

רטוב ניקיתי את היחידה ואת כל מה שפירקתי שטפתי עם החומר במקלחת.

היה המון עובש, השתמשתי גם בקיסמי אוזניים כמה סמרטוטים כדי להגיע בין הצלעות בזהירות.

התוצאה מושלמת והמזגן כמו חדש.

מה עשית בכדי למנוע מכל הנישטף לרדת על הקיר ולרצפה?
איך אספת את זה ופינית את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש עד כמה "מסוכן" או מסובך לעשות את זה לבד?

יש לי 2 מזגנים עיליים דיי מטונפים (1 כ"ס כל אחד)  ולא כל כך בא לי לשלם 500-1000 ש"ח עבור המשימה הזאת. 

מצד שני אני לא רוצה לעשות נזק. 

ירחמיאל, יש מעין "אמבטיה" מניילון עם צינור שמשתרשר עד הרצפה.  תסתכל ביוטיוב, חפש ניקוי מזגן יסודי ותוכל לראות את התהליך. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש באחד כזה: https://www.aliexpress.com/item/32945049571.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5c5d37caFs3RmE&algo_pvid=89b0f119-6bdc-4de7-a44c-ac3d2b7d7710&algo_expid=89b0f119-6bdc-4de7-a44c-ac3d2b7d7710-0&btsid=0b0a187915971361671681421e33d9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ניתן להשיג בארץ בחנויות אספקה למיזוג או להזמין מעלי.

ברגע שלומדים לעבוד איתו, הוא נוח מאוד ואין יותר מדי טפטופים.

לא יודע מה לעשות לגבי לכלוך קיצוני כי אני לא מגיע אליו, אבל עם שפריצר מים (כזה שמפמפמים פנימה אוויר) ושפריצר דגריזר יוצא אצלי די טוב. מוציא שלושה ברגים ומוריד את הפלסטיקה של המזגן ויאללה. החלק הכי קשה מנסיוני הוא המפוח כי הגישה אליו לא להיט בלי פירוק נוסף, אבל אני מסתדר עם הפיה של השפריצר.

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...