Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת צמיגים להודנה סיוויק

Matanko
שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

אני יודע שזאת שאלה שחפרו עליה המון בפורום ( אחרי מעבר וקריאה בחיפוש ),

יש לי סיוויק 2008 שכרגע יש עליה רביעייה של Bridgestone Sporty Style MY02 במידה 205\55\16R קוד מהירות 91V. 

תכננתי להשקיע 900-1200 שקל ברביעייה, 

הבנתי מהפורום שההמלצות הכמעט חד-משמעיות ש efficientgrip perf של Goodyear הם הכי מומלצים, אממה, אני לא מצליח להשיג אותם לא מתוצרת תורכיה. אין צפי גם ברוב המקומות שבדקתי. 

אז חשבתי ללכת על 

1. Firelli p1\p7

2. Kleber HP4

3. Falken ZE310

עברתי גם בפנצריות לשמוע מה ההמלצות, אמרתי להם שאני רוצה משהוא ברמה לא פחותה מהברידסטון, ניסו כולם בלי יוצא מן הכלל קודם כל לדחוף לי OHTSU FP1000  ( הבנתי שזאת חברה-בת אוסטרלית תאגיד האם של פלקן או משו כזה ). אחרי שסירבתי בנימוס, או שלא בשלב מסויים, נזכרו שיש עוד חברות והציעו קלבר. בנוגע לקלבר, אמרו לי שהם צמיגים רכים ( לפחות עליהם הביאו תיאור כלשהוא ).

עכשיו הכי חשוב לי זה אחיזה  >= נוחות נסיעה  > שקט > עמידות לשמש. הרכב יושב רוב הזמן בשמש ( עבודה + בית ) ככה שאם הצמיג לא ישרוד שנתיים אפילו אני אהיה בבעיה. 

בפורום אני מקבל הרגשה שהפירלי טובים אבל לא מתאימים לחום הישראלי, קלבר הם סבירים-, פלקן סבירים+. 

אגב בנוגע לקלבר, באתרים השונים רשום דירוגים שונים ממה שראיתי על המדבקה, הגיוני? 

בכל מקרה, אני יודע שכל הצמיגים האלו הם לא צמיגי צמרת שאפשר לבוא בתלונות על משו, אבל אני פשוט לא יכול להשקיע יותר, ובהחלט לא מתכנן להתפשר עד כדי כך. 

האם מהשלושה האלו פשוט להביא את הצמיג הכי צעיר וזהו כי כולם באותה הרמה או שיש צמיד עם עדיפות קלה כלשהיא? 

שאלה נוספת, כרגע טפו טופ טפו אין לי רעידות \ סטיה בהגה, האם בכל זאת לעשות בדיקה לגלגלים (איזון גלגלים?) או שלא צריך? 

תודה רבה לעונים, 

עריכה אחרונה על ידי Matanko
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז ככה, 

אני אחרי מספר רב של שיחות ופנצריות אני לא מוצא את הFalken ZE310. "בעיות עם היבואן" ו\או "לא סומך עליהם"  ו\או "אין במלאי ואין צפי חדש להגעה" היו חלק מן התשובות שקיבלתי. 

נאמר לי שניתן להשיג את הefficientgrip perf מתאריך יצור של תחילת-אמצע 2019, הוא ידע רק שהגלגל יגיע אליו למוסך. עדין שווה? 

על הGY רוצים 300

Kleber רוצים 270

P7 ( אין כמעט p1 ממי שהתקשרתי לפחות באזור שלי ) 270. 

חשבתי שהp7\Kleber אמורים להיות יותר סביבות 240-250, אבל בשביל 120 שקל אולי שווה פשוט לקחת את הGY למרות השנתון. 

ההמלצות של מרבית המקומות היו שעדיף לי את הKleber כי יש הוא צמיג רך ויותר נעים לנסיעה מהP7. 

דעות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש צמיג נוח, שקט ורך,
אין מתחרה ל michelin primacy 4, שעכשיו המחירים עליו ירדו .
הרגשה של נסיעה על השטיח.

https://tires4u.co.il/tire-service?tire=4833&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=18&type=1

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה על התגובה,

ההפרש בין המישלן לקלבר זה 370 שקל,

שאני בטוח משתלמים, ובחישוב תלת שנתי זה יוצר גרושים לחודש, אבל זה בתנאי שאני אשאר עם הרכב עוד 3 שנים.

במידה ולא, יש דעה על הצמיגים הפחות יקרים, וגם מילה על המחירים שהציעו לי?

שוב תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הפרש של גרושים כל חודש, גם אם מדובר בשנתיים.

תוריד מזה גם כמה גרושים הפרש בצריכת דלק ( לטובת מישלין לעומת קלבר).

לגבי המחירים - תוכל לראות כאן:

https://tires4u.co.il/compare?diameter=6&aspectRatio=13&width=18

לגבי Goodyear - תוכל לבדוק אצל היבואן

https://www.itire.co.il/mobile/catalog.php?id=1106

במידה ויש אותם במלאי, תוכל להזמין להתקנה לצמיגיה הקרובה אליך.

דגם perfomance נראה אצלם יקר מדי, כבר עדיף מישלין פרימסי 4

https://www.itire.co.il/mobile/catalog.php?id=1171

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה על המענה, 

לגבי הGY, 

בתאריך 5.7.2020 בשעה 22:21, vladclar כתב:

לגבי Goodyear - תוכל לבדוק אצל היבואן

https://www.itire.co.il/mobile/catalog.php?id=1106

במידה ויש אותם במלאי, תוכל להזמין להתקנה לצמיגיה הקרובה אליך.

דגם perfomance נראה אצלם יקר מדי

אם נצא מנק' הנחה שאני לא רוצה להגיע ל300+ שקל לצמיג, יש ייתרון לEfficientGrip הרגיל לא Pref לעומת קלבר או פלקן?

אם אכן אין, ואפילו גם אם יש, האם יש עדיפות כלשהיא לפלקן לעומת הקלבר, או להיפך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהדגם ללא השם perfomance מתייחס לייצור תורכי ( עם מדדים פחות טובים של אחיזה ברטוב ורעש ), אבל תשאל את זה בטלפון באתר היבואן לגבי המידה הספציפית שלך.
אני לא חושב שיש יתרון כלשהו משמעותי לאחד הצמיגים הפחות יקרים שנקבת בשמם .
גם pirelli p7/p1 צמיגים לא רעים לשנה-שנתיים.
תראה מה הזמינות ותאריכי ייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, 

תודה על התגובה, 

קיבלתי הצעות לגבי p7, אף אחד לא ידע לתת לי תשובות מה ההבדל בין p1 ל p7 למעשה. 

מבירור בפורום ראיתי שהם מתייבשים מהר, ואכן הרכב חונה כמעט כל יום בשמש. 

יש יתרון לp7\p1 לעומת הקלבר או פלקן או שפשוט עדיף לקנות את הצמיג הכי צעיר? 

בפורומים בחול נראה שהפלקן יותר פופלארי\מומולץ, אבל זה בעיקר כי יש מחסור במידע על הקלבר לדעתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם החדש של פאלקן ze310 זוכה לביקורות טובות, גם מהמשתמשים וגם במבחנים השוואתיים של צמיגים שונים.

זה המבחן במידה שלך

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ACE-Summer-Tyre-Test.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כןן,  לגביו אכן מצאתי מידע. 

הכוונה שלי שלא הצלחתי לבצע השוואה בינו לבין הקלבר ולכן שאלתי בפורום על המלצה בינהם ( המחיר של שניהם כמעט זהה, 260 ש"ח )

שוב תודה על המענה, 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה ביניהם זה עניין של העדפה אישית. לא החלטה גורלית.
להרבה נסיעות הייתי מעדיף קלבר, אם נוסעים 15-17 אלף קילומטרים בשנה - כנראה פאלקן ( מצטייר כיותר נוח ושקט ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע פחות מ-15~ בשנה. 

מצטער שאני שואל, אבל ההעדפה האישית שלי זה צמיג נוח > שקט > עם אחיזה טובה ( כמובן לא מצפה לרמה של מישלן או אפילו לMy02 שיש לי עכשיו ).

הmy02 נהדר מבחינת אחיזה לדעתי, אבל רעש או נוחות הוא לא מצטיין בלשון המעטה. 

נראה לי אז שלמרות שזאת לא החלטה גורלית, אם הפלקן יותר נוח ושקט, נלך עליו ( פשוט כמעט כל פנצריה אמרה ההפך שהקלבר שקט ונוח יותר,  אבל אני מוצא את זה קשה להאמין )

אגב ההמלצה שלך להרבה נסיעות היא של הקלבר כי הוא עמיד יותר? 

עריכה אחרונה על ידי Matanko
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שגם קלבר hp4 צמיגים שקטים.

כל היתר ממוצע

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-ACE-Mid-Range-Summer-Tyre-Test.htm

אחרי הצמיגים הנוכחים שלך ( מוגדרים ultra high perfomance ) רוב הצמיגים במידה הזאת יהיו שקטים ונוחים יותר, אבל אוחזים פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה.

אני מניח שאני פשוט אלך על הצמיג הצעיר ביותר.

בגלל שמצאתי קצת יותר השוואות על הפלקן אני אלך עליו, אבל זה כנראה כי הוא בשנה מבוגר יותר מהקלבר אז הוא הספיק להיבחן יותר. 

אמור להפריע במשהוא היצור התורכי שלו? משהוא שקשור לעמידות שציינת קודם מול הקלבר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם תושבות מנוע שכוללות תותבי גומי מייצור תורכי - נראה שאין להם את זה שם. אני הייתי מתרחק, לדעתי הקלבר מיוצרים בפולין או סלובניה\סלובקיה.
אגב ברכב שלי יש לי נסיון נורא עם פאלקן (שהרעישו והתפרקו, אבל מדובר בנהיגה מהירה מאד בכבישים טכניים) ומצד שני נסיון מצויין עם קלבר, אבל זה דגם ספציפי של פאלקן למידות קטנות שכנראה לא היה מיועד ל'אונס' שעבר ולא הדגם המדובר (הקלבר מתמודדים מצויין אגב).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...