Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנית רכב מנהלים

גרשון צייגרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום 

אני רוצה לקנות רכב באזור שנת 2016 חשבתי על שלושה סוגי רכבים סקודה סופרב, מאזדה 6 ושברולט מאליבו 

עד עכשיו היה לי שברולט מאליבו 2012 אבל אני רוצה להתקדם וגם בגלל המנוע 2.4 שהוא לא מספיק חזר 

לגביי הסקודה סופרב יש להם גיר DSG והבנתי שהוא בעייתי אבל גם הבנתי שתיקנו אותו השאלה שלי האם הגיד הזה בשנת 2016 הוא גיר אמין?

לגביי השברולט מאליבו 2.0T האם יש לו איזה שהוא מחלות ידועות? והאם משהו יודע להגיד לי אפשרי צריכת דלק בין הרכב הישן יותר כמו שהיה לי לבין הרכב הזה 

לגביי מאזדה 6 זה לא רכב חלש מידי מבחינת ביצועים?

ואיזה רכב לדעתכם מומלץ באזור שנת 2016?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסופרב 2 ליטר יש גיר 6 הילוכים רטוב. ( לא הגיר המושמץ היבש) הרכב חזק הרבה יותר  בהשוואה למליבו 2.4 , המומנט שלו הוא 35.7 - 

הנה ההשוואה :

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=16417&compare-version[]=9397

אין מה להשוות למאזדה אטמוספרית. לדעתי גם לא לזו המצויידת במנוע ה 2.5 ליטר 

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=16417&compare-version[]=9397&compare-version[]=15635

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, zaf כתב:

לסופרב 2 ליטר יש גיר 6 הילוכים רטוב. ( לא הגיר המושמץ היבש) הרכב חזק הרבה יותר  בהשוואה למליבו 2.4 , המומנט שלו הוא 35.7 - 

הנה ההשוואה :

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=16417&compare-version[]=9397

אין מה להשוות למאזדה אטמוספרית. לדעתי גם לא לזו המצויידת במנוע ה 2.5 ליטר 

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=16417&compare-version[]=9397&compare-version[]=15635

השברולט שאני רוצה לקנות זה מנוע 2.0T הוא מנוע חזק מה שהיה לי עד עכשיו זה את המנוע 2.4 

המאזדה 6 עם המנוע 2.5 הוא עולה הרבה יותר כסף ולכן לא חשבתי עליו חשבתי על המנוע 2.0 

לגבי הסופרב המנוע 2.0T אם ה6 הילוכים כל כמה זמן לדעתך צריך להחליף קלאצ'?

האם יש רכב אחר שהייתה ממליץ עליו?

ומה את אומר בכללי על שברולט מאליבו 2.0T רכב אמין? יש לו מחלות ידועות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא ממש מת על רכבי GM . אמינות זה פועל יוצא של תחזוקה ראוייה בזמן וחלפים איכותיים.

הסופרב 2 ליטר ב 2016 משתמשת באותן יחידות הנעה (והנאה) שיש בגולף GTI של אותן שנים. הגיר הרטוב בעל מוניטין מצויין ומשמש במוניות הרבה מאד שנים ומאות אלפי קילומטרים. חפש רכב שמור פנימית וחיצונית ומטופל כראוי. שווה לבדוק באוטו-דיל שהם הטרייד הרשמי של קבוצת צ'מפיון. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המליבו 1.5 טורבו 2017 נדמה לי שיש לו 180 כ"ס, הרכב לא מרגיש חלש אבל גם לא מפלצת שתדביק לך את הראש למשענת, לא נתקלתי בארץ בגרסת ה 2.0T, אתה בטוח שיבאו אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, danbr כתב:

יש לי את המליבו 1.5 טורבו 2017 נדמה לי שיש לו 180 כ"ס, הרכב לא מרגיש חלש אבל גם לא מפלצת שתדביק לך את הראש למשענת, לא נתקלתי בארץ בגרסת ה 2.0T, אתה בטוח שיבאו אותה?

כן יש להם את הגרסה 2.0T הבנתי שדווקא בארה"ב יש את הגרסה 2.5T 

פה בארץ לפי מה שראיתי יש את גרסה ה 2.0 בשנים 2013-2016 וב2016 עברו למנוע 1.5T

www.icar.co.il/שברולט/שברולט_מאליבו/שברולט_מאליבו_יד_שניה_ד12/version11879/

המליבו שלך כמה זמן היא אצלך?

ידוע לך על מחלות מסוימות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת ה-2.0 שווקה כאן אמצע 2013 עד תחילת 2016. אני מעדיף את הדגם הזה על פני אלה שבאו לפניו ואחריו. כוח לא יהיה חסר לך, אבל אל תצפה לצריכת דלק נמוכה.

המנוע המדובר נמצא גם בדגמי קאדיקל בשברולט קמאו, ובדגמים החזקים של אופל אינסיגניה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, גרשון צייגרמן כתב:

כן יש להם את הגרסה 2.0T הבנתי שדווקא בארה"ב יש את הגרסה 2.5T 

פה בארץ לפי מה שראיתי יש את גרסה ה 2.0 בשנים 2013-2016 וב2016 עברו למנוע 1.5T

www.icar.co.il/שברולט/שברולט_מאליבו/שברולט_מאליבו_יד_שניה_ד12/version11879/

המליבו שלך כמה זמן היא אצלך?

ידוע לך על מחלות מסוימות?

אבל זה דגם אחר של מאליבו...ה 1.5 זה דגם חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, גרשון צייגרמן כתב:

לגבי הסופרב המנוע 2.0T אם ה6 הילוכים כל כמה זמן לדעתך צריך להחליף קלאצ'?

בדיוק כמו ברכב ידני, אי אפשר לדעת.

זה תלוי באופי השימוש.

אם הרכב נסע בעיקר מחוץ לעיר, אין הרבה העברות, אז הבלאי לקלאצ'ים קטן.

מצד שני, אם הרכב נסע הרבה בעיר ובפקקים, ברור שהבלאי לקלאצ'ים גדול יותר.

אני לא יודע אם זה תקף ל-DSG6, אבל קראתי שב-DSG7 עם קלאץ' רטוב צריך להחליף שמן גיר אחת לתקופה וזה עניין של 1500₪. אם אני לא טועה אחת ל-60 אלף ק"מ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, zvit כתב:

דגם 2014:

image.thumb.png.f6dd86b521ff6f47811e89e0e6451e73.png[\

דגם 2016:

image.thumb.png.82836403f98d87e302a9f6c3fb55ff90.png

לפני כשעה, boazlaz כתב:

אבל זה דגם אחר של מאליבו...ה 1.5 זה דגם חדש

נכון התכוונתי לשברולט מאליבו של 2015 פשוט הוא יצא בתחילת 2016 לכן רשמתי 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, dorsht כתב:

אני לא יודע אם זה תקף ל-DSG6, אבל קראתי שב-DSG7 עם קלאץ' רטוב צריך להחליף שמן גיר אחת לתקופה וזה עניין של 1500₪. אם אני לא טועה אחת ל-60 אלף ק"מ.

תקף לכל DSG עם מצמדים רטובים.

• מעניין 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, dorsht כתב:

בדיוק כמו ברכב ידני, אי אפשר לדעת.

זה תלוי באופי השימוש.

אם הרכב נסע בעיקר מחוץ לעיר, אין הרבה העברות, אז הבלאי לקלאצ'ים קטן.

מצד שני, אם הרכב נסע הרבה בעיר ובפקקים, ברור שהבלאי לקלאצ'ים גדול יותר.

אם אתה לא יודע אז אל... DSG6 אאל"ט היא התיבה הותיקה ביותר בדגמי ה DSG. זו תיבה "רטובה" שעוברת מאות אלפי קילומטרים. החלפת שמנים מומלצת במידה ונוהגים במאמץ (פקק זה לא מאמץ) 

כל הסיפור והרעש הוא על DQ200  שזו תיבת 7 הילוכים "יבשה" ובלאי המצמדים בה גבוה בהשוואה לאחרות.  היו גם תקלות של האלקטרוניקה (מוח) אבל אלו פחות נפוצות וגם אלו נובעות מחום קיצוני מכיוון שאין קירור מספיק סביב המכלול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zaf כתב:

אם אתה לא יודע אז אל... DSG6 אאל"ט היא התיבה הותיקה ביותר בדגמי ה DSG. זו תיבה "רטובה" שעוברת מאות אלפי קילומטרים. החלפת שמנים מומלצת במידה ונוהגים במאמץ (פקק זה לא מאמץ) 

לא אמרתי שום דבר על DSG6.

רק ציינתי את הנושא של החלפת שמן לפי מה שאני קורא בקבוצות של VAG.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...