Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלמים ברכב חדש פחות טובים מבלמים ברכב ישן

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

ברשותי דאצ'יה סנדרו 2020 שקיבלתי מהעבודה.

אבא שלי נוהג על טויוטה ספייס ורסו שנת 2014.

לאחר שנהגתי בשני הרכבים, הבחנתי בכך שהבלמים בטויוטה 2014 טובים יותר באופן די משמעותי מהבלמים שנמצאים בדאצ'יה 2020. 

אני תוהה מה יכולה להיות הסיבה, כיוון שרכב חדש אמור לבלום טוב יותר, אולם בפועל זה לא קורה. בטויוטה מספיקה נגיעה קטנה בדוושת הברקס ומתקבלת תגובה מהירה וחדה של האטה, וכך זה אמור להיות. לא שבדאצ'יה יש בעיית בלימה אלא שפשוט ההבדל די מורגש בהשוואה לטויוטה, ושבמקרה חירום בו נדרשת בלימה חזקה, לדעתי הטויוטה תציל אותי בסבירות גבוהה יותר, או לפחות תביא לתוצאות פחות הרסניות. אולי זה נובע משימוש באיכות רכיבים נמוכה יותר כדי לצמצם עלויות? 

ובאופן כללי, ראיתי בפרסומות שהדאצ'יה סנדרו עולה כ-60,000 ש"ח, וטוענים ש"אין קאץ'".

זה מחיר נמוך יחסית לרכב חדש, וככל שעובר הזמן אני נוכח לדעת שלא בכדי. 

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בסנדרו מאחורה יש בלמי תוף , אאל"ט בעלי עוצמה פחותה ביותר בהשוואה לבלמי דיסק. 

מן הסתם שיש פשרות במחיר כזה (בעיקר איכות חומרים והרכבה , אבזור בטיחות אקטיבי) , אבל הרכב עדיין עומד ברף בטיחות מסוים. .

אני מחזיק בסנדרו מ2017, בנתיים במספר בלימות החירום שנאלצתי לבצע לא נתקלתי בבעיה והאוטו עוצר.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על תחושה סובייקטיבית. כדי להשוות את הבלמים צריך לבחון את המכוניות בתנאים זהים. מספיק להחליף רביעיית צמיגים כדי שיהיה הבדל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה מרגיש בלימה חזקה יותר לא אומר שלטויוטה יהיה מרחק בלימה קצר יותר במצבי חירום.
רגישות דוושת הבלימה ללחיצה בנהיגה מנהלתית נובעת לעיתים מכיול שמבצע היצרן והיא לא קשורה ליכולת הבלימה של הרכב.
גורם משמעותי נוסף שמשפיע על מרחק הבלימה הוא הצמיג.
מערכת בלימה מודרנית וחזקה עם צמיגים גמורים תבלום פחות טוב מרכב ישן יותר עם צמיגים חדשים.

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהסנדרו ידנית?
הרגשתי הבדלים בבלימה בין המכוניות האוטומטיות שנהגתי עליהן לבין הידניות, באוטומט הרגשתי שהבלימה הייתה נושכת כמעט תמיד לעומת הידני ששם תצטרך להפעיל מעט יותר כוח בבלימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבדיל בין תחושה סובייקטיבית לבעיה אמיתית. יש רכבים עם בלמים שנושכים כמו קרוקודיל, ויש עם בלמים רכים, זה לא בהכרח מצביע על בעיה בטיחותית. בשני המקרים בלימה החלטית אמורה להביא לנעילת ארבעת הגלגלים והפעלת מערכת ABS. מפה והלאה מי שעושה את העבודה אלה בעיקר הצמיגים.

אם בלימה החלטית לא מביאה לתוצאה הנ"ל, יש בעיה אמיתית וצריך לגשת למוסך של קרסו לבדיקה.

באופן כללי, דאצ'יה זה רכב no-frills, מה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל. אי אפשר לשלם 60K ש"ח ולצפות למרצדס (גם לא לקורולה).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להשוות תחושת בלימה של דגם אחד לדגם אחר.

זה משתנה בין סוגי כלי רכב, ואפילו אצל אותו יצרן יש הבדלים בין דגמים.

פחות קשור לשנת היצור של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על רכבים זולים, נסעתי על רכבים יקרים. גיליתי שאין ארוחות חינם - אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל מאד משמעותי בין בלמי דיסק לבלמי תוף וגם במרחק העצירה, בזמנו היו לי בפונטו בלמי תוף ואני זוכר מקרה שהרכב היה מלא בירידה ובבלימת חרום הרכב בקושי עצר מב שמעולם לא הרגשתי בשום רכב עם 4 בלמי דיסק.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלמים בטויוטה מאוד רגישים ומגיבים חזק יותר מבלמים של רכבים אחרים, לא מבין איך אף אחד לא ציין את זה עד כה, זה אחד הדברים הכי מורגשים עבורי כשאני נוהג בטויוטות (מעבר לכאב הגב שצץ אחרי עשר דקות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.6.2020 בשעה 10:18, damnt כתב:

ובאופן כללי, ראיתי בפרסומות שהדאצ'יה סנדרו עולה כ-60,000 ש"ח, וטוענים ש"אין קאץ'".

זה מחיר נמוך יחסית לרכב חדש, וככל שעובר הזמן אני נוכח לדעת שלא בכדי. 

תודה.

יש קאץ'. איכות ההרכבה, טכנולוגיה מיושנת ועוד, אבל לגבי עוצמת בלימה, כבר ענו לך. אין קשר בין רגישות הדוושה לעוצמת הבלימה האבסולוטית.

לפני 13 שעות, motizkn כתב:

יש הבדל מאד משמעותי בין בלמי דיסק לבלמי תוף וגם במרחק העצירה, בזמנו היו לי בפונטו בלמי תוף ואני זוכר מקרה שהרכב היה מלא בירידה ובבלימת חרום הרכב בקושי עצר מב שמעולם לא הרגשתי בשום רכב עם 4 בלמי דיסק.

בתאריך 5.6.2020 בשעה 10:22, yoav911gt2 כתב:

בסנדרו מאחורה יש בלמי תוף , אאל"ט בעלי עוצמה פחותה ביותר בהשוואה לבלמי דיסק. 

זה לא נכון.

בלמי תוף לא עוצרים בעוצמה פחותה, הם, תיאורטית, נוטים יותר לאבד יעילות בבלימות רציפות, בגלל שקשה יותר לקרר אותם. בכלל, הבלמים האחוריים מינוריים ביכולת הרכב לבלום, מבחינת עוצמת הבלימה הנדרשת מהם, בטח ובטח בבלימה חזקה.

אם הרכב לא עוצר כמו שצריך, דבר ראשון, לבדוק לחץ אוויר בצמיגים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סתירה בין מה שכתבתי לבין מה שאתה כתבתה (חוץ מניסוח יותר טוב שלך).

בירידה עם רכב מלא תחת עומס בלמי התוף פשוט איבדו את היעילות שלהם ברמה כזו שממש חשבתי שהולך להיות תאונה.

לצערי יצא לי לבלום במצבי חירום בעברי וגם עם רכבים מלאים ששוקלים יותר מהפונטו ומעולם לא הרגשתי שאני מאבד את האפקטביות של הבלמים כמו בפונטו באותה יום, מזל שלי ששמרתי מרחק גדול.

אני אישית לא יקנה לעולם שוב רכב עם בלמי תוף.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...