Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אמין וחסכוני תקציב 25000-30000₪

אבי זיו
שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מחפש המלצות לרכב אמין וחסכוני בתקציב של 25000-30000₪.

אני נוסע כ 20000 קילומטר בשנה. מתוכם 70% בדרך בינעירונית.

קטגורית הרכב עדיפות למשפחתית. (שלושה ילדים, גילאים 9 , 5 ותינוק בן שנה)

אין לי בעיה עם גיר ידני (במקרה של אירופאיות נראה לי עדיף ידני)

אין לי בעיה עם דיזל.

וגם היברידית ישנה שנכנסת בתקציב יכולה לבוא בחשבון (אך אינני יודע אם שווה לי בגלל נושא הסוללה)

כמובן שמעוניין ברכב הכי חדיש (שנתון גבוה) שניתן לרכוש בתקציב זה.

תודה מראש לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לחפש סיטרואן C3 פיקאסו ידנית דיזל. כדאי לבדוק שהמושב האחורי מספיק רחב לשלושת הילדים.

אפשר גם לחפש פיאט טיפו ידנית, אמנם לא דיזל אבל בבראבו המנוע הזה (1.4 בנזין אטמ') בשילוב של גיר ידני היה די חסכוני. אולי גם 500L מבית פיאט תתאים, שתיהן די גבוליות לתקציב.

יכול להיות  שגם פיג'ו 301 דיזל ידני יכול להתאים, אם תצליח למצוא רכב במצב סביר (כלומר, לא מונית שבורה עם חצי מיליון ק"מ) בתקציב. בתאוריה גם הבנזין הידני (1.2) יוכל להתאים, וקצת יותר סביר שתמצא אחת כזו במצב סביר, אבל צריך לקחת בחשבון את רצועת התזמון המתפוררת, שאמנם פחות אופיינית בגרסה האטמוספרית אבל לא בלתי סבירה לחלוטין.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אני מבין שהיברידית ישנה לא כדאי?

בתקציב הזה נכנס אינסייט 2013 אולי אפילו 2014, פריוס או אאוריס 2011 וגם סיביק הייבריד 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוודא שה insight עברה שיפוץ מנוע כנדרש אחרת המנוע שלה שותה שמן כמו דלק עד לטוטלוס.

למה לך היברידית בת 10 ? החלפת מצברים יכולה ליפול עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי לגביי ההיברידית שזה לא כדאי גם בגלל סכנה בהחלפת הסוללה וגם בגלל ש 20000 קילומטר לשנה לא ממש מצדיק היברידי.

שאלה אחרת, יש רכב MG3, רכב עם גיר ידני שאמור להוזיל בתצרוכת הדלק ומונע בעיות אמינות בגיר.

בתקציב שלי אני יכול להגיע אפילו עד שנת 2017.

ממש אין לו שוק.

מה הסיבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כזה חסכוני ביחס למתחרות מהקטגוריה.

אם אתה רוצה רכב מהקטגוריה הזו, חפש 208 1.2 ידנית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו שרשורים בפורום לגבי אמינות/סחירות רכבי MG והמחירים הזולים הנגזרים מכך.

בנוסף, בקטגוריית סופר מיני שווה לשקול גם פורד פיאסטה ידנית. היא עושה רושם די אמין ויש בחור שמתחזק שרשור על עלויות אחזקה וטיפולים. נראה סביר.

מה שכן, תצטרך לבדוק שהספסל האחורי מספיק רחב לצרכים שלך. תלוי בגודל הילדים/בוסטרים.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שיש שלושה ילדים?

רכב סופר מיני פחות מתאים למשפחה כזו לפי דעתי.

אם יש לך אופציה למתוח את התקציב ב10 אלף ש"ח אתה כבר תוכל להסתכל על 308SW משנת 2015 והיא תתאים לך בול למשפחה.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

ברמה העקרונית אתה צודק.

בפועל נסעתי לא פעם בסיאט איביזה עם שלושה ילדים, בהרכב בוסטרים כזה או אחר + עגלה, מזוודה וכדו'. לא היו תלונות.

ועדיין, אם אפשר למתוח תקציב יהיה יותר נוח במשפחתית.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מתיחת התקציב אני יכול להוסיף שכשאני קניתי את הרכב שלי(308SW) תכננתי להוציא איזור ה35-40 אלף כי זה הסכום שהיה לי ביד,ואז חשבתי לעצמי שהרכב חסכוני ואני נוסע איזור ה20 אלף בשנה ואני קונה את הרכב לטווח די ארוך אז ככה שעצם זה שאני חוסך כל חודש 300-400 שקל על דלק אני יכול לקחת הלוואה בריבית אפסית(כמו שנתנו לי בלובינסקי טרייד) ואז בעצם הכסף שנחסך בדלק הולך בשביל לסגור את ההלוואה(קניתי את הרכב ב47 אלף) ויוצא שאני נוסע ברכב שתפור למשפחה שלי והוא יחסית חדש.

כמובן שאני לא תומך פה בעניין של לקחת הלוואות מעל הפופיק ולהשתעבד לרכב אבל תנסה לחשב את הדלק שתחסוך במידה ותיקח רכב חסכוני(ה308SW עושה בעולם האמיתי 1 ל14\15 ק"מ) מול רכב זול יותר(וסביר להניח ישן יותר) שיהיה פחות חסכוני.

מה שכן במידה ואתה הולך על זה תוודא את עניין רצועת הטיימינג(איזור ה2000-2500 ש"ח להחלפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע צריכת דלק אמיתית לסופר מיני ידנית בסגנון 208/פיאסטה?

בנוסף, ה- 308SW כנראה תהיה נוחה יותר לשיוט בינעירוני, שמהווה - לדבריך - רוב הנסועה שלך.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק,אני גר בתל אביב ועובד בנתניה.

אבל הרכב הזה בעוד תקופה מסויימת יעבור לאשתי והוא ישמש בעיקר בנסיעה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם אני מבין ו"מקמט" את כל התשובות כאן.

כשהמטרה היא כזכור חיסכון ואמינות.

אם ניתן להסתפק בקטגוריה סופר מיני עדיפות ראשונה היא לפיג'ו 208 ידנית, אח"כ זה פיאסטה גיר ידני כמובן, סיטרואן C3 פיקאסו ידנית?

MG3 למרות שניתן להגיע עד מודל 2016-17 זאת ריזיקה מסויימת בגלל עלויות חלפים וגם לא הכי חסכונית (למרות גיר ידני)?

אם לוקחים קבוצה מיני משפחתית זה טיפו (בנזין, ידנית בלבד), 301 (בנזין או דיזל ידניות)?

אם עולים לקבוצה משפחתית אז 308 סטיישן (יש ידנית?)

מה עם פלואנס דיזל אגב?

היברידית לא כדאי בגלל שבתקציב זה מדובר בפריוס 2011, סיביק 2012, אינסייט 2013-14, כולן "בסכנת" החלפת סוללה..

הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הארות:

לדעתי ל-3 ילידם בגילאים שציינת סופר מיני תהיה די (מאוד) צפופה, אלא אם יש לך סלקל ומושב ילדים צרים במיוחד. ה-MG3 אכן תסבול מהמגרעות שצוינו כאן, וגם הבטיחות שלה לא בשמיים.

ה-C3 פיקאסו היא מיקרוואן, לא סופר מיני. הידני לא חסכוני יותר מהרובוטי, פשוט יהיה כנראה אמין יותר, בטח ברכב מזדקן (למרות שגם הרובוטי שם די בסדר).

הטיפו האוטומטית תהיה משמעותית פחות חסכונית, ולדעתי לא ממש מתכנסת לתקציב שלך. ה-301 הרובוטית (מנוע 1.2) כנראה גם תהיה די חסכונית, אבל לפי הביקורות כאן הגיר שלה לא מהמוצלחים (מבחינת איך שהוא מתפקד, פחות מבחינת האמינות). האוטומטית הרגילה (4 הילוכים, מנוע 1.6) תהיה, שוב, פחות חסכונית משמעותית.

308 סטיישן (או רגילה) תהיה כנראה די שחוקה בתקציב שלך, וחייבים להבין את נושא רצועת התזמון המתפוררת לפני שקונים אחת כזו. זה לא דיל ברייקר, אבל צריך למצוא אחת שעברה את ההחלפה בזמן, ואם לא לקחת בחשבון את עלות ההחלפה. מצד שני, כרכב, היא אוכלת בלי מלח את שאר האלטרנטיבות.

פלואנס דיזל בתקציב שלך לדעתי תהיה מאוד שחוקה. הגיר הרובוטי שלה מצריך מדי פעם תחזוקה לא תמיד זולה. אם תמצא אחת ידנית במצב סביר בתקציב - שיחקת אותה.

היברידיות - כנ"ל. ההונדות בדור הזה פחות חסכוניות (ולאינסייט מנוע בנזין בעייתי), טויוטות בתקציב תמצא כנראה רק כאלו שהקיפו את כדה"א כמה (וכמה) פעמים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...