Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיפושית למי שיודע רק מה זה גז וברקס, 15K האם לעשות את זה?

avimorde
שימו לב! השרשור הזה בן 1412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
פותח השרשור הצהיר כי הוא מוכן להשתמש גם באוטובוס....
אני מאד בעד התחביב הזה. גם אני התניידתי ברכב קרוב לגיל אספנות כסטודנט ובעצם עד היום, אבל ללא ידע במכונאות וללא תחבורה ציבורית זמינה אתה יכול למצוא את עצמך במצבים לא נוחים.

כמובן שהכל יחסי ותלוי, יש מי שלא נורא בשבילו הפסד יום עבודה או לימודים בגלל התחביב ויש מי שזה יכול להעיק עליו. זה עוד משהו שצריך להתחשב בו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובייקטיבית, חיפושית היא זוועה מוטורית. אבל היא מגניבה. והאמת, גם הספארק זוועה מוטורית אז זה מעבר טבעי...[emoji39]

פות"ש, אתה צריך להשיג איכשהו נהיגת התרשמות על חיפושית, על מנת להבין האם אתה מתחבר ברמה הבסיסית לנהיגה, להרגשה וכו'.

קורס מזורז בתחזוקת חיפושית ובדיקה לפני קניה עלי אם תגיע לירושלים..כיום אין לי אבל היו לי בעבר כמה וכמה חיפושיות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון מדריכים טכניים לתחזוקת חיפושית בהם מפורט הכל ברמה שכל אחד עם גישה טכנית יכול להבין. אני חושב שיש לי עדיין על המחשב כמה, יכול לשלוח לך.

חיפושית מתוחזקת במצב טוב סביר שלא תדרוש יותר מידי התעסקות בנסיעה של 10 ק"מ ביום. נסעתי עם חיפושית שנקנתה במצב טוב כ 10.000 ק"מ, זה לא שלא היו בכלל תקלות. היו קצת. אבל לא משהו משמעותי...

לא פחות חשוב, וכמו שכתבו לך כבר כמה אנשים: אתה חייב להבין. זה רכב עתיק מאוד. לא ברמה של רכב ממוצע שנת 1975 אלא הרבה יותר ישן, החיפושית תוכננה עוד לפני מלחמת העולם השניה. זאת אומרת בשנות ה 30. ייצור המוני החל אחרי המלחמה אבל התכנון עצמו לא השתנה יותר מידי לאורך השנים.

קשה לנהוג בה. אין הגה כוח, אין תגבור בלמים, אין שדה ראיה, אין מזגן, אין כוח מנוע, נוחות 0. ספארק זה מרצדס לידה. צריך להיות מספיק משוגע כדי לאהוב את זה. תקרא את הסקירה שלי שביקשור אם לא קראת. אני לא מספיק משוגע ולא התחברתי כ"כ.

אם זה נראה לך מתאים, חפש מישהו שיעשה לך נסיעת הדגמה, אפילו בתור נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב מאאאגניב עם מוט הילוכים מאוד מוזר וקלאץ' הזיה, קל מאוד להתאהב - קשה לאהוב.

אבל אם להיות כנה - קורקינט שיאומי יותר נוח ממנה ויותר קל ל"נהיגה".

אפילו בשביל חמישה קילומטרים לכל כוון ביום.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדליק ומאוד בסיסי, הבת שלי השתמשה בחיפושית במשך שנתיים כרכב יומיומי שלה, היתה נוסעת איתה לבסיס שהיה כ-50 ק"מ מהבית, במשך שנתיים אפס תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי בחשבון גם את כל הויתורים שאאלץ לעשות במעבר מרכב משנת 2000+ לחיפושית, מזגן, נוחות, אמינות, שעות מוגבלות, חסכון, (למרות שעם עלויות הביטוח הנמוכות אולי אחסוך?) וכיוצא בזה.

לא לקחת בחשבון פרמטר חשוב. בטיחות!

גם בהשוואה לרכבים משנות ה- 70 החיפושית נחשבת לא בטוחה.

היה כאן חבר פורום היה מעורב לפני כמה שנים בתאונה כנהג חיפושית ונפצע קשה. ברכב מודרני סביר שהיה יוצא עם פציעות קלות.

לדעתי האישית, מהסיבה הזו חיפושית לא תתאים כרכב יומיומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטיחות זה נושא חשוב מאד אבל על אותו משקל אפשר לטעון שדו גלגלי לא מתאים להתנהלות יום יומית, מה שלא נכון בכלל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדליק ומאוד בסיסי, הבת שלי השתמשה בחיפושית במשך שנתיים כרכב יומיומי שלה, היתה נוסעת איתה לבסיס שהיה כ-50 ק"מ מהבית, במשך שנתיים אפס תקלות.
לפני כמה זמן זה היה?

בשנות ה 90 היו סטודנטים וחיילים שבמקום לקנות פיאט 127 או שרייד שנת 83, היו קונים חיפושית 73 - "אם כבר טרנטה אז בסטייל".

אז עוד היו הרבה חיפושיות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן זה היה?

בשנות ה 90 היו סטודנטים וחיילים שבמקום לקנות פיאט 127 או שרייד שנת 83, היו קונים חיפושית 73 - "אם כבר טרנטה אז בסטייל".

אז עוד היו הרבה חיפושיות על הכביש.

לפני 4 שנים וקצת נקנתה החיפושית ולאחר שנתיים הבת רצתה רכב עם מזגן והחיפושית עמדה (יש לי רכב אחר שאיתו אני נוסע ומגיע למפגשים), התבאסתי שהחיפושית עומדת ומכרתי אותה, ביום שמכרתי התחרטתי וקניתי אחת אחרת שנמכרה גם היא לפני שבועיים מחוסר שימוש ושהפריעה לי להוציא את האופנועים שחונים אחרי הרכבים, כמובן שאני מבואס שוב מזה שהחיפושית נמכרה אבל מחזיק את עצמי לא לקנות אחת נוספת, חיפושית זה רכב פשוט ולדעתי כל מי שנוהג עליו מתאהב, לא סתם יש לה מועדוני מעריצים בכל העולם, גם אם האחרונה לא היתה בשימוש, עדיין אהבתי אותה בחניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך ‎20‎/‎07‎/‎2019 בשעה 14:45, FARM כתב:

לא לקחת בחשבון פרמטר חשוב. בטיחות!

גם בהשוואה לרכבים משנות ה- 70 החיפושית נחשבת לא בטוחה.

היה כאן חבר פורום היה מעורב לפני כמה שנים בתאונה כנהג חיפושית ונפצע קשה. ברכב מודרני סביר שהיה יוצא עם פציעות קלות.

לדעתי האישית, מהסיבה הזו חיפושית לא תתאים כרכב יומיומי.

אני עוד כאן , החיפושית ( זאת שבתמונת פרופיל ) ז"ל ועדיין יש לי חצי ממנה ( החלק האחורי שלא התרסק ).

כפי שזכרת נפצעתי מאוד קשה בתאונה הזאת שהשאירה אותי נכה לכל החיים ויש מצב שהייתי יוצא עם פציעות קלות יותר אם הייתי עם רכב נורמלי למרות שאמרו לי במשטרה שאם הייתי חגור (בחיפושית 66 לא היו חגורות בטיחות ולא היה חובה להתקין חגורות )רוב הסיכוי שלא הייתי יוצא מזה בחיים.

אני הייתי משתמש החיפושית שלי לנסיעה יום יומית של 4-5 לכל צד אבל התאונה יכולה היית להתרחש גם הייתי נוסע בא פעם בשבוע למרות שמגדילים את הסיכוי כשנוסעים כל יום.

מבחינת נוחות ברור שעדיף רכב חדש אבל כל אחד והסריטה שלו.

אני אהבתי את הרכב הזה ועדיין אוהב אבל ירדתי מהתחביב של רכבי האספנות לכמה שנים ומכרתי חיפושיות וחלקים שהיו לי ורק בשנה עברתי חזרתי לזה עם טרנספורטר שיש לי.

אני מציעה לך לעשות נסיעת מבחן על איזו חיפושית שאתה מעוניין לרכוש ולבדוק אם אתה בכלל מתחבר לרכב.

אולי ברגע שתעלה עליו תבין מיד שזה לא מתאים לך.

ואם בכל זאת בא לך חיפושית אז לך על זה.

אנשים נהרגים בתאונות לצערנו גם ברכבים חדשים.

רכבים בבעלותי:

רק אספנות וכמה שיותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...