Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע להמשך לימודים

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(1) ממש, אבל ממש לא.

(2) האמת שלדעתי מדמ"ח הוא התחום עם הקשר הכי רופף בין האקדמיה לתעשייה.

לגבי תואר "כבד" או קורסים "כבדים", זה די תלוי בסטודנט, כל אחד והדברים שכבדים לו. מצד שני, כן, מדמ"ח זה תואר כבד שדורש הרבה השקעה, ולא יהיה קל לסיים אותו תוך כדי עבודה. מצד שלישי, זה בטח יהיה יותר קל מאשר תוך כדי עבודה וילדים, אז כמה שיותר מוקדם יותר טוב.

(1) למה אתה מתכוון? צמד המילים "פיתוח תוכנה" הוא מאוד גנרי. אבל אם תחת המטריה הזו אנחנו כוללים: עיבוד תמונה, אופטימיזציה, אלגוריתמים, למידת מכונה, סיבוכיות (ועוד רבים טובים) אזי שחדו"א זה הכרחי.

(2) מתחבר ל-1. וזה גם תלוי תחום. אבל יש תחומים שהולכים יד ביד בין התעשיה לאקדמיה. כמובן שיש תחומים שהם פחות תלויים באקדמיה.

לוואדים:

תראה כמה נק"ז אתה מסיים בסוף השנה. תבדוק (עם המזכירות, ועם מקומות אחרים) כמה מהנק"ז הזה יוכלו להיחשב לך במסלול מדמ"ח. במקרה הטוב - חסכת לעצמך שנה, במקרה הרע תצטרך להשלים כמה קורסים עד שנה. לא מחיר יקר מידי כדי להימנע ממה שמשעמם אותך.

קח בחשבון, שיש גם קורסי "בלאי" במדמ"ח שעלולים לשעמם אותך.

גם אם הציונים לא משהו (והם לא משהו לרוב שנה א'), החשוב הוא שעברת את המשוכות הגדלות. גם אם תצטרך לעשות אותם שוב, רוב הסיכויים שזה יהיה לך קל יותר.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני עושה הסבה מקצועית לתכנות בלי קשר ללימודים (זה חלק מהעבודה שלי כבר עכשיו).

ז"א לסיום של התואר, אם לא יקרה שום דבר חריג, אני הולך להגיע עם ניסיון בילט אין.

Night Driver,

אני לא רואה טעם לפרוש וללמוד הנדסאי, כי הנדסאי לא מקדם אותי לשום מקום, איך שאני רואה את זה.

ממה אתה עושה את ההסבה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטכנאי מעבדת בדיקות (הגדרת תפקיד רשמית זה engineering technician), בגדול טכנאי מחשבים, רשתות, שרתים ומה לא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שיש לך כבר מקום עבודה בתחום שאתה רוצה / יוביל לזה - תעבור מסלול למדעי מחשב - במקום הנוכחי אם אפשר ואם לא באחר.

זה שזה ״תואר בהנדסה״ לא ממש מעניין אף אחד - וזה לא יתרום לך אם תרצה לעסוק במדעי מחשב (וגם מרופין - כמו שאמרו)

הנדסאי יהיה בזבוז של זמן - בטח שבמצבך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטכנאי מעבדת בדיקות (הגדרת תפקיד רשמית זה engineering technician), בגדול טכנאי מחשבים, רשתות, שרתים ומה לא.

אם ככה באמת אין לך מה ללכת להנדסאי.

לגבי תואר בתעו"ן, הוא לא יתן לך כלום. אם אני צריך מהנדס מכונות אפילו זוטר לא יעזור לי פרופסור בהנדסת חשמל.

לדעתי הכיוון שלך צריך להיות מדעי המחשב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לך על מדעי המחשב במלוא הקיטור. אם אתה רואה שאתה קורס תחת העומס תרד באחוזי משרה, קצץ בהוצאות כמה שניתן ואפילו קח הלוואה שתעזור לך לשרוד את תקופת הלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי.

עם תואר בתעשייה וניהול, אתה יכול למצוא עבודה בניהול רכש\קניינות בכירה. תפקיד די מאתגר בפני עצמו, ושאני בעצמי שואף להגיע אליו. את הניסיון כבר יש לי, מה שאין לי זה תואר.

כמו כן, מחשבים זה תחום מאד רגיש לגיל. אם אתה לא בן 21, משוחרר טרי, אני לא ממליץ לך להתחיל ללמוד את זה כמקצוע אלא אם אתה מתכנן להיות עצמאי בתחום.

בכל מקרה ומצב, עצתי לך- התחלת? תסיים. תמיד אפשר ללמוד עוד משהו, ועוד תואר בהחלט לא יזיק לך. כמו כן, יש הרבה אפשרויות שונות לתעסוקה עבור כל תואר, ולא רק אלו שאתה חושב עליהן.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן, מחשבים זה תחום מאד רגיש לגיל. אם אתה לא בן 21, משוחרר טרי, אני לא ממליץ לך להתחיל ללמוד את זה כמקצוע אלא אם אתה מתכנן להיות עצמאי בתחום.

הרשה לי לחלוק (מעט) על דבריך.

כן, זה תחום שרגיש לגיל. יהיו מקומות שיסתכלו עליך בצורה עקומה אם אתה בן 40, בטח 50 ואפילו יגידו לך את זה בפרצוף. אבל יש גם הרבה מקומות שלא, ובאמת שאין בעיה למצוא עבודה בגילאי 40+ (לפחות לא בגלל הגיל), מניסיון אישי.

מה גם שלפות"ש כבר יש עבודה, אז זו בכלל בעיה משנית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי.

הוא כבר סוג של בתוך הענף.

אבל אם הוא היה צריך להתחיל מ-0 בהחלט הייתה לו בעיה בגיל 40 להתחרות בבני 23 בקיאים כל הטרנדים והטכנולוגיות העכשוויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל תואר ראשון ושני בתעו"נ.

תעו"נ הוא תחום רחב מאוד, בדיוק כמו מדעי המחשב, חומרים, חשמל וכו'. אז קודם כל תשכח את מה שחשבת על אפשרויות העבודה בכל אחד מהמקצועות האלו. התואר יכתיב 20% מהדרך שלך והניסיון המעשי שלך 80%.

באופן רשמי ההתמחות שלי מהתואר הראשון היא "ניהול הייצור" או משהו כזה, ומהשני "אמינות ואיכות".

היום אני מתעסק עם מערכות מידע, למידת מכונה, שיפור של אלגוריתמים קיימים, ישום שלהם וכו'. כותב לא מעט ב python.

שום קשר לרצפת הייצור, מלאי, רכש, תפעול וכל הצד הזה.

אני מניח שהטייטל בתעשיה שמתאר את המשרה שלי הכי טוב זה data scientist. זה תחום די חם היום, סופר מעניין ומשכורות יפות.

כשאתה כותב פיתוח, אתה מתכוון לחומרה או תוכנה? אם אתה מדבר על חומרה, אז חשמל הוא הכיוון שלך. אם תוכנה, אז לא בהכרח מדעי המחשב או הנדסת תוכנה. פרוייקט תוכנה שלך ב github יעיד עליך יותר למעסיק הפוטנציאלי מאשר תואר כלשהוא. מקום גבוה בתחרות של kaggle מעיד עליך הרבה יותר מאשר תואר במשהו.

לדעתי, כל עוד אין לך תוכנית סגורה אחרת, תמשיך ללמוד במתכונת הנוכחית. אם יש אפשרות, קח קורסים שיותר קשורים לתכנות. תברר על מעבר עם הכרה בקורסים שכבר עשית, סה"כ הבסיס לכל ההנדסות הוא רחב ומשותף.

תתחיל ללמוד ברשת על דברים שיותר מעניינים אותך. אם תכנות למשל, תתחיל ב python, זאת שפה קלה ויש אין סוף חומר.

הכי חשוב, אתה עובד במקום שמפרגן לך על הלימודים, תמשיך לעבוד בו. דבר עם הבוסים, תשאל אם יש אפשרות לשינוי בתוך הארגון. אפילו משהו קטן. תציע להם פרוייקטים לשיפור. אולי יזרמו איתך.

אני למשל בתור סטודנט הצעתי לבוס שלי איזה פרוייקט שמשלב נתונים ממספר מערכות תפעוליות. הוא נתן לי אור ירוק ועבדתי על זה און אנד אוף שנה וחצי. למדתי המון תוך כדי תנועה. אף אחד לא משתמש במה שפיתחתי היום, אבל לי זה נתן המון.

לסיכום, אני מאמין שאתה על הדרך הנכונה ואולי צריך רק קצת fine tuning, שום דבר דרסטי.

מאחל לך הרבה בהצלחה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיבוד תמונה, אופטימיזציה, אלגוריתמים, למידת מכונה, סיבוכיות (ועוד רבים טובים) אזי שחדו"א זה הכרחי.

אתה צודק, אבל הניחוש שלי הוא שאחוזים בודדים מאוד מסך המתכנתים בארץ (וכנראה גם בעולם) עוסקים בתחומים האלו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם פו הדב לגבי ללמוד משהו מכוון מטרה ושלא תסבול ממנו הרבה.

יצרה מזאת, אם התואר במדמ"ח באמת לא קשור לרוב הפרקטיקה בתחום ונוסף על כך נעשה רק בשביל הדף בסוף הלימודים (במקרה שלך), אולי אפילו כדאי לעשות אותו במתכונת לימודי ערב במכללה כמה שיותר קקה מייקה כדי שיהיה לך ממש קל. אם אין משמעות לציונים או למוסד (כי כבר יש לך ניסיון?), אז למה לא להקל על עצמך כמה שיותר?

אני לא מכיר שום דבר על התעשייה או ההייטק, אז אני רק מעלה סברה.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרה מזאת, אם התואר במדמ"ח באמת לא קשור לרוב הפרקטיקה בתחום ונוסף על כך נעשה רק בשביל הדף בסוף הלימודים (במקרה שלך), אולי אפילו כדאי לעשות אותו במתכונת לימודי ערב במכללה כמה שיותר קקה מייקה כדי שיהיה לך ממש קל. אם אין משמעות לציונים או למוסד (כי כבר יש לך ניסיון?), אז למה לא להקל על עצמך כמה שיותר?

זה בדיוק מה שמחזיר אותי לנק' התחלה - יש אצלי בעבודה מפתחי embedded שסיימו תארים לא קשורים, כמו מתמטיקה, כימיה, או תעשיה וניהול (כמו במקרה שלי), העיקר שיהיה תואר מדעי, וזה בעצם למה הלכתי ללמוד את זה מלכתחילה, כי אני צריך את זה בשביל הטייטל בעיקר, ושיהיה יחסית לא קשה מדי (כי הפחד שלי זה שאתחיל משהו כבד, ואפרוש בגלל הקושי).

אני גם הולך להתייעץ בעבודה בנושא הזה.

השאלה - עד כמה אני יכול לבנות על דבר כזה בהמשך (נגיד ואני עוזב או מועזב מאיזושהי סיבה) - שיסתכלו על ניסיון, ולא על תואר.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם העבודה שלך היא רצינית מבחינת תעסוקה בR&D והם עובדים מסודר (מתודולוגיות פיתוח נורמאליות , Source control , highlevel design וראשי צוותים מנוסים) - אז התואר פחות ישנה - לאחר ניסיון של כמה שנים בפיתוח.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון:

התייעצתי בעבודה, והמסקנה הייתה כזאת:

אני יכול או

להמשיך בתעשיה וניהול, ואפילו ימצאו לי תפקיד בתחום בחברה, אבל זה לא יקדם אותי למשרת מפתח, ובכללי אלה לא מסוג התפקידים שאני רוצה (לא ממש נמשך לתחום האדמיניסטרציה).

או

להתחיל שנה א' מחדש בהנדסת מחשבים, וכבר בשנה שלישית להתחיל להשתלב בתפקיד פיתוח בתחום embedded, כאשר אני מתקדם לכיוון הזה גם ככה בתור devops.

מאחר והקורסים שאני לומד עכשיו, פוטנציאלית יכולים לתת לי פטורים בתואר החדש, פרשתי מתעשיה וניהול, ונרשמתי להנדסת מחשבים באותו מוסד (רופין). אני הולך להשלים את הסמסטר הזה, במאמץ להוציא ציונים מספיק גבוהים כדי קבל פטורים מהקורסים האלה, ובקיץ כבר לקחת קורסים רלוונטיים לתואר הבא, ובשנה הבאה לקמבן קורסים של שנה א' (יש שניים שאני צריך להשלים) ושנה ב', או לחילופין, לרווח קצת את הקורסים, כדי שיהיה לי מקום לנשום.

ובסופו של דבר להגיע לרמה של מתכנתים רוסים אולד סקול, שיודעים על כל בורג ונגד במערכת שהם כותבים קוד בשבילה [emoji41]. ככה אני רואה את עצמי כשאהיה גדול.

תודה לכולם על העצות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...