Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עידן 91
שימו לב! השרשור הזה בן 1880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני עובד ברעננה וכרגע גר בגבעתיים אבל שוקל לעבור לצפון ולהישאר באותה עבודה.

שזה אומר שאני אצטרך לנסוע יותר משעה כדי להגיע לעבודה, ורציתי להתייעץ איתכם לגבי איזה רכב כדאי לרכוש למטרה הזו,

ואם כדאי לעשות את זה בכלל, כלומר אם כדאי לנסוע ברכב כלשהו סדר גודל של 90 קילומטר לכיוון - חמישה ימים בשבוע.

ואם כן, מה הרכב המומלץ למשימה הזאת?

איזה סוג מנוע, והאם יש סוגים מודעפים לנסיעות ארוכות.

אני לא פוסל רכבים עם תיבת הילוכים ידנית (אפילו עדיף) , ובטח רוצה משהו חסכוני גם בדלק וגם בתחזוקה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חד משמעית לא כדאי לך לעשות את המעבר הזה, החיים לא נצחיים אתה יודע וחבל על כל דקה שתבזבז בכבישים.

מעריך שיש סיבות כבדות משקל שאינן מענייננו. מתקבל על הדעת שמי ששוקל מעבר שכזה גם יודע במה הוא כרוך. אני עכ"פ בכל פעם שנתקל בנסיעות הללו באופן אישי ותודה לאל זה לא שכיח במיוחד, לא יכול אלא להעריץ את מי שעושה את זה על בסיס יומיומי. לא פשוט בכלל, אולי חוץ מאלו הרואים מחלפים איפה שאני רואה פקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה אומר שאני אצטרך לנסוע יותר משעה כדי להגיע לעבודה

תעשה סימולציה, זאת אומרת תבדוק כמה זמן בדיוק תצטרך כדי להגיע לעבודה ולחזור. ממש תגיע בבוקר למקום שאתה מתכוון לעבור אליו ותצא לכיוון מקום העבודה בשעה שאתה בדרך כלל יוצא.

אם זה שעה - שעה ורבע לכיוון זה סביר.

אבל לי למשל לוקח יותר משעה וחצי להגיע לעבודה בבוקר והמרחק הוא רק 42 ק"מ, לא 90.

לגבי הרכב - כמו שנכתב, תגדיר תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החל מאונו שנת 94 דגם FIRE ידנית, ועד מרצדס G-CLASS ידנית דיזל בהזמנה מיוחדת. עדיין באחריות והוצאות תחזוקה בשלוש שנים הקרובות תהיינה ללא הפתעות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חד משמעית לא כדאי לך לעשות את המעבר הזה, החיים לא נצחיים אתה יודע וחבל על כל דקה שתבזבז בכבישים.
השאלה כמה זמן לוקח לו להגיע מגבעתיים לרעננה.

זה גם יכול לקחת מעל שעה.

כמו שכתבתי, ראשון לציון - נתניה לקוח לי בבוקר מעל שעה וחצי, 42 ק"מ.

הייתי מעדיף לעשות את אותו זמן נסיעה לבאר שבע, כפול מחינת המרחק אבל בתנועה זורמת. מבחינת הבלאי לאוטו וצריכת דלק אין הרבה הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה היא לא המרחק. 90 ק"מ לכוון ליום בכביש זורם יכולים להיות סבירים מאוד ברכב מודרני ואתה יכול להעביר את הנסיעה בפודקאסטים/מוזיקה/שיחות טלפון או כל מה שעושה לך את זה. מצד שני, שעה+ בפקקים זה מתיש לאורך זמן. בהרבה מקרים זמן הנסיעה שונה מאוד בין הבוקר לערב. תבדוק אפשרות לגמישות בהגעה/עזיבה לפעמים אפשר ל'נצח' את הפקק אם יוצאים לפני/אחרי השעות הקריטיות.

חפש רכב עם בידוד רעשים נורמלי, מושב נוח, מערכת שמע מספקת ואדפטיב קרוז קונטרול. זה יקל עליך.

מבחינת בלאי, רכב מודרני לא מתרגש מ 180 ק"מ בינעירוניים ליום.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שנפתח 531 לכוון מזרח יש שיפור משמעותי בזמני הנסיעה מהצפון לכוון רעננה/כפר סבא/הוד השרון.

ברוב הימים, הקטע שבין אור עקיבא עד מזרח כפר סבא (כלומר כביש 2 עד שפיים, כביש 20 ואז 531 עד המפגש שלו עם 40) לוקח כ 50-55 דקות. כביש 6 איטי יותר בבוקר במקטע הזה למרות שמחלף חורשים נמצא מטר ממקום העבודה שלי.

יאיר

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז רמז לך, שללא הגדרת תקציב אין משמעות לשאלה שלך. מבחינתי, בנסיעות כאלה נוחות ובטיחות הן מעל שיקולים אחרים כגון הנאה מנהיגה וכו', אפילו מחיסכון בדלק. מבחינת נוחות גבוהה בתקציב נמוך, ובטיחות סבירה, PFP אין על ה-C5 שנמכרת בלוחות במחירי גיחוך. אם אתה מעדיף קטנה וחסכונית יותר, ה-208 היא מעין ברירת מחדל.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...